menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 09:01
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Stefanie Twoje porady są bardzo ważne, zainstalowałam programik Defraggler 1,11 jest po polsku jest już Defraggler 1,15 chyba nie po polsku posprawdzam, choć to nie takie ważne tak jak piszesz, nie ma dużego klikania ale jak mamy małe pojęcie to jednak ważne, dalsze Twoje opisy są cenne,nie które programy tu podane przez Ciebie posiadam.
Miło się tu zagląda. Pozdrawiam.
__________________

Ostatnio edytowane przez jaśka 46 : 24-11-2009 o 09:35.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 10:33
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Komisław
Na ogół dysk D jest partycją nie Patrycją jednego dysku, tylko podzielonego na części C , D ew. dalsze. (...)
Ażeby tak się nie stało trzeba zapisywać nie tam gdzie chce komputer tylko gdzie my chcemy, nie mamy maszyny po to, żeby nami rządziła tylko odwrotnie. A jak tak już się stało, możemy to naprawić. Jak to zrobić?:
1. Otworzyć C:\ , otworzyć D
2.najechać myszką na dolny (niebieski?)
(...)
Się wtrącę, przepraszam.
Wydaje mi się, że Eledand ma inny problem. Prawdopodobnie ma dysk nie podzielony na partycje i pyta, jak to zrobić.

Uprzejmie proszę mnie nie bić Wystarczy tupnąc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 10:50
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 741
Domyślnie Systemowe zabezpieczenia komputera

O zagrożeniach dla komputera pisałem w poście # 40.
Tu jest kontynuacja.
Mowa tu będzie o komputerze z systemem Windows XP (tylko).
Zaraz na początku powiem, że nie ma w tym systemie dwóch b.ważnych zabezpieczeń:
- programu antywirusowego
- programu skanującego rejestr.
Trzeba je samemu zainstalować.
Program który naraz załatwia te dwie sprawy (funkcje) to AVG Free 8.0. A więc to nie tylko antywirus ale i skaner.
Na przykład NOD32 jest b.dobrym antywirusem, ale tylko antywirusem.
Trzeba jeszcze mieć CCleanera lub Odkurzacza 11.3.
Obydwa mają funkcję skanowania.
Tyle w skrócie o dwóch brakujących w systemie zabezpieczeniach.
Jakie zatem zabezpieczenia systemowe ma Windows XP (wbudowane)?.
Są to:
1) Kopia zapasowa
2) Przywracanie systemu
3) Defragmentator
4) Czyszczenie dysku
5) Zapora systemu (firewall).



Gdzie one są, jak do nich dotrzeć:
Start -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> Narzędzia systemowe.
W ostatnim okienku mamy ww. funkcje.
Zaporę firewall zobaczymy po kliknięciu Centrum zabezpieczeń.

W tym okienku dla zapory powinno być WŁĄCZONE. Chyba, że mamy zainstalowany inny, dodatkowy firewall (np.ZoneAlarm). To wtedy - nie.
Widzimy tam także swoją ochronę przed wirusami - ma być oczywiście włączona.
Natomiast z tymi Aktualizacjami automatycznymi jest kłopot. W zasadzie powinny być włączone. Jednakże jest ich tysiące - jednego dnia tylko przychodzi ich po kilka lub kilkanaście. Zamulają komputer. Dlatego często się je wyłącza. Zwłaszcza w sytuacji, gdy ma się pirackiego Windowsa. Można wyłączyć. I nic złego się nie dzieje, sprawdzone. Ale nie namawiam.
W ostatnim (prawym) okienku, oprócz ww. zabezpieczeń, są jeszcze dwie b.ciekawe rzeczy (foldery): Informacja o systemie i Internet Explorer.
Jeżeli macie IE7 to należy go uczynić w trybie bez dodatków. Po co?. Ażeby przyspieszyć komputer. I to znacznie. Sprawdzone!.

A jeszcze, na wskazanej ścieżce, poniżej Narzędzi systemowych, znajdziecie b. przydatny dla Was folderek: Samouczek systemu Windows XP. To dobra lektura.

