menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > OGŁOSZENIA > Zaproszenia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zaproszenia Zaproszenia na imprezy, wykłady otwarte, zjazdy i zloty szkół etc.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 23:00
Nedka Nedka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 2
OK Polska - kraj dla starych ludzi?

Miejscowość: www.teamradio.pl   Data i godzina: piątek 20.00   Wstęp wolny: Tak   Ogłoszenie aktualne do dnia: 25.11.2008   

Polska to nie jest kraj dla starych ludzi?
Najdelikatniejszą formą dyskryminacji jest przezroczystość. Kiedy młodzi mijają nas na ulicy, nie wymieniają z nami spojrzeń, Nie wpuszczają nas do klubów, bo się boją, że im tam umrzemy i przerwiemy zabawę. Uważają też, że seks po pięćdziesiątce to patologia. A gdy kilka lat temu jeździłem na rolkach, smarkacze rzucali za mną puszkami po piwie i wołali: "Dziadek do piachu"

Wiesław Łukaszewski, 68-letni profesor psychologii społecznej
Gazeta Wyborcza, poniedziałek 17 listopada 2008r.

Zainspirowani serią artykułów jakie opublikowała Gazeta Wyborcza, wyruszyliśmy w Polskę by sprawdzić czy jest ona krajem sprzyjającym spokojnej starości . Tematyka zdała nam się ciekawa - wszak dotyczy każdego z nas. Mając w tej chwili po dwadzieścia kilka lat nie myślimy o tym co będzie za lat dzieścia. Nie zastanawiamy się nad tym w relacjach z rodzicami, dziadkami, ludźmi mijanymi na ulicach. My - Młodzi dwudziestego pierwszego wieku , jak wyobrażamy sobie starość? Jak traktujemy starszych ludzi? Czy są oni meblami czy istotną częścią układanki. Niebanalnej układanki "Życie". W końcu w tej audycji postaramy się odpowiedzieć na pytanie jak można ułatwić ludziom przechodzenie w wiek dojrzały, okres starości i... kiedy tak na prawdę zaczyna się starość

Zapraszamy do słuchania - www.teamradio.pl (kanał autorski) godzina 20.00 w piątek! Zachęcamy również, jednocześnie zwracając się do Państwa o ocenę i wypowiedź w tym temacie na naszym forum
http://www.teamradio.pl/cykl_info.php?cykl_id=153. Będziemy zobowiązane za Państwa wsparcie
i pomoc.

Z pozdrowieniami,

Gosia
Sylwia


I nieważne że świat na którym przyszło Ci żyć lepszym wydawał się być...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 23:02
Nedka Nedka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 2
Domyślnie Polska - kraj dla starych ludzi?

Polska to nie jest kraj dla starych ludzi?
Najdelikatniejszą formą dyskryminacji jest przezroczystość. Kiedy młodzi mijają nas na ulicy, nie wymieniają z nami spojrzeń, Nie wpuszczają nas do klubów, bo się boją, że im tam umrzemy i przerwiemy zabawę. Uważają też, że seks po pięćdziesiątce to patologia. A gdy kilka lat temu jeździłem na rolkach, smarkacze rzucali za mną puszkami po piwie i wołali: "Dziadek do piachu"

Wiesław Łukaszewski, 68-letni profesor psychologii społecznej
Gazeta Wyborcza, poniedziałek 17 listopada 2008r.

Zainspirowani serią artykułów jakie opublikowała Gazeta Wyborcza, wyruszyliśmy w Polskę by sprawdzić czy jest ona krajem sprzyjającym spokojnej starości . Tematyka zdała nam się ciekawa - wszak dotyczy każdego z nas. Mając w tej chwili po dwadzieścia kilka lat nie myślimy o tym co będzie za lat dzieścia. Nie zastanawiamy się nad tym w relacjach z rodzicami, dziadkami, ludźmi mijanymi na ulicach. My - Młodzi dwudziestego pierwszego wieku , jak wyobrażamy sobie starość? Jak traktujemy starszych ludzi? Czy są oni meblami czy istotną częścią układanki. Niebanalnej układanki "Życie". W końcu w tej audycji postaramy się odpowiedzieć na pytanie jak można ułatwić ludziom przechodzenie w wiek dojrzały, okres starości i... kiedy tak na prawdę zaczyna się starość

Zapraszamy do słuchania - www.teamradio.pl (kanał autorski) godzina 20.00 w piątek! Zachęcamy również, jednocześnie zwracając się do Państwa o ocenę i wypowiedź w tym temacie na naszym forum
http://www.teamradio.pl/cykl_info.php?cykl_id=153. Będziemy zobowiązane za Państwa wsparcie
i pomoc.

Z pozdrowieniami,

Gosia
Sylwia


I nieważne że świat na którym przyszło Ci żyć lepszym wydawał się być...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 30-11-2008, 18:22
duszka07's Avatar
duszka07 duszka07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 607
Domyślnie

Dziękuję za podanie strony radia. Będę śledzić Wasze audycje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 30-11-2008, 18:49
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

E tam to nie młodzież jest winna ze trudno się żyje starym ludziom, jak miałem 20 lat to 40-to latek tez we mnie budził zdumienie ze ludzie tak długo żyją.To my sami utrudniamy sobie życie poprzez zgorzknienie, głupotę zajmowanie sie pierdołami i ocenianie wszystkich i wszystko i to w sposób złośliwy.Ponadto ciągle coś chcemy ciągle nam się wydaje ze nam się coś należy a o uśmiechu i życzliwości zapomnieliśmy na amen.Wystarczy popatrzeć na nasze forum ilu tu frustratów i ludzi z pretensjami, jak chętnie powtarzamy plotki i staramy się komuś dogryść choćby tym ostatnim zębem szkoda ze to tylko żąb jadowy.Nie mówię ze wszyscy tak mamy ale jest dostateczna ilość zeby popsuć radość ostatnich dni.Uprzedzam życzliwych i oburzonych ze to nie ocena a takie sobie dywagacje dotyczące tez mnie jako seniora.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 01-12-2008, 12:51
Marii's Avatar
Marii Marii jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: obecnie Poznan
Posty: 311
Domyślnie

