menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #7121  
Nieprzeczytane 20-06-2018, 17:44
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

I jeszcze coś w sprawie świeckiego państwa, orzeczenie nowej KRS
"Prawa stanowione przez Rzeczpospolitą muszą odpowiadać naszej chrześcijańskiej kulturze" - sędzia Wiesław Johann".
Cos mi to przypomina, pamiętacie???
https://www.youtube.com/watch?v=TLxvKgmpwcE
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7122  
Nieprzeczytane 20-06-2018, 17:45
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 538
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Pogarda dla inaczej myślących, np niektórych ateistów chyba nie przystoi? Przykro mi.
Maju!
Jakich niektórych?
Przecie w zasadzie nikt się Wandeczki ze Szkieletczyzny nie czepia że robi antyreligijne wrzuty.
Tak kobita ma i to jej prawo mieć co ma.

Z Wackiem jest natomiast inna sprawa.

Wacek jest lustrzanym odbiciem aktywistów od Rydzyka i podobnych.
Przecie ani Ty, ani zaglądająca tu czasem Siri takich tańców derwiszów jak Wacek nie uprawiacie.
I nie przychodzi Wam do głowy żeby wytwory własnych fantazji co do wiary -bądź niewiary - innych wrzucać na wątek i jeszcze z tego powodu doznawać orgazmu.... jako Wacek czyni namiętnie.


W moim przekonaniu czy człowiek wierzy w Boga, czy nie to jego sprawa.
I żaden ateista -aktywista nie powinien się z jego wiary nabijać, wymyślać cudów na kiju z tego powodu i doznawać stanów ekstazy z tego powodu.

Ludzie wierzą w COŚ bo im jest to do czegoś potrzebne.
A jak im zbrzydnie to ...nie wierzą. I tyle.

Przecie obie z Siri nie biegacie po ulicach i po sąsiadach z napisami Jestem Dumna Ateistka!!!
Bo tak się normalni ludzie nie zachowują.

I nie ma to nic wspólnego z ogólnymi poglądami na wyczyny funkcjonariuszy KK z Rydzykiem włącznie.

I to by było na tyle...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7123  
Nieprzeczytane 20-06-2018, 17:47
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

I jak tu się nie cieszyć, że dla własnego dobra nic nie muszę...
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7124  
Nieprzeczytane 20-06-2018, 17:49
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Niemniej pisanina o zrytym mózgu przez aktywną ateistkę
do kulturalnego forumowicza,
jest nieporównywalna z poematami Wacia.

Waciu, nakabluj na nią! Radzę ci!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7125  
Nieprzeczytane 20-06-2018, 17:52
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Zapomniałam napisać, że z byle kim????? Przepraszam
Starośc nie radość, lepiej juz było
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7126  
Nieprzeczytane 20-06-2018, 17:52
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 538
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
I jeszcze coś w sprawie świeckiego państwa, orzeczenie nowej KRS
"Prawa stanowione przez Rzeczpospolitą muszą odpowiadać naszej chrześcijańskiej kulturze" - sędzia Wiesław Johann".
Cos mi to przypomina, pamiętacie???
https://www.youtube.com/watch?v=TLxvKgmpwcE

Johann był kiedyś całkiem przyzwoitym człowiekiem i jakoś z "naszej chrześcijańskiej kultury" nie słynął.
Teraz kiedy wszedł w buty PiSowca na stare lata to mu się jak Wackowi cos porobiło....zdaje się że są równolatki
I tyle.

Mnie się podoba preambuła do Konstytucji o tym jakie wartości kto i skąd wywodzi.
I tego państwo powinno się trzymać.

Z tyłu za J.Góra była speckaplica gdzie rodziny zatwardziałych komunistów chrzciły potomstwo i przystepowały do sakramentów.... i dziś te okoliczności przyrody przypominają mi się w..druga stronę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7127  
Nieprzeczytane 20-06-2018, 17:54
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 538
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
I jak tu się nie cieszyć, że dla własnego dobra nic nie muszę...

Bo na tym polega wolność wyboru.
I dla tego

RENCE PRECZ!!!! OD KRASNOLUDKÓW, SIROTKI MARYSI ....i KRÓLEWNY w SNIEŻKACH TYŻ!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7128  
Nieprzeczytane 20-06-2018, 17:55
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Johann był kiedyś całkiem przyzwoitym człowiekiem i jakoś z "naszej chrześcijańskiej kultury" nie słynął.
Teraz kiedy wszedł w buty PiSowca na stare lata to mu się jak Wackowi cos porobiło....zdaje się że są równolatki
I tyle.

