menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 11:14
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Bede niegrzeczny jesli spytam, czy sie gdzis wybierasz?
Nie będziesz.
Każde z nas ma wpisany w życiorys bilet tylko w jedną stronę. Wiadomo dokąd, nie wiadomo kiedy.
Ale nie taką drogę miałam na myśli.
Chodzi o wątek, który założyłam.

Chciałam dobrze, a wyszło - jak zwykle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 11:16
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

A co jest złego w tym, że Pola założyła wątek, który wszystkim kojarzy się z dyskusją polityczną?
Przecież czeka nas tyle zmian, wszystko zaczynamy od nowa. Musimy gdzieś dzielić się swoimi emocjami, odczuciami, strachem przed nowymi decyzjami.
Nie wiem, ale dla mnie ta nazwa jest najwłaściwsza.
Lila zamknęła, Pola otworzyła i co w tym niewłaściwego.
Do tej pory Lila nie wniosła zastrzeżeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 11:25
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Saguelo, mój błąd polega na tym, że nie skonsultowałam się z Lilą, a ona jest na tyle taktowna, że nie mówi tego wprost.

Być może są tacy wśród nas, którzy sobie nie życzą reaktywacji, dla uszanowania Autorki, i ja to rozumiem i uszanuję.
Nie obrażę się, jeśli zmyjecie mi głowę.
Przyznaję, mam kaca...moralnego, bo innych nie miewam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 11:38
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

No i co teraz z tym Polu zrobić?
Wątek jest potrzebny jak rybie woda.
Przy tak małej ilości postów, licznik nabił ponad 400 wejść.
Ludzie jeśli nie piszą to czytają.
Lila może się odezwie i wypowie swoją wolę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 11:50
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał saguela
No i co teraz z tym Polu zrobić?...
Czekać, po prostu czekać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 12:20
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Chciałam dobrze, a wyszło - jak zwykle.

Wyszlo niezle, wiec nie widze powodow do kaca.
Lila przezyje i zapewne wroci.
tak jak i kilka innych osob.
A tak przy okazji, to znalazlem ciekawa rozmowe o tej kraksie:
http://www.polskatimes.pl/opinie/wyw...owac,id,t.html

Mysle, ze tego rodzaju krytycznych opinii bedzie coraz wiecej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 12:31
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

W związku z delikatną sytuacją akurat teraz postanowiłam zmienić tytuł wątku. Nie oznacza to jednak wprowadzenia reguly "założyciel wątku ma na niego monopol".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 12:55
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Polu !

Pytanie "DOKĄD IDZIESZ ...POLSKO" będzie zawsze aktualne i to ,że wątek zainicjowany przez Lilę wiele lat temu, będzie nadal kontyuowany pod tym sienkiewiczowskim tytułem,z Twojej inicjatywy Polu,nie jest, moim zdaniem plagiatem. Jak pamiętam,wąteek Lili też się zmieniał. Początkowo "Que vadis...Polonio", a następnie "Que vadis... Polsko".
Myślę,że Lila przeżywa bardzo smoleńską tragedię, bardziej chyba niż my,i tylko pod wpływem chwili zakończyła swój wątek. Niepotrzebnie, moim zdaniem. Ale, przecież, Lilu, " Jeszcze Polska nie umarła" i pytanie zawarte w Twoim wątku, nabiera teraz szczególnego znaczenia. To pytanie jest zawsze żywe. Twój wątek jest nadal żywy, w wątku Poli."Umarł wątek, niech żyje wątek."

Ps. W trakcie pisania przeze mnie tego postu, Pola zmieniła tytuł swego wątku. Czy nie uważsz jednak,Polu, że brak tam jednego istotnego słowa.
Okazuje ię, że tytuł zmieniła Admin. Pola zdecyduje o nowym tytule.A może , Polu,"Dokąd zmierzasz...Polsko"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 14:12
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Ja podaje pod dyskusje i rozwagę
czy tak można?


Kiedy cała Polska i pół świata opłakiwały Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i inne ofiary katastrofy w Smoleńsku, o. Rydzyk i jego współpracownicy roztrząsali na antenie Radia Maryja, "kto wyreżyserował" tę tragedię.
Ojciec Tadeusz Rydzyk
Ojciec Tadeusz Rydzyk
ZOBACZ TAKŻE

* W PiS szok, rozpacz i nadzieja (12-04-10, 15:08)

SERWISY

* Katastrofa w Smoleńsku

Winni?: Rząd, media. Ostrzegali przed manipulatorami. - Trzeba być czujnym, bo zło jest przemyślne - ostrzegał o. Rydzyk.