Cytat:
Napisał araad
E tam to nie młodzież jest winna ze trudno się żyje starym ludziom, jak miałem 20 lat to 40-to latek tez we mnie budził zdumienie ze ludzie tak długo żyją.To my sami utrudniamy sobie życie poprzez zgorzknienie, głupotę zajmowanie sie pierdołami i ocenianie wszystkich i wszystko i to w sposób złośliwy.Ponadto ciągle coś chcemy ciągle nam się wydaje ze nam się coś należy a o uśmiechu i życzliwości zapomnieliśmy na amen.Wystarczy popatrzeć na nasze forum ilu tu frustratów i ludzi z pretensjami, jak chętnie powtarzamy plotki i staramy się komuś dogryść choćby tym ostatnim zębem szkoda ze to tylko żąb jadowy.Nie mówię ze wszyscy tak mamy ale jest dostateczna ilość zeby popsuć radość ostatnich dni.Uprzedzam życzliwych i oburzonych ze to nie ocena a takie sobie dywagacje dotyczące tez mnie jako seniora.
Zgadzam sie z ta wypowiedzia calkowicie))
__________________
'

Nie myl głupoty z odwagą, nie myl dobroci, ze słabością ''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 01-12-2008, 17:37
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marii
Zgadzam sie z ta wypowiedzia calkowicie))
Podzielam powyższe opinie.
To ,ze mamy trochę więcej lat nie zawsze świadczy o naszej mądrości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 01-12-2008, 18:19
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Ja mam bardzo dobre relacje z młodymi ludźmi. Zwykłe zakupy, gdzie są młode dziewczyny zawsze kończą się uśmiechem i miłymi gestami. Są i ciemne strony ale ich nie zauważam.
Czasem wystarczy uśmiech i miłe słowo do młodego człowieka. To naprawdę działa.
Ale znam też takie sytuację, że babcia sadza w tramwaju wnuczusia i sama stoi. Nawet jej nie razi, że obok stoi kobieta w zaawansowanej ciąży.
Są ludzie i ludzie i tylko od nas zależy czy "dinozaury" będą w porzo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 18-12-2008, 10:08
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Gaduła

Cytat:
Napisał lawenda
Ja mam bardzo dobre relacje z młodymi ludźmi. Zwykłe zakupy, gdzie są młode dziewczyny zawsze kończą się uśmiechem i miłymi gestami. Są i ciemne strony ale ich nie zauważam.
Czasem wystarczy uśmiech i miłe słowo do młodego człowieka. To naprawdę działa.
Ale znam też takie sytuację, że babcia sadza w tramwaju wnuczusia i sama stoi. Nawet jej nie razi, że obok stoi kobieta w zaawansowanej ciąży.
Są ludzie i ludzie i tylko od nas zależy czy "dinozaury" będą w porzo.
I całkiem z Tobą się zgadzam, jak ja się uśmiechną to zawsze uśmiech mi odwzajemnią,i odwrotnie, ale kiedy ktoś jest naburmuszony i narzeka , to niech się nie dziwi, że młodzi ustawiają się okoniem, uśmiech za uśmiech a nawet uśmiech za nie uśmiech taka powinna być zasada. A czasem tą przezroczystość sami sobie fundujemy, zgadzam się też całkowicie z araad-em. nie-
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 18-12-2008, 13:26
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Zupełnie podobnie jak Lawenda - nie mam problemu w kontaktach z młodymi.Nawet mi się zwierzają ze swych kłopotów.Oczywiście wszystko załatwia uśmiech i zrozumienie nawet ich wyskoków.Bo pamiętam, że ja byłam też niepokorna. Pogodny i życzliwy stosunek - taka rada.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 18-12-2008, 16:03
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Zupełnie podobnie jak Lawenda - nie mam problemu w kontaktach z młodymi.Nawet mi się zwierzają ze swych kłopotów.Oczywiście wszystko załatwia uśmiech i zrozumienie nawet ich wyskoków.Bo pamiętam, że ja byłam też niepokorna. Pogodny i życzliwy stosunek - taka rada.
No właśnie , przypomnijmy sobie czasy jak byliśmy sami tacy niezbyt pokorni, może to pomoże, nawet się rymło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 13-01-2009, 20:34
ula49's Avatar
ula49 ula49 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Płock,Mazowsze,Polska
Posty: 233
Uśmiech

Zgadzam się z tym całkowicie bo przecież są ludzie i ludziska....
__________________
Jeden uśmiech znaczy więcej niż wiele słów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 13-01-2009, 20:53
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Ludzie, co Wy z tą "STAROŚCIĄ", fakt młodzi nie jesteśmy /mówię o sobie/ ale żeby tak od razu "stara"?

Stare to są drzewa, na ten przykład BARTEK a kobitki to są dojrzałe jak brzoskwinie w czasdie zbiorów i jakie apetyczne /może być w wyobraźni/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Alzheimer czyni ludzi bezradnymi - komentarze angelelli Ogólny 1 10-09-2008 21:39
Chamstwo starszych ludzi - czyli jak nas widzą.. Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 287 17-07-2008 11:51
starych drzew się nie przesadza hebra Rodzina bliższa i dalsza 29 20-03-2008 13:38

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.