menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1021  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 14:03
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie A to mi się Elektryczne Gitrary i Kuba Sienkiewicz przypomniał

Zdemolowane sklepy, tramwaj wywalony z szyn
Łzy wyciska gaz i kłębiący się dym
hej, myślicie, ze to u nas
Nie da się zaorać pola
A to tylko trwa ostrzał
Ugrupowania Hezbollach....


A propos to propagandy sukcesu nie uprawiam ino widzę co się dzieje...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1022  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 14:06
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Nie milcz Starówko kiedy Atenom
pałą ktoś pragnie zburzyć Partenon !
Ten kawałek bym zmienił na:

Nie milcz Starówko kiedy Atenom
Zabrakło kasy
Bo wszystko przeżarli
Te głupie.... Greki...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1023  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 14:09
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
A propos to propagandy sukcesu nie uprawiam ino widzę co się dzieje...
Się nie wykręcaj.
Biedy szukaj, dziur w mostach i drogach, a poklask zyskasz...w pewnych kręgach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1024  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 14:11
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Krzysztof Rybiński, wykładowca SGH, były wiceprezes NBP:
Cytat:
Weta wobec ustaw kładą się cieniem na prezydenturze Lecha Kaczyńskiego. Także dlatego, że utrudniły reformowanie państwa i naprawę finansów publicznych. ... stworzyły atmosferę, która skłoniła rząd do zaprzestania reform, przedstawiania nowych ustaw.

Prezydent nie opowiedział się wprost, że jest przeciwnikiem gospodarki rynkowej, ale wiele robił, żeby za wszelką cenę utrzymać prymat państwa w gospodarce. Nośnym hasłem "Polski solidarnej" usiłował zablokować ograniczenia przywilejów emerytalno-rentowych, a jednocześnie krytykował rząd za zbyt duży deficyt budżetowy, jakby nie pamiętał, że przywileje są obciążeniem dla budżetu.

Na haśle "solidarnej Polski" buduje swoją kampanię spadkobierca wizji państwa, które mnie kojarzy się z hasłami z okresu socjalizmu. Niestety. A powtórki z tego, co było, nie chcę i mam do tego niezbywalne prawo. Przy urnie...wyborczej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1025  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 14:21
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Się nie wykręcaj.
Biedy szukaj, dziur w mostach i drogach, a poklask zyskasz...w pewnych kręgach.

W mojej okolicy są od dawna bażanty,kuropatwy i zające.A i pieczarki się trafiają.I nie jest to zasługą żadnej opcji politycznej,a wręcz przeciwnie.Poprostu rolnicy tak zbiednieli,że stosują coraz mniej środków chemicznych i nawozów sztucznych,a za to wieksze połacie pola leżą odłogiem.Tylko kogo to obchodzi
że rolnik przymiera głodem na przednówku/tak jak przed wojną/a w sklepach półki aż uginają się od towarów z zachodu,gdzie chemię stosuje sie teraz nocami/bo w dzień jest zakaz/Smacznego mieszczuchy-ja jadam własne produkty
ha.ha
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1026  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 14:25
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA

Na haśle "solidarnej Polski" buduje swoją kampanię spadkobierca wizji państwa, które mnie kojarzy się z hasłami z okresu socjalizmu. Niestety. A powtórki z tego, co było, nie chcę i mam do tego niezbywalne prawo. Przy urnie...wyborczej.



Polu,ale to nie hasla maja zwyciezyc tylko polityk,czlowiek,a skoro urzad prezydenta to tylko zyrandol ,to o co kruszyc kopie.

