menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #15741  
Nieprzeczytane 28-04-2023, 22:40
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 765
Domyślnie W

Tak to Basiu jest w życiu ,. Jedni się modlą o zdrowie, drudzy się wieszają. To pogoda taka jest. Coś musiał przeżywać . Dlaczego tak piszę . Od kuzyna syn też się powiesił . Miał zaledwie 23 lata. Miał dziewczynę . Był zawodowym rzużlowcem . Ciągle coś myślał i przeżywał . W starym domku się powiesił ,ciocia jak zobaczyła ,że wisi ucięła sznur . Ciepły był jeszcze , ale nie uratowali go. To było 25 lat temu
Trumnę sprowadzić z Niemiec musi być w dwóch trumnach te zwłoki. Jedna jest cynkowa , druga normalna . Wiem bo od sąsiada brat zmarł w Niemcach , sprowadzali zwłoki do Polski.
Też idę na pogrzeb jutro , kuzyn zmarł młodo 70 lat nie miał. Taki wesoły zawsze był, nie wiem na co....

Pozdrawiam was
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
  #15742  
Nieprzeczytane 29-04-2023, 10:21
kryba's Avatar
kryba kryba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Delmenhorst - Niemcy
Posty: 1 282
Domyślnie ༺🌸༻ Dzień Dobry ༺🌸༻

Witam wszystkie Pszczółki i Gucie milutko,
zadrgało mi serce, gdy czytam o Twoim mężu Basiu.
Ja też boję się o mojego męża, on nie jest również w dobrej formie i truchleję za każdym razem o Niego.
Każdy z nas ma jakieś zmartwienia i przeżywał lub przeżywać bedzie jakąś traumę.
Przykre jest to, że umierają tak młodzi ludzie.


🌼︵☘️︵☕︵ ⛅︵♻️︵ ⛅︵☕︵☘️︵🌼



Życie jest tylko jedno, więc ciesz się nim póki możesz, bo nigdy nie wiesz kiedy się skończy..
Miłego i radosnego dnia życzę oraz wspaniałego całego weekendu..
Basiu, Gienku oraz pozostali, którzy tu zajrzą - Pozdrawiam Cię serdecznie )
__________________
❤️ Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać, a nie otrzymywać.❤️/Bertold Brecht/
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Z pozdrowieniami - Krystyna B-S 🌺
  #15743  
Nieprzeczytane 29-04-2023, 13:53
Janina1403's Avatar
Janina1403 Janina1403 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie,Polska
Posty: 5 690
Domyślnie


Dzień dobry. Witam dzisiaj obecną Krysię i wszystkich kto tu jeszcze zajrzy, a gdzie się podziewa reszta. Krysiu nasze życie jest bardzo kruche, niektórzy ludzie wpadają w depresję, załamanie, ale nie warto bo to nic nie zmieni i trzeba żyć dalej, żyjmy każdą chwilą dnia. Świat jest piękny.
Miłej soboty przed długim weekendem . Pozdrawiam.
  #15744  
Nieprzeczytane 29-04-2023, 16:38
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 105 675
Domyślnie



