menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 22-01-2014, 21:03
elen49 elen49 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: mazowieckie
Posty: 83
Domyślnie Szukam miejsca przyjaznego do zamieszkania


Witam na nowym wątku. Założyłam nowy, bo nie znalazłam miejsca gdzie mogłabym znaleźć interesujące mnie informacje.
Sprawa wygląda tak, że mam zamiar sprzedać mieszkanie i kupić sobie jakieś wygodniejsze dla mnie w obecnej chwili.
Jestem gotowa zmienić miejsce zamieszkania.
No i pytanie brzmi: gdzie w promieniu jakichś 100 czy 150km od Warszawy jest fajne, przyjazne do zamieszkania miasteczko?
Łódż, dzieci mi wybiły z głowy, ale np. Siedlce, albo Toruń?
Trochę za duży rozrzut w tych moich rozważaniach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 22-01-2014, 22:05
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Gdyby ze mną to w Zabużu, albo w okolicach Nowego Miasta, Sandomierza, Kazimierz nad Wisłą ale to nie możliwe.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 23-01-2014, 11:40
elen49 elen49 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: mazowieckie
Posty: 83
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Gdyby ze mną to w Zabużu, albo w okolicach Nowego Miasta, Sandomierza, Kazimierz nad Wisłą ale to nie możliwe.
W Kazimierzu to pewnie nie byłoby mnie stać, ale Sandomierz może nie jest tak drogi. Może jest tam i trochę więcej bloków
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 23-01-2014, 11:50
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Tu jest wszystko, bo internet to okno na świat ale on nie powie z kim chcesz zamieszkać.
https://www.google.pl/search?q=Miesz...NtDNsgbi_YGADA
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 24-01-2014, 11:49
elen49 elen49 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: mazowieckie
Posty: 83
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Tu jest wszystko, bo internet to okno na świat ale on nie powie z kim chcesz zamieszkać.
https://www.google.pl/search?q=Miesz...NtDNsgbi_YGADA
No i jeszcze nie powie mi, jak się mieszka w danym miejscu. Np. mam ochotę na Bydgoszcz, bo tam jest podobno bardzo ładnie, ale czy ładnie tylko w centrum, czy i osiedla są ładnie zadbane, czyste, odnowione z fajnym zapleczem jeśli chodzi o zakupy czy rozrywki.W Łodzi znalazłam parę ładnych mieszkań, ale jak "zwiedziłam" przez internet okolicę, to masakra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 24-01-2014, 14:58
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Mnie się podoba tu gdzie mieszkam i gdzie mam pokoleniowe korzenie, pracę i dobrobyt ale gdybym miał zmienić miejsce zamieszkania to jednym z miast które brałbym pod uwagę byłby Grudziądz. A z terenów wiejskich to na pewno Mazowsze okolice Nowego Miasta.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 24-01-2014, 22:56
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

A dla mnie najbardziej przyjazny, przepiękny, zielony, oferujący wiele dla seniorów,,,miasto w którym nie można się nudzić,,
to Wrocław,,,Duże miasto, w którym nie ma warszawskiego pędu,,,a osiedla jak małe społeczności,,każdy dla siebie tutaj znajdzie to, czego szuka,,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 26-01-2014, 10:55
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

https://lp.homebroker.pl/lp/nowy-por...?place=display
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 26-01-2014, 13:51
elen49 elen49 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: mazowieckie
Posty: 83
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Mnie się podoba tu gdzie mieszkam i gdzie mam pokoleniowe korzenie, pracę i dobrobyt ale gdybym miał zmienić miejsce zamieszkania to jednym z miast które brałbym pod uwagę byłby Grudziądz. A z terenów wiejskich to na pewno Mazowsze okolice Nowego Miasta.
Zaraz sobie "pooglądam " Grudziądz i Nowe Miasto. Wiem, że Wrocław jest piękny, ale zbyt daleko od moich dzieci. Nie mam tyle odwagi, aby tam zamieszkać. ale np. mam dalszą rodzinę i to dość liczną koło Poznania bo stamtąd pochodzi mój ojciec. Chwilami myślę, że tam mogłabym się zaaklimatyzować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 19-02-2014, 12:35
elen49 elen49 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: mazowieckie
Posty: 83
Domyślnie

Cytat:
Napisał elen49
Zaraz sobie "pooglądam " Grudziądz i Nowe Miasto. Wiem, że Wrocław jest piękny, ale zbyt daleko od moich dzieci. Nie mam tyle odwagi, aby tam zamieszkać. ale np. mam dalszą rodzinę i to dość liczną koło Poznania bo stamtąd pochodzi mój ojciec. Chwilami myślę, że tam mogłabym się zaaklimatyzować.
Kolejny raz klient się wycofał, więc moje rozważania stały się bezprzedmiotowe
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 19-02-2014, 15:54
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie Wszędzie je dobrze gdzie nas nie ma.