Madry wyborca haslom sie zwiesc nie da,nie tylko telewizor mozna wlaczyc wlasny rozum tez
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1027  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 14:38
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
W mojej okolicy są od dawna bażanty,kuropatwy i zające.A i pieczarki się trafiają.I nie jest to zasługą żadnej opcji politycznej,a wręcz przeciwnie.Poprostu rolnicy tak zbiednieli,że stosują coraz mniej środków chemicznych i nawozów sztucznych,a za to wieksze połacie pola leżą odłogiem.Tylko kogo to obchodzi
że rolnik przymiera głodem na przednówku/tak jak przed wojną/a w sklepach półki aż uginają się od towarów z zachodu,gdzie chemię stosuje sie teraz nocami/bo w dzień jest zakaz/Smacznego mieszczuchy-ja jadam własne produkty
ha.ha
Popatrz, nie wiedziałem, też na wsi mieszkam, mam wielu rolników znajomych, z wieloma mam styczność i cholera, chyba mam słaby wzrok bo jakoś nie widzę rolnika przymierającego głodem na przednówku tak jak przed wojną, a cha też pochodzę ze wsi i brat nadal prowadzi gospodarstwo i chciało by się na takie pi...nie żółwika pokazać, bo rolnicy nie zbiednieli, no chyba, że ktoś jest tak leniwy albo nadal szuka komitetu, żeby szukać czegoś co nie znajdzie. Wiesz na dodatek pracowałem z rolnikami i dobrze ich znam, który więcej jęczy temu się mniej chce chcieć..... więc oszczędź idiotycznych wynurzeń....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1028  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 14:44
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
W mojej okolicy są od dawna bażanty,kuropatwy i zające.A i pieczarki się trafiają.I nie jest to zasługą żadnej opcji politycznej,a wręcz przeciwnie.Poprostu rolnicy tak zbiednieli,że stosują coraz mniej środków chemicznych i nawozów sztucznych,a za to wieksze połacie pola leżą odłogiem.Tylko kogo to obchodzi
że rolnik przymiera głodem na przednówku/tak jak przed wojną/a w sklepach półki aż uginają się od towarów z zachodu,gdzie chemię stosuje sie teraz nocami/bo w dzień jest zakaz/
Nie wiem, gdzie sobie mieszkasz, ale w moich okolicach rolnicy mają się nieźle. Nie przymierają głodem, nawozy jakieś tam i ulepszacze stosują.
Pamiętam lęk niektórych przed UE, a teraz? Mają całkiem nieźle, ale użytek trzeba zrobić, nie tylko z rąk, z myślenia także.
Czy narzekają? Jasne, Polak tak ma, że musi nawet wtedy, kiedy nie ma do tego specjalnych podstaw.
Cytat:
Smacznego mieszczuchy-ja jadam własne produkty
ha.ha
Dziękuję.
Mieszczuch.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1029  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 14:59
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Idalka
Polu,ale to nie hasla maja zwyciezyc tylko polityk,czlowiek,a skoro urzad prezydenta to tylko zyrandol ,to o co kruszyc kopie.

Madry wyborca haslom sie zwiesc nie da,nie tylko telewizor mozna wlaczyc wlasny rozum tez
A przepraszam...na podstawie czego Ty dokonujesz wyboru jak nie na podstawie haseł, programów i obietnic? No bo przecież nie na podstawie wyglądu kandydata.
Wizja kraju mieści się właśnie w tym, o czym napisałam wyżej. Albo niżej, jak kto woli.

Na temat urzędu prezydenta i zbędności tegoż, to ja się tu wielokrotnie wypowiadałam uznając go, urząd, za balast i niepotrzebny wydatek, ale ponieważ nie mogę tego zmienić, więc jest, jak jest ku mojemu zniesmaczeniu.

Żyrandol? bywa niebezpieczny, może spaść. Gdyby sie tylko potłukł, nie byłoby biedy, ale jeśli pod nim siedzą ludzie, a siedzą, np. Ty, ja i cała reszta, o...to już jest niebezpieczne.
To taka metafora.

