menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #11301  
Nieprzeczytane 14-06-2018, 22:22
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dancia54
Poza tym sama jestem na L-4 , odwiedzam setki lekarzy i
robię setki badań

życzę ci trafnej diagnozy

Dziś od mojej doktor dostałam list
Przejrzała moje coroczne szczegółowe badania krwi, przysłała i dała uwagę co do cholesterolu, podwyższony.
Spróbuję dietą go zmniejszyć sposobem J Zięby.
Wizytę u niej mam mieć w listopadzie.
Zdrowia pilnuję

Coroczne szczegółowe badania krwi, to takie monitorowanie
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 14-06-2018 o 22:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11302  
Nieprzeczytane 15-06-2018, 22:11
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 111
Domyślnie

Aniu dziękuję Ci .
Ale dziwię się , że Twoja p. doktor wysłała Ci taką wiadomość . U nas tego nie ma..... Myślę , że z cholesterolem sobie poradzisz i będzie ok . Wczoraj okazało się , że mam guzki na
tarczycy , ponoć łagodne ale największy warto zbadać dokładniej a więc wizyta u endokrynologa i pewnie biopsja .
Umówiłam też profesorską wizytę u okulisty ale za masaże na
kręgosłup i kręgi szyjne (skierowanie od neurologa ) muszę
,,bulić '' i to nie wąsko . Muszę coś wymyślić .....
Dziś spacerowałam troszkę , bardzo ostrożnie.... muszę to robić codziennie . Problem z tym bo praca w większości siedząca , nie mogę co godzinę spacerować bo mam normy do wykonania i nikogo to nie obchodzi . Udanego weekendu .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11303  
Nieprzeczytane 15-06-2018, 22:41
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 111
Domyślnie

Ale dość tych smętków , będzie dobrze tylko jeszcze czeka mnie pogrzeb bratanka , drugiego......
Dziś porozmawiałam przez tel z rodziną , na chwilę zobaczyłam się z synem i wnusiem , pan zza ściany dzwoni codziennie i kilka razy w ciągu dnia z sanatorium ......
Przyjaciółka po operacji powoli dochodzi do siebie , szwagier po operacji prostaty również i wierzę w to , że będzie dobrze . Moje pomidorki koktajlowe zakwitły na balkonie , koperek i szczypiorek mam świeży .... bez nawozów . Pogoda fajna bo nie ma skwaru i da się wytrzymać . Meczy nie oglądam , wolę obejrzeć zaległe odcinki niektórych seriali albo poczytać w wolnej chwili . Udanego weekendu kochani ...



https://youtu.be/Uf_fojcec-s
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11304  
Nieprzeczytane 15-06-2018, 23:12
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dancia54
Ale dziwię się , że Twoja p. doktor wysłała Ci taką wiadomość . U nas tego nie ma..... Myślę , że z cholesterolem sobie poradzisz i będzie ok . Wczoraj okazało się , że mam guzki na
tarczycy , ponoć łagodne ale największy warto zbadać dokładniej a więc wizyta u endokrynologa i pewnie biopsja .
Umówiłam też profesorską wizytę u okulisty ale za masaże na
kręgosłup i kręgi szyjne (skierowanie od neurologa ) muszę
,,bulić '' i to nie wąsko :( . Muszę coś wymyślić .....
Dziś spacerowałam troszkę , bardzo ostrożnie.... muszę to [B
[/b]robić codziennie . Problem z tym bo praca w większości siedząca , nie mogę co godzinę spacerować bo mam normy do wykonania i nikogo to nie obchodzi .


Taką mam doktor ... na ostatniej wizycie karty mojej u niej nie było a wyniki były przy karcie więc mi wysłała.
List był dokończeniem wizyty

Z tymi guzkami różnie bywa więc biopsja konieczna no i badania usg kontrole trzeba robić a na masaż nfz ze skierowaniem może się w tym roku załapiesz
U mnie rok się czeka
Do specjalistów i na zabiegi coraz dłuższe terminy a na badania nieraz trzeba szukać krótszego terminu w mniejszych miastach.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11305  
Nieprzeczytane 15-06-2018, 23:35
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 111
Domyślnie

