menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3601  
Nieprzeczytane 09-05-2013, 16:25
ewa1953 ewa1953 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: bydgoszcz
Posty: 1 026
Domyślnie

Bey to łobuziak ale z wynoszeniem znalezionych przedmiotów to i tak jest zero w porównaniu do jego poprzednika. Kaj uwielbial wszelakie narzędzia.Wystarczyło na moment odłozyć np młotek,śróbowkręt,pazurki na działce i potem długie poszukiwanie gdzie to schował.
Mieliśmy okropną noc. Silana burza-grzmoty,blyskawice a Bey sie bal.Upierał się ,że chce wyjśc z mieszkania.W rezultacie nocka bezsenna bo dopiero nad ranem wpadlam na pomysl ,żeby wypryskać Adaptilem -pomogło naraszcie mogliśmy chwilkę pospac. Ogródek porzadnie podlany ale szykuje sie "potorka z burzy"już zaczyna grzmieć.Moze uda sie teraz troszkę pospać ..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3602  
Nieprzeczytane 09-05-2013, 17:18
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

U nas tez przed godziną była burza, ale mineło w miare spokojnie, podlało sie pieknie, nareszcie...a co to jest ten adaptil? Idziemy sprawdzic co urosło po deszczu...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3603  
Nieprzeczytane 09-05-2013, 20:48
ewa1953 ewa1953 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: bydgoszcz
Posty: 1 026
Domyślnie

Och znowu pięknie podlane.
Przykry obowiazek wykonany -wykupione OC i AC na autko /oj boli kwota ubezpieczenia/ .Pojechałam z Beyem -robił za maskotkę w Autosalonie .Akurat malo klientów wiec był wymiziany ,wyczochrany przez całą zaloge.Nawet dostalam dużą zniżkę na wymianę oleju.
Cha-ga pytałaś co to jest Adaptil -wklejam linka http://www.krakvet.pl/ceva-adaptil-s...l-p-10786.html
Ja go kupiłam na Sylwestra ,faktycznie podziałał wyciszająco.Stosuje też jak sunia sąsiadów ma cieczke i Bey wyje pod drzwiami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3604  
Nieprzeczytane 10-05-2013, 21:20
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Jakbym była bogata to kupiłabym sobie działkę. Koty miałyby atrakcje, a ja spokój. A tak to po psich zabawach, brak odpoczynku, ponieważ robię z siebie wiatrak i macham rączkami, aby kotykoty polowały na myszki umocowane na patyczkach. Zakupiliśmy takie dziwactwa jak rybki owinięte mięsem kurczaka i mamy wtedy prawdziwe łowy. Te smaczki ciągnę na nitce, mruczki się skradają i chwytają w paszczę. "Te dwie" oczywiście oczu nie spuszczają z cudnie pachnącego ruchomego przedmiotu. Nie daję się nabrać na niezwykłe podobieństwo Innusi i Naszki do kotów, a im tylko oczy błyszczą w przedpokoju. Jak Dusia i Mamrotek zostawią dobrości zaraz wpadają do pokoju i łyk, łyk nic nie ma.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3605  
Nieprzeczytane 10-05-2013, 21:59
ewa1953 ewa1953 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: bydgoszcz
Posty: 1 026
Domyślnie

"jak bym byla bogata kupiłabm działkę" cha cha ale dopiero byś była zmeczona.Jezeli myślisz ,że na działce psowate i kotowate zajmują sie same sobą to jesteś w wielkim błędzie.Wiesz jak to milo zmoczyć futro pod zraszaczem ,wytarzać w dołku/piaskowa panierka/a potem koniecznie wejśc pańci na kolanka albo na plecki jak akurat coś pieli ....Jak śmiesz takimi dobrociami ,zapachami machać suniom w zasiegu węchu i dować kotomkotom ? a co psowate to gorsze ? tylko resztki z kociego stołu im sie nalezą ? protestuję !!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3606  
Nieprzeczytane 11-05-2013, 09:23
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Moje sa tak nauczone,ze przy mnie raczej nie zabiorą kotu, ale niech tylko odejdzie od miseczki rzucaja sie oboje sprawdzic co tam zostało, nie wiem , kocie zawsze smakuje bardziej od własnego. ..odrobina zawisci czy co? a moze po prostu kocie karmy sa smaczniejsze? kot bardziej wybredny, wiadomo...ja juz zrezygnowałam z nadziei ze mojego kiedykolwiek podtuczę, nie podchodzi mu to nie je...no i dobrze, z głodu nie zginie bo poluje. ..Ewa, przyznasz jednak,ze działka czy ogród to takie przyjemne zmeczenie...moje nie kopia takich dołów jak Bey, ale tarzac sie w trawie kazdy lubi...ostatnio Kajke na siłe wykapałam, ale był z niej piękny pies!! Snieznobiała sierść w czarne łaty, czerwona obrózka na szyi...niestety zachwyt trwał krótko, bo juz po dwóch dniach wszystko wróciło do normy. ..Brutus nie dał sie wykapać, nie ma mowy... kapiel była w łazience, ale spryciule na wszelki wypadek nie zblizaja sie do mnie gdy biore do ręki ogrodowy wąż.. No cóz pozostaje nieustanne pranie i sprzatanie po brudasach, mój wybór i nikomu nic do tego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3607  
Nieprzeczytane 11-05-2013, 16:01
ewa1953 ewa1953 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: bydgoszcz
Posty: 1 026
Domyślnie

