menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > zagranica
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 27-08-2008, 12:21
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Iluzja
...minelysmy sie, pozdrawiam cie serdecznie... teraz ja ciebie czytam...
Kuku, nigdy nie jest za pozno. Ciesze sie, ze Cie znalazlam na tym watku. Wiesz, ze mam ogromny sentyment do Paryza i lazurowego Wybrzerza, choc Normandii i Bretanii nie omijam. Najlepsze "moules à la crème" jadlam w malej wiosce Pourville. I te cudowne miejsca gdzie rozstawial sztalugi Claude Monet ? Plaze i male stoiska rybne, gdzie zona rybaka sprzedaje swiezo zlowiona rybe? Gdzie to znajdzizsz? Nie mowie juz o atmosferze i bardzo przyjacielskich mieszkancach tego regionu Francji. Lazurowe Wybrzeze - tysiace wspomnien.....mozna dziesiatki kartek zapisac.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #202  
Nieprzeczytane 28-08-2008, 05:20
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 742
Domyślnie Witam wszystkie co przyjda...

... pozniej. Za chwile napisze pismo do "Orange" w sprawie przepisania Internetu na mnie, bo do tej pory bylam przyczepiona do... syna. Potem garaz; ja z moim samochodem, a troche pozniej syn ze swoim, przeglad przed wyjazdem w daleka droge.(on nie ja)
Wczoraj poszlismy we dwojke do "Orange" i dowiedzielismy sie ze; wszystko trzeba zalatwiac telefonicznie. No to wrocilismy do domu, syn zadzwonil... i dowiedzial sie, ze jak sie ma matke z nazwiskiem panienskim -po rozwodzie!- to trzeba napisac, on; ze przekazuje mi dostep do internetu, ja ze chce bardzo ten Internet miec.
A do tego: ksero naszych dowodow osobistych, ksero abonamentu, ksero rachunku np: za gaz, bo na nim jest adres miejsca zamieszkania. Ale kino...
Ale jak sie zapisywalismy, to trwalo wszystko piec minut i nawet fakt, ze linia telefoniczna byla na moje nazwisko... nie przeszkadzal.
Nie cierpie administracji i zalatwiania spraw!!!
A o ile lepiej tutaj, w porownaniu z tym co "jeszcze" pamietam z Polski.
Wiem, ze teraz jest lepiej w Polsce, zalatwialam sprawy, nie narzekam... i na mile rozpoczecie dnia...
  #203  
Nieprzeczytane 28-08-2008, 06:07
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Iluzjo
Witam o poranku. Przeczytałem Twój post i zacząłem się śmiać. Myślałem do tej pory, że tylko w Polsce są takie pokręcone przepisy, że trzeba udowadniać swoje istnienie. Pomyślnego załatwienia sprawy i miłego dnia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #204  
Nieprzeczytane 28-08-2008, 07:27
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Nie Biurokracja polska pozdrawia francuską

Nie wiadomo, która gorsza.
Fajnie biurokrację francuską opisał Peter Mayle w cyklu o Prowansji
  #205  
Nieprzeczytane 28-08-2008, 09:12
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Witam serdecznie i słonecznie.Myślę,że biurokracja jest wszędzie.Cócia,która mieszka na stałe we Włoszech też często na to narzeka.
  #206  
Nieprzeczytane 28-08-2008, 09:45
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
Witam serdecznie i słonecznie.Myślę,że biurokracja jest wszędzie.Cócia,która mieszka na stałe we Włoszech też często na to narzeka.
Nika, masz racje - wszedzie jest biurokaracja ale Polska trudna do pobicia!!!!!
Samo zycie!!!!!!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #207  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 05:38
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 742
Domyślnie Dzien minal pracowicie...

... zapowiada sie nastepny... no to tylko milego dnia zycze, i moze wpadne, i moze cos opowiem...
Czaruje... moze cos z tego wyjdzie...
  #208  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 06:06
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Witaj Iluzja
To i ja zacznę tu zaglądać o poranku. Miłego i pogodnego dnia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #209  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 07:15
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 742
Domyślnie

Przepraszam, pomylilam sie, wiec jeszcze raz, milo mi ciebie tu widziec, Tadeuszu, ja juz do Klubu pozwolilam sobie wejsc, gdzie klucz lezy, podpatrzylam...
Zycze wszystkim milego konca tygodnia...
  #210  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 12:39
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie ja też

wpadłam na codzienne "dzień dobry".Pochmurne przedpołudnie,ale ciepłe i bez deszczu.Od rana biegałam po mieście,dopiero teraz chwila wytchnienia.
Ile razy korzystam z komunikacji miejskiej,wpadam w rozdrażnienie z powodu niskiego poziomu higieny jej użytkowników.XXI wiek-komputery,komórki,loty międzyplanetarne a..mudło i woda to luksus dla wielu.
  #211  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 17:20
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Ślę Ci pozdrowienia , Iluzjo do dalekiej Francji
Ty zaś podeślij nam troche śródziemnomorskiego ciepełka bo coś zbyt szybko jesień do nas chce przybyć.
  #212  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 17:24
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Ślę Ci pozdrowienia , Iluzjo do dalekiej Francji
Ty zaś podeślij nam troche śródziemnomorskiego ciepełka bo coś zbyt szybko jesień do nas chce przybyć.

