menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #11101  
Nieprzeczytane 01-05-2018, 08:23
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Dzień dobry. Dziś jest polskie święto grilla!! To także swojskie święto. Bo zamiast pochodów ludzie spotykają się przy pieczeniu! Tu tak będzie jak zwykle cicho i to samo. Tylko po obiedzie wpadnie córka dr. A ja pójdę na spacer i na proszona wyżerkę. Dostałam wszak ten bon na jedzenie w greckiej tawernie!! Chyba wybiorę wszystko i przyniosę do domu.Bedziemy miec super kolację!! Już tylko tydzień jak odjeżdżam stąd. Ale znów za miesiąc wracam. Do końca lipca będę a potem zobaczę co zrobię. Na pewno od sierpnia do połowy września będę w domu. Teraz kolej na chłopaków do mnie na wakacje. I nie na cały miesiąc ale na 2 tygodnie chociaż. No ok! Kończę i pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11102  
Nieprzeczytane 01-05-2018, 20:24
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 182
Domyślnie

Dobry wieczór . Dziś u nas burze z gradem nawet a ja tych burz się boję . Mam tak od kiedy piorun wpadł do domu przez gniazdko elektryczne a później uderzył w potężny dąb a mnie poraziło . Na szczęście nic nikomu nie stało się .
Wbiegłam na troszkę bo jutro znów do ,,kieratu '' . Tak , ludziska jadą gdzieś , grillują a ja muszę robić to do czego jestem zmuszona . Ale jakoś będzie . Przez te piekielne zmiany już nawet nie wiem kiedy mam urlop latem . Ale kończę , pozdrawiam Was wszystkich i do miłego...... korzystajcie z życia ile się da .



https://youtu.be/9HwaBpcqubI
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11103  
Nieprzeczytane 01-05-2018, 21:40
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 737
Domyślnie

Hej, zgłaszam się po wycieczce. Danciu, chyba ta sama burza ścigała i mnie, ale nie dogoniła, zatrzymała się na Bugu.
Liw to wieś na wschodnich obrzeżach Mazowsza, z długą historią. Jej początki sięgają XIII wieku i była miejscowością graniczną Polski i Litwy. Z zabytków ocalała wieża zamku i jeden budynek, w którym mieści się muzeum - dzisiaj nieczynne.



Taką chatę też chyba można nazwać zabytkiem, prawda?



Nic więcej ciekawego nie widziałam. To wieś wypoczynkowa, tereny nad Liwcem są malownicze i tylko 90 km od Warszawy, więc w sezonie pełno tu odpoczywających warszawiaków. Spacerując nad rzeką widzieliśmy przygotowania do jutrzejszego spływu kajakowego.



__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11104  
Nieprzeczytane 02-05-2018, 06:10
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 737
Domyślnie

Dzień dobry! Kawa podana!



__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11105  
Nieprzeczytane 02-05-2018, 07:22
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam czy mogę napić się tak smakowicie podanej kawki? W takiej chatce się urodziłam z tym że była to chata pokryta strzechą...pamiętam ...rodzice wyjechali "na zachód" jak miałam 5 lat...pamiętam te czasy...to było tak dawno.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11106  
Nieprzeczytane 02-05-2018, 16:43
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 182
Domyślnie

Witajcie .
Krysiu ta chata na pewno jest zabytkiem choć nie ma słomianej strzechy jak dawniej bywało . Takie coś naprawdę rzadko spotyka się . Ale że to wieś wypoczynkowa ? Muszę zajrzeć do netu w takim razie .
Helenko ja w dzieciństwie mieszkałam już w domu z cegły ale pamiętam jak zakładali nam prąd, wcześniej używało się lamp naftowych .
Ciekawostka - w poprzednich latach sąsiedzi w blokach wywieszali biało-czerwone flagi 1-go maja a wczoraj nie było ani jednej , dziś pojawiają się pojedyncze a jutro pewnie będzie dużo .

Dziś burz nie ma , obecnie +21 st. i spokojnie , jutro ponoć ponad +30 . Muszę zadzwonić do syna bo ostatnio mało rozmawiamy i widzimy się . Ale pozdrawiam Was wszystkich i zamiast kawy mam coś innego . Zapraszam ....
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11107  
Nieprzeczytane 02-05-2018, 16:55
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 737
Domyślnie

Po południu można i coś mocniejszego, czemu nie? U nas flagi wiszą od piątku, bo przecież jest wolne i nikt nie przyjdzie wieszać w wolnym czasie.
Pogoda idealna na grillowanie - niegorąco, słońce za mgiełką, na deszcz się nie zanosi, a szkoda!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11108  
Nieprzeczytane 02-05-2018, 17:15
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 182
Domyślnie

Deszcz niech sobie pada ale w nocy gdy śpię .
Nie lubię deszczu w dzień gdy jest buro i ponuro a i samopoczucie jakieś depresyjne . Nie ma to jak słoneczko . Lepszy humor i w ogóle....
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11109  
Nieprzeczytane 02-05-2018, 17:36
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Dzień dobry

-Krysia spragniona deszczyku- u nas też sucho. Ale jutro to może się zmienić i to bardzo- i flagi zmokną. A myślałem że pójdę do parku i zobaczę lub posłucham występów- o ile będą. Bo to niby rocznica jak jesteśmy w UE- co roku coś było. Ale poczekamy do jutra.
Pozdrowionka dla wszystkich.
A tu prognoza: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...2mL?li=BBr5MK7
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11110  
Nieprzeczytane 02-05-2018, 18:05
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 182
Domyślnie

Franiu zerknęłam na Twoją prognozę pogody na jutro i muszę przyznać , że wygląda to dość nieciekawe . Będę musiała siedzieć w domu ? Bo ostrzeżenie dotyczy też mojego województwa .... hm , a niech to . Ale zanim co.....
Pozdrowionka



Zjemy ? Smacznego....
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11111  
Nieprzeczytane 02-05-2018, 18:17
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Danusiu:

Dziękuję za kolacyjkę.
Zjem troszkę później, bo teraz "Korona królów" będzie- zawsze lubiłem filmy historyczne. Najwyżej w mikrofali podgrzeję. Mniam...

