menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-09-2007, 19:58
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Nerwica


W związku z nasilonymi objawami nerwicy proszę o wskazanie ćwiczeń relakasacyjno-koncentracyjnych. Prośba dotyczy jedynie maksymalnie prostych form, ponadto ma charakter bardzo pilny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 05-09-2007, 20:06
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Cytat:
Napisał baburka
W związku z nasilonymi objawami nerwicy proszę o wskazanie ćwiczeń relakasacyjno-koncentracyjnych. Prośba dotyczy jedynie maksymalnie prostych form, ponadto ma charakter bardzo pilny.
Tutaj na pewno Anielka pomoże i Gabi (o ile już wróciła). Ja mogę się podzielić swoim sposobem na "trudne chwile" - nie wiem czy to nerwica Oddycham w taki sposób: liczę do trzech na wdechu i do sześciu na wydechu. Oddycham łagodnie, nie forsując oddechu. I jeszcze - przy tym oddechu trzeba starać się żeby wdech powodował uniesienie się brzucha do góry, a na wydechu brzuch wciągnąć, aż do kregosłupa. Można poćwiczyć na leżąco z książką na brzuchu. Pozdrawiam i sukcesów życzę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 05-09-2007, 21:50
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Uśmiech Ano, dzięki!

Cytat:
Napisał an_inna
Pozdrawiam i sukcesów życzę
Niekłopotliwe, spróbuję. Coś zamoistnie grzebałam z oddychaniem, ale poćwiczę według wskazówek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 05-09-2007, 22:01
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie

I ja stosuje sposob Ani ,tylko ze ja wtedy zamykam oczy ,i w duchu powtarzam tak : słońce swieci, trawa jest zielona ,jest ciepło, jest mi dobrze...I tak z kazdym wdechem od nowa .wystarczy trzy cztery razy .
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 05-09-2007, 22:30
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Baburko a jakie to sa objawy?Moze to lek(strach)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 06-09-2007, 00:12
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Cytat:
Napisał baburka
W związku z nasilonymi objawami nerwicy proszę o wskazanie ćwiczeń relakasacyjno-koncentracyjnych. Prośba dotyczy jedynie maksymalnie prostych form, ponadto ma charakter bardzo pilny.
Moja prababcia miała 104 na karku jak umarła i miała jedno lekarstwo na stres i nerwy, do samego końca. KIELICHA.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 06-09-2007, 00:21
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Baburko droga, własnie wracam z wątku "smiech to zdrowie" i jak zobaczyłam posta Melissy to padłam. Polecam, to cos o stresie. Oczywiście na wesoło. Ja ze stresem sobie nie radzę i sie katuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 06-09-2007, 00:23
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Kielicha nie polecam,tez przez to przechodzila.Zaczęlam od małego koniaczka a skończyloby sie niewiadomo czym,gdyby nie moje dziecko,ktore wrocilo ze szkoly i powiedziało:Mamusiu,czy nie wystarczy,ze jedno w tym domu pije i tak jak trzymalam dopiero co napoczęta butelke koniaku,tak wylalam do zlewozmywaka i prze zpółtora roku zero alkoholu.Dzisia wypijam do czasu do czasu lamke czerwonego winka lub gin z tonicrem.Ja stosuje oddychanie tzw.przeponowe,joge i afirmacje:"Ja.../wstawiasz swoje imie/,jestem spokojna ,niczego sie nie boje,wszystko jest dobrze.Powtarzam 10 razy ,pote, Ty... i to samo i Ona... i to samo.Pozdrawiam i zdrowia zycze.A jak nie pomaga,to pizgne sobie talerzem,roszsypie sie w drobny mak.zbieram kawaleczki i zapominam o istocie sprawy,ktora mnie wkurzyla.diddl-ani10.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 06-09-2007, 21:25
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Super

Alkohol to dobry lek antystresowy, ale można się od niego bardzo łatwo uzależnić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 07-09-2007, 12:08
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał baburka
W związku z nasilonymi objawami nerwicy proszę o wskazanie ćwiczeń relakasacyjno-koncentracyjnych. Prośba dotyczy jedynie maksymalnie prostych form, ponadto ma charakter bardzo pilny.
Spacer, gimnastyka (sport), masaż - w ogromnym skrócie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 07-09-2007, 12:09
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał baburka
W związku z nasilonymi objawami nerwicy proszę o wskazanie ćwiczeń relakasacyjno-koncentracyjnych. Prośba dotyczy jedynie maksymalnie prostych form, ponadto ma charakter bardzo pilny.
Spacer, gimnastyka (sport), masaż - w ogromnym skrócie.
Dodam jeszcze medytację z koncentracją na oddechu. Regularnie, codziennie, co najmniej po pół godziny. Bardzo pomaga.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 07-09-2007, 12:49
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Może być jeszcze gorzej

Cytat:
Napisał babciela
Baburko a jakie to sa objawy?Moze to lek(strach)
Pełnoobjawowa nerwica lękowa. Na ogół radzę sobie nieźle, lecz w razie niespodziewanego kontaktu ze stresorem, trudno mi nad sobą zapanować, stąd moja prośba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 07-09-2007, 12:55
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Dzięki!