Odnośnie służby zdrowia to aż nie chce się mi nic mówić , za dużo we mnie złych doświadczeń i widzę , że z roku na rok jest coraz gorzej . Naprawdę trzeba mieć ,,końskie zdrowie '' aby móc coś zyskać . Hm..... albo kasę i też nie zawsze . Przytulaki , do jutra .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11306  
Nieprzeczytane 16-06-2018, 13:28
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witam. Doktorek w łóżku już 6 dzień. Krzyż wysiadł. Po silnych tabletkach z morfiną ciągle śpi. Wczoraj posadziłam go na wózek na godzinkę. Myślałam, że i mnie pójdzie kręgosłup. Nie mam siły dźwigać 80 kg!! Za portki brałam go ale i tak ciężko!! Nasza dawna koleżanka Lodzia zaprasza mnie do Krakowa
Chyba przejadę sie do nie j Pendolino
jak będę miała urlop w lipcu. Byłam za młodości w Krakowie ale teraz inaczej będę odbierać zabytki! Życzę wspanialego weekendu bez żadnych boli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11307  
Nieprzeczytane 16-06-2018, 23:22
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 111
Domyślnie

Witam . Przed chwilą miałam rozmowę tel. z kimś kogo znałam lata temu . Znałam osobiście i intensywnie , spotykaliśmy się właściwie codziennie ponad rok chyba .
Może to zły pomysł ale postanowiłam , że utrzymam kontakt zanim nie będę niczego pewna na 100 %. Testuję ......
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11308  
Nieprzeczytane 17-06-2018, 10:10
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Witam niedzielnie
u mnie ciepełko ma być od 23 do 26 stopnia czyli jak dla mnie ok.
Mleko zsiadłe pewnie już mi się od wczoraj zrobiło
na koktajle owocowe

Lawenda kwitnie mi w ogródku hm hm może na pole lawendowe się wybiorę które są blisko R
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11309  
Nieprzeczytane 18-06-2018, 22:41
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 111
Domyślnie

Witam .
Danusiu a co z Lodzią ? Miała operację ? A pana doktora nie dźwigaj aby nie ,,strzelił Ci kręgosłup" .
U mnie nadal upał , w dzień nikogo nie było widać ... jak wymarłe osiedle ale nie dziwię się - za duży skwar...
Dziś tylko ,,wylazłam '' na chwilę do sklepu i starałam się iść normalnie choć ciężko było .
Przepraszam ale nie dałam dziś rady wejść na swój prywatny e-mail i nie odpisałam nikomu ..... nie wiem dlaczego . Spróbuję raz jeszcze..... Pozdrawiam .

__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11310  
Nieprzeczytane 19-06-2018, 23:02
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Hej!dobry wieczór!Dziś cały dzień krzątałam się po domu i nawet nie miałam czasu aby tu wejść! Danusiu-Lodzia jeszcze zbiera na operację-jeszcze dużo jej zostało!Na razie chodzi na zabiegi.Dr.nie dzwigam sama-przychodzi pielęgniarka do pomocy!A jak już jej nie ma to tylko asekuruję go aby nie upadł i niech się sam odbija z krzesła albo fotela jak Wańka-wstańka!!Trudno,ale i to dla niego gimnastyka jakaś!
Teraz stosuję dietę 1400kcal.Mam zbyt wysoki cholesterol i lekarka przepisała mi Roswera 40mg i poleciła dietetyka za 50 zł!Ułożył mi jadłospis na tydzień a potem do powtórki i można zmieniać dni ale zjadać to co jest w zestawie na dany dzień.Myślę,że pomoze i tabletki też!tylko mam problem z wypiciem 8 kubków wody!!!
Dzis wypiłam tylko 6 nie licząc zupy brokułowej na wodzie.No i ganiam do W-C.Nie wyobrażam sobie jak będę na wolnym wypić tyle wody przez cały dzień?!
No nic,zobaczymy.A Lodzię mozna znalezć na fejsie,ona tam ogłasza zbiórkę i czasem też cos sprzedaje na takiej specjalnej stronie.Życzę Wam dobrej nocy i miłej środy na jutro!Pa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11311  
Nieprzeczytane 20-06-2018, 01:00
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
jadłospis na tydzień a potem do powtórki i można zmieniać dni ale zjadać to co jest w zestawie na dany dzień.Myślę,że pomoze i tabletki też!tylko mam problem z wypiciem 8 kubków wody!!!
Dzis wypiłam tylko 6 nie licząc zupy brokułowej na wodzie.

