menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 16:47
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

czy o mnie tez tam piszą??? Bo mi sie zaglądać nie chce...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 16:50
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

I nawet adresu nie znam...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 28-04-2010, 15:04
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Dwudziestu nepalskich Szerpów przez cały tydzień zbiera w "strefie śmierci" na Mount Evereście w Himalajach odpadki pozostawiane przez turystów nawet dziesiątki lat temu. .
Wspinacze wyposażeni w plecaki i specjalne torby na śmieci, ryzykując niedotlenieniem i odmrożeniami, zbierają teraz puste butle gazowe, kartusze, podarte namioty, liny i naczynia kuchenne pozostawione między Przełęczą Południową i szczytem na wysokośc ponad 8ooo m.

Zastanawiam się, czy nie ma sposobu na pozostawianie tych terenów bez śmieci.
U nas w górach sytuacja jest przerażająca. Pseudoturyści zostawiają sterty odpadków, przystanki autobusowe to śmietnik, niektórzy wywoża do lasu meble, garnki itp.
Za czasów, gdy chodiłam do szkoły, na lekcjach czy na zbiórkach harcerskich tłuczono nam, że wszędzie należy zostawiać teren nie zaśmiecony. Czy teraz tego nie uczą?!!!
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 29-04-2010, 14:33
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDO
.....Czy teraz tego nie uczą?!!!......
A czy teraz w ogóle czegokolwiek uczą? Kiedyś mówiło sie , że szkoła UCZY i WYCHOWUJE bo były inne czasy i nie było "idiotycznych" praw uczniów.Jak mozna wychowywać uczącą się młodzież kiedy nauczyciel nie może zadać uczniowi "za dużo pracy domowej" bo "dziecię-rozbójnik" musi kształcić się w "zabijaniu" na komputerze, miast uczyc się czegos pożytecznego, gdy nie można, nawet wobec agresywnego "bandziora", używać argumentu siły nie tylko fizycznej i gdy państwo Polskie,rząd myślą co by tu jeszcze zrobić aby,niby to ucząc wypuszczać tumanów.Jak można było na wiele lat wycofać z matur "podstawę wszystkich nauk" jaką jest matematyka?Jak można było dopuscić i nawet szczycić się wprowadzeniem "prywatnych uczelni" które służą jedynie nabijaniu kabsy cfaniakom a młodzieży nic w zamian nie dają a już napewno żadnej wiedzy nie mówiąc o wychowaniu.Być może ta wypowiedź powinna znaleźć się w nowym temacie?ale jako "granica tolerancji" też moze byc akceptowana.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 29-04-2010, 17:20
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Nie Witajcie.

Witam i najgłupszy szkolny przepis czytałam dzisiaj w necie.
Otóż Pani Higienistka,jeżeli takowa w Szkole jeszcze rezyduje,nie ma prawa Uczniowi spojrzeć na jego wszawą ŁEPETYNĘ.
Pani Higienistka musi mieć pisemne zezwolenie od Rodziców żeby takową operację zrobić.

POLICZYĆ WSZY.



To jest Kraj na 2120 rok.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 29-04-2010, 17:46
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

U mnie spółdzielnia mieszkaniowa postanowiła
utrudnić zbieraczom dostęp do śmietnika zamontowano
skobel i wszystkim lokatorom rozdano po jednym
kluczu a było tych kluczy około 200
jakie zdziwienie było wystarczyła jedna noc
i kłódka znikneła-to się nazywa naiwność!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 29-04-2010, 18:00
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
U mnie spółdzielnia mieszkaniowa postanowiła
utrudnić zbieraczom dostęp do śmietnika zamontowano
skobel i wszystkim lokatorom rozdano po jednym
kluczu a było tych kluczy około 200
jakie zdziwienie było wystarczyła jedna noc
i kłódka znikneła-to się nazywa naiwność!!!
Jasiu toż to scena jak z filmu "Miś" Barei. Łyżka w barze na łańcuchu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 29-04-2010, 21:41
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Jasiu toż to scena jak z filmu "Miś" Barei. Łyżka w barze na łańcuchu.
Czyli to nie PRL stworzył te "łyżki na łańcuchu" ale widać tacy sa Polacy tylko, że to już nie śmieszy, bo w ogóle nic obecnie nie smieszy jak perspektywa czasowa nie daje powodu do optymizmu i to w każdej dziedzinie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 30-04-2010, 16:11
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Sąd drugiej instancji pewnie zastosował złagodzenie kary w granicach tolerancji dla pijanych kierowców. Zamiast podnieść karę obniżył. Czyto szczyt tolerancji?
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos....html?skad=rss

