menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Emerytura, renta, ZUS
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 18-10-2006, 21:41
ela ela jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Posty: 1
Uśmiech emerytura


witam !Jestem na emeryturze i prawdopodobnie mogę przeliczyć ją ponownie na moją korzyść.Chodzi mi o przeliczenie emerytury o nową kwotę bazową.Tylko zupełnie nie wiem jak to zrobić czy jest jakiś wniosek i czy to dotyczy wszystkich.Może mi ktos to wyjaśnić? dzięki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 18-10-2006, 21:56
Bates's Avatar
Bates Bates jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Miasto: łódzkie
Posty: 57
Domyślnie

Witam

Słyszałem, że odbywa się to tak:
Składasz wniosek do ZUS-u o przeliczenie emerytury, razem z wnioskiem składasz domunetację (np. za okresy które nie były Ci do tej pory zaliczone itp.) ZUS przelicza i jeśli przeliczenie jest na Twoją korzyść podnosi Ci świadczenie od miesiąca, w którym złożysz wniosek. Jeśli na przykład świadczenie byłoby niższe niżdotychczas nic nie robi. Podkreślam - tak mi mówił znajomy. Chyba najlepiej zadzwonić do najbliższego ZUS-u, tam Ci powinni wszystko powiedzieć.

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 06-01-2007, 21:45
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Domyślnie

Jeżeli będąc na emeryturze przepracowałaś conajmniej 30 miesięcy to możesz kazać sobie przeliczyć od nowa emeryturę z nowej kwoty bazowej. Taką ustawę podpisał były prezydent tuż przed końcem kadencji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 28-05-2007, 09:39
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75478,4181630.html

Będzie okazja dofinansować pałace ZUS
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 28-05-2007, 23:40
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie Elu

Cytat:
Napisał boleslaw_p
Jeżeli będąc na emeryturze przepracowałaś conajmniej 30 miesięcy to możesz kazać sobie przeliczyć od nowa emeryturę z nowej kwoty bazowej. Taką ustawę podpisał były prezydent tuż przed końcem kadencji.
Bates ma racje .Warunek przepracować na emeryturze 30 m_cy.Mnie przeliczono .Napisałam tylko pismo i dostarczyłam świadectwo pracy.Wszystko wysłałam pocztą ,po trzech tygodniach mialam nową decyzję.Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 27-01-2008, 16:44
Władysław Władysław jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 1
Domyślnie

Zainteresowała mnie wypowidz pani Anny. Jestem w podobnej sytuacji. Przepracowałem ponad 30 m-cy po przejściu na wcześniejszą emeryture. Po uzykaniu prawa do emerytury (ukończeniu 65lat) złożyłem wniosek przeliczenie emerytury na nowo. Z.U.S. przeliczył mi emeryture w ten sposób, że wyliczył na nowo ( tj w oparciu o nową kwotę bazową), tylko tzw częśc socjalną (tj 24% kwoty bazowej), natomiast zasadniczą częśc emerytury wyliczył w oparciu o starą podstawę wymiaru którą wcześniej zwaloryzował. Od decyzji Z.U.S. odwołałem się do Sądu Pracy, ale S.P. oddalił moje odwołanie. Czy można jeszcze coś zrobic?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 23-02-2008, 23:31
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Absolutnie się zgadzam z panem Władysławem, przeliczją tylko część socjalną (tj. 24 kwoty bazowej) jest to korzystne dla tych co przeszli na tą "dziadowiznę" dawno, oni zyskują więcej. ąle choćby parę zł. zawsze się przyda Ludzie tylko teraz poczekajcie na marzec, bo składając teraz mniej zyskacie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
emerytura a kredyt Anonymous Senior w banku 17 06-06-2022 01:35
emerytura - jaką macie? Anonymous Emerytura, renta, ZUS 20 22-07-2012 16:28
Dla kogo wcześniejsza emerytura? - komentarze boleslaw_p Ogólny 5 16-04-2012 22:04
WczeŚniejsza Emerytura Nauczycieli Miecia Emerytura, renta, ZUS 11 14-07-2010 01:29
emerytura z Niemiec czy z Polski Lord_Extra Emerytura, renta, ZUS 4 10-06-2008 19:37

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:44.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.