menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 00:31
.......... .......... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 1 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał psycholog
Dziękuję Leszku za wpis, za przedstawienie się własnym imieniem! Właśnie o to chodzi, nie piszmy czegoś, czego potem możemy się wstydzić. Basia, Jolina, bardzo mi miło że jesteście z nami! Tak, jesteśmy tutaj niby nieznani. Więc po co o tym obnosić się? Nie masz ochoty bycia z nami, proszę nas omijać. Jesteśmy tylko ludźmi, możemy sobie pomagać, więc o tym myślałam zakładając ten wątek. Każdy z nas jest inny, każdy dźwiga własny krzyż. Każdy ma coś do powiedzenia, ale niech to robi z uczuciem do drugiego człowieka.....................................

Pięknie Nino. Bo możemy sobie pomóc słowem i słowem sobie uświadomić, że ten "krzyż", który niesiemy nie jest tylko zadany nam i nie jestesmy osamotnieni.
Pozdrawiam cieplutko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 00:46
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 570
Domyślnie

Dziękuję Leszku z serca. Wierz mi, że chciałam tylko (może aż tylko) pomóc. Niestety, nie możemy wszystkich uszczęśliwić, to znam od bardzo dawna. Ważne jest to, że ta osoba która miesiąc temu widziała wroga, wraca z uśmiechem, dziękuję za pomoc. O to chodzi w zyciu, pomagajmy sobie póki możemy sobie pomóc, życie szybko ucieka, a nie cofniemy jednej sekundy która nam umknęła. Dziękuję, pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 00:48
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Dziękuję Pani psycholog za odpowiedź na mój post /nie mogę cytować-wyłączoną mam tą opcję-trudno, proszę wybaczyć(siła wyższa)/.
Moim zdaniem jest pani świetnym psychologiem , ale głównie świetną dyplomatką
Życzę zdrowia i wiele uśmiechu w 2011 roku.
Ewa
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 00:53
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Cytat:
Napisał Paula
Witaj sympatyczna i mądra Nineczko ( Psycholog) wiele mogłabyś nas nauczyć i wiele udzielić rad nota bene w sytuacjach, kiedy dopadnie nas trauma. Temat, który wybrałaś jest lekarstwem na wszelkie dolegliwości typu " jestem dzisiaj w dołku" lub " muszę się wygadać to mi ulży". Czasami wylanie z siebie żółci, która nas zżera daje oczekiwane rezultaty i otoczenie staje się znośne. Jest i druga strona medalu twojego tematu bo opowiadając o radościach emanujemy pozytywnie na otoczenie.
Moją radością jest chociażby to, że tu na forum poznałam wspaniałych i wartościowych ludzi i mam przyjemność z nimi polemizować. Chciałabym jak najdłużej utrzymywać znajomość dlatego staram się nie zwracać uwagi na wichry , które lubią od czasu do czasu przelecieć przez wątki.
Pozdrawiam.
W całości podpisuję się pod tym postem
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 00:53
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 570
Domyślnie

Dzięki Ewo za życzenia. Z mojej strony nie muszę Cię zapewniać, życzę Naj...Naj...wszystkiego Najwspanialszego na cały rok. jak wiesz Ewuniu, nadal nie wklepię obrazka, bardzo nad tym ubolewam, ale w zamian jutro napiszę wiersz.
Pozdrawiam i życzę cieplutkiej nocy i pięknych snów. Ninka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 00:57
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 570
Domyślnie

Jadziu, moja uśmiechnięta Przyjaciółko! Jak dobrze że jesteś!!!Życzę Ci skarbie spokojnej nocy i jutro pogadamy tutaj.
Pa, do jutra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 01:02
.......... .......... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 1 485
Domyślnie

