menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 27-03-2008, 17:41
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie Żenująca debata o zdrowiu


Temat, który mnie od zawsze interesował to sprawa zdrowia i debata sejmowa dawała mi pewien pogląd. To co zobaczyłam napawa mnie smutkiem. Sala sejmowa prawie pusta, na korytarzach same konferencje prasowe różnych opcji politycznych. Totalny haos. Co poseł to niebotyczna wiedza jak uzdrowić nasze lecznictwo. Puste słowa bez żadnych konkretnych propozycji. Wszyscy jednak mówią jaką to wielką troską dla nich są ludzie biedni, emeryci i renciści. Wypowiadają się ludzie, którzy już decydowali o tych sprawach i nic z tego nie wyszło, teraz mają receptę na wszystko. Mottem tego jest wypowiedz Pana rencisty, proszacego o dotacje /druga grupa inwalidztwa/ " Jest dyskryminacja wiekowa" On mając 75 lat nie ma prawa do pomocy w zakupienia urządzenia pomagającego jego niepełnosprawności. Do czego zmierzacie decydenci ????????
  #2  
Nieprzeczytane 27-03-2008, 18:49
Karo1949's Avatar
Karo1949 Karo1949 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 156
Domyślnie Do Lawendy...

Dobre pytanie Lawendo – jednak nie liczmy na sensowną odpowiedź. Na trudne pytania nikt nie odpowiada – bo po co, szczególnie emerytom. Emeryt przecież nie napędza koniunktury, ba, mało tego - siedzi na garnku państwa, jest zbędnym balastem, z którym tak do końca nie wiadomo co zrobić! Wygodnie jest zatem rękami lekarzy przeprowadzić segregację „ kogo na rampę, a kogo do gazu” ! Przepraszam za drastyczność porównań, ale tak przecież się dzieje tylko w sposób zawoalowany. Chociaż niejednokrotnie między wierszami lub bezpośrednio wymyka się niektórym politykom wypowiedź na ten temat bardzo bezpośrednia bez owijania w złoty papierek. Smutne W tym temacie politycy i rząd osiągneli dno, Zofia
__________________
...a myśli jak zbłąkane ptaki lata...przylatują do moich okien śpiewając,a potem odlatują...
(Złote myśli, Tagore)

Ostatnio edytowane przez Karo1949 : 27-03-2008 o 18:52.
  #3  
Nieprzeczytane 27-03-2008, 19:13
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Masz racje Karo1949. Ci na gorze maja sie coraz lepiej. Podwyzszaja sobie kominowo pensje a dla emerytow i rencistow ciagle brak. Oplaty, ktore dla emerytow sa coraz trudniejsze do oplacenia, dla nich sa groszowa sprawa. My jakos przezyjemy, ale wspolczuje naszym dzieciom. Ich emerytury beda jeszcze mniejsze. W koncu moze trzeba bedzie walczyc o eutanazje. Dokad my zmierzamy narodzie?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
  #4  
Nieprzeczytane 27-03-2008, 19:37
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Faktycznie smutne to co piszecie ale jest z tego wyjscie ?
Moze tak "utworzyc Sejm z emerytow i rencistow?
Bardziej powaznie to Wam dopisze,ze w takim bogatym kraju jak USA emerytury tez sa male.
Moze ktos zna kraj gdzie jest lepiej emerytom ?
  #5  
Nieprzeczytane 27-03-2008, 19:54
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Tu nawet nie chodzi o emerytury, choć to też ma bardzo duże znaczenie, ale wielu z nas nie narzeka, a jeżeli tak to w gronie takich samych jak my. Są ludzie o dość dużych emeryturach w porównaniu z większością ale ja miałam co innego na myśli. Idzie osoba po sześćdziesiątce do lekarza bo czuje się źle i co słyszy? "No wie pani w tym wieku to nie ma się czemu dziwić, nawet dobre auto po takim a takim przebiegu też trzeba naprawiać" Są to może serdeczne słowa, ale ja już wiem, że nie powinnam się dziwić że "coś" mi tam jest. Szybko recepty jakby o to chodziło na leki drogie i dobrze się odżywiać. Nie wiem czy to kpiny, czy rady bez możliwości realizacji. Tak Karo 1949 masz rację jesteśmy już zbyteczni.
  #6  
Nieprzeczytane 27-03-2008, 20:00
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Sejmu z emerytów i rencistów nie musimy tworzyć. Wiemy też, że w innych krajach też nie jest idealnie.A gdzie godność starszego człowieka, który przepracował trzy czwarte swojego najpiękniejszego okresu życia, a teraz musi liczyć miedziaki czy mu na wszystko wystarczy. Idealnie gdy ma się kogoś kto pomoże, pocieszy, a jeżeli tego nie ma to co ????????????
  #7  
Nieprzeczytane 27-03-2008, 20:10
Karo1949's Avatar
Karo1949 Karo1949 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 156
Domyślnie Lawendo

Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść!!!

