menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 19-02-2010, 09:31
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Zakaz palenia czy wychowanie młodzieży?


Dzisiaj w Sejmie posłowie zajmują się problemem palenia, a ja jestem wzburzona, że tak łatwo można zginąć na ulicy będąc ugodzonym nożem, tylko dlatego, że zwracamy uwagę na patologię. Czy państwo nie powinno się zająć tym, aby dać odpowiednie uprawnienia policji? Czy policjant nie powinien nosić broni nawet będąc w cywilu, albo na urlopie?
Dziś jest pogrzeb policjanta, który śmiał zareagować na zło,a za chwilę słyszę o podobnej śmierci młodej dziewczynki.
Widzę rozportartych w różnych pozach posłów w Sejmie i krew mnie zalewa.
  #2  
Nieprzeczytane 19-02-2010, 09:49
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Wprowadzenie totalnego zakazu palenia np. w punktach gastronomicznych/restauracje,bary,kawiarnie/wydaje mi się pomysłem mocno kontrowersyjnym...po prostu stracą wielu klientów.Lepszym byłoby dzielenie tychże na lokale dla palących i niepalących.Wilk byłby syty i owca cała.Nie uznaję wychowywania społeczeństwa przez odgórne /nie zawsze trafione nakazy/.
  #3  
Nieprzeczytane 19-02-2010, 14:58
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Też jestem zdania,że bardziej należy się zająć wychowywaniem i bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Jest wiele patalogicznych rodzin.Domy dziecka i inne placówki wychowawcze bardzo często nie spełniają swojego zadania.Także rodziców trzeba nauczyć odpowiedzialności za rodzinę. Bardzo dużo jest wypadków pobicia niemowląt! Palenie w miejscach publicznych?Podzielam opinię Niki.
  #4  
Nieprzeczytane 19-02-2010, 15:45
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

No jak moze rodzic wychowac dobrze swe dziecko jak mu nie wolno dac klapsa w du.e za zle uczynki ?

A palenie , w szkolach nie odchodzi ?
Niech no tylko nauczyciel na to zwroci uwage to zaraz bedzie mial kosz smieci na glowie i dywanik u dyrektora !

Bandytyzm mlodocianych to dzisiaj juz normalka ,z nozem wielu chodzi po ulicach i to w roznych celach .

Moze by tak godzine policyjna wprowadzic na "gowniarskie lazikowanie" nieletnich po 22-giej ???

Zielonogorskie gwalcicieli juz schwytalo ,nawet seniorki sie obawiaja,ze je jakis wnuczek innej babci je zgwalci .

"Wiwat globalizm ,niech zyje demokratyczny stan !"
  #5  
Nieprzeczytane 24-02-2010, 13:09
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Jeśli chodzi o młodzież to moim zdaniem należy BEZWZGLĘDNIE wprowadzić obowiązek MUNDURKÓW lub co najmniej innych znaków noszonych przez młodzież przez cały dzień.Tak było przed wojną i tak było w PRLu i to się SPRAWDZAŁO.Nie wiem dlaczego inicjator wprowadzenia tego na powrót, został potepiony.Może nie jest to jakaś "wszechmogącka" na problemy wychowawcze ale w jakis sposób z jednej strony wpływa na pewna nobilitację uczniów oraz przypomina im i wpaja pewną dyscyplinę.

Zakaz palenia to ograniczenie swobód obywatelskich.Pali ok.50% społeczeństwa którzy płaca za to dodatkowo a ciągle sa dyskryminowani "bo nie palacym się to nie podoba"Mnie wiele rzeczy się nie podoba jak np.chamstwo a na to ograniczeń nie ma.
  #6  
Nieprzeczytane 24-02-2010, 14:43
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie o zakazie palenia...