A wykładowca w jego uczelni, prof. Piotr Jaroszyński wyjaśnił: teraz cała władza wpada w ręce tych, którzy zaczęli rozkładać państwo polskie. Oni już układają nominacje. Dzięki temu będą mogli wprowadzać antypolski i antyludzki program, m.in. pomysły Bronisława Komorowskiego na stosowanie metody in vitro. Później przyjdzie czas na aborcję i eutanazję.

Było też o mediach, które w związku z katastrofą "wpuszczają na antenę komunistów, postkomunistów" po to, by mogli nas kontrolować "tak, abyśmy byli podatni na manipulacje, kiedy już wyjdą na prostą".

A zaczęło się w niedzielę po północy od nocnej rozmowy o. Tadeusza Rydzyka z Antonim Macierewiczem, wracającym właśnie pociągiem z Katynia do Polski.

O. Rydzyk: - Panie ministrze, ale jak to się stało, że wszyscy: prezydent z małżonką, ministrowie, cała generalicja, najwięksi dowódcy i ordynariusz polowy ... no wszyscy, jak to się stało, że lecieli jednym samolotem?

Macierewicz: - Proszę ojca, strasznie trudno jest to racjonalnie wytłumaczyć ...

- Kto tak wyreżyserował to? - dopytywał o. Rydzyk.

- Z jak olbrzymimi trudnościami zawsze się spotykała Kancelaria Prezydenta prosząc rząd o samolot, jak wiele trudności trzeba było przejść, ile wyśmiewań i kpin ze strony różnych... - tu rozmowa się przerwała.

Ale po paru minutach połączenie udało się ponownie nawiązać. - Otóż na pewno swoją rolę odegrały tutaj też te media, które wykpiwały prezydenta, które wyśmiewały się, które mówiły, że niepotrzebnie używa samolotu, które przeszkadzały w kupnie sprzętu, który by zagwarantował bezpieczeństwo - kontynuował Macierewicz. - W istocie prezydent mógł wybłagać co najwyżej jeden samolot i tak było w tym wypadku. Dlatego wszyscy znaleźli się w tym jednym samolocie, że to było jedyne, co Kancelaria Prezydenta otrzymała od rządu. Tak się straszliwie zemściły te zachowania, z którymi mieliśmy do czynienia.

- Słyszałem też, nie wiem czy to prawda, że jeden z ministrów radził panu prezydentowi, podobno minister spraw zagranicznych radził przed paroma dniami, żeby nie leciał do Katynia? - drążył o. Rydzyk.

- Ja też słyszałem, sam nie byłem tego świadkiem, rzeczywiście o tym mówiono - wskazał Macierewicz.

O. Rydzyk: - No i jeszcze inne były sformułowania. Jeden z posłów Platformy miał się wyrazić przed paroma dniami, że prezydent jest trupem. Nie wiem w jakim znaczeniu to mówił ...

Macierewicz: - Inny poseł Platformy stwierdził dzisiaj, że sprawa się sama rozwiązała. To są wszystko być może emocjonalnie sformułowane opinie i nie odpowiadające prawdzie, nic chciałbym nikogo podejrzewać.

O. Rydzyk: - Tak, dzisiaj może być różnie. Na pewno nie wolno nam poprzestać, panie ministrze, tylko na współczuciu, na żalu. Trzeba bardzo być czujnym, bo zło jest przemyślne.

Później szef Radia Maryja połączył się z publicystą stacji i wykładowcą w jego toruńskiej uczelni, prof. Piotrem Jaroszyńskim:

Jaroszyński: - To nie jest tylko tak, że zdarzyła się wielka tragedia, czy wielkie nieszczęście. To jest wielkie nieszczęście, ale jest pytanie, co właściwie za tym stało, jakie przyczyny na nią się złożyły. I ponieważ to dotyczy polityków, i w tym wypadku środowiska rodzącej się prawicy, którzy zajmowali bardzo wysokie stanowiska w państwowe, poczynając od prezydenta, no ale jest przecież jeszcze szef NBP, szef IPN-u. Ci ludzie bardzo wyraźnie zaznaczyli swoją postawą, jak cenią tradycję polską, polską rację stanu, że liczą się z narodem - wobec tych, którzy traktują nas instrumentalnie. I musimy sobie uświadomić, że konsekwencje tego co się stało są bardzo niebezpieczne dla nas. Dlatego, że ci, którzy zaczęli rozkładać państwo polskie, im wpada cała władza w ręce. Bo kto zawetuje albo skieruje do Trybunału Konstytucyjnego tę niwą ustawę o IPN-ie, która pozwala na to, żeby dawne ubeki czy esbeki mogły grzebać w archiwach? Czy kto zablokuje możliwość naruszania rezerw Narodowego Banku Polskiego. To są momenty kluczowe i pamiętajmy, że ...

