menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 12:54
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Zdrowie....


ZDROWIE...... to najlepsza metoda odchudzania.

Ostatnio edytowane przez Jolina : 29-06-2010 o 13:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 13:19
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Metoda odchudzania która stawia na pierwszum miejscu ..Zdrowie...jest najbardziej skuteczna.
Jednak bez obaw - naturalna konsekwencją - powrotu do zdrowia jest utrata zbędnego tłuszczu.
Chudniesz, ale nie czujesz się głodny, ani wyczerpany,lecz syty i pełen energii!
Rygorystyczne diety niskokaloryczne mogą powodować trwałe schorzenia.
Traci się zbędny tłuszcz ale i zdrowie.
Znaczne ograniczenie liczby kalorii, jak również bardzo duże spożycie białka czy tłuszczu może skutkować uszkodzeniem mięśni nie tylko w kończynach, lecz także w ważnych narządach, takich jak serce, wątroba i nerki.
Niewydolność serca i nerek to główne zagrożenia drastycznych diet.

W latach 1976-1980 oceniano, że 47,4procent Amerykanów cierpi na otyłość. Dziś ten wskaźnik wynosi 62,2 procent, a w śród dzieci 40 procent.
Zrozpaczeni ludzie uciekają się do radykalnych środków, takich jak operacje; w 2001 roku przeprowadzono ich w Ameryce 47 000, a w 2006 roku aż 145 000. Przerażające jest to , że 1400 pacjentów zmarło w wyniku
komplikacji okołooperacyjnych.
Dane zaczerpnęłam z ksiazki..." Pożegnaj sie z nadwagą ".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 13:29
adriana57's Avatar
adriana57 adriana57 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 181
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jolina
Metoda odchudzania która stawia na pierwszum miejscu ..Zdrowie...jest najbardziej skuteczna.
Jednak bez obaw - naturalna konsekwencją - powrotu do zdrowia jest utrata zbędnego tłuszczu.
Chudniesz, ale nie czujesz się głodny, ani wyczerpany,lecz syty i pełen energii!
Rygorystyczne diety niskokaloryczne mogą powodować trwałe schorzenia.
Traci się zbędny tłuszcz ale i zdrowie.
Znaczne ograniczenie liczby kalorii, jak również bardzo duże spożycie białka czy tłuszczu może skutkować uszkodzeniem mięśni nie tylko w kończynach, lecz także w ważnych narządach, takich jak serce, wątroba i nerki.
Niewydolność serca i nerek to główne zagrożenia drastycznych diet.

W latach 1976-1980 oceniano, że 47,4procent Amerykanów cierpi na otyłość. Dziś ten wskaźnik wynosi 62,2 procent, a w śród dzieci 40 procent.
Zrozpaczeni ludzie uciekają się do radykalnych środków, takich jak operacje; w 2001 roku przeprowadzono ich w Ameryce 47 000, a w 2006 roku aż 145 000. Przerażające jest to , że 1400 pacjentów zmarło w wyniku
komplikacji okołooperacyjnych.
Dane zaczerpnęłam z ksiazki..." Pożegnaj sie z nadwagą ".
Najbardziej żal mi otyłych dzieci nie są temu winne.A cierpią
gorzej od dorosłych.W Polsce nie jest lepiej, nadwaga chyba
króluje wśród czynników pogarszających stan zdrowia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 13:49
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Zdrowie...to najlepsza metoda odchudzania.

Cd.
Niedobory niezbędnych składników odżywczych i zanieczyszczenie organizmu
toksynami
to dwa powody choroby..".Nadwaga"
Zmiana nawyków żywieniowych - rezygnacja z "pseudojedzenia" i spożywanie prawdziwych, pełnowartościowych pokarmów - ma wielką moc.
Toksyny przyczyniają się do nadwagi.I sa nieodł,ącznych składnikiem produktów, które wchodzą w skład typowej współczesnej diety.
"Złe tłuszcze", pestycydy, herbicydy, toksyczne metale, glutamin sodu, aspartam i długa lista innych szkodliwych składników żywności przetworzonej, srodki hormonalne, antybiotyki, bakterie i wirusy - wszystkie te substancje
zanieczyszczają nasze pożywienie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 13:56
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