ciekawa jestem tej diety a 8 kubków wody jak rozłożyć na dzień to co 2 godz kubek da radę
Zupy nie licz bo organizm wie co jest wodą
i włącza odpowiedni mechanizm np. herbata dla organizmu jest jedzeniem
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11312  
Nieprzeczytane 20-06-2018, 17:21
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Hej! Może opublikuję tą dietę 1400 kcal. Tylko muszę ją opracować. Ale wstępnie podaję np.sniadanie-platku owsiane na mleku chudym z malinami. 2 śniadanie- mus owocowy z pestkami dyni.Obiad- ryż brązowy i 2 skrzydełka w miodzie zalewie.3 łyżki ryżu.Platkow szklanka. Malin garść.Klacja- 2 kromki żytniego chleba z pastą z brokuła i awokado z. W międzyczasie 8 kubków 250 ml wody. Jeśli jest kolacja bez chleba to surówki można zjeść dużo. Np. jutro na śniadanie ,zjelenia z greckim jogurtem. Szpinak na surowo.rukola 3 łyżki twarogu chudego. I potem powtarzać. Po miesiącu zrobić badania i zważyć się. Powinnam schudnąć ok. 2-3 kg a cholesterol powinien być w granicach 240. A nie tak jak teraz 360!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11313  
Nieprzeczytane 20-06-2018, 21:35
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 111
Domyślnie

Hej ! Na te cudowne diety patrzę nieco sceptycznie ale może dietetycy wiedzą o czym mówią ? poza tymm zgadzam się z sugestią Ani , że woda również jest ww zupach , surówkach i sałatkach .
Hm..... ale gdzie podziewa się reszta osób z naszej wiary ?
Na fb nie bywam więc Lodzi nie zobaczę ale dziękuję za info .
Dziś byłam na poczcie , opłacałam rachunki - powiem tylko , że nie wiem jakim cudem wróciłam do domu ....
Pozdrawiam wszystkich sedecznie ......


__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11314  
Nieprzeczytane 20-06-2018, 23:17
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
Hej! Może opublikuję tą dietę 1400 kcal. Tylko muszę ją opracować. Ale wstępnie podaję np.sniadanie-platku owsiane na mleku chudym z malinami. 2 śniadanie- mus owocowy z pestkami dyni.Obiad- ryż brązowy i 2 skrzydełka w miodzie zalewie.3 łyżki ryżu.Platkow szklanka. Malin garść.Klacja- 2 kromki żytniego chleba z pastą z brokuła i awokado z. W międzyczasie 8 kubków 250 ml wody. Jeśli jest kolacja bez chleba to surówki można zjeść dużo. Np. jutro na śniadanie ,zjelenia z greckim jogurtem. Szpinak na surowo.rukola 3 łyżki twarogu chudego. I potem powtarzać. Po miesiącu zrobić badania i zważyć się. Powinnam schudnąć ok. 2-3 kg a cholesterol powinien być w granicach 240. A nie tak jak teraz 360!!!

ho, nooo cholesterol Danuska na słodyczach ci skoczył ?

hm wolę płatki jaglane 4 łyżki gotuję je na wodzie z dodatkiem mleka krowiego prawdziwego po ugotowaniu...no to wychodzi chude mleko
do tego trochę owoców mogę wrzucić

Mus owocowy..blenderem

Ryż oj... wolę kaszę gryczaną, jaglaną
2 skrzydełka ...chyba indycze



chleb żytni, od lat jadam
a pasty czasem robię z awokado

tej metody, 8 kubków dziennie nie znałam choć słyszałam, że powinno się pić 2l

Lubię sałatę, szczypiorek, rzodkiewka z sosem czosnkowym.