Pozdrawiam. S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 13:13
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Cytat:
Alsko
Się wtrącę, przepraszam.
Wydaje mi się, że Eledand ma inny problem. Prawdopodobnie ma dysk nie podzielony na partycje i pyta, jak to zrobić.
Tak na prawdę to nie wiemy, czy ma czy nie ma podzielone; sama się nie odzywa.
Wtrącam się, ponieważ chyba rok temu "Pan komputerowy " podzielił mi dysk C na partycje i właśnie się przenosiłem na D z moimi materiałami.Na dysku D utworzyłem Główny folder Nowe dokumenty /odpowiednik Moich dokumentów z dysku C/ i tam się przeprowadziłem ze swoimi materiałami tworząc odpowiednie podfoldery.
Teraz na C mam praktycznie tylko programy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 13:54
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 741
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Się wtrącę, przepraszam.
Wydaje mi się, że Eledand ma inny problem. Prawdopodobnie ma dysk nie podzielony na partycje i pyta, jak to zrobić.
Alu, zapewne masz rację. Lecz Ona nie umiała czytelnie sformułować problemu.
A wyjaśnić/nauczyć Ją jak się robi partycje - oołł, trudny temat, trudna sprawa!

Do Wieśka, lecz jak się tak dokładnie wczytasz co napisał Komisław, to to nawet niegłupie, proste. Po prostu sąsiadująco ze sobą ustawić okna dysków C i D (tylko nie "Okna sąsiadująco w poziomie", a "w pionie"), i przeciągnąć. Proste. Ja tak przeciągnąłem ( t.j. metoda "drag&drop") Moje dokumenty.
Pozdrawiam Was.
PS. Czy nie zanudzam Was na tym wątku?. Ja po prostu chcę zebrać "zusammen do ....", tak jak napisałem w moim exspose, w # 1.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 15:11
KKangaroo KKangaroo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 223
Domyślnie Partycjonowanie dysku

Miałem tu nie zaglądać, ale jakby zostałem wywołany.
Podział na partycje w windows xp (nowszych nie instalowałem) jest bardzo łatwy tylko wtedy kiedy robi się format i instaluje system od nowa. Bardzo czytelne są polecenia, trzeba tam dokładnie czytać.Należy:
1. zdjąć tą partycje co jest C:\ , pozostanie obszar nie podzielony ( dane poszły w diabły - oczywiście dla przeciętnego użytkownika)
załóżmy, że dysk ma 120GB
2. utworzyć partycję partycję podstawową [C]np. ok. 40 GB (nigdy się równo nie da ustawić) - pozostanie 80GB
3. z tych 80 GB utworzyć następną partycję D:\ lub np. ustawić na 40 GB a z reszty wyjdzie jeszcze jedna.
Żeby po tej robocie komp pracował, wszystkie te partycje muszą być sformatowane, partycję C sformatować z poziomu instalatora a resztę można zrobić już w windowsie kiedy go się zainstaluje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 16:48
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał Komisław
Miałem tu nie zaglądać, ale jakby zostałem wywołany.
Podział na partycje w windows xp (nowszych nie instalowałem) jest bardzo łatwy tylko wtedy kiedy robi się format i instaluje system od nowa.

I tu nie zgodzę sie z Toba.Mająć odpowiedni program bez robienia formatu dowolnie zmieniasz sobie wielkość partycji.i nie jest to trudne.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 17:22
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

emka46

Masz 100% racji.
Zapomniałaś pewnie - jeszcze dodać, że może się to odbywać bez najmniejszej nawet utraty danych zapisanych na partycjach.
Pozdrawiam
g.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 17:54
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał gerhatek
emka46

Masz 100% racji.
Zapomniałaś pewnie - jeszcze dodać, że może się to odbywać bez najmniejszej nawet utraty danych zapisanych na partycjach.
Pozdrawiam
g.

Tak jest.
Nic się nie zgubi,bo danych nie przenosisz,manipulujesz tylko wolną powierzchnią.
I robilam to parę razy.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 18:03
KKangaroo KKangaroo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał emka46
I tu nie zgodzę sie z Toba.Mająć odpowiedni program bez robienia formatu dowolnie zmieniasz sobie wielkość partycji.i nie jest to trudne.
Emko, możesz się nie zgadać ale to jakby nie ma nic do rzeczy, ja nie pisałem o zarządzaniu partycji programem , np. Partition Magik tylko z poziomu samego windowsa. Program trzeba mieć kupiony albo scrackowany (nielegalny) Przecież ja o tym nic nie pisałem. Masz rację ale nie na temat, coś takiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 18:51
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Władku, właśnie wczoraj wykorzystałem uwagi Komisława ale na laptopie kolegi, seniora, który jest bardziej początkujący niż ja. (Ja chyba będę wiecznie początkującym )
On miał już podzielony dysk na partycje C, D, i E . Myślę, że technik ze sklepu, który mu przywiózł laptopa to zrobił bo miał też programy, które się dopiero samemu instaluje.
Faktycznie, jakie to proste: ustawiłem obok siebie okienka z C i D i przeciągnąłem folder Moje dokumenty na dysk D polecając Przenieś tu.