adriano 57, odwrotnie ...to złe zdrowie, jest przyczyna nadwagi.
Nadwaga jest skutkiem złego zdrowia. W pełni zdrowy człowiek, nigdy nie będzie miał nadwagi. Zaburzenia w funkcjionowaniu zdrowia , powodują nadwage. Pisze o ty w drugiej części wypowiedzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 11-07-2010, 09:20
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

myślę, ze to sprzężenie zwrotne...złe zdrowie -nadwaga, nadwaga złe zdrowie i jego konsekwencje.Organizm nasz jest siecią naczyń połączonych i jak gdzieś coś nawala...cos sie dzieje gdzie indziej....
Ze zgrozą patrzyło się onegdaj na Amerykanów otyłych...dziś są już u nas chipsy, cole, burgery, mc donaldsy, i są już dzieci otyłe "od kołyski", młode ładne dziewczyny opuchnięte od niezdrowego jedzenia..psy utuczone odpadkami ze stołu moda....dieta-moda ze strasznymi konsekwencjami....jedni się tym przejmują inni nie widzą (nie chcą) widzieć problemu..jeszcze inni ..jakoś to będzie.....no włąsnie nie będzie jakoś, będzie konkretna zła jakość
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 14-07-2010, 16:59
adriana57's Avatar
adriana57 adriana57 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 181
Gaduła co jeść

Cytat:
Napisał Halutka
Cd.
Niedobory niezbędnych składników odżywczych i zanieczyszczenie organizmu
toksynami
to dwa powody choroby..".Nadwaga"
Zmiana nawyków żywieniowych - rezygnacja z "pseudojedzenia" i spożywanie prawdziwych, pełnowartościowych pokarmów - ma wielką moc.
Toksyny przyczyniają się do nadwagi.I sa nieodł,ącznych składnikiem produktów, które wchodzą w skład typowej współczesnej diety.
"Złe tłuszcze", pestycydy, herbicydy, toksyczne metale, glutamin sodu, aspartam i długa lista innych szkodliwych składników żywności przetworzonej, srodki hormonalne, antybiotyki, bakterie i wirusy - wszystkie te substancje
zanieczyszczają nasze pożywienie.
W takim razie co jeść,co pić , czym oddychać ? toksyny są
wszędzie.W glebie , w wodzie i w powietrzu.Zdrowe życie
to mrzonka.:
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 14-07-2010, 17:10
adriana57's Avatar
adriana57 adriana57 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 181
Domyślnie dieta

Cytat:
Napisał Halutka
Metoda odchudzania która stawia na pierwszum miejscu ..Zdrowie...jest najbardziej skuteczna.
Jednak bez obaw - naturalna konsekwencją - powrotu do zdrowia jest utrata zbędnego tłuszczu.
Chudniesz, ale nie czujesz się głodny, ani wyczerpany,lecz syty i pełen energii!
Rygorystyczne diety niskokaloryczne mogą powodować trwałe schorzenia.
Traci się zbędny tłuszcz ale i zdrowie.
Znaczne ograniczenie liczby kalorii, jak również bardzo duże spożycie białka czy tłuszczu może skutkować uszkodzeniem mięśni nie tylko w kończynach, lecz także w ważnych narządach, takich jak serce, wątroba i nerki.
Niewydolność serca i nerek to główne zagrożenia drastycznych diet.

W latach 1976-1980 oceniano, że 47,4procent Amerykanów cierpi na otyłość. Dziś ten wskaźnik wynosi 62,2 procent, a w śród dzieci 40 procent.
Zrozpaczeni ludzie uciekają się do radykalnych środków, takich jak operacje; w 2001 roku przeprowadzono ich w Ameryce 47 000, a w 2006 roku aż 145 000. Przerażające jest to , że 1400 pacjentów zmarło w wyniku
komplikacji okołooperacyjnych.
Dane zaczerpnęłam z ksiazki..." Pożegnaj sie z nadwagą ".
Co to za dieta pt." zdrowie" czy to wegetariańska ? możesz coś więcej napisać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 10-08-2010, 12:06
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Witam serdecznie po przerwie.....