Morderca zabił dwie młodziutkie dziewczyny.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 30-04-2010, 23:31
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
napisał w odpowiedzi do kobiety.
Granicę mojej tolerancji przekroczył.
Ciekawam czy u innych kobiet też
Oczywiscie ,ze przekroczył i to nie po raz pierwszy,ale ja juz nie zwracam uwagi.Bo jak się człowiekowi w miarę kuturalnemu /hihihi/zwróci uwagę raz i nie zroumie,to sobie mysle,moze niezbyt jasno sie wyrażam,a do tego TWA za nim staje.Ale jak się to zdarza po raz którys z rzędu ,to sobie odpuszczam.No bo cóZ mozesz mowic,a taki Ci mowi,ze nic się nie dzieje,jeszcze Tobie dowali,a paniusie z TWA Cię oplują.Więc po co Ci to.Należy człowieka omijać i juz .Ja go nie widze,dokad ,ktos nie zacuytuje jedo wypowiedzi,dla mnie nie istnieje.I niech tak zostanie.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 00:46
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Cytat:
Napisał artfilka
napisał w odpowiedzi do kobiety.
Cytat:
Widać łeb myty w pisuarze.
Granicę mojej tolerancji przekroczył.
Ciekawam czy u innych kobiet też
Cytat:
Napisał Anielka
Oczywiscie ,ze przekroczył i to nie po raz pierwszy,ale ja juz nie zwracam uwagi.Bo jak się człowiekowi w miarę kuturalnemu /hihihi/zwróci uwagę raz i nie zroumie,to sobie mysle,moze niezbyt jasno sie wyrażam,a do tego TWA za nim staje.Ale jak się to zdarza po raz którys z rzędu ,to sobie odpuszczam.No bo cóZ mozesz mowic,a taki Ci mowi,ze nic się nie dzieje,jeszcze Tobie dowali,a paniusie z TWA Cię oplują.Więc po co Ci to.Należy człowieka omijać i juz .Ja go nie widze,dokad ,ktos nie zacuytuje jedo wypowiedzi,dla mnie nie istnieje.I niech tak zostanie.

jeśli nie po raz pierwszy i nikt go jeszcze mietą nie zdzielił? siwa głowa i pojąć nie może? może wtedy dotrze do niego
Dziwi mnie jednak, że jeszcze po tych incydentach inne kobiety popierają go w jego poczynaniach
ale jeśli tak się dzieje to dla nich dopuszczalne jest aby zwracać się do nich w takim tonie.

Post Tadeusza został skasowany ale moim zdaniem to jest metoda zamiecenia pod dywan sprawy i jest czysto. Czego to Tadeusza uczy? że ktoś sprzątnie za niego to g?
ukryje chamstwo?
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 01-05-2010 o 01:27.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 01:36
gagunia's Avatar
gagunia gagunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
Cytat:



jeśli nie po raz pierwszy i nikt go jeszcze mietą nie zdzielił? siwa głowa i pojąć nie może? może wtedy dotrze do niego
Dziwi mnie jednak, że jeszcze po tych incydentach inne kobiety popierają go w jego poczynaniach
ale jeśli tak się dzieje to dla nich dopuszczalne jest aby zwracać się do nich w takim tonie.