Natomiast partycjonowanie dysku czy dokładanie pamięci RAM to już wolę nie robić. I nawet nie będę się starał nauczyć. Mój komputer, który dostałem nieco ponad 2 lata temu i na nim się uczyłem ma podobno teraz 7 lat użytkowania i tylko 40 GB na dysku. Pewnie jego żywot się skończy niebawem ale nowe staniały a parametry że ho, ho.
Wiem, Komisławie,że wszystko jest proste, jak się to poznało.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 19:32
KKangaroo KKangaroo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 223
Domyślnie

Cytat:
ustawiłem obok siebie okienka z C i D i przeciągnąłem folder Moje dokumenty na dysk D polecając Przenieś tu.
O jej na nowym systemie czy laptopie nie ma potrzeby od razu przenosić foldery "Moje dokumenty" Ja na swoich kompach miewam - miewałem na osobnych partycjach foldery utworzone na różne typy plików i tam podaję ściezkę do zapisywania a zdarzało mi się przenosić "moje ..." jak się system zaczął sypac i trzeba ratować to co znalazło się tam potrzebnego.
Cytat:
Natomiast partycjonowanie dysku czy dokładanie pamięci RAM to już wolę nie robić.
Hmm ostatnio w laptopie dokupiłem pamięć i sam nie wkładałem jej do mojego ThinkPada, zrobił to facet w serwisie przy sklepie, bo w moim akurat do pamięci nie da się dostać od spodu tylko trzeba ściągać klawiaturę, bałem się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 19:56
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Witam.

Komisławie prosze o odp.Juz z góry dziękuje.
Rano załaczyłam czyszczenie dysku C to poszło bez problemu.Popołudniu wg waszych zaleceń włączyłam Defragment.i po kilku godzinach ukazała sie tablica .
Defragnent-dysky zaplanowany jest włączona.
Defragmentacja tera jest w ramce na niebiesko
a nisko jest OK - zamknij.
Zaplanowan deragmentacja jest na jutro o 1 w nocy.
Co mam kliknąć.
Mam na moim computerze dwa dyski"C": i"D" i jutro rano będe starała sie rozpocząć przeciąganie z jednego dysku na drugi.
Musi mi się udać jestem bardzo zawzięta Pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 20:20
KKangaroo KKangaroo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 223
Domyślnie

Wiesz, biorąc na logikę to ja bym najpierw poprzenosił a potem robił defragmentację. Coś kliknęłaś nie tak chyba.Jakoś to trzeba odkrręcić. Nie wiem, czym to defragmentujesz dysk.
Jeżeli chodzi o defragmentację to nawet nie pamiętam kiedy to robiłem, bo u mnie system wytrzymuje trzy miesiące średnio i format.Nie znam takiego programu, o którym pisał Stefan. Używałem kiedyś diskeeper lite ale się tym zbytnio nie przejmuję a może powinienem właśnie.
Eledand jeśli Ci zależy to napisz na gg albo na privie podam Ci numer telefonu, żeby Stefanowi nie zaśmiecać wątku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 20:42
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Komisławie, rzeczywiście to chyba nadgorliwość z przeniesieniem Moich dokumentów na D ale myślę, ze nie błąd. W tym laptopie, (w porównaniu z moimi 40 GB w ogóle) na dysku jest: na C prawie 50 GB a na D i E chyba po 90 GB.
Pozdrawiam - Wiesław
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 21:05
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 741
Domyślnie Zrzut ekranu - w systemie Windows

Wykonywanie zrzutu ekranu (screenu).
Są dwa sposoby wykonywania zrzutu:
1) z wykorzystaniem systemu Windows - trudniejszy,
2) za pomocą programu Screenshotek - łatwiejszy.
(sposób ten omówiony zostanie w następnym poście).

1. Sposób systemowy.
Opis sposobu można znaleźć pod linkiem: http://www.java.com/pl/download/faq/screenshot.xml
Na zrzucie możemy pokazać cały ekran, lub wybrany jego fragment.
Jeżeli obiektem zapisu i ekspozycji jest cały ekran, naciskamy na klawiaturze tylko klawisz Print Screen (znajduje się pod F12 i Power).
Jeżeli obiektem screenu jest samodzielne okienko, które chcemy pokazać bez tła ekranowego, wtedy naciskamy razem Alt i Print Screen.