Ja ująłbym to inaczej. Bo dobro moze mieć rózne wymiary, wartosci i być róznie postrzegane. Nie mozemy wymagać, aby inni obok nas byli gotowi na dobre uczynki, życzliwe słowa, przyjazne gesty. Świat jest zespołem róznych wartosci. Sa negatywy, pozytywy. Sa inaczej postrzegane przez kazdego barwy, kolory, uczucia i dźwieki. Tak samo jest ze słowami. Są wyznaczone kanony i wartosci, które sa podstawa w egzystenci i społecznym współistnieniu. Ale nadal powstaje dylemat, ponieważ jestesmy zlepkiem różnych osobowosci, które inaczej odbieraja sygnały i obrazy. Dlatego ludzie sie dobierają. Na zasadzie podobieństw w odbiorze i przekazie. Wiec nie powinniśmy sie przejmować tym, że czasem sie pomylilismy w odbiorze kogoś kogo spotykamy, czy znamy od lat. Bo warto istnieć, warto być dla tych, którzy nas rozumieja, cieszą się nasza obecnością. Dla nich warto Nino Samo obcowanie z ludźmi których rozumiemy i którzy rozumieja nas jest wartościowe, bo nas i innych uszczęśliwia.

Miłej i spokojnej nocy i kolorowych snów. Dobranoc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 01:15
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Ty byłas Ninko u mnie i ja do Ciebie zagladam od paru razów, ale wczesniej było "kolczasto", wiec tylko czytałąm i dziwiłam się...
Dziś mi sie spodobało, jest spokój, argumenty trafne, życzliwosc,wyciągnieta Twoja dłoń......

...jestesmy zlepkiem różnych osobowosci, które inaczej odbieraja sygnały i obrazy.Grabski to bardzo celnie ujął....
w chyba tym tkwi istota forumowych konfliktów, które byc mozę nie zaistniałyby w realu...
brakuje na forum tej płaszczyzny niewerbalnej..kiedy to uniesiona brew, grymas ,spojrzenie rozjaśniają wszystko...dobrej nocy nam życzę...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 01:24
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewikomega
Witam gospodynię wątku - panią Ninę -jeśli nie mylę się?
Droga Pani w "Różności"- czyli w Pani wątku wypowiem się szczerze aż do bólu- jako przykład podam pani wiadomość do mnie pani psycholog - wydaje mi się , że faktycznie pracowała pani jako psycholog i poznała pani wiele dusz-ale nie wszystkie!
Wątek ciekawy jest , ale aby być szczerym i pisać w "różnościach", trzeba przede wszystkim być szczerym/wobec mnie/ na korespondencji priv.
Taką była Lila, Marbella , obecnie jest Luizka i Ania .o
a pani?

Ewulek. Ciagle jestem. Znasz powody mojej nieobecnosci, poprostu zycie splatalo mi nastepnego figla. Teraz powolutku sprawy maja sie ku lepszemu.

Chce powiedziec - a raczej napisac, ze jestes fajna i rowna dziewczyna.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 01:46
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Dla mnie najgorszą rzeczą są złośliwości, intrygi i nietolerancja, Nie ma ludzi idealnych, a zresztą kto wie co nazwalibyśmy ideałem? Jednak obrażanie drugiego człowieka, wyciąganie na publiczne forum rzeczy, które były powierzone w prywatnej rozmowie, głupie docinki na temat np. nieznajomości tajników kompa, - nie wnoszą nic do dyskusji, Dają tylko swiadectwo kultury i obycia osoby piszącej, Należy liczyc się z tym, że zostanie to odebrane przez wiele osób i to też w różny sposób. Czy nie lepiej trzymać się tematu , uleczyć dobrym słowem, jak trzeba pocieszyć? O ile życie stałoby się piękniejsze i ludzie lepsi, -Jeżeli masz kogoś zranić złym słowem- nie odzywaj się, -Musisz komuś dokopać? Bo masz taki charakter? Napisz co chcesz,. ale nie zapisuj i nie puszczaj na wątek, ZROBISZ DOBRY UCZYNEK. Nikogo nie urazisz i pokażesz się w dobrym świetle,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 02:06
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Marbello dziękuje za pozdrowienia.


Moje przemyślenia są takie:

forum KSC porównuję do ludzi takich jak za młodych lat w szkole - SĄ RÓŻNI.