Chcę Wam pokazać jak wygląda Beyowa częśc działki !!
najpierw mozolna praca

przymiarka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3608  
Nieprzeczytane 11-05-2013, 16:11
ewa1953 ewa1953 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: bydgoszcz
Posty: 1 026
Domyślnie

e nie ten wcześniej wykopany jest bardziej wygodny

miejsca wypoczynkowe przygotowane ,teraz mogę trochę potargać węża


Tak "pracowicie "mija kolejny dzień działkowy .Zamiast zimnych mamy mokrych ogrodników.

Ostatnio edytowane przez ewa1953 : 11-05-2013 o 16:19.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3609  
Nieprzeczytane 11-05-2013, 16:50
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Ewa, wspaniale! Bey szczęściarz,ze ma tak wyrozumiałą panią i do tego jeszcze swoja część działki! niektóre psy tak maja, ze kopia doły po to aby w nich poleżec, jakies atawistyczne odruchy, hi, hi...ja na szczęscie tego problemu nie mam...dziury sa czasem kopane, ale nie służą ani do spania, ani do lezenia, ani do zakopywania czegokolwiek...ot, zwykła ciekawość...U ciebie juz kwitnie bez i paprocie jakie wielkie...u nas jak zwykle wszystko rozwija sie pózniej, aktualnie kwitnie czeresnia, tez pieknie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3610  
Nieprzeczytane 11-05-2013, 17:06
ewa1953 ewa1953 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: bydgoszcz
Posty: 1 026
Domyślnie

Na mojej częsci działki tulipany kończą kwitnienie,jeszcze pysznią sie narcyze ,swoje kwitnienie zaczeły irysy /teraz te najmniejsze/




wielbiam kwitnące kobierce floksa szydlatego /mam 4 kolory/,który na skalniaku szczelnie otula pobliskie kamienie ,tworząc barwną plamę.Poza tym kwinie skalnica.Zaczynają rododendrony i azalie.../to są fotki z wczoraj tzn 10.05.2013 nie wiem dlaczego przestawiła sie data w aparacie/

Ostatnio edytowane przez ewa1953 : 11-05-2013 o 19:26.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3611  
Nieprzeczytane 11-05-2013, 21:26
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

A ja myślę, że Bey nie chce tych kwiatowych piękności, ponieważ one trochę mogą powodować rozproszenie uwagi i brak skupienia przy podziwianiu psiej urody. Przy wysokich temperaturach zwierzęta szukają w wykopanych dołkach chłodu, a jak się ziemi na ciałko sypnie to słoneczko nie dojdzie, nie rozgrzeje bardziej. Czesiek wykopuje dołki, takie mini przed sikaniem. Pierwszy pies, u którego zauważyłam ten zwyczaj. Zawsze jedną łapką robi zagłębienie i dopiero pojawia się mocz.
Cha-ga brudny pies - szczęśliwy pies. A poważnie już teraz. Im częściej będziesz kąpała psinki tym szybciej będą brudzić białe łatki.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3612  
Nieprzeczytane 11-05-2013, 21:48
ewa1953 ewa1953 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: bydgoszcz
Posty: 1 026
Domyślnie

Dlatego nie protestuję jak kopie sobie jamkę ,jego "działka" jest na terenie zacienionym ,lekko wilgotnym/ przy paprociach jest teren dla roślin blotnych/.Kopania nauczyły go sunie tymczaski -szczęśliwe ,że po 3 latach na betonie nareszcie mają coś miekkiego pod łapkami .Na szczęście z Beyem doszliśmy do konsensusu i kopie na swoim terenie choć miał okres wkopywania sie pod jalowce płożace i inne iglaki/to mi sie nie podobalo/.
Bronczyk roślinki tworzą tło dla psiej urody szkoda,że nie ma roślin w bernenskich barwach....
Ja wstawiłam trochę fotek a nadal czekam na fotki Innulki i Czesława !
Z stwierdzeniem ,że wyprany szybciej sie brudzi nie mozna sie niezgodzić.Brudny /wg nas/ pies jest psem a nie pluszową maskotką.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3613  
Nieprzeczytane 11-05-2013, 22:33
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Już, już wstawiam.