Jako mądry wyborca, który używa rozumu, uprzejmie Cię proszę o wskazanie jedynego słusznego kandydata z jednoczesnym uzasadnieniem, skąd powzięłaś o nim wiedzę i za pomocą jakich narzędzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1030  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 15:53
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

No,tak jak myslałam:Wielkopolska.Tam zawsze rolnictwo było potęgą.Ale popatrz szerzej,nie tylko przez pryzmat własnego kąta.
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1031  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 16:28
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
No,tak jak myslałam:Wielkopolska.Tam zawsze rolnictwo było potęgą.Ale popatrz szerzej,nie tylko przez pryzmat własnego kąta.
A może po prostu trzeba zacząć myśleć i wymyślić, że jedna krowa i jedna świnia to nie rolnik.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1032  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 17:03
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
No,tak jak myslałam:Wielkopolska.Tam zawsze rolnictwo było potęgą.Ale popatrz szerzej,nie tylko przez pryzmat własnego kąta.
To może warto się uczyć od Wielkopolan miast biadolić?
My tu nie tylko rolnictwo mamy OK, parę innych jeszcze dziedzin też.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1033  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 18:06
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Śniadek,

który uczestniczył w 18. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Robotników "Solidarności" i Pracodawców do bazyliki św. Józefa w Kaliszu, tak powiedział:
Cytat:
Politycy, którzy mówią, że poparcie "Solidarności" dla kandydata na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego może spowodować ogromne zamieszanie polityczne podobne do czasów AWS-u, nawiązują do czasów PRL.
Wara komukolwiek od odbierania nam prawa mówienia o Polsce.
Nie jestem politykiem, więc mogę się wypowiedzieć, Śniadek ani żaden inny mi nie zabroni.
Otóż zgadzam się co do tego PRLu.
Związki zawodowe zawsze były propartyjne: służyły poszczególnym partiom rządzącym, a mniej szlachetną część pleców pokazywały partii wtedy, kiedy ta nie chciała dać im tego, czego oni sobie życzyli.

Ja tam robotnikiem nie byłam, skądże, choć swoją robótkę dziergam sumiennie, ale żadna tam stocznia, żaden górnik ze mnie wydobywczy czy jaki inny, więc roszczeń wobec rządzących nie miałam, bo nie mogłam. Tacy się nie liczyli i do dzisiaj są na marginesie zainteresowania, choć marginesem nie są. Ale co tam...nie ma kraju, w którym wszyscy byliby jednakowo traktowani, jednakowo hołubieni, więc nie będę marudzić.

Niech sobie Śniadek popiera kogo chce w święto Józefa robotnika i później też. Niech liczy na to, że jak wybierze jak zamierza, lud robotniczy dozna dobrobytu wszelkiego i los mu się odmieni na lepsze. O swój los on raczej zabiegać nie musi, bo jemu - jako działaczowi - wiedzie się nie najgorzej.
Wolno mu wspierać kogo chce i zawdzięcza to między innymi temu ruchowi oddolnemu, który swoim nazwiskiem firmował Lech, ale Wałęsa.

No, i wara od wolności Śniadka!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1034  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 18:17
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
A może po prostu trzeba zacząć myśleć i wymyślić, że jedna krowa i jedna świnia to nie rolnik.....
Chciałbys dociąć,ale nic z tego.Ja akurat mam tych krów 75,same mleczne i jałowice wysokocielne.Spełniam wszelkie wymogi sanitarne odnośnie dobrostanu,pozysku i oddstawiania mleka do mleczarni.Za mleko otrzymuję 1 zł za litr a za kg tucznika/też mam trochę/dostajemy 3zł i 10 gr.Ci co mieli jedną krowę i jedną swinie,to już dawno nie gospodarują.Poszli do pracy do stoczni-tylko stocznie też padły I gdzie Ty widzisz ten dobrobyt/chyba w TV?
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1035  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 18:25
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
To może warto się uczyć od Wielkopolan miast biadolić?
My tu nie tylko rolnictwo mamy OK, parę innych jeszcze dziedzin też.