O. Rydzyk: - Właśnie, panie profesorze, prezes banku też zginął.

- Tak, o tym właśnie mówię - oznajmił Jaroszyńki.

- I zginął Rzecznik Praw Obywatelskich i zginął prezes IPN-u. A w tej chwili ustawa o tzw. przemocy, czyli niszczenie rodziny - mówił o. Rydzyk.

- Niszczenie rodziny, o to chodzi - przytaknął prof. Jaroszyński.

Źródło: Gazeta Wyborcza
1 2 następne »

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75248,7761160,O...#ixzz0kyfi3BQZ
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 14:15
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Jak długo jeszcze tak bezkarnie
można na forum publicznym pleść takie
bzdury?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 14:39
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Polu mnie się wydaje, że dobrze zrobiłaś kontynuując wątek. Tyle teraz pytań, spraw nurtujących Polaków, że taki dyskusyjny kącik potrzebny. Napisałaś dlaczego go otwierasz, podałaś autorkę pomysłu wszystko lege artis, więc nie rozumiem głosów oburzenia. Nazwa tematu była cytatem, a cytować można wszystko i wszystkich.
Jasinku pewnie długo będzie można. Najważniejsze nie ulegać bzdurom.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 14:43
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

"Lech i Maria Kaczyńscy mają zostać pochowani w krypcie na Wawelu obok królów Polski. Tak zdecydowała rodzina zmarłych"
Czy to dobrze, czy to nie doprowadzi do nowego Polaków skłócenia i to w takiej chwili, gdy wszystko zaczyna być jako tako.....
fora internetowe znowu huczą, i po co to? chociaż nie wiem co o tym sądzić?...,
http://wiadomosci.onet.pl/2154558,11...welu,item.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 14:56
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 820
Domyślnie

Podzielam zdanie Jip-a, to wszystko co się zmieniło na korzyść w wyniku tragedii prawie stu rodzin, może zostać zaprzepaszczone przez nadmierne żądania odnośnie miejsca pochówku pary prezydenckiej, przez rodzinę...?
Myślę, że w społeczeństwie może być wielka różnica zdań na ten temat...
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 15:46
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Słyszeliście jak tragicznie (cicho i fałszując) zaśpiewali parlamentarzyści na hymn "Jeszcze Polska nie zginęła"? Wstyd!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 15:52
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Nie

To wiecie teraz,jaką elyytee mamy w sejmie.
Nic ująć i nic dodać.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 16:04
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Wyszlo niezle, wiec nie widze powodow do kaca....
Powód zawsze się znajdzie.
Lila napisała w wątku nadwiślanina (#37), że powrotu do wątku Quo vadis nie będzie, a mnie się zrobiło go żal.
Tyle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 16:17
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Co do fałszowania Hymnu, nie każdemu natura dała głos muzyczny. Czy za brak takiego głosu mamy kogoś wykluczyć?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 16:18
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
Ja podaje pod dyskusje i rozwagę
czy tak można?...
Słyszałam to na własne uszy, wspomniałam o tym w innym wątku bez szczegółów, bo to niedobry moment.
Zrobiła to za mnie gazeta i słusznie.

Dzisiaj w nocy nie było lepiej.
To jest to jedyne polskie medium, jak codziennie słyszę w przeglądzie prasy ND.
Dzisiaj znowu posłucham. I później też.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 16:20
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
Jak długo jeszcze tak bezkarnie
można na forum publicznym pleść takie
bzdury?
O czyich bzdurach piszesz?
Na forum? Naszym? Pogubiłam się nieco.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 16:24
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Polu mnie się wydaje, że dobrze zrobiłaś kontynuując wątek. Tyle teraz pytań, spraw nurtujących Polaków, że taki dyskusyjny kącik potrzebny. Napisałaś dlaczego go otwierasz, podałaś autorkę pomysłu wszystko lege artis, więc nie rozumiem głosów oburzenia. Nazwa tematu była cytatem, a cytować można wszystko i wszystkich.
...
Hmm...masz prawo do takiego sądu, mnie też się tak wydawało, ale decyzja została podjęta, za mnie, więc zaraz coś z tym zrobię, skoro nie może być tak, jak proponowałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 11:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 22:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 15:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 08:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 16:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.