W maturalnej klasie byłam w "paczce"w której przeważali chłopcy i co ?

Nasza grupa była świetna/zabawowa/. Co po niektóre "cnotliwe panienki" patrzyły się z obrzydzeniem na dziewczyny w tej grupie /między innymi na mnie/.
W trakcie egzaminów maturalnych
właśnie te niby "cnotliwe panienki" były z brzuszkami)))))
Tak zakończyła się ich kariera naukowa,
a zapyliło je powietrze-ha ha ha.

Tak i tutaj jest - jak w szkole.
BIGOS: JEDNI OCH I ACH , INNI SĄ PO PROSTU SOBĄ.
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 02:19
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

I to jest sedno,napisała Ewikomega"BIGOS: JEDNI OCH I ACH , INNI SĄ PO PROSTU SOBĄ"
Pozdrawiam serdecznie.A jeszcze co do pomocy,Jak będę chciała komus pomóc to nie muszę tego całemu światu ogłaszać,wystarczy uwaznie czytac posty i wiadomo,kto takiej czy innej pomocy potrzebuje,bez wielkich słów,buziaczków,nazywania przyajciółką .
Ale coz to jest zbiorowisko różnych ludzi ,wystarczy ,ze sie nie bedziemy obrażać,dokuczać,wysmiewać i będzie dobrze.
Pozdrawiam cieplutko i spokojnej nocy oraz kolorowych snów wszystkim zyczę.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 02:45
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 480
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anielka
I to jest sedno,napisała Ewikomega"BIGOS: JEDNI OCH I ACH , INNI SĄ PO PROSTU SOBĄ"
Pozdrawiam serdecznie.A jeszcze co do pomocy,Jak będę chciała komus pomóc to nie muszę tego całemu światu ogłaszać,wystarczy uwaznie czytac posty i wiadomo,kto takiej czy innej pomocy potrzebuje,bez wielkich słów,buziaczków,nazywania przyajciółką .
Ale coz to jest zbiorowisko różnych ludzi ,wystarczy ,ze sie nie bedziemy obrażać,dokuczać,wysmiewać i będzie dobrze.
Pozdrawiam cieplutko i spokojnej nocy oraz kolorowych snów wszystkim zyczę.

DOKŁADNIE- jak napisała Anielka. Nic dodać nie można.
Wniosek taki- że są osoby tu też z którymi łączą nas podobne poglądy i podejście do ludzi i życia.
__________________


"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas, który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"
-Jan Paweł II-



Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 05:52
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Anielko chciałam tu zacytować sedno Twojej wypowiedzi, nie udało się. Ktoś , kiedyś podpowiedział mi jak to się robi, udało mi się ale poszło w zapomnienie, a szkoda, teraz muszę stwierdzić ,że każda umiejętność z czasem się przydaje.
Ale w moim wieku, żeby zapamiętać trzeba " trenować".
Odeszłam od tematu. Anielko, chcę powiedzieć, że myślę i postępuję tak samo jak Ty ale i to ,że tak myślących jest dużo, wierzę w to, tylko nie umiemy, ja nie umiem ich wyłuskać.
Jak dotąd nie znalazłam tej " bratniej duszy", czy źle szukam - może. Nie raz myślę, że jak bym trochę siebie podkoloryzowała,
zastosowała to - och i ach, to było by łatwiej znaleźć. No tak, ale wtedy to nie była by ...ta prawdziwa bratnia dusza.
Ech, będę nadal szukać, jak ziarenka w korcu maku. Do skutku. Pozdrawiam cieplutko tu bywających, spotkamy się jeszcze nie raz.
Specjalne ukłony dla Ninki - miłej gospodyni.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 08:12
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Witam w święto Trzech Króli i serdecznie z tej okazji pozdrawiam. Życzę miłego świętowania.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 12:38
zosianowa zosianowa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: pomorskie
Posty: 30
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewikomega
byłam celnikiem-takim dziwnym