Witam nasze miłe grono w przedostatni dzień miesiąca -kwiecień
przed nami długi weekend majowy. Hop !!!, hop !!!, Pszczółki i Gucie ,
gdzie Wy jesteście w Ulu na Was czekamy...
Szykuje się każdy na ten weekend, spotkania z rodziną i znajomymi,
każdy zapracowany. Grillowanie , Rożen na świeżym powietrzu wśród
przyrody , albo wyjazdy z rodziną na wycieczkę i zwiedzanie.
Dzieci nas do siebie zapraszały, ale niestety my nigdzie nie wyjeżdżamy,
postanowione ... Dzisiaj u mnie pogoda w kratkę , słoneczko świeci
i deszczyk sobie popadał , pokropiło i zaraz słonko wysuszyło .
Z prac domowych zostało mi pozmywać podłogi i fajrant jak to się
potocznie mówi. W domu zawsze mamy coś do zrobienia, a my kobiety
zawsze wymyślimy sobie do zrobienia coś dodatkowo.
Pomyślałam jeszcze o sałatce jarzynowej. Ziemniaki już na nią się gotują.
Wszystkie dodatkowe składniki już mam ugotowane i przygotowane.
Warzywka na sałatkę kupuję w Carrefaur gotowe pokrojone i nie drogie
tylko ugotować , ostudzić i wymieszać z resztą składników.
Tak wygląda torebka tych warzyw może
też takie warzywka kupujecie . Ostatnio kupowałam w zielonym
podobnym opakowaniu tylko na torebce w kolorze zielonym jest napis
"Warzywka na sałatkę jarzynową " 450g. za 3,50zł. kupiłam dwie .
Tylko trzeba dodać ziemniaki jajka , ogórek , musztardę , majonez
i co tam kto chce i lubi wymieszać i gotowe.
Robiłam z tych warzywek sałatkę na święta jest tam groszek
i kukurydza i była super i szybko się robi bo jest wszystko pokrojone.
Trzeba być przygotowanym na ten długi weekend w razie gdyby ktoś
miał ochotę nas odwiedzić.
Jeszcze pralka mi pierze ostatni wsad i zawsze jest coś do zrobienia
jak w każdym domu. Budzę się zawsze z myślą pozytywną, żeby każdy
dzień był dobry, ale czy każdy będzie dobry to się okaże.
Bardzo bym Wam i sobie tego życzyła. Sukcesem jest jak nam zdrówko
dopisuje i więcej mi nic już nie trzeba, dobrego zdrówka Wam życzę .
Udanej szczęśliwej i pogodnej soboty, przyjemnego weekendu, miłych
spotkań w gronie rodzinnym i przyjaciół. Pozdrawiam kawkę i coś
słodkiego dla Was zostawiam , milej soboty.

__________________
Moje obrazy, pochodzą z dostępnych stron w internecie.

Ostatnio edytowane przez basia2002 : 29-04-2023 o 17:20.
  #15745  
Nieprzeczytane 29-04-2023, 17:55
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 765
Domyślnie Witam Pszczółki.

Pogoda dziś w kratkę . Kuzyn miał 69 lat na raka zmarł, mimo że miał operację w szpitalu , a taki za życia był wesoły. Jego żona strasznie płakała, brat i wnuki. Ludzi było bardzo dużo , bo go bardzo znali, lubiany był. Stypa była na ponad 60 osób.
Pozdrawiam was miło przy sobocie. Głowa mnie boli, trza kawę wypić chyba.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
  #15746  
Nieprzeczytane 29-04-2023, 21:04
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 168
Domyślnie

Witam w sobotę Pszczółki i Guciów.
Sprzątanie zakończone..z rana też poprałam jeden wsad, poprasowałam, ugotowałam obiad, bo córka z synem i koparkowym pracowali na ogrodzie...córka sadziła dzisiaj ziemniaki"pod szpadel" a ja w pomieszczeniu zięć spał po nocce, u mnie też dzisiaj pogoda w kratkę.
Jeszcze nie mamy planów na weekend.. wszystko zależy od pogody.. zawsze możemy zrobić sobie grilla w jadalni.
Wczoraj byłam w bibliotece ,wymiana książkowa.. teraz wypożyczyłam sobie książki Agaty Przybyłek, nie znam tej
pisarki.
1 Tak smakuje miłość.
2.Recepta na szczęście.
3.Gotowi na wszystko.
Pisarka w swoich książkach porusza problemy każdej z nas, by poradzić sobie z własnymi doświadczeniami.
Szybko okazało się, że jej książki podbiły serca czytelniczek
w całej Polsce? Zobaczymy czy mi się spodoba?
__________________
Zosia
  #15747  
Nieprzeczytane 30-04-2023, 01:43
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 105 675
Domyślnie

________
Spokojnej i dobrej nocy , śpijcie Pszczółki i Gucie słodziutko .
Miłych snów , jutro spotkamy się znów. Dobranoc.
__________________
Moje obrazy, pochodzą z dostępnych stron w internecie.