__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3614  
Nieprzeczytane 12-05-2013, 09:58
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Bronczyk, twoje zdjecia jak zwykle sa przepiekne, umiesz fotografowac.. wyobrazałam sobie ,ze Czesinek jest wiekszy, a moze to nie jest Naszenka obok niego?...Ewa, ale masz piekne , duze oczko wodne, i tyle roslin, wyobrazam sobie ile to wymaga wysiłku i pracy, ale tez to lubie...podziwiam cie...co do kapieli to już kiedys pisałam, że Brutus nigdy jeszcze nie był kapany, co mnie wcale nie zachwyca bo niestety on nie wejdzie tez do morza, ani do rzeki ani nawet do oczka...Brutusa przyjdzie mi przechrzcic na Brudasa. ..Kajka była kapana dwa razy w swoim dwuletnim zyciu, ostatnio głownie dlatego,ze kleiła się cała od duowinu...no więc chcac nie chcąc muszę się z wami zgodzic/chociaz tak przyjemnie jest tarmosic czysciutkiego psa, ehhh... pomarzyc../
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3615  
Nieprzeczytane 12-05-2013, 12:15
ewa1953 ewa1953 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: bydgoszcz
Posty: 1 026
Domyślnie

Koło Czesia jakaś nowa wielbicielka ? Naszeczka /?/rozbiegana a Innulka komuś pyszczy .Piękne ,szczególnie podziwiam jak Czesinek pięknie obrasta . Czy mi sie wydaje ,ze Czesinek jest bez szeleczek ? radzi sobie w pełnej swobodzie ?
Cha-ga Bey na szczęscie nie wchodzi do oczka ,nawet nie chce korzystać z przygotowanego dla niego baseniku /Kaj mógł prawie cały dzień lezec w wodzie,gdziekolwiek był obojętnej wielkości pojemnik z wodą to na 100% mój boksiu sie w nim moczyl/.Z oczkiem jest trochę pracy ale tylko na wiosne.Pielęgnacja kwiatów nie jest uciązliwa /podlewanie głównie kropelkowe,częste "pazurkowanie" między roślinami eliminuje chwasty/.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3616  
Nieprzeczytane 12-05-2013, 22:16
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Czesio jest wielkości Innej. Na zdjęciu zaprzyjaźnia się z innym pieskiem. Naszeczka tak długo nie postoi. Ona jak to się mówi " kiju w ryju" i fruwać po świecie uwielbia. Innusia czeka czy pańcia ruszy świńskim truchtem i będzie się bawić z sunieczką. Jak uzna, że starsza pani rozgrzana to już z szetlandeczką kończy gimnastykę. Dni zimne to może dobrze mi robi przebieżka.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3617  
Nieprzeczytane 13-05-2013, 09:09
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Aaaa, no to wyjasniła mi sie tajemnica wzrostu Czesia, cos mi tu nie grało, a to kolezanka...Ruszam do miasta, a potem do ogrodu, dzis kosimy trawe!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3618  
Nieprzeczytane 13-05-2013, 21:54
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Czesio i Inna w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. Pilnują. Mnie w kuchni.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3619  
Nieprzeczytane 14-05-2013, 09:02
ewa1953 ewa1953 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: bydgoszcz
Posty: 1 026
Domyślnie

Widać ,że Czesio "padł" na posterunku.Pilnowanie kuchni to bardzo trudna ,wyczerpująca praca.
Widzicie nasze psy pracują Bey kopie,Kaja i Brutus stróżują,przesadzają kwiatki.Inna i Czesio też mają swoje zadania ale pokazę Wam jak pracuje beyowa znajoma /po kolorze futra/ wszak to pies pasterski....

oj gdzie to male ucieka ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3620  
Nieprzeczytane 14-05-2013, 21:58
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Fakt. Nikt darmozjadów nie trzyma. Pracowite czworonogi. Czesław lekko oko zmrużył, ot tak żeby pańcię zmylić, albo zmobilizować ją do poczęstunku.
A zobaczcie jak potrafią pilnie lekcje pobierać. Juniorek wręcz z uwielbieniem, ale Szokitek i Pynio-Mynio skupieniem mu dorównują. Koleżanka też chłonie wiadomości.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dla tych co kochają psy cz.III Basia. Wszystkie zwierzęta duże i małe 503 24-12-2009 22:41
Francuski łącznik, czyli psy górą za 399 Euro Stalin Wszystkie zwierzęta duże i małe 2 05-11-2009 09:03
Dla tych co kochają psy cz.II Kundzia Wszystkie zwierzęta duże i małe 524 25-05-2009 14:19
Dla tych co kochają psy Kundzia Wszystkie zwierzęta duże i małe 545 16-11-2008 16:34
Jakich mężczyzn kochają Polki? - komentarze Mar-Basia Ogólny 10 09-07-2008 08:22

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.