menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-02-2012, 15:56
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie Życie samotnych seniorów


Wpisuję ten wątek żeby dowiedzieć się jak żyje się samotnie seniorom.Ich dzień zwykły,jak go rozplanować ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 16-02-2012, 18:31
Marynka10's Avatar
Marynka10 Marynka10 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 281
Domyślnie życie samotnych seniorow

Samotność trzeba polubić .Każdy dzień zaplanować tak by nas nuda nie dosięgała. Jeśli mamy przyjaciół to umawiamy się z nimi się na spacery, do kina, teatru ,na kawę w kawiarni .
Możemy realizować swoje hobby, pisanie, fotografia, malarstwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 16-02-2012, 19:15
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

SAMOTNOŚC MA SWOJE DOBRE STRONY,,,
__________________
Barbara.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 16-02-2012, 19:18
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Watek o samotności juz istnieje, o osamotnieniu tez, po co trzeci o tej samej tematyce?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 16-02-2012, 19:36
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Mamy w tej chwili trudny okres zima i większość dnia spędzamy w domu .kino,teatr oddalone 60 km.Znajomi są spotykamy się sporadycznie.Mam pieska z którym często wychodzę na spacer ,wyszywam też ściegiem krzyżykowym ale oczy już nie pozwalają długo siedzieć.pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 17-02-2012, 11:12
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Gdy się nie ma za dużo do wyboru nie ma przyjaciół wokół siebie dziwaczejemy moje miejsce zamieszkania jest to os.po dawnym P.G.R.żyjemy tutaj dość skromnie.Nie jest to też powód,żeby była gonitwa myśli ,Ten wątek życie samotnych seniorów i to tych co są sprawni lub mniej myślę,że powinien nam podpowiedzieć jak żyć normalnie.Do mojego życia wprowadzam ćwiczenia,które mogą być pomocne,oraz zaczynam dbać o to co się je.mam wątek na forum.Ania
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 17-02-2012, 15:11
tomeh tomeh jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Stargard
Posty: 339
Domyślnie

Samotności trzeba się pozbyć a nie lubić, trzeba znaleźć towarzystwo
__________________
Serwis ToTemat.pl artykuły i filmy tematyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 17-02-2012, 15:31
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Podpowiedź dobra i życie by zmieniło ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.Nie na wszystko jesteśmy w stanie wpływać wprawdzie każdy jest kowalem swojego losu ,ale mając już trochę lat jesteśmy ostrożniejsi.Życie nas tego uczy.Pozdrawiam wszystkich samotnych seniorów Ania
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 17-02-2012, 16:57
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

Daj spokój Anno-to nie jest tak do końca
pewne sytuacje mamy na własne życzenie.
Wiem coś o tym.Przestałam /gnuśniec/
ciągle chce mi się żyć.I nie zmarnuję
życia /do reszty/Jak mam okazję,to tańczę
tak jakby to był mój ostatni dzień w życiu.Nie
nudzę sobą towarzystwa,tam gdzie JA jest super.
Ciągle żyję a nie tylko istnieję...Pozdrawiam Cię pa
Barbara.
__________________
Barbara.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 17-02-2012, 16:57
Marynka10's Avatar
Marynka10 Marynka10 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 281
Domyślnie

Bycie samemu to nic złego, samotność bywa potrzebna, a nawet przyjemna. Kiedy zostajemy sami ze sobą, mamy czas, żeby odpocząć, przemyśleć spokojnie swoje problemy, a czasami poczytać, posłuchać muzyki, czy po prostu posiedzieć w ciszy. Na dobrą samotność decydujemy się sami, pożądamy jej i cieszymy się nią, zła przychodzi niepożądana i nie potrafimy sobie z nią poradzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 17-02-2012, 17:29
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Podziwiam tych ,którzy żyją pełnią życia wprawdzie niewiele nam zostało i tak się powinno żyć nam seniorom .Tak Barbaro jesteś otwarta na świat i ludzi a to się ceni .Życie może być piękne.Pozdrawiam Ania
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 17-02-2012, 17:31
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

Dziękuję Ci-ja tak już mam..
__________________
Barbara.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 18-02-2012, 09:35
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Witam wszystkich samotnych seniorów .Życie nas nie rozpieszcza stajemy się coraz starsi mniej sprawni to nas zaczyna niepokoić.Poruszę temat dot,zdrowia kwestia brania lekow,może wyda się to śmieszne ale mam to u siebie że czasem zastanawiam się czy wzięłam leki czy nie?Jest jakiś sposob żeby mieć pewność.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 18-02-2012, 10:17
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał aniak2015
Witam wszystkich samotnych seniorów .Życie nas nie rozpieszcza stajemy się coraz starsi mniej sprawni to nas zaczyna niepokoić.Poruszę temat dot,zdrowia kwestia brania lekow,może wyda się to śmieszne ale mam to u siebie że czasem zastanawiam się czy wzięłam leki czy nie?Jest jakiś sposob żeby mieć pewność.Pozdrawiam