Mnie się podoba preambuła do Konstytucji o tym jakie wartości kto i skąd wywodzi.
I tego państwo powinno się trzymać.

Z tyłu za J.Góra była speckaplica gdzie rodziny zatwardziałych komunistów chrzciły potomstwo i przystepowały do sakramentów.... i dziś te okoliczności przyrody przypominają mi się w..druga stronę
Też bardzo się preambuła do Konstytucji podoba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7129  
Nieprzeczytane 20-06-2018, 17:55
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Zapomniałam napisać, że z byle kim????? Przepraszam
Starośc nie radość, lepiej juz było

Nie przesadzaj.
Skąd u ciebie to fatalistyczne besserwisserstwo....
Z Sybiru?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7130  
Nieprzeczytane 20-06-2018, 18:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 538
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Zauważ Pluto, że Wacław najwyraźniej zmienił styl narracji.
Jego wcześniejsze komentarze zawierały "Ble, ble, ble", co było przykładem onomatopei w prawdziwie literackim wydaniu.
Dzisiaj natomiast zastosował rozwinięcie tej myśli, która dla niektórych ateistów mogła być niezrozumiała.

zauważyłem ciut późno, ale powiem tak:
To coś wyłuskał był z przestrzeni - co się była Wackowi zakrzywiła - to jedynie dowód na rozwój intelektualny propagandystów ateizmu rozrywkowego.

Zauwaz też, że intelektualna stopa w/w się podniosła do tego stopnia, że zaczął używać takich wyrazów jak HERO i Everyday które są pochodzenia całkiem obcego i co może być podejrzana prowokacją.
Wszak w krainie skąd pochodzą GŁOWĄ PAŃSTWA jest jest jednocześnie GŁOWA KOŚCIOŁA.
Co każdego ateistę rozrywkowego powinno doprowadzać do roztroju nerwów i plemników.

I to by było ....na tyle
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7131  
Nieprzeczytane 20-06-2018, 18:20
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Ja bardzo wszystkich przepraszam, z trudem powstrzymuje się od śmiechu, wydawało mi się kiedyś, że Polska jest Ojczyzną wszystkich Polaków a okazuje się że tylko wybranych
"RP to nie jest demokratyczne państwo prawne liberalne. To jest państwo osadzone w kulturze chrześcijańskiej". "Prawa stanowione muszą odpowiadać naszej chrześcijańskiej kulturze"
https://oko.press/nowa-krs-jak-episk...-przed-bogiem/
No cóż, widzę na KSC podobne podejście do tych innych. Kisiel kiedyś mawiał, drapcie się w piętkę. Dawno temu traktowała to forum z szacunkiem i powagą. Po dziesięciu latach stwierdzam, że to nie było mądre
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7132  
Nieprzeczytane 20-06-2018, 18:45
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Mój Boże....10 lat. Tyle samo co siedział w sowieckiej kopalni mój stryjek.
Katorga.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7133  
Nieprzeczytane 20-06-2018, 19:13
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
No cóż, widzę na KSC podobne podejście do tych innych. Kisiel kiedyś mawiał, drapcie się w piętkę. Dawno temu traktowała to forum z szacunkiem i powagą. Po dziesięciu latach stwierdzam, że to nie było mądre


Maju . tu buszuje zespół "Zgoda" (zespół o tej nazwie pamiętam z filmu "Świat się śmieje") wydaje mi się , że są to katolicy. Czuwają, aby zdarzyła się okazja do napadu na ofiarę. Takie hieny. Bądź czujna, nie wdawaj się w dyskusję. To towarzystwo nie dla nas.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7134  
Nieprzeczytane 20-06-2018, 19:37
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
zauważyłem ciut późno, ale powiem tak:
To coś wyłuskał był z przestrzeni - co się była Wackowi zakrzywiła - to jedynie dowód na rozwój intelektualny propagandystów ateizmu rozrywkowego.
Co do tego rozwoju to byłbym tu zaledwie ostrożnym optymistą. To zakrzywienie przestrzeni ograniczyło horyzont poznawczy wątkowego problemu.
W końcu nawet Szwejk doszedł do wniosku, że –
"Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant. Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego".
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7135  
Nieprzeczytane 20-06-2018, 19:55
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

POczytalem troche...
Na polityke trzeba wchodzic bojowo nastawiony,z POdkutymi POrzadnie butami,kalachem i granatami za pasem.Mozna tez POmazac sobie blotem mordke.
Tu nie...Tu trzeba z pokora,woda swiecona i kropidlem.Konfesjonal tez by sie przydal.
Dwa watki a jaka roznica.Jak wojna i pokoj.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7136  
Nieprzeczytane 20-06-2018, 20:00
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 538
Domyślnie

[quote=Frat]
Cytat:
Co do tego rozwoju to byłbym tu zaledwie ostrożnym optymistą. To zakrzywienie przestrzeni ograniczyło horyzont poznawczy wątkowego problemu.
Ale jednak podszedłeś do rzeczy optymistycznie. Ostrożnie ale jednak i to trzeba uznać za plus dodatni.
Cytat:
W końcu nawet Szwejk doszedł do wniosku, że –
"Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant. Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego".