Ostatnio edytowane przez basia2002 : 30-04-2023 o 01:59.
  #15748  
Nieprzeczytane 30-04-2023, 09:27
kobra5's Avatar
kobra5 kobra5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Podkarpacie
Posty: 5 598
Domyślnie

Dobrego dnia wszystkim...choć patrząc za okno to na pewno mokry ale co tam ..cieszymy się że nie pojechaliśmy na majówkę bo to wydatek kasy a za oknem?..pogoda w kratkę no i zimno brrr Robimy krótkie wypady w plener na latyfundia.Wczoraj 20 szt mieczyków wsadziłam wg.porady znajomej ..głęboko na sztych łopaty..to ponoć nie przewracają się ale czy i kiedy wyjdą???
Jak pisała Grażynka emeryt nie musi jechać wtedy kiedy tłumy ludzi tłoczą się w kurortach ..nie lubię tłoku ,wrzasków i czekania w restauracji kiedy kelner łaskawie podejdzie.Wybierzemy się w tygodniu.
Basia i Gienek piszą o tragicznej śmierci w rodzinie ..to trudne zwłaszcza dla tych co zostali ale są rzeczy których nie odwrócimy i im prędzej to do nas dotrze tym lepiej.
Janinko zgadzam się z Tobą w pełni.Świat jest piękny !!! Tylko trzeba dostrzec to i korzystać ile się da.
Krysia i Basia o mężów się martwią ..wczoraj moja córka w rozmowie stwierdziła.wiesz ojciec nie ma już 40 lat i trudno wymagać by pracował tak jak dawniej a znam ludzi co w tym wieku zmienia im się pampersy..Rany boskie ściszyłam głos i szeptem mówię do córki ..może i masz rację ale niechby nas usłyszał !!! ..jak nic robimy za bohaterki programu Ktokowiek widział ,ktokolwiek wie..
Zosiu też nie znam tej autorki ale czasem można przypadkowo trafić na super lekturę tak jak ja trafiłam na krakowiankę Joannę Tekieli z cyklem o pensjonacie Leśna Ostoja.
No opisałam się.. a z rana o suchem pysku (jak gada mój wielbiciel spod wiaty śmietnikowej ) a raczej wielbiciel moich drobnych w portfelu nie wypada Na śniadanie w trawie zapraszam!!

  #15749  
Nieprzeczytane 30-04-2023, 12:25
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 581
Domyślnie

Dzień dobry wszystkim w niedzielne przedpołudnie.
U mnie słońce świeci choć jest zimno.Nie pada.Wczoraj zabezpieczyłam w namiocie sadzonki pomidorów i ogórków włókniną bo nadal zimne zapowiadają noce.Wszystko takie drogie więc żal stracić przez nie uwagę. Na bazarku u mnie sadzonki pomidora po 10 zł ale ludziska już kupowali do wsadzenia na działkach i w ogrodzie.
Czy Bogusiu, zauważyłaś że im człowiek starszy to inaczej odbiera wiek.Kiedyś 70 latek to dla mnie gdy miałam 20,30 lat to człowiek,przepraszam wszystkich, ale był stary i dziwiłam się że ludzie w tym wieku jeszcze np.pracują. O jakże się myliłam.Teraz Gienek pisze że był na pogrzebie kuzyna, który szybko zmarł młodo ... 70 nie miał, to myślę że i mi niewiele brakuje do tego wieku.Tfu na psa urok o czym ja myślę.
Bogusiu, dziękuję za śniadanie na trawie.Aż chciałoby się przysiąść.
Zosiu,jedną i druga pisarkę znam i lubię ich książki, choć Tekieli to pisze takie troszkę z fantazją w tle. Niemniej Jej książki zawierają wątek romantyczny i szczyptę humoru. A Agata Przybyłek jest autorką kobiecych powieści obyczajowych, komedii romantycznych oraz dramatów psychologicznych. Na pewno książki obu Ci się spodobają.
Dziś ostatni dzień kwietnia a jutro nadchodzi maj i wszyscy myślimy o majówce, przyrodzie, lecie i odpoczynku. Nic więc dziwnego, że maj według specjalistów uznany został za najszczęśliwszy miesiąc 2023 roku. Jaki macie idealny plan na majówkę? Dla większości z nas to odpoczynek na łonie natury z rodziną lub przyjaciółmi. My robimy grilla na działce.Karkówka zapeklowana,skrzydełka też,piwo się chłodzi.
Kiedyś obowiązkowo pochód pierwszomajowy. Zimno czy ciepło mus było iść ( kiedyś kierownik zagroził że te osoby co nie pójdą nie dostaną premii) i machać chorągiewką. Generalnie kojarzy mi się to święto ze spędem wszystkich, uczniów i dorosłych ludzi pracy. Dla mnie to była propaganda i nic więcej. Dobrze, że tej tradycji już nie ma.
Na niedzielną kawę zapraszam
__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie
  #15750  
Nieprzeczytane 30-04-2023, 12:26
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 765
Domyślnie Witam Pszczółki.