Powyższe dwa zrzuty (oba te same) dobrze to pokazują - pierwszy wykonany klawiszem Print Screen, drugi - klawiszami Alt + Print Screen.

Tworzone zrzuty zapisywane są w Moje obrazy. I stamtąd pobierane i ekspediowane są za pomocą hostingu (np. TinyPick, albo ImageBanana) do pisanego postu,

Przykład wykonania zrzutu lewego (z obrazkiem na tle pulpitu)).
Kolejność postępowania:
Krok A
1- umieszczamy nasz obrazek na pulpicie
2- naciskamy klawisz Print Screen
3- klikamy systemowego Painta
Otworzy się okno Painta. Na górze są napisy
4- klikamy Edycja, następnie Wklej
Widzimy cały ekran z obrazkiem. Możemy "wyciąć" obrazek. Jak to robimy?.
Krok B
4- klikamy kropkowany prostokącik. Kursor zamienił się w krzyżyk
5- ustawiamy kursor w górnym lewym rogu obrazka, ażeby go wziąć w ramkę
6- z naciśniętym przyciskiem myszy przesuwamy kursor w prawo w dół. Puszczamy.
Na razie koniec, mamy nasz obrazek "sfotografowany".
Teraz trzeba go przesłać do Moich obrazów.
Krok C
7- klikamy Edycja, następnie Kopiuj
8- klikamy Plik, następnie Nowy
9- w małym okienku klikamy Nie. Wszystko znika.
10-klikamy Edycja, następnie Wklej
11-klikamy Plik, następnie Zapisz jako..

Pojawi się okno Moje obrazy, w którym za chwilę znajdzie się nasz zrzut ekranu z obrazkiem.
Trzeba dać mu nazwę.
Naciskamy Delete, gaśnie w białym pasku to co tam jest.
Wpisujemy nazwę (np. "zrzut..czegoś"), wybieramy typ pliku (PNG lub JEPG zalecane).
Klikamy Zapisz
Otwieramy okno Moje obrazy, szukamy naszego zrzutu wśród obrazków.

Teraz pozostaje przenieść zrzut, za pomocą jakiegoś hostingu ("banana" polecam) - do postu.
Trochę to skomplikowane, prawda?. Ale uprzedzałem.

Dlatego w następnym poście przedstawię Screenshotka. Będzie na prawdę łatwo.
Pozdrawiam. S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 24-11-2009 o 23:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 07:26
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 741
Domyślnie Zrzut ekranu - za pomocą programu Screnshotek

2. Metoda mniej znana
Screenshot'ek 1.0 -

Programik nie oceniony w pracy Informatyka/Helpdesku automatycznie zapisze nasze zrzuty ekranu w formacie JPG. Dzięki niemu po zrobieniu screen'u nie trzeba już używać dodatkowych aplikacji np. Paint'a w celu zapisania wykonanego zrzutu ekranu (co bywa bardzo uciążliwe/denerwujące). Ten programik zapisuje screeny automatycznie, oszczędzając nasz cenny czas. Screenshot'ek został uproszczony do maksimum. Posiada tylko tę jedną funkcjonalność - zapisuje screeny.
Instrukcja obsługi/użytkowania jest niezwykle prosta:
Wykonujemy zrzut ekranu za pomocą przycisku [Print Screen] na klawiaturze, lub aktywnego okna ekranu za pomocą kombinacji [Alt]+[Print Screen]. Zrzuty ekranu będą automatycznie zapisywane, w tej samej lokalizacji z której uruchomiliśmy programik.
Kliknięcie ikonki niebieskiego monitorka, obok zegarka na pasku zadań systemu Windows kończy pracę programiku.


Screenshotek nie wymaga instalowania.
Należy go ściągnąć do Moje dokumenty. Oto link: http://m_dutkiewicz.republika.pl/
Następnie dla wygody - utworzyć skrót na pulpicie:



Dokładnie tak samo jak w poprzedniej metodzie (post # 56) używamy przycisków Print Screen lub Alt+Print Screen - w zależności czy chcemy mieć zrzut całego ekranu, czy tylko obrazka, bez tła.