Fracie! No daj spokój i nie wywołuj Szwejka z lasu, bo to woda na młyn jest i na koniec trza będzie feldkurata na pomoc wołać.
A ateizm rozrywkowy na ten poziom jeszcze się nie wzniósł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7137  
Nieprzeczytane 20-06-2018, 20:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 538
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
PMozna tez POmazac sobie blotem mordke.

PO co se będziesz mordkę błotem mazał?
Nie dość że będziesz musiał ponieść trud mycia mordki, to jeszcze na mydełko POnieść koszta.
Szkoda mordki i wysiłku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7138  
Nieprzeczytane 21-06-2018, 09:15
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 599
Domyślnie

Dzisiaj czwartek trochę wiedzy należało by się odświeżyć u niektórych seniorów by w dyskusjach ontologicznych wiedzieć i rozumieć o czym się mówi i nie pleść bzdur.

Ontologia przypominam – podstawowy dział filozofii starający się badać strukturę rzeczywistości i zajmujący się problematyką związaną z pojęciami bytu, istoty, istnienia i jego sposobów, przedmiotu i jego własności, przyczynowości, czasu, przestrzeni, konieczności i możliwości.

Ciemna Energia i rozszerzanie się Wszechświata Prawie 70% Wszechświata wypełnia tajemnicza energia - nazywamy ją Ciemną Energią. To ona odpowiedzialna jest za przyśpieszanie rozszerzania się Wszechświata. Ale czym ona tak na prawdę jest oraz jakie są dowody jej istnienia?
https://www.youtube.com/watch?v=MT2DLCPjl80

Jak twierdzą naukowcy widoczna materia to zaledwie kilka procent zawartości Wszechświata. Spora część materii jest niewidzialna. Ale czy aby na pewno nie da się jej dostrzec? Co to jest ta Ciemna Materia? To niewątpliwie jedno z najważniejszych pytań fizyki XXI wieku.
https://www.youtube.com/watch?v=OIZhPqRb3FM

Dla tych co lubią wyzwania Ile wymiarów ma Wszechświat?
Proste wyjaśnienie o co chodzi z tymi wymiarami Wszechświata i innymi bajkami fizyków.
https://www.youtube.com/watch?v=5XVD6t7Hs_A
Jutro Śmiem Wątpić i Łukasz Wybrańczyk i dalsze zastanawiania się nad Biblią Starego i Nowego Testamentu i jej dalsze studiowanie na wątku Ateista to Brzmi Dumnie.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7139  
Nieprzeczytane 21-06-2018, 11:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 538
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
[size="3"]Dzisiaj czwartek trochę wiedzy należało by się odświeżyć u niektórych seniorów by w dyskusjach ontologicznych wiedzieć i rozumieć o czym się mówi i nie pleść bzdur.
]

Wacek!
To może odśwież się porządnie. Jakiś prysznic może?

I nie pleć bzdur, bo jako ATEISTA DUMNIE ROZRYWKOWY nie wykazujesz objawów rozumienia czegokolwiek.
Ludzie w tym stanie odwiedzają jakichś lekarzy, znachorów, babki lekarki i poprawia stan zdrowotności w sanatoriach specjalistycznych.

Ale najpierw .... się odśwież. Są jak zapewne wiesz pewne odłamy chrześcijan dla których wodne rytuały są obowiązkowym zajęciem. Spróbuj! A później nam opowiedz.
Amen

Wacek!
gdybyś był od dawien dawna czytaty ze zrozumieniem, to pewnie poznałbyś to co jeden Kosidowski w temacie Biblii opowiadał.
Ale to na pismie, a nie na jutubie dla.... już wiesz dla kogo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7140  
Nieprzeczytane 21-06-2018, 14:15
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Nie ma religii dobrej lub złej. Każda religia jest zła dla człowieka .


Stukanie się w pierś mówiąc " moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina" jest programowanie w dziecku braku wiary w siebie i zakotwiczenie poczucie winy istnienia. Dla wielu brzemię tego cierpienia pozostaje na całe życie.


Jestem szczęśliwa, nie poczuwam się do żadnej winy, moim Bogiem jest NAUKA , a nie mitologia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.