Odkąd biorę magnez na słodycze nie mam ochoty

Z jedzeniem u mnie różnie bywa, na ścisłej diecie nie jestem

Zachęcające do tej Danuśki diety jest to, że setkę cholesterolu można zwalić , zmodernizuję coś tam w moim jedzeniu....
Danusiu a jak tam frakcje LDL i HDL? są ok u ciebie?
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 20-06-2018 o 23:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11315  
Nieprzeczytane 21-06-2018, 09:00
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Dzień dobry!Cholesterol dobry jest Ok.Żły podwyższony.Trójglicerydy takie sobie!
Dziś kolejny dzień diety.
Jem na śniadanie zielona sałatkę-Szpinak,garść,rukolę-garść.pół awokado,serek wiejski 4 łyżki stołowe.
drugie śniadanie-koktajl gruszkowy na mleku chudym,miód i pestki z dyni 1 łyżka.
obiad to pasztet z soczewicy i cukinii z marchewką+jajko.
Kolacja to duży kefir z płatkami owsianymi na surowo i małe jabłko. To są znów 1400kcal na dzień.Można jeść mniej jak ktoś mało się rusza!doktorkowi tez przyda się trochę diety bo i jemu daję to samo tylko trochę mięska dodaję bo lubi! Miłego i smacznego dnia!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11316  
Nieprzeczytane 21-06-2018, 12:36
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Od 7 zakupy na targu robiłam i przed 9 już w domu byłam...dośpię w dzień

Jeszcze u mnie jest upalnie praży, ufff więc nawet w domu staram się najmniej ruszać.

Blusa mam zamiar wyprać, będzie mu chłodniej i szybko wyschnie
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11317  
Nieprzeczytane 21-06-2018, 23:07
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 111
Domyślnie

Dobry wieczór . U mnie za oknem szaleje burza choć więcej grzmotów i błysków niż deszczu a susza okropna . Trawa żółta a nie zielona , na balkonie wszystko podlewam codziennie bo nie da się inaczej . Odnośnie tych diet to może i ja w końcu dotrę do specjalisty a zanim co mam urwanie głowy a innymi specjalistami i badaniami . Jutro wybieram się do lekarki rodzinnej choć nie wiem jak dotrę ale jeśli znów zacznie jęczeć i nie da mi tego czego potrzebuję - zmieniam , koniec , kropka , basta ! A moje zabiegi - masaże itd. okazały się płatne bo mój zakład pracy nie wykupił tej usługi w moim mieście . Dziś musiałam wyjść do sklepu ale była to droga przez mękę , nawet sąsiad zerkał na mnie podejrzliwie a sąsiadka nie ukłoniła się.... a ja szłam jak pijana . To jest po prostu okropne..... Pozdrawiam .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11318  
Nieprzeczytane 21-06-2018, 23:48
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 111
Domyślnie

Ale dość na dziś , jestem rozgoryczona z powodu służby zdrowia..... okropność .
Dobrych snów .


__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11319  
Nieprzeczytane 22-06-2018, 08:13
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Dzień dobry

Dawno mnie tu nie było. Widzę że nasza Koleżanka Dancia ma znowu poważny problem ze zdrowiem dlatego i ja jestem smutny.
Danusiu: żeby tak dostać się do szpitala, tam by wszystko przebadali i przedstawili konkretne propozycje leczenia. Nie jest to łatwe i nie wiem co Ci doradzić- może wezwać pogotowie wtedy gdy jest najgorzej?
Wszystkim życzę pięknego weekendu i radości a szczególnie dla Danci: BAAAARDZO DUUUUŻO ZDRÓWECZKA.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11320  
Nieprzeczytane 22-06-2018, 10:11
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Noooo wreszcie się ochłodziło u mnie po wczorajszym nocnym deszczu. Odżyłam

Upał źle znoszę od dawna
Wczorajszy dzień przetrwałam więcej w poziomie niż w pionie. Blusa polewałam wiadrem wody, siebie prysznicem
Przed snem około 2 zachciało mi się jeść no i upierniczyłam koszulinę nocną jagodzianką, sprać się nie daje.
Jak koszulina w wyschnie spróbuję wodą utlenioną plamy potraktować.



Cytat:
Napisał frasag
Danusiu: żeby tak dostać się do szpitala, tam by wszystko przebadali i przedstawili konkretne propozycje leczenia. Nie jest to łatwe i nie wiem co Ci doradzić- może wezwać pogotowie wtedy gdy jest najgorzej?

o to to, to jest sposób ... pogotowie.
Tylko tak w szybkim tempie można mieć badania i diagnozę.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 22:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 09:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 19:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 22:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 15:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.