..... i zapraszam do udziału w redagowaniu wątku.
Masz wypróbowane recepty na zdrowie, podziel się z nami.
Wyczytałaś coś ciekawego, nie zatrzymuj dla siebie...podziel się z nami. Nikt nigdy nie wie wszystkiego.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 21-10-2010, 16:34
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 400
Domyślnie

Witam.Jest takie powiedzenie : Skrzypiące drzewo dłużej stoi. Nie ma co się tym zdrowiem zbytnio przejmować. Na pewno się nie objadać:Żarłok kopie sobie grób własnymi zębami! Też jest takie powiedzenie.Do miłego spotkania na forum !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 24-10-2010, 19:20
dotsterka dotsterka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 21
Domyślnie

Ja w sprawie odchudzania poleciłabym Pochłaniacz Tłuszczu warty uwadze ze względu, że jest on w pełni z naturalnych składników ziołowych, a nie jak 90% suplementów dostępnych na rynku CHEMICZNYCH
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 24-10-2010, 19:28
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Dosterko....może coś więcej napiszesz na temat tego pochłaniacza tłuszczu o którym wspomniałaś.Pozdrawiam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 24-10-2010, 21:20
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 249
Domyślnie

Cytat:
Napisał dotsterka
Jolina... oczywiście

Produkt zawiera błonnik, który absorbuje cząsteczki tłuszczu. Zatrzymane cząsteczki tłuszczu nie są trawione lecz wydalane przez układ pokarmowy. Gwiazdnica pospolita oraz lecytyna emulsyfikują tłuszcz, dzięki czemu dodatkowo zmniejszają jego przyswajanie przez organizm. Zaleca się regularne przyjmowanie preparatu Pochłaniacza Tłuszczu, aby przy każdym posiłku dostarczyć błonnik zatrzymujący tłuszcz zawarty w pożywieniu. Dodatkowo kuracje można uzupełnić przez zażywanie błonnika pokarmowego do najlepszego jakiego znam można zaliczyć LOCLO.
Dzięki serdeczne! I pomyśleć,że ja mam tego skarbu na działce co niemiara. Im bardziej uporczywy chwast jak np.perz,pokrzywa czy wspomniana gwiazdnica - tym lepsze i skuteczniejsze ziółko.
Tylko własności leczniczych ostu nie mogę znależć.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 25-10-2010, 14:16
Darek82 Darek82 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 22
Domyślnie

Trzeba to w końcu powiedzieć - nic nie działa tak dobrze jak profilaktyka. Pewnie, że jak już jest problem, to łatwiej wziąć tabletkę i liczyć na to że będzie lepiej. Ale ja jestem na takim stanowisku, że łatwiej dbać o zdrowie będąc zdrowym.

Też miałem problemy z nadwagą, nie jakieś poważne, ale zawczasu powiedziałem "stop". Miałem taki moment, że w ciągu 2 miesięcy tyłem 5kg i widziałem że coś jest nie tak. Skutkowało to problemami z wątrobą, byłem senny i cały dzień zmęczony, a nic nie robiłem fizycznie.

Teraz wiem, jaki był ten prawdziwy problem i dlaczego tyłem. Jedzenie - niezdrowe, na szybko, w dużej ilości. I alkohol.

Od kiedy zacząłem stosować dietę - polegała ona tylko na tym że jadłem mniej i częściej i jedzenie było naturalne, organiczne chyba się mówi, w każdym razie pochodziło od gospodarza, o którym wiedziałem że nie dosypuje żadnego świństwa do swojej hodowli. Znaczy dosypuje (nie ukrywał tego, bo to moja rodzina), ale tylko kiedy jedzenie idzie na eksport, dla siebie ma naturalną żywność. I to w zasadzie tyle. Nic więcej. Na takiej diecie chudłem 0,5 kg miesięcznie. To bardzo mało jak na dietę, ale wolę zrobić dobrą dietę niż taką, która po zakończeniu spowoduje powrót do poprzedniej wagi. Właściwie nie nazywałbym tego dietą, bo niczego sobie nie odmawiam. To jest taka dieta, którą pewnie będę stosował resztę życia, bo jem to co chcę i czuję się dobrze.
__________________
Odzyskiwanie podatku z zagranicy: Zwrot podatku Anglia
Czym jest hirudoterapia i jakie zalety leczenia posiada
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 26-10-2010, 12:45
nati26 nati26 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Polska
Posty: 5
Domyślnie Leczenie jedzeniem

Cytat:
Napisał Jolina
ZDROWIE...... to najlepsza metoda odchudzania.