Cytat:
Napisał Bianka
Dodam jeszcze medytację z koncentracją na oddechu. Regularnie, codziennie, co najmniej po pół godziny. Bardzo pomaga.
Wierzę, ale medytacje w półgodzinnym wymiarze to nie na moje rozbuchane nerwy. Sporo spaceruję. Ćwiczenia oddechowe wydają się być do przyjęcia w uproszczonej i skróconej wersji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 07-09-2007, 13:03
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał baburka
Wierzę, ale medytacje w półgodzinnym wymiarze to nie na moje rozbuchane nerwy. Sporo spaceruję. Ćwiczenia oddechowe wydają się być do przyjęcia w uproszczonej i skróconej wersji.
Dobrze, że spacerujesz. Można medytować w ruchu, czyli ćwiczyć tai chi, albo chi-kung, najlepiej nauczyć się tego w grupie. Opłaty są zazwyczaj symboliczne. W Poznaniu jest grupa chi-kungowa.
Ćwiczyłam w takiej grupie przez 2 lata, teraz ćwiczę sobie samodzielnie w domu. Bardzo uspokaja. Mam stresującą pracę, kiedy czasem w postaci kłębka nerwów szłam na ćwiczenia, to wychodziłam z nich jako zupełnie zadowolony z życia człowiek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 07-09-2007, 13:49
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Dla mnie najlepszym środkiem na pozbycie się stresu i opanowanie nerwów jest haft.Siadając do haftu muszę się uspokoić a dobieranie kolorów,patrzenie jak ze zwykłych nitek powstaję piękny wzór ,uspokaja.Ale często przed rozpoczęciem haftowania wychodzę na mały spacerek,by łatwiej było się skupić.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 07-09-2007, 17:00
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Ja stosuję autopsychoterapię. Pomaga. Metody drastyczne, ale
skuteczne. Wieloletnie doświadczenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 07-09-2007, 17:21
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Możesz dokładniej?

Cytat:
Napisał senioritka
Ja stosuję autopsychoterapię. Pomaga. Metody drastyczne, ale
skuteczne.
Drastyczne metody? Szybkie może?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 08-09-2007, 12:37
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Moim ratunkiem przed stresem, a było tego mnóstwo, jest powiedzenie: to wszystko jest nic naprzeciw wieczności.Żyję już tyle lat, obserwuję rózne zachowania ludzi, w różnych sytuacjach i doszłam do wniosku,już dawno, że wszystko jest do przeżycia. Kiedy mówi się, ja tego nie przeżyję, to nie jest prawda. Owszem, są sytuacje, w których następują nagłe zdarzenia na skutek życiowych tragedii, ale to wyjątki.
Ja tylko spokojnie rozważam, że stress jest chwilowy, za godzinę, jutro, za tydzień, wszystko przechodzi do historii.
My musimy żyć dalej. Nie można zapobiec życiowym zdarzeniom. Przecież kiedyś i tak do piachu, to jest ta drastyczna moja metoda. Czy ktoś za te ileś lat będzie pamiętał, że żyła sobie jakaś tam senioritka i miała takie, czy inne stresy, przezycia i zmartwienia. Być może, że to co pisze,
jest naiwne, ale to jest mój sposób na stress i u mnie daje
całe życie pozytywne efekty. Być też może, że wypracowałam
u siebie taką metodę, by nie zwariować, albo nie wpaść w depresję na którą cierpiała moja Mama. To było przykre.
Myślę też, że są różnego rodzaju stresy i są ich rózne powody.
Każdy musi sobie wypracować swój sposób i najważniejsze, nie poddawać się!!! Ot i to moja autopsychoterapia.
Na pewno nie rewelacja, ale mnie pomaga.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 08-09-2007, 12:42
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Barburko ja mysle ,ze kolezanki jak zwykle zwolały konsylium (nie) mlodych lekareczek na rubiezy -ale pogadaj z babcielą powaznie i prywatnie ,posluchaj jej rad -bo ona jedyna się na tym zna .A w realu chyba najlepiej poszukac dobrego lekarza i sluchać jego rad .Jesli to jest prawdziwa nerwica ani kielich ,ani odechy nie zalatwia sprawy radykalnie .Czymaj sie babo ironiczna!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 08-09-2007, 12:44
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał senioritka
Moim ratunkiem przed stresem, a było tego mnóstwo, jest powiedzenie: to wszystko jest nic naprzeciw wieczności.Żyję już tyle lat, obserwuję rózne zachowania ludzi, w różnych sytuacjach i doszłam do wniosku,już dawno, że wszystko jest do przeżycia. Kiedy mówi się, ja tego nie przeżyję, to nie jest prawda. Owszem, są sytuacje, w których następują nagłe zdarzenia na skutek życiowych tragedii, ale to wyjątki.
Ja tylko spokojnie rozważam, że stress jest chwilowy, za godzinę, jutro, za tydzień, wszystko przechodzi do historii.
My musimy żyć dalej. Nie można zapobiec życiowym zdarzeniom. Przecież kiedyś i tak do piachu, to jest ta drastyczna moja metoda. Czy ktoś za te ileś lat będzie pamiętał, że żyła sobie jakaś tam senioritka i miała takie, czy inne stresy, przezycia i zmartwienia. Być może, że to co pisze,
jest naiwne, ale to jest mój sposób na stress i u mnie daje
całe życie pozytywne efekty. Być też może, że wypracowałam
u siebie taką metodę, by nie zwariować, albo nie wpaść w depresję na którą cierpiała moja Mama. To było przykre.
Myślę też, że są różnego rodzaju stresy i są ich rózne powody.
Każdy musi sobie wypracować swój sposób i najważniejsze, nie poddawać się!!! Ot i to moja autopsychoterapia.
Na pewno nie rewelacja, ale mnie pomaga.
Senioritko sorry ,ale to jest sposob na zmartwienia i stresy a NIE na nerwicę
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nerwica / Nerwice - komentarze Kasiunia Ogólny 17 22-11-2022 12:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.