Ja Żywiec zamieniłem na Zamość,nie narzekam oba miasta są wspaniałe.Człowiek jest stworzeniem,które szybko się przyzwyczaja do otoczenia.A przyjaciół można wszędzie pozyskać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 05-04-2014, 18:48
seniorita31 seniorita31 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Posty: 23
Domyślnie

A Poznań? Brałaś pod uwagę?
Moim zdaniem jedno z piękniejszych polskich miast.
I ceny mieszkań też dość przyjazne, a to spory atut.
Zerknij sobie: www.ihouse.pl/poznan/sprzedaz/mieszkanie , nawet tak czysto orientacyjnie, może akurat coś Ci wpadnie w oko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 05-04-2014, 18:55
wiesia.'s Avatar
wiesia. wiesia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Poznań
Posty: 22 357
Domyślnie

Zgadzam się Poznań to piękne miasto,
chociaż studenckie, co jest minusem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 20-10-2014, 13:18
Izabela54 Izabela54 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 111
Domyślnie

Cóż, ja polecam może trochę dalsze, ale za to piękne miasto Gdańsk i w szczególności dzielnicę Oliwa. Tutaj możesz sobie o niej poczytać: http://oliwa.trojmiasto.pl/. Mamy tu piękny park i ogólnie dużo zieleni, a mieszkańcy są bardzo życzliwie nastawieni do życia. Można zamieszkać w nowych blokach, ale są też piękne starsze domki i kamieniczki. Mieszkam tu od dziecka, moja rodzina sprowadziła się do Gdańska tuż po wojnie. Tutaj rodziły się moje dzieci, a ja tutaj pewnie umrę. Za nic nie przeniosłabym się na starość gdzieś indziej!

Ostatnio edytowane przez Izabela54 : 21-10-2014 o 07:00.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 24-12-2014, 07:48
kama01 kama01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Łomianki Polska
Posty: 521
Domyślnie

Dziwne te twoje poszukiwania.
Nie wiadomo, czego szukasz i od czego, uciekasz.
Ja , gdybym miała się wyprowadzić, to wolałabym znaleźć miejsce tam, gdzie rodzina może mnie odwiedzić, czyli gdzieś, w pobliżu nich.
A może twoje relacje są takie, że wolisz od nich uciec? Lub odwrotnie, chcesz być bliżej rodziny?
W nowym miejscu, będziesz sama, zdana na siebie. Ale może masz ten dar, że szybko nawiązujesz przyjaźnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 14-01-2015, 12:41
maryla68 maryla68 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Zielonka
Posty: 97
Domyślnie

Ja najchętniej zamieszkałabym nad morzem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 14-01-2015, 17:11
B.Sz's Avatar
B.Sz B.Sz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Łódz
Posty: 361
Domyślnie

Tam gdzie serce moje
tam dom mój
__________________
Barbara
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 01-03-2015, 18:59
Serna's Avatar
Serna Serna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Goerlitz, Saksonia, Niemcy
Posty: 4
Uśmiech Stare drzewa?

Niektorzy mowia, ze starych drzew sie nie przesadza. Wyjatki jednak potwierdzaja regule, gdyz w ostatnich trzech latach przenosilam sie dwukrotnie; z Nadrenii w Bieszczady, z Bieszczadow do Görlitz. W Bieszczadach i w Görlitz zaczynalam jakoby panna mloda, czyli od poczatku. Osiadlam, juz na stale, w najpiekniejszym miescie wschodnich Niemiec. Pokochalam je od pierwszego spojrzenia, jeszcze w internetowym albumie. Szukalam wlasnie takiego miejsca; niewielkiego, czysciutkiego miasta z wieloma zabytkami i przesliczna Starowka. Kocham Görlitz, czuje sie tu od poczatku, jak w swoim rodzinnym miescie. Jestem tu szczesliwa i pozostane tu na zawsze
Görlitz jest otwarte dla Polakow. Jest wiele mieszkan, ktore czekaja na zasiedlenie, a czynsze tez niewygorowane. Jest to miasto bardzo przyjazne, blizniaczo zbratane ze Zgorzelcem. Wlasnie w taki sposob tu trafilam i nigdy tego kroku zalowac nie bede

Ostatnio edytowane przez Serna : 01-03-2015 o 19:07.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 09-03-2015, 14:01
marianka61 marianka61 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 7
Domyślnie

A może jakieś małe nadmorskie miasteczko? Gdzie nie ma aż tylu turystów? Może spróbuj się dowiedzieć czegoś o Wyspie Sobieszewskiej? Gdańsk Blisko, jest wszystko co potrzeba, a morze i natura przepiękne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 02-08-2015, 22:49
Janina1403's Avatar
Janina1403 Janina1403 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie,Polska
Posty: 5 719
Domyślnie

Może znajdziesz coś w swoich okolicach i będziesz się czuła swojsko. To poważna zmiana. Przemyśl.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Możliwość darmowego zamieszkania na wsi w kontakcie z przyrodą Prointer Praca, wolontariat 0 04-02-2013 17:17
Pomoc i towarzystwo za mozliwość zamieszkania w Krakowie iwozawisza Praca, wolontariat 0 23-01-2013 23:46
Możliwość zamieszkania w zamian za opiekę kamila3113 małopolskie 0 05-03-2012 09:51
Możliwość zamieszkania w pięknym miejscu w zamian za pomoc . ekoart Praca, wolontariat 0 30-08-2011 15:57
Poszukuję Pani chetnej do zamieszkania na wsi selena73 Praca, wolontariat 0 11-08-2010 16:16

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.