Super jedzonko Bogusia postawiła.
Też takie robię, tylko słodkie na bok, nie jadam.
Pomidor zdrowy jest, papryka, seler, serek nabiał szczególnie o tej porze zdrowy jest .
Mleko wczoraj dostałem 1 litr prosto od krowy , ugotuja go na kolację z płatkami owsianymi z miodem , super jedzienie. Tylko trza podbić wodą to mleko
Obiad robię łososia z buraczkami i ziemniaki , kompot jabłkowy z krałzy.
Udanej niedzieli..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
  #15751  
Nieprzeczytane 30-04-2023, 13:59
Janina1403's Avatar
Janina1403 Janina1403 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie,Polska
Posty: 5 690
Domyślnie


Dzień dobry Witam wszystkich w pogodną niedzielę . Życzę wszystkim udanego pogodnego długiego weekendu. Dzisiaj niedziela handlowa i dużo ludzi jest jeszcze na zakupach bo Ci co pracują to wykorzystują czas w dni wolne. Dobrego odpoczynku w ten ostatni weekend miesiąca życzę. Pozdrawiam.
  #15752  
Nieprzeczytane 30-04-2023, 16:13
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 105 675
Domyślnie

Witam nasze miłe grono, dziękuję za poczęstunek i mile pozdrowienia .
Kawką się odwzajemniam. Przenosimy się pod prawidłową nazwę
nadaną przez założycielkę tego wątku i spotykamy się dalej.
Zawsze jest pora na miły gest z podziękowaniem.
Do zobaczenia na dalszych wpisach tego wątku.
"Pszczółki Jolity". Pszczółki - czyli te co lubią miód.


link poprzedniej bramki- 120-tej
http://www.klub.senior.pl/humor-zaba...post1329511318

Ciąg dalszy wątku ;- "Pszczółki Jolity". Pszczółki - czyli te co lubią miód.
Teraz spotykamy się tu. http://www.klub.senior.pl/humor-zaba...post1329935530
ciąg dalszy pod prawidłową nazwą;-
" Pszczółki Jolity" - czyli te co lubią miód.

__________________
Moje obrazy, pochodzą z dostępnych stron w internecie.

Ostatnio edytowane przez basia2002 : 30-04-2023 o 16:45.
  #15753  
Nieprzeczytane 30-04-2023, 16:49
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 168
Domyślnie


Witam serdecznie nasze słodkie miodowo, a w nim Pszczółki i Guciów. Basię, Bogusię ,Grażynę, Genka, Janinę, Jarka i tych co nas jeszcze odwiedzą.
Faktycznie pogoda słoneczna, ale jest wietrznie na dworze
Dziękuję za pozdrowienia i smaczną kawę.
My rodzinnie spędzamy ten ostatni dzień kwietnia, zrobiliśmy sobie grilla elektrycznego.. kiełbaski ,kaszankę z cebulę i kapustą kwaśną.. mnie lepiej smakowała kaszanka z cebulą, mięsko pierś kurczaka, bo karkówki nie było
Pochodziłam sobie trochę po ogrodzie, różnego koloru patrząc jak rozwijają się tulipany, żonkile ..coś długo mi się ładuje komórka dopiero 38 %

Miło spędzajcie tą ostatnią niedzielę kwietniową, pozdrawiam wszystkich.