jestem baaardzo nałogową palaczką więc obawiam się czy moje wystąpienie nie będzie subiektywne ale:
spójrzcie moi Drodzy na ilość i rodzaj punktów sprzedarzy których przybyło najwięcej w nowej "rzeczywistości". Moim zdaniem to apteki a w nich m.in. wszelkiego rodzaju plastry i medykamenty anty-nikotynowe. Farmacja niczym ośmiornica ogarnia wszystkie dziedziny, uzależnia lekarzy prezentami a-conto, a clou wszystkiego była akcja "świńskiej grypy" o nazwie adekwatnej do pomysłu i jego realizacji.
Dowodem że ktoś w tej dziedzinie steruje naszymi prawodawcami jest zapowiedż że i t.zw. e-papierosy też mają być zakazane w miejscach publicznych. Nie ma się to nijak do otoczenia niepalącego.
Pozdrawiam palaczy!basi.GIF
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #7  
Nieprzeczytane 24-02-2010, 15:37
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Jeśli chodzi o młodzież to moim zdaniem należy BEZWZGLĘDNIE wprowadzić obowiązek MUNDURKÓW lub co najmniej innych znaków noszonych przez młodzież przez cały dzień.Tak było przed wojną i tak było w PRLu i to się SPRAWDZAŁO.Nie wiem dlaczego inicjator wprowadzenia tego na powrót, został potepiony.Może nie jest to jakaś "wszechmogącka" na problemy wychowawcze ale w jakis sposób z jednej strony wpływa na pewna nobilitację uczniów oraz przypomina im i wpaja pewną dyscyplinę.

Zakaz palenia to ograniczenie swobód obywatelskich.Pali ok.50% społeczeństwa którzy płaca za to dodatkowo a ciągle sa dyskryminowani "bo nie palacym się to nie podoba"Mnie wiele rzeczy się nie podoba jak np.chamstwo a na to ograniczeń nie ma.


Cholera mnie brała gdy chodziłem w mundurku, później to złagodniało. Jak uczniowie to może i pozostali, bankowcy, urzędnicy, robotnicy, każdy w innym i wiadomo co i kto idzie Aha dla jasności RENCIŚCI I EMERYCI OBOWIĄZKOWO DRELICHACH bo po co im co innego, tanio, ekologicznie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #8  
Nieprzeczytane 25-02-2010, 07:51
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Jeśli chodzi o mundurki,tarcze,czapki ze specjalnym oznakowaniem-jestem za.Elitarne szkoły zachodniej europy, niektóre nasze prywatne-z powodzeniem stosują szkolne mundurki.To ułatwia identyfikację uczniów, wskazuje na ich przynależność do danej szkoły.Granatowe chałaty/fartuszki/z białym kołnierzykiem miały również tę zaletę, że nie było parady strojów.Zamożni i biedniejsi uczniowie mieli ten sam ubiór.Walka z patologią w środowisku młodzieży jest bardzo trudna,ale to temat ,który omawialismy juz w innym wątku.
Sprawa galerianek-bardzo frustrująca,wręcz przerażająca.
  #9  
Nieprzeczytane 25-02-2010, 08:24
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Sagela--oczywiście policjant gdy zechce po służbie i na urlopie powinien nosić broń. Uprawnienia ma. Przecież cywili wielu posiada i nosi. Bandziory to mają zawsze, nawet bez pozwolenia. Posłowie zajmują się paleniem, bo co jest najłatwiej jak skopiować coś np. z Anglii. Tłumaczenie tylko potrzebne--ustawa gotowa. A jak było z ulotkami na "świńską"? Pobrano na lotnisku w Londynie, przetłumaczono i gotowe. Oryginalny tekst ang. z jednej strony był.

Nika wie-że spotkania seniorka wolimy tam gdzie wolno palić. Trudno mi nie zapalić przy piwku. Ponadto znowu pieką zakalca, bo chcą miejsce publiczne wszędzie. Nawet jak będę w samochodzie na ulicy.