Szkoda artfilko że nie przytoczyłaś całości,a tylko fragment wyrwany z kontekstu.Odpowiedzią na jaki tekst była odpowiedz Tadeusza50???.....akurat to czytałam zanim usunął admin.Nie oczekujmy szacunku jeśli same nie szanujemy rozmówców(niezależnie od płci),To nie jest obrona Tadeusza 50,ani przyzwolenie na obrażanie kobiet.Ale starajmy się nie obrażać a może nie będziemy obrażane?Nie zachowujmy się jak udzielne księżne,które same nie przebierając w słowach.... czują się urażone mało kwiecistą ripostą
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 02:11
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał gagunia
Szkoda artfilko że nie przytoczyłaś całości,a tylko fragment wyrwany z kontekstu.Odpowiedzią na jaki tekst była odpowiedz Tadeusza50???.....akurat to czytałam zanim usunął admin.Nie oczekujmy szacunku jeśli same nie szanujemy rozmówców(niezależnie od płci),To nie jest obrona Tadeusza 50,ani przyzwolenie na obrażanie kobiet.Ale starajmy się nie obrażać a może nie będziemy obrażane?Nie zachowujmy się jak udzielne księżne,które same nie przebierając w słowach.... czują się urażone mało kwiecistą ripostą

czytałam i szkoda, że jest skasowane tak uważam.
Tadeusz miał do wyboru dwa sposoby zareagowania albo zgłosić do usunięcia albo odpowiedzieć.
To co wybrał za to jest odpowiedzialny a więc za słowa
Cytat:
Napisał tadeusz50
Widać łeb myty w pisuarze.
do kobiety których użył w odpowiedzi i chcesz mi powiedzieć, że można przejść obok

widać jestem księżną
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 10:18
gagunia's Avatar
gagunia gagunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 177
Domyślnie

artfilko, nie było by riposty Tadeusza50,gdyby nie było personalnej zaczepki mało eleganckim językiem pisanej przez zaczepną kobietę.Nie można skakać facetowi do oczu,kąsać podgryzać......a później łola boga on mnie "bije"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 10:42
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Nie wstydzę się swojej wypowiedzi. Była to odpowiedź w tym samym stylu jaki został napisany wcześniej przez "podobno " kobietę.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 01-05-2010, 11:10
gagunia's Avatar
gagunia gagunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Nie wstydzę się swojej wypowiedzi. Była to odpowiedź w tym samym stylu jaki został napisany wcześniej przez "podobno " kobietę.


i chyba wszystko jasne

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 02-05-2010, 16:03
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał gagunia
artfilko, nie było by riposty Tadeusza50,gdyby nie było personalnej zaczepki mało eleganckim językiem pisanej przez zaczepną kobietę.Nie można skakać facetowi do oczu,kąsać podgryzać......a później łola boga on mnie "bije"

oj gaguniu zaczepka była i to ze strony Tadeusza. Ty nie zauważyłaś ja tak. Ale pominąwszy i to
dla mnie to nie była riposta tylko chamska odzywka.
W ripoście (odpowiedzi)jest zachowana kultura.
Riposta - cięta, trafna i szybka odpowiedź.
Uważam, że odpowiedź Tadeusza nijak nie mieści się w znaczeniu riposty.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 02-05-2010, 16:12
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Nie wstydzę się swojej wypowiedzi. Była to odpowiedź w tym samym stylu jaki został napisany wcześniej przez "podobno " kobietę.

Styl masz rzeczywiście wypracowany a czy odpowiadasz kobiecie sprawdzać można w profilu.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 03-05-2010, 18:25
Barakuda Barakuda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Chrzanów
Posty: 1 276
Domyślnie

Gdzie się znajduje ten "sRaj Seniora" ? Śmieszy mnie tytuł, może jako nowa osoba na forum, coś poczytam, choćby dla orientacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 22:02
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Jak to jest z tym prawem?!!!
Uchwałą Sądu Najwyższego z 7 maja 2010 r.(sygn. III CZP 18/10) bank może ściągnąć długi od jego spadkobierców bez wszczynania przeciw nim sprawy sądowej.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak rozmawiać z wnuczkiem o tolerancji? AnnaM. Jestem babcią, jestem dziadkiem 49 05-12-2019 20:18
Granice tolerancji cz III nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 508 08-04-2010 17:53
Granice tolerancji cz II nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 501 20-10-2009 19:54
Granice tolerancji? nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 504 24-03-2009 18:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.