Może jakoś burze nas ominą- ale troszkę mogło by padać- choć też bym wolał deszcz w nocy jak Ty.
Miłego wieczorku życzę.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11112  
Nieprzeczytane 02-05-2018, 18:29
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Buuuu....

Nie ma mojego serialu... koncert jest. Ale co się odwlecze to nie uciecze.
To biorę się za Danusiną kolacyjkę
Podobno do serca można też trafić przez żołądek.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11113  
Nieprzeczytane 02-05-2018, 21:17
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 737
Domyślnie

Cytat:
Napisał frasag
Podobno do serca można też trafić przez żołądek.
No właśnie! A ja codziennie podaję mleczko do kawy i nic. Chyba się rozpłaczę, albo jeszcze co...
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11114  
Nieprzeczytane 03-05-2018, 07:03
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 737
Domyślnie

Hej! Za oknem pięknie, majowo-jutrzenkowo. Dzisiaj mam urlop od działki, wczoraj poparzyłam pokrzywami całe ręce i nie mogłam zasnąć. Z początku nic nie czułam, dopiero wieczorem... Podobno to zdrowo, ale z lekarstw najbardziej lubię zastrzyki. Na szczęście nie ma śladów.
Zapraszam na kawę. Jeszcze z mlekiem!




__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11115  
Nieprzeczytane 03-05-2018, 11:54
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

Witam majowo.
Franek, Dancia zaserwowała ci bombę cholesterolową. Zostaw to. Dam ci coś co ja zrobiłem - zdrowsze to, tylko że bardzo ostre (z papryczką jalapeno). Za to same witaminy.


__________________
JanuszJanuszJanusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11116  
Nieprzeczytane 03-05-2018, 12:04
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Dzień dobry

- Janusz: ale jedno jajko na tydzień to chyba nie szkodzi? Zwłaszcza że to jest przekrajane na 4 części- to może troszkę cholesterolu już uciekło
Papryczka może być- nawet ta ostra. Za to unikam cebuli- jeśli już to albo z torebki, albo musi być upieczona i zgnieciona na miazgę- jakiś taki głupi uraz mam na tym punkcie- nie wiem skąd. Potrafię zjeść surowego czerwonego buraka, marchewkę albo kilo pomidorów ale na widok cebuli żołądek mi się wywraca.
Dziękuję Ci za surówkę
Wszystkich serdecznie pozdrawiam.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11117  
Nieprzeczytane 03-05-2018, 16:10
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Bawię się w domu i ogródku.
Pogoda cudna.
Trochę czytam, trochę leżakuję i trochę pracuję...relaksacyjnie


Cytat:
Napisał ramzes101
Dancia zaserwowała ci bombę cholesterolową. Zostaw to. Dam ci coś co ja zrobiłem - zdrowsze to, tylko że bardzo ostre (z papryczką jalapeno). Za to same witaminy. [/size]


Do takiej sałatki dodałabym fety lub sos czosnkowy:
oliwa, musztarda, sok z cytryny i zmiażdżony czosnek (wymieszać w słoiku i gotowy)

na temat cholesterolu ---> https://www.youtube.com/watch?v=2tBZBIxpi8c
J Zięba, Cholesterol naukowe kłamstwo.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11118  
Nieprzeczytane 03-05-2018, 18:00
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 737
Domyślnie

Arti, podobnie jak Ty, przyjemnie spędzam czas. Do południa byłam na rowerze - przekręciłam 19 km. Rzepak w pełni kwitnienia, a jak pachnie!




Nad rzeką dużo ludzi - na rowerach, w kajakach, na piechotę.



Po drodze nazbierałam szczawiu i na obiad była szczawiówka z jajkiem.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11119  
Nieprzeczytane 03-05-2018, 18:25
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 182
Domyślnie

[i]Ot i masz..... I weź tu dogodź facetowi . Ależ Januszku nasz Franio wcale nie musiał jeść całej porcji . Podzielił się z sąsiadkami .... A jeśli nawet zjadł jedno jajeczko to mu nie zaszkodziło . Prawda Franiu ?
Krysiu to znaczy , że kawa będzie już bez mleka ?
A serio - zapomniałam kupić mleczka i jutro świtem będę pić czarną . Dopiero po pracy kupię .
U nas dziś +30 w cieniu , osiedle puste i aut też mniej .
Dziś odpoczywałam ale w domku , nawet na balkonie żar .
Tymczasem pozdrawiam wszystkich , odpoczywajcie i fajnej pogody i humoru życzę .

[/
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11120  
Nieprzeczytane 03-05-2018, 18:39
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 737
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dancia54
[i]
Krysiu to znaczy , że kawa będzie już bez mleka ?

Danciu, jeśli lubisz kawę z mlekiem - będzie z mlekiem. Wcześnie wstaję, więc pójść po mleko niewielki wyczyn.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.