__________________
Zosia
  #15754  
Nieprzeczytane 30-04-2023, 20:27
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 105 675
Domyślnie

NIE WKLEJAMY TU KOMENTARZY . PRZECZYTAJ I PRZENIEŚ SIĘ NA PONIŻSZY CZERWONY LINK
NA KONIEC TRESCI MOJEGO KOMENTARZA.


link poprzedniej bramki- 120-tej pozostaje dalej zawsze do wglądu.
http://www.klub.senior.pl/humor-zaba...post1329511318


Proponuję tylko małe przenosiny pod prawidłową nazwę nadaną przez założycielkę tego wątku Jolitę- " Pszczółki Jolity" i spotykamy się dalej. Nadmieniam , że od 5 lat już na tym wątku nie są obecni Forumowicze , założyli bramkę w tytule Miodowo pod dobrą nadzieją , a ja jakoś tej nadziei nie zauważyłam bo pozostając na tym wątku mam świadomość , że karmię Trolla. Ta nazwa tytułu Miodowa nie ma nic wspólnego z nadaną nazwą wątku przez Jolitę. Mam na tym wątku Jolity swoją długą obecność i poprzez swoją działalność na tym wątku, podtrzymuję nie przerywanie ten wątek spotykając się ze znajomymi. Jolita za swojego życia na ten wątek mnie zaprosiła i obiecałam jej , że tego wątku nie opuszczę i słowa dotrzymuję i będę na nim trwać do póki będę tylko mogła.
Dużo się zmieniło inni już dawno przenieśli się na inne watki, a pozostali od długich lat wcale tu się nie pokazują. Zostałam sama z Zosią i Bogusią , które tu jesteśmy od najwcześniejszych lat i teraz jeszcze inni sympatyczni Seniorzy do nas dołączyli.
Do zobaczenia na dalszych wpisach tego wątku. Zmienia się tu tylko nazwa na prawidłową założoną przez Jolitę "Pszczółki Jolity". Pszczółki - czyli te co lubią miód, a wszystko zostaje bez zmian i piszemy dalej niezmiennie tylko tytuł się zmieni na prawidłowy, cały czas mamy wgląd i jesteśmy na wszystkich wątkach Jolity.



Ciąg dalszy wątku ;- "Pszczółki Jolity". Pszczółki - czyli te co lubią miód.

TERAZ SPOTYKAMY SIĘ TUTAJ.- kliknij na ten czerwony link i dołącz
do nas. http://www.klub.senior.pl/humor-zaba...post1329935530


Kliknij w powyższy link i przejdź do nas na stronę jako ciąg dalszy pod prawidłową nazwą;- " Pszczółki Jolity" - czyli te co lubią miód.

__________________
Moje obrazy, pochodzą z dostępnych stron w internecie.

Ostatnio edytowane przez basia2002 : 30-04-2023 o 20:36.
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"PSZCZÓŁKI JOLITY"- czyli Miodowo - Pod Dobrą Nadzieją. Część-120-ta. basia2002 Humor, zabawa 966 06-08-2018 19:17
"PSZCZÓŁKI JOLITY"- czyli Miodowo Pod dobrą nadzieją- Część -119 -ta basia2002 Humor, zabawa 999 27-05-2018 11:23
"PSZCZÓŁKI JOLITY"- czyli Miodowo - Pod Dobrą Nadzieją. Część-118-ta. basia2002 Humor, zabawa 1000 27-02-2018 22:27
" PSZCZÓŁKI JOLITY " - czyli Miodowo - Pod Dobrą Nadzieją. Część - 117 basia2002 Humor, zabawa 990 01-12-2017 21:09
PSZCZÓŁKI JOLITY - czyli "MIODOWO POD DOBRĄ NADZIEJĄ" cz. 111 oma Humor, zabawa 1002 16-08-2016 01:22

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.