Zdzisia--"odkrywcze" jest zawsze co "powinno". Podaj sposób jak uczyć rodziców. Zwłaszcza patologicznych. Podaj jak potrafisz. Może będzie wesoło czytając pomysł. Pamiętaj że ma być zgodnie z prawem. Tortury-wykluczone.

tadeusz50-w mundurku to było w podstawowej. To nie mundurek, lecz chałacik. A kałamarze się czasem wylewały, wtedy 7 latek nie myślał o tym. W technikum były "tarcze" z kątami która klasa. Do własnej marynarki. Lekko przyszyta [sprawdzali czy nie na szpilce] Od trzeciej wzwyż to nawet nie odpruwałem gdy wychodziłem w tej samej marynarce. Czapki szkolnej nie nosiłem. Chyba że na 10 metrów przed szkołą.
  #10  
Nieprzeczytane 25-02-2010, 09:11
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

No,tak ,Kaziu-chyba przyjdzie rzucić nam w końcu papieroski,bo coraz trudniej...a wychodzenie na balkon lub w inne miejsce jest takie "niefafuśne",z drugiej strony,jeśli gospodarze są niepalący,trudno ich zatruwać.Po prostu nie wypada...nadal twierdzę,że powinny być osobne lokale dla miłośników oraz przeciwników palenia.To proste rozwiązanie.
  #11  
Nieprzeczytane 25-02-2010, 09:13
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Gdy we Włoszech wprowadzono zakaz palenia w kafejkach i restauracjach -lokale te bardzo się wyludniły/kuzyni zięcia mają restauracje,więc wiem z pierwszej ręki/.Na szczęście wolno palić w ogródkach przykawiarnianych.Natomiast rozwiązanie-sala dla palących i niepalących w jednym lokalu to poroniony pomysł.
  #12  
Nieprzeczytane 25-02-2010, 09:20
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kaziku

Teraz w podstawówkach nie ma już (na szczęście) kałamarzy, obsadek ze stalówkami to i wylać też nie ma się co. Fartuszek -chałacik do zajęć plastycznych, praktycznych tak.
Ja nawet dostawałem ze szkoły (właściwie kopalni) mundur szkolny, kolor szary -rzucający się w oczy, materiał gruby w ciepłe dni nie do wytrzymania człowiek pocił się jak mysz pod miotłą. Krój sprzed wielu lat stale nieodmienny. przecież byliśmy nastolatkami i chciało się jako tako wyglądać w drodze do i ze szkoły. Jednym słowem ohyda. Tarcze pewnie sprawdzali były na agrafkach zatrzaskach, szkoła moloch boi zawodówki dwóch kopalń i technikum i jeszcze jakaś zawodówka.
Teraz mundurki-były- przez miesiąc może dwa, kasa wydana przez rodziców i poszły w kąt.Co ma zrobić rodzina wielodzietna, wyposażyć gromadkę dzieci w mundurki około 100zeta od sztuki razy ilość przychówku, czy dać im jeść. Mieszkam koło zespołu szkół i wiem skąd młodzi idą i co? NIC. Słyszą rozmowę dziewczynek (wolę nie cytować w telewizorni sam pisk) powiedziałem, ze wstyd takim młodym osóbkom używać takiego języka. W odpowiedzi usłyszałem zwielokrotnione wyzwiska. Co dalej za ucho (nie wolno) i do szkoły? a tam może wysłuchają może nie. Drzwi otwierane na kartę magnetyczną. mundurek i tarcza po to tylko aby były. Dla satysfakcji jakiego osła o miało być posła.
Teraz tuż przed budynkiem szkoły podstawowej dzieci palą papierochy tylko dym uszami leci. Belfrzy udają, że nie widzą. Czyli walka z wiatrakami.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #13  
Nieprzeczytane 26-02-2010, 06:41
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Znam licealiste, ktory nosi mundurek.
W gimnazjum tez nosil.
Szkola ma zazwyczj tylu chetnych kandydatow, ze przebiera w nich jak w ulegalkach.
To szkola panstwowa
Zaden uczen nie ma odwagi zlamac tego zakazu.
Zbyt zalezy im na tym by ukonczyc te wlasnie szkole.

Jak to sie dzieje, ze mlodzi ludzie chca tego?
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #14  
Nieprzeczytane 26-02-2010, 07:27
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Na pewno mają rozsądnych rodziców,którzy wpoili im pewne wartości,szacunek dla szkoły i nauczycieli,sensownie wytłumaczyli zalety noszenia mundurka?
  #15  
Nieprzeczytane 26-02-2010, 08:15
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Znam licealiste, ktory nosi mundurek.
W gimnazjum tez nosil.
Szkola ma zazwyczj tylu chetnych kandydatow, ze przebiera w nich jak w ulegalkach.
To szkola panstwowa
Zaden uczen nie ma odwagi zlamac tego zakazu.
Zbyt zalezy im na tym by ukonczyc te wlasnie szkole.