Wbrew pozorom bardzo prosty sposób ,już w aptekach można kupić gotowe pojemniczki z napisami rano południe ,wieczór i wystarczy tylko o jednej porze rano czy wieczorem porozdzielać je zgodnie z zaleceniami ,można zastąpić kieliszkami ,efekt będzie ten sam .Będziesz miała pewność. Zyczę powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 18-02-2012, 12:33
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Sposób na "tęsknicę" do drugiego człowieka?
Jak tylko trochę ociepli się, w parku nad rzeką ożywa ŁAWECZKA.
Jedna pani, druga pani, jakiś pan przysiądzie, ktoś inny po prostu zatrzyma się, aby zagadnąć.
Czasami tłumek robi się wokół.
Osoby wciąż te same, ale i inne dosiadają się.
I tak dzień w dzień...
I widzę, że kupę radości im to daje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 18-02-2012, 13:10
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Dajemy radę ławeczki dla wszystkich z "tęsknicą"tylko przyjdzie wiosna,sloneczko to okularki i pogaduszki.I dla nas seniorow też jest miejsce na ziemi kawalek nieba i przyroda ktora nas otacza.Życie może być piękne .Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 19-02-2012, 09:34
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

witam samotnych seniorów temat dot.leków ich systematycznego brania jest dobrym rozwiązaniem.Teraz poruszę temat dokumentów,rachunków .Dowód osobisty .legitymacja ubezp.dokumenty potrzebne nam wszędzie pilnujemy ich wiemy gdzie są.Natomiast rachunki,ktore płacimy w róznych terminach są nieraz zapomniane .Jak uporządkować żeby nie mieć niespodzianek?Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 20-02-2012, 12:37
Setunia's Avatar
Setunia Setunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 16 138
Domyślnie

Cytat:
Napisał aniak2015
witam samotnych seniorów temat dot.leków ich systematycznego brania jest dobrym rozwiązaniem.Teraz poruszę temat dokumentów,rachunków .Dowód osobisty .legitymacja ubezp.dokumenty potrzebne nam wszędzie pilnujemy ich wiemy gdzie są.Natomiast rachunki,ktore płacimy w róznych terminach są nieraz zapomniane .Jak uporządkować żeby nie mieć niespodzianek?Pozdrawiam
Jak uporządkowac dokumenty, żeby nie mieć niespodzianek ? Zrobiłam tak : założyłam segregator, podzieliłam na części ( gaz, energia, śmieci, telefon, woda, inne opłaty. Przychodzące rachunki wkładam do teczki (jednej) wg dat płatnosci. Opłacone przekładam do segregatora w odpowiednie miejsce. W ten sposób nic mi sie nie zapodziewa i nie przegapiam terminów. Myslę, że taki sposób bardzo ułatwia życie, choc taki prosty ! Pozdrawiam i życze powodzenia w opanowaniu "spraw papierowych" !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 23-02-2012, 17:45
polwieczna polwieczna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 879
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał aniak2015
Witam wszystkich samotnych seniorów .Życie nas nie rozpieszcza stajemy się coraz starsi mniej sprawni to nas zaczyna niepokoić.Poruszę temat dot,zdrowia kwestia brania lekow,może wyda się to śmieszne ale mam to u siebie że czasem zastanawiam się czy wzięłam leki czy nie?Jest jakiś sposob żeby mieć pewność.Pozdrawiam
Witaj Aniu! Tez tak miewam...ale proponuje, stworz sobie nawyk porannego szykowania lekow w kieliszeczku np...wtedy bedziesz wiedziala! Biore leki na nadcisnienie jeden rano drugi wieczorem i tez zdaza mi sie zagapic...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 23-02-2012, 17:50
polwieczna polwieczna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 879
Domyślnie

Z samotnoscia jest tak ze jezeli jest wyborem jest zarazem dobrodziejstwem, natomiast samotnosc z koniecznosci, domyslam sie, bywa utrapieniem. Cale zycie bylam aktywna , odpowiedzialna za innych. Syn za granica, zatem jestem babcia na odleglosc i dobrze! Szczerze mowiac, bardzo sie teraz ciesze ze nic nie musze...robie to co lubie i na co mam ochote..dla mnie to ogromny komfort! Cale zycie bylam dla kogos teraz jestem dla siebie i moich zwierzakow oczywiscie. Egoizm? Byc moze....pozdrawiam milo wszystkich czytajacych i piszacych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 22:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 09:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 19:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 22:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 15:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.