Moge cie zadowolic tylko cieplem i sloncem z Marbelli - 32 stopnie, sloneczko przygrzewa od 9:00 am. We wrzesniu bede slala "francuska" pogode, chyba Iluzja sie nie pogniewa? Obiecuje, nie bede robila konkurencji Normanii.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #213  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 17:52
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Marbelko, ja kilka lat temu byłam na Cost de Sol w pażdzierniku i wróciłam z tamtąd opalona.
Pogoda była jak u nas w lipcu tylko dni już bardzo krótkie.
Bylismy w miejscowości Terramolinez, może coś żle napisałam ale chyba wiesz o co mi chodzi
  #214  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 18:06
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Marbelko, ja kilka lat temu byłam na Cost de Sol w pażdzierniku i wróciłam z tamtąd opalona.
Pogoda była jak u nas w lipcu tylko dni już bardzo krótkie.
Bylismy w miejscowości Terramolinez, może coś żle napisałam ale chyba wiesz o co mi chodzi
Wiem, wiem. Jadac na lotnisko zawsze mijamy Torremolinos. Nie wiem czy wiesz jak wogole powstalo Torremolinos? Otoz gen. Franco postanowil zrobic z tego miejsca drugie Biarritz i cala "elita" generalska zaczela tam budowac domy. Pozniej kiedy Francja dala niepodleglosc Maroku, Francuzi, glownie z Casablanki zaczeli masowo wykupowac tereny na budowe domow i male plantacje avocado. Potem po Franco, miejsce to zostalo zaniedbane...az do momentu kiedy upodobali go sobie Anglicy....i zaczeto betonowac cale wybrzeze. Teraz troche zwolnili, bo maja kryzys w immobilaria...po USA.

Dni sa troche krotsze, ale kolo 21:00 jest jeszcze wzglednie jasno. Za to rano o 8:00 jest jeszcze ciemno.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #215  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 05:36
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 742
Domyślnie Witam...

... to nie sprawiedliwe; calutka Francja zalana ... sloncem! a u mnie na polnocy "trojkat" deszczowy. Leje, przestaje na chwile, slonce sie niesmialo wychyla gdzie nie gdzie, ale deszczysko nie popuszcza, na dzisiaj to nawet wzrost temperatury zapowiedziano... co z tego jak zaraz potem burze nadejda... zeby ochlodzic !!!
Paczcie, jak mozna o pogodzie bez konca. Lubie anglikow z tego powodu, oni moga dlugo i bez konca... o pogodzie. Jak widac... ja tez!
Ide na moj watek sie wypisac, bo ta "pogoda" ma na mnie dziwny wplyw. Pozdrawiam was wszystkie, milo mi was czytac, jak rano tu zagladam.
Czytam was gdzie sie da... zreszta... i lubie, ale narazie to mi wystarcza... chociaz natura czasami bierze gore nad powsciagliwoscia...
  #216  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 05:53
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Iluzjo
Myślałem ,że tylko w Polsce narzekamy na pogodę i deszcze, jak widzę myliłem się jednak. W takim razie życzę Ci miłego i pogodnego (duchowo i pogodowo) dnia
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #217  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 12:03
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Hola, witam ze slonecznej Andaluzji. U nas ciagle sztywna pogoda, slonce, niebo bez chmurek i spokojne morze. Zaczynamy oddychac......robi sie mniej tloczno, turysci wracaja do domow po wakacjach.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #218  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 12:08
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Komu brak dobrej pogody,podsyłam słoneczko z Krakowa.Po chłodnej i deszczowej nocy nastał piękny dzień.A ja marynuję złocistą i purpurową paprykę na zimowe spotkanka przy nalewce.Miłego weekendu.
  #219  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 21:55
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

U mnie też dzisiaj był piękny słoneczny dzień.
A ja nie wiem czemu myślałam , że Ty Iluzjo mieszkasz w południowej Francji . Stąd moja prośba o słoneczko znad morza Śródziemnego.
W takim razie ja Tobie przesyłam pare promyków naszego ,polskiego słoneczka.
Zyczę Ci pieknej słonecznej pogody i serdecznie Cię pozdrawiam....
  #220  
Nieprzeczytane 31-08-2008, 05:53
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 742
Domyślnie Moi drodzy...

... ale wciagnelam w rozmowe o "pogodzie", patrzcie, mozna i o tym ciekawie.
Ale ja jako "rodzinna" czarownica-czarodziejka" wyczarowalam pogode wspaniala... wczoraj. Jak slonko wyszlo i sie usmiechnelo, to zgasilam komputer i nie zagladnelam caly dzien!!!
To byl pierwszy od dawna; piekny, sloneczny i bardzo goracy dzien. Dzisiaj zapowiada sie podobny... ale strasza burzami!!!
Nic to, ja uwielbiam "jesien" moze bedzie "zlota?"...
Na przypomnienie lata...
To do jp50; zauwazylam, ze myslisz ze jestem z poludnia Francji, dlatego napisalam o "haldach" w ktoryms poscie, no i wczoraj, o "trojkacie polnocy".
A to wszystko dlatego, ze kilka miesiecy temu ... zlikwidowalam swoj "profil" i po odtworzeniu go nie dopisalam kim jestem i gdzie mieszkam... a teraz nie umiem tego zrobic, i boje sie zlikwidowac cos przez pomylke. caluski dla wszystkich poprzedniczek i tych co po mnie przyjda na rozmowki.
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Województwo lubelskie: powitanie i "lista obecności" admin lubelskie 212 31-12-2017 18:10
Województwo warmińsko-mazurskie: powitanie i "lista obecności" admin warmińsko-mazurskie 292 24-12-2017 19:20
Województwo kujawsko-pomorskie: powitanie i "lista obecności" admin kujawsko-pomorskie 10460 13-06-2010 08:36
Województwo dolnośląskie: powitanie i "lista obecności" admin dolnośląskie 513 02-03-2009 12:26
Województwo pomorskie: powitanie i "lista obecności" cz.II jolita pomorskie 501 18-10-2008 23:52

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.