Jak to sie dzieje, ze mlodzi ludzie chca tego?
Zna, tez takie elitarne liceum gdzie mundurki są obowiązkowe i niech tak zostanie. Niech taka szkoła wyróżnia się. Ale czy mundurek ma być wszędzie? Żaden uczeń nie ma odwagi złamać zakazu!! Ale czy to nie jest często presja rodziców którzy już wybrali swoim dzieciom zawód a nawet dalszą karierę. W rodzinie mam taki przypadek gdzie tata -despota- wybrał juz w szkole podstawowej zawody dzieciom. Syn ma być lekarzem bo on -tata-jest. No i został tym lekarzem, nawet dobrym. Córka miała być też lekarzem no w ostateczności farmaceutką. Studia skończyła pod presją taty. Ale ani dnia nie pracowała w zawodzie. Od dziecka pasjonowała się szyciem, projektowaniem kiecek itd. Teraz ma małą firmę działająca w tym kierunku. Drodzy rodzice nie wybierajcie zawodu za dzieci niech one same to zrobią.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #16  
Nieprzeczytane 26-02-2010, 17:29
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ja tam chwale zydowskie szkoly !
Wszyscy jednakowo ubrani i uczesani ,zadnych malowidel u dziewczat ,spodnice po kostki,bluzki z dlugim rekawem .Szkoly tylko dla nich a nie jakies tam publiczne.
Prezerwatyw w szkole nie rozdaja,o seksie nie ucza ,itp,itd .
Moze czas zaczac nasladowac Zydow ?
  #17  
Nieprzeczytane 05-03-2010, 19:19
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

No tak. Pracowali nad ustawą, aż 3 lata i co z tego wyszło?
Ściema i nic więcej, bo można palić w szpitalach, toż to szok.
Rozumiem, że szpitale psychiatryczne powinny mieć ten przywilej, ale inne. Jak to się ma do ochrony zdrowia narodu, szok.
Pielęgniarki i nauczyciele,policjanci i inne zawody, nareszcie będą mieli bezpieczny pokoik. A co z młodzieżą w gimnazjach, która oblega toalety w szkole. Ot dylemat, ale nie dla posłów.
  #18  
Nieprzeczytane 06-03-2010, 09:37
e-bietka's Avatar
e-bietka e-bietka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Kraków
Posty: 609
Żarówka

Pracowali lata, a wyszło jak zwykle! Kiedyś sama paliłam, palaczy rozumiem, jednak dym mi przeszkadza. Restauracje, kawiarnie z wydzielonymi salami do palenia? Czemu nie! Znam miejsca, gdzie dobra wentylacja sprawę rozwiązuje i tylko popielniczka na stoliku świadczy, że w tym miejscu można palić. Ale w szkołach miejsce wyznaczone do palenia?! Jak wychować młodzież przez przykład? Chyba, że według zasady Witii Pawlaka, że trzeba się napatrzeć, żeby znienawidzić. A w szpitalach?! Dla zdrowotności?! Fakt, że 99% lekarzy pali i żyją. Zresztą oni palą w swoich gabinetach. Ale... może lepiej chorym wyznaczyć miejsce, niż palenie pod kołdrą, czy w toalecie...
__________________
Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć.
Ernest Hemingway

Ostatnio edytowane przez e-bietka : 06-03-2010 o 18:28.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
BEZSTRESOWE WYCHOWANIE - babcie i dziadkowie, co o tym sądzicie? Lila Jestem babcią, jestem dziadkiem 55 10-01-2020 09:52
. nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 79 19-12-2009 23:41
Wychowanie młodzieży FeliksG Społeczeństwo - wątki archiwalne 51 29-04-2008 21:33
Zakaz palenia a poprawa stanu zdrowia - komentarze ansty Ogólny 1 26-02-2008 20:39

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.