A ja, mam ich wszystkich gdzieś i nie odejdę !!! Hihi
__________________
...a myśli jak zbłąkane ptaki lata...przylatują do moich okien śpiewając,a potem odlatują...
(Złote myśli, Tagore)
  #8  
Nieprzeczytane 27-03-2008, 20:17
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Uśmiech I co dalej?

Wlasnie dlatego nasz klub seniora jest tak potrzebny. Dzieki administratorowi za ten pomysl. Tu mozemy ponarzekac, wspomoc jeden drugiego i nawiazywac znajomosci. W tym klubie czuje sie bardzo dobrze. Daje mi on oparcie, moge liczyc na odzew. Tego nie znajduje w realu. Pozdrawiam Klubowiczow.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
  #9  
Nieprzeczytane 27-03-2008, 20:53
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ja widze tu jakies dwie sprzecznosci.
Jest tak dobrze,ze az zle (patrz na temat o zyciu po IIWS).
Cos mi tu nie uklada sie w jedna calosc tych "dobroci".
Za PRL-u dzialala sluzba zdrowia,ludzie tez chorowali,a dzisiaj ?
(czytamy powyzej) i przecieram oczy.
  #10  
Nieprzeczytane 27-03-2008, 21:03
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 083
Domyślnie

Czytając Wasze posty nasunęło mi się takie pytanie...czy to, że po określonym wieku nie przeprowadza się właściwych badań, lub odmawia zastosowania prawidłowego (podobno droższego leczenia)...to nie jest łamanie praw człowieka...
Przecież chyba wszyscy, bez względu na wiek powinni mieć jednakowy dostęp i prawo do właściwego leczenia...
Ale decydenci sądzą chyba inaczej, po 60-tce to tylko należy nam się wegetacja i prawo do życia na kredyt, bo gwarancja już się skończyła...
  #11  
Nieprzeczytane 27-03-2008, 21:05
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Agustynie

za PRL-u musialam poddać się operacji kręgosłupa /usunięcie 2 dysków/ i tak samo jak teraz żeby dostać się do neurologa musialam stawać w kolejce o godz. 4 rano i nie miałam gwarancji, że się do lekarza dostanę. Przeciętny Kowalski za PRL-u nie miał dostępu do slużby zdrowia dla pracowników resortowych MO, MON, SB, oni w kolejkach nie stali bo mogli się do specjalisty zapisać i w miarę szybko dostać do niego.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 27-03-2008 o 21:10.
  #12  
Nieprzeczytane 27-03-2008, 22:16
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Smutny

ldebata o zdrowiu,,,,lekarze zapisują lekarstwa,o których niewiele wiedzą,na choroby,o których wiedzą jeszcze ..mniej,ludziom,o których nie wiedzą nic./wolter/
  #13  
Nieprzeczytane 28-03-2008, 12:38
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Pani Basiu !
Wszystko sie zgadza . Ja za swojej zawodowej sluzby wojskowej korzystalem z uslug lekarza jednostki wojskowej lub specjalistow Wojskowego Szpitala Garnizonowego.
Dzisiaj potracaja mi z wojskowej emerutury na podatek i ubezpieczenie i zostaje mi slownie: jeden tysiac dwiescie zlotych. Zyje w USA i korzystam z lecznictwa oczywiscie sprywatyzowanego, place sto dolarow/m-c .Gdy chce skorzystac z lekarza (prowadzacego/rodzinnego) place za rejestracje i wizyte piec dolarow,za leki mala procentowa ulga (nie wszystkie),u specjalisty place czterdziesci piec dolarow plus zabiegi i leki. Unikam szpitali amerykanskich (jak dlugo nie wiem). Reszte zdrowia daje mi Pan Bog za darmo i jakosc zyje z emerytury amerykanskiej i polskiej (polska juz wyzej wymienilem a z amerykanskiej wynoszacej 381 $ netto) ,to zapewnia mi zycie na minimum egzystencji obojetnie w Polsce czy w Ameryce.
I co Ty na to ? Sluze odpowiedzia bardzo szczera.
Nie mam zadnych tajemnic ,dysponuje wszelkimi dowodami/dokumentami.
  #14  
Nieprzeczytane 28-03-2008, 14:26
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Augustynie

czy Ty masz pełną emeryturę wojskową? Przepraszam, nie zrozum mnie źle bo to wygląda tak jakbym rozpętała przeciwko Tobie nagonkę a to nie jest zgodne z prawdą. Pisałeś, że masz stopień majora stąd moje pytanie.
  #15  
Nieprzeczytane 28-03-2008, 14:43
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Przeciętny Kowalski za PRL-u nie miał dostępu do slużby zdrowia dla pracowników resortowych MO, MON, SB, oni w kolejkach nie stali bo mogli się do specjalisty zapisać i w miarę szybko dostać do niego.
Dodaj do tego jeszcze ich rodziny, bliższe i dalsze oraz ich protegowanych - to była całkiem spora "armia" uprzywilejowanych
  #16  
Nieprzeczytane 28-03-2008, 14:45
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Tak Polu