Może niektórym nieźle szło prześwietlanie bagażu podróżnego, ale kiepsko idzie inwigilacja osobowości..
Podawanie treści prywatnej korespondencji do publicznej wiadomości jest nieetyczne. Brak słów, osoby o takiej "szczerosci" omijac!
Wymienione wzorce "szczerości" też upubliczniały privy, więc widocznie jest to tutejsza "norma".
Niektórzy mają wiele wolnego czasu, więc stukają w klawisze,
jednocześnie brak im czasu na przyswojenie wiedzy z zakresu obsługi komputera, forum
i wyszukiwania rzetelnej informacji w sieci.

Cytat:
Napisał Alsko
Nie przypuszczałam tylko, że jest aż tak wielu dojrzałych ludzi - delikatnie mówiąc - niezbyt mądrych. Teraz wiem - i tylko tyle.

Tych kilka słów trafnie opisuje mizerię wielu użytkowników internetu.
Fora zapełniają sfrustrowani samotnicy, tak wynika z różnych badań i sondaży.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 12:40
Renatas46's Avatar
Renatas46 Renatas46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kawęczyn
Posty: 1 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
Dla mnie najgorszą rzeczą są złośliwości, intrygi i nietolerancja, Nie ma ludzi idealnych, a zresztą kto wie co nazwalibyśmy ideałem? Jednak obrażanie drugiego człowieka, wyciąganie na publiczne forum rzeczy, które były powierzone w prywatnej rozmowie, głupie docinki na temat np. nieznajomości tajników kompa, - nie wnoszą nic do dyskusji, Dają tylko swiadectwo kultury i obycia osoby piszącej, Należy liczyc się z tym, że zostanie to odebrane przez wiele osób i to też w różny sposób. Czy nie lepiej trzymać się tematu , uleczyć dobrym słowem, jak trzeba pocieszyć? O ile życie stałoby się piękniejsze i ludzie lepsi, -Jeżeli masz kogoś zranić złym słowem- nie odzywaj się, -Musisz komuś dokopać? Bo masz taki charakter? Napisz co chcesz,. ale nie zapisuj i nie puszczaj na wątek, ZROBISZ DOBRY UCZYNEK. Nikogo nie urazisz i pokażesz się w dobrym świetle,

Bardzo trafnie to określiłaś, ja też podobnie myślę, pozdrawiam wszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 13:00
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 570
Domyślnie

Witam wszystkich i życzę miłego dnia!
Poczytałam i doszłam do wniosku, że miło było założyć ten wątek! Jesteśmy razem, wypowiadamy swoje zdania, swoje odczucia. Są różne, bo jesteśmy różne. Nie ma dokładnie dwóch osób idealnie podobnych(charakterem).
Jolinko, po jakie licho Ci przyjaźń wymuszona? Jest moc ludzi obok Ciebie którzy widzą w Tobie bratnią duszę! Jesteś ciepłą, miła dziewczyną, sedeczną. Nie musisz wysilać się na słodzenie czy wybielanie siebie. Jesteś super, znam Ciebie omalże od początku jak weszłam do Was. Dziękuję Ci że miałam właśnie w Tobie bratnią duszę!
Nie jestem w stanie odpisać na wszystkie wpisy, ogólnie odpowiadam, bądźmy sobą, albo omijajmy ten wątek. Szkoda zdrowia na docinki.
Pozdrawiam i zapraszam do rozmowy. Nina.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 13:02
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Proszę uważać! W bagażu podróżnym - bigosie znaleziono
narkotyki. Mają one wielostronne działanie!
Wiadomość www.gazeta.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 13:14
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 570
Domyślnie

Witam Cię bardzo cieplutko i pozdrawiam. tak długo nie dawałaś znać o sobie. Dzisiaj byłam gotowa pisać do Ciebie, martwiłam się Twoim milczeniem. Możesz napisać na prywatnym. Co się działo? Czy wszystko dobrze? Pozdrawiam Ciebie i wiesz kogo! Nina.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 15:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 21:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 21:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.