Tylko zapominasz o jednym:Wielkopolska od wieków stoi rolnictwem,na naszych terenach były tylko PGR,PGRi PGR.
Rolnik był dyskryminowany na kazdym kroku,zakup kawałka ziemi graniczył z cudem i graniczy.Po PGR przyszli byli dyrektorzy tychże PGR i przejęli olbrzymie tereny jako spółki pracownicze,oczywiście z pakietem wiekszościowym.I teraz najzwyczajniej w swiecie te swoje 52% udziału odsprzedają Niemcom,Holendrom,Szkotom i komu tylko się zamarzy.Nawet sam pan Krauze ma w naszym powiecie 4 duże gospodarstwa popegierowskie.I gdzie tu miejsce dla rolnika?
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1036  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 18:38
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Cytat:
spółki pracownicze,oczywiście z pakietem wiekszościowym.I teraz najzwyczajniej w swiecie te swoje 52% udziału odsprzedają Niemcom,Holendrom,Szkotom i komu tylko się zamarzy.Nawet sam pan Krauze ma w naszym powiecie 4 duże gospodarstwa popegierowskie.I gdzie tu miejsce dla rolnika?
Przecież jest prawo własności ,sprzedają Polacy i kto ma pieniądze może kupić , Polacy tak samo,przecież nie cofniemy się ze zmianami ustrojowymi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1037  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 19:13
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Chciałbys dociąć,ale nic z tego.Ja akurat mam tych krów 75,same mleczne i jałowice wysokocielne.Spełniam wszelkie wymogi sanitarne odnośnie dobrostanu,pozysku i oddstawiania mleka do mleczarni.Za mleko otrzymuję 1 zł za litr a za kg tucznika/też mam trochę/dostajemy 3zł i 10 gr.Ci co mieli jedną krowę i jedną swinie,to już dawno nie gospodarują.Poszli do pracy do stoczni-tylko stocznie też padły I gdzie Ty widzisz ten dobrobyt/chyba w TV?
Mówiąc szczerze to jeszcze rolnika, który przyzna, że mu się jako tako powodzi nie widziałem.... i nie słyszałem, ale każdy ma wolny wybór..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1038  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 20:12
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Przecież jest prawo własności ,sprzedają Polacy i kto ma pieniądze może kupić , Polacy tak samo,przecież nie cofniemy się ze zmianami ustrojowymi.

Tak pieniądze,pakiet udziałów w ostatniej sprzedanej spółce poszedł za bagatela 17 ml zł.Czy znasz rolnika,rolnika nie obszarnika,który dysponuje taką kasą?Bo ja nie znam
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1039  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 20:15
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Chciałbys dociąć,ale nic z tego.Ja akurat mam tych krów 75,same mleczne i jałowice wysokocielne.Spełniam wszelkie wymogi sanitarne odnośnie dobrostanu,pozysku i oddstawiania mleka do mleczarni.Za mleko otrzymuję 1 zł za litr a za kg tucznika/też mam trochę/dostajemy 3zł i 10 gr.Ci co mieli jedną krowę i jedną swinie,to już dawno nie gospodarują.Poszli do pracy do stoczni-tylko stocznie też padły I gdzie Ty widzisz ten dobrobyt/chyba w TV?

Laurka ladna! Jesli prawdziwa to gratulowac.
tylko, ze jak Cie nazac? Kapitalistka przemyslowa? Bidna jestes? Sama tyrasz przy dobytku, czy zatrudniasz ludzi?
Skoro ty nie przymierasz z glodu to widac inni tez mogli. A jak wybrali hute, stocznie czy podobne, to ...ich wola.
A co do dobrobytu to zbiednialas w stosunku do czasow komuny, czy poprawilo ci sie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1040  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 20:17
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Mówiąc szczerze to jeszcze rolnika, który przyzna, że mu się jako tako powodzi nie widziałem.... i nie słyszałem, ale każdy ma wolny wybór..

Zapraszam Cię mój drogi adwersażu na mały wypad do mnie.Obiecuję że będziesz wykonywał tylko te obowiązki,które ja wykonuję/słaba kobitka,albo baba wiejska/
i otrzymasz wynagrodzenie takie samo jak my.
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.