To chyba najlepsza definicja odchudzania z którą się ostatnio zetknęłam. Niepokoją mnie slogany typu: walcz z nadwagą, pokonaj kilogramy itp. Brzmią tak jakbym miała walczyć sama ze sobą na co nie mam najmniejszej ochoty.

Kiedy mam świadomość, że nie odbieram sobie przyjemności jedzenia a wybieram to, co mi służy, to łatwiej jest mi przyjąć zmiany dietetyczne.

Zmagam się też z pierwszymi objawami żylaków, pracuję za biurkiem i puchną mi nogi, pojawiły się pierwsze pajączki. Dlatego postanowiłam zdobyć nieco informacji na ten temat i okazało się, że nadwaga może mi jedynie szkodzić a nie pomóc. Zaczęłam uprawiać sporty, które wyraźnie mi pomagają, odchudzają i pomagają zmniejszać nieprzyjemne obrzęki. Jeśli ktoś z was ma już powikłania zdrowotne wywołane nadwagą to mogę polecić stronę: przyjazne sporty

Mam około 15 kilo nadwagi, od 3 miesięcy zaczęłam regularnie ćwiczyć a słodycze jem okazjonalnie. Stopniowo urozmaicam dietę o zdrowsze produkty. Moja waga drgnęła tylko o parę kilo, ale już większość moich znajomych zauważyła poprawę w moim wyglądzie i samopoczuciu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 27-10-2010, 08:13
wawik's Avatar
wawik wawik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 1 729
Domyślnie

Preparaty Pochłaniacza Tłuszczu?
Czy to dotyczy również osób stosujących dietę Optymalną?
Jeśli ja od kilkunastu lat jjem np. kawałek tłustego baleronu posmarowany masłem na sniadanie, na obiad tłuste mięso z surówką, a kolacji nie jjem wcale. Dodam jeszcze, że nie jjem chleba, makaronów, ziemniaków i jakoś żyję na tym świecie i wszystkie wyniki mam w normie.
Coś chyba ze mną nie tak?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 27-10-2010, 09:12
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie



Dotsterko, jeżeli to jest ta gwiezdnica, to u mnie też się pojawia, pomiędzy iglakami, dla tego uważam,że lubi kwaśny odczyn ziemi. Ale wiesz co?, jakoś nie widzę siebie jedzącej ten chwast, bo to nie zioło. Ale jako składnik w czymś tam widocznie
widocznie jest korzystny.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 27-10-2010, 09:15
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Siri dziękuję za wyciągnięcie już trochę zakurzonego wątku.
Zgadzam się z Tobą, że umiar i urozmaicenie w jedzeniu, to najlepszy sposób utrzymania a nawet stracenie paru zbędnych kilogramów.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 07-11-2010, 12:30
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

http://mamzdrowie.pl/grzybek-tybetan...i-wlasciwosci/ co o tym sądzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 26-11-2010, 13:13
kitty_collins kitty_collins jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Posty: 6
Domyślnie

No właśnie to przerażające, że teraz tak trudno znaleźć produkty, które byłyby w pełni naturalne, zdrowe, pozbawione sztucznych składników. Ja zastanawiam się nad wprowadzeniem do swojej diety proszku zasadowego. Na stronie internetowej firmy Langsteiner, która taki produkuje czytałam, że doprowadza on do równowagi pomiędzy kwasami i zasadami w organizmie. Być może poskutkuje na mój bolący żołądek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Praca i zdrowie kamilak102 Praca, wolontariat 19 14-04-2023 14:47
zdrowie seniora Anonymous Dieta 127 17-07-2022 17:24
sport to zdrowie ;) Mirosław Hobby, pasje 36 01-04-2012 12:33
Śmiech to zdrowie. Melissa Profilaktyka i zdrowy styl życia 28 07-10-2008 15:31
dbamy o zdrowie dojrzala Profilaktyka i zdrowy styl życia 2 18-09-2008 18:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.