Gdy mamy już na pulpicie skrót screenshotka wykonujemy następujące kroki:
1 otwieramy skrót screenshotka (obok zegarka pojawia się niebieska ikonka)
2 umieszczamy nasz obrazek na pulpicie
3 naciskamy Print Screen.
To wszystko, zrzut został wykonany. Zapisany jest w screenshotku.



Ponownie otwieramy screenshotka.
W oknie różowa ikona to zapisany zrzut. Obok znajduje się nazwa zrzutu, wyrażona za pomocą daty i godziny. Również wymiary obrazka (szerokośćxwysokośc) oraz typ. Należy je zapamiętywać - są zawsze potrzebne przy hostingu.
Wykonany został zrzut całego ekranu.
Jeżeli chcemy "wyciąć" obrazek wykonujemy Krok B z poprzedniego postu (#56). Krok C i to co po nim, nie są tutaj potrzebne - zrzuty zapisują się automatycznie w screenshotku. Który nb. mamy pod ręką, na pulpicie.

Teraz pozostaje wyekspediować zrzut do pisanego postu na forum, za pomocą któregoś hostingu, np. ImageBanana (hosting będzie pobierał zrzut ze Screenshotka).

Wypróbujcie, powodzenia.
Pozdrawiam. S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 25-11-2009 o 12:12.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 09:11
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 741
Domyślnie Pytanie jakie programy

Napisała Alunia:
"Utworzyłam sobie na pulpicie folder pod nazwą "Bezpieczeństwo komputera", a w nim są poniższe programy. Czy to wystarczy?
Czy też może się "gryzą"




Alu. Piękne ikonki, estetka jesteś. Ale do rzeczy.
Pokazałaś 7 programów. CC i Defraggler to inna kategoria. B.dobre i potrzebne.
Natomiast pozostałe 5.
Wydaje mi się, że trochę przedobrzasz. Spójrz na post # 40.
Jeden antywirus (Avast) i jeden antyszpieg (Ad-Aware), to wystarczy!.
Zaporę (frewall) - masz w systemie.
I rzeczywiście mogą "się pogryźć".
Skaner i "sprzątanie" masz w CCleanerze. Wyciągnij sama wnioski, które..?
Ja stosuję zasadę:
- nie przeładowywać komputera
- nie przedobrzać.
Natomiast, czy jakieś inne jeszcze. Brak mi tu Revo Uninstaller-a i Odkurzacz-a.
Są z innej kategorii. Revo U. dokładnie deinstaluje, a Odkurzacz także "sprząta", ale inaczej niż CC.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 10:38
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie Stefanie !

Piszesz: CC i Defraggler to inna kategoria
Tak, wiem - mam je w tym folderze , żeby były "pod ręką". (Nie lubię tłoku na pulpicie. )
Folder mogłabym właściwie nazwać "Bezpieczeństwo i Porządki"

A co do pozostałych.
Wiem, że można przedobrzyć, Stefanie, stąd moje pytanie.
I tak, stale aktywny i włączany razem z systemem jest tylko "avast".
Pozostałe otwieram co 2-3 tygodnie i skanuję komputer.
Kiedyś właśnie "Malwarebytes' Anti-Malware" jako jedyny wykrył infekcje.

Co do Revo Uninstaller-a, to ciekawe.
Jak dotąd usuwam przez "dodaj-usuń programy".
Potem sprawdzam jeszcze czy coś nie zostało przez "wyszukaj" ze Startu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 10:52
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Odnośnie Odkurzacza, na stronie
http://www.dobreprogramy.pl/Odkurzac...ows,12322.html
przeczytałam taką uwagę:
"Wersja 11-ta nie wprowadza pełnej kompatybilności z systemem Windows Vista za sprawą usługi "Kontrola Konta Użytkownika" (UAC). Użytkownicy którzy chcą zainstalować program i pracować z nim w systemie Windows Vista muszą wyłączyć mechanizm ochrony UAC."

No i tu jestem sama w lesie! :
wyłączyć mechanizm ochrony UAC???
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Komputer dla początkujących KURS E-ASYSTENT.COM eSenior 36 26-09-2015 08:36
Jak poznać, że starsi rodzice potrzebują stałej opieki? - komentarze dorka1958 Ogólny 25 05-09-2013 22:38
Komputer to moj przyjaciel miś Białystok 9 27-05-2013 13:18
Komputer nie tylko dla wnuka - komentarze breguet Ogólny 2 22-08-2007 01:38
Komputer bez stresu Ewa_P Praca, wolontariat 3 28-06-2007 00:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.