Cytat:
Napisał POLA
Dodaj do tego jeszcze ich rodziny, bliższe i dalsze oraz ich protegowanych - to była całkiem spora "armia" uprzywilejowanych
to była i jest całkiem spora "armia" uprzywilejowanych.
  #17  
Nieprzeczytane 28-03-2008, 14:53
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie No właśnie,

to może zlikwidować te przywileje, zostawić prezydentowi, premierowi i basta, niech się kładą bez kolejki, ale w zwykłym szpitalu

Tylko kto to ma zrobić? Prominenci mają ukręcić bicz na siebie?
Marzenie ściętej głowy.
  #18  
Nieprzeczytane 28-03-2008, 15:17
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Pani Basiu !
Emerytury wojskowe sa naliczane wg.wyslugi lat w wojsku .Ja na nia poszlem na wlasna prosbe po 21 latach sluzby w wieku 43 la zycia,wiec nie mogla byc ona pelna w dodatku to sie tak kiedys nazywalo ze "starego portfela" , faktycznie w stopniu majora. Dzisiaj przy takiej wysludze oficerowie w moim stopniu maja trzykrotnie wiecej ale mnie to niedotyczy,bo przeciez jestem od "komuchow" a to niestety mocno boli a zyc trzeba.
O tych protegowanych wiele mozna tez napisac ,rodziny mialy wojskowe ksiazeczki zdrowia i korzystaly tak samo z lecznictwa wojskowego. Dzisiaj z wojskowej sluzby zdrowia zostaly juz tylko fragmenty,restruturyzacja zrobila swoje.
Pani Basiu i inni prosze smialo pytac,przeciez tu jest dzial tematyczny a w nim zawarte jest to co cieszy i boli seniorow ,czytamy na wstepie dzialu.
  #19  
Nieprzeczytane 28-03-2008, 15:53
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Augustynie

jak sam widzisz w tym przaśnym systemie jednak MON, SB były uprzywilejowane. Po 21 latach pracy zostaje Tobie 1200 zl emerytury netto, nasz siekierka /inżynier/po przepracowaniu wymaganego okresu /nie pamiętam chyba pracował 40 lat/ do uzyskania pełnej emerytury dysponuje kwotą 1200 zł miesięcznie. Ja przepracowałam 37 lat w biurze projektów /pracowałabym dłużej gdyby nie choroba/i tak się dziwnie stało, że zginęły listy płac z premią nie tylko mnie ale i moim kolegom /premia stanowila 75% zarobków/ i na podstawie "gołych angaży" mam 1400 zł emerytury netto. Dla pracowników MON i SB do uzyskania pełnej emerytury wymagany był 30 letni staż, dla pracowników mniej uprzywilejowanych ten wymagany staż jest wszystkim znany. Służba zdrowia: dostęp do lepszych szpitali /taka jest prawda, nijak nie dało się porównać szpitali cywilnych do resortowych i to pod każdym wględem, opieki medycznej, wyżywienia, bezpłatne lekarstwa dla uprawnionych, własne sanatoria o niebo lepsze od tych "cywilnych". Taka jest prawda.
  #20  
Nieprzeczytane 28-03-2008, 16:00
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Moi kochani, tyle goryczy /uzasadnionej/ w Waszych wypowiedziach. To wszystko prawda. Prawdą jest też, że zbyt wcześnie przyszliśmy na ten świat.Nie dbało się kiedyś o zdrowie, bo praca, dzieci itp. Teraz to wszystko daje znać o sobie, czasami zbyt brutalnie. Ja na swojej drodze spotkałam nie tylko obojętność i znieczulicę. Błędy które popełniłam objawiły się cukrzycą i trzema mikro udarami z powikłaniami/efekt reorganizacji w pracy/. Emerytura jak cię mogę. Leki drogie a do lekarzy już nawet nie chce mi się chodzić, zostawiam tylko karteczkę na receptę. To jest nowoczesna Służba Zdrowia.Wiem jednak, że i teraz są ludzie załatwiani i rehabilitowani bez czekania i zbędnych formalności. Co da bunt przeciw takim praktykom ? Ano nic, bo zostaniesz potraktowany przy najbliższej wizycie jak przedmiot. Ale myślmy pozytywnie, inni mają jeszcze gorzej /tak mi się wydaje/ Życzę Wszystkim dużo, dużo zdrowia
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zioła w służbie zdrowiu: Gorzknik kanadyjski - naturalny antybiotyk - komentarze iwona543 Ogólny 3 14-07-2016 08:58
Ekologiczne warzywa z działki, czyli samo zdrowie ( O ZDROWIU, DZIAŁCE, WARZYWACH I E kufa86 Profilaktyka i zdrowy styl życia 34 06-05-2010 12:42
Burzliwe związki szkodzą zdrowiu - komentarze barabara Ogólny 18 26-02-2008 23:36
Debata Polscy Seniorzy – jak odnajdują się w świecie nowoczesnych technologii admin Zaproszenia 0 19-09-2007 10:52
Starsze Polki więcej wiedzą o swoim zdrowiu - komentarze Malgorzata 50 Ogólny 11 25-06-2007 12:39

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.