menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-06-2016, 10:13
dorian's Avatar
dorian dorian jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Kraków, Małopolska, PL
Posty: 214
Domyślnie Dieta dla aktywnych fizycznie


Oboje z żoną jesteśmy w okolicach 60 r.ż. Od niedawna interesuję tematyką zbilansowanej diety i jej wpływem na samopoczucie. Należymy z żoną do aktywnych fizycznie. W ciągu dnia pracujemy fizycznie, po pracy jeszcze jakiś spacerek itd. Jaką dietę polecacie, aby nie przesadzić z cholesterolem i innymi zbędnymi składnikami odżywczymi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 29-06-2016, 09:08
marta60's Avatar
marta60 marta60 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 430
Domyślnie

Samo interesowanie się dietami nie wystarczy. Ułożenie codziennego jadłospisu powinno być uzależnione od kilku czynników. Przede wszystkim aktywności fizycznej, wagi, zapotrzebowania energetycznego itd. Proponuję zgłosić się do dietetyka, który podpowie na co należy zwracać uwagę, pomoże ułożyć dietę. Odsyłam np do Sports-Med - link. Mają tam spore doświadczenie w tym zakresie. Myślę, że będą w sanie pomóc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 05-10-2016, 21:20
sandaczekk1 sandaczekk1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Posty: 6
Domyślnie

Może warto zapytać o radę jakąś dietetyka? On na pewno podpowie co jest najlepsze dla osób fizycznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 04-01-2017, 21:37
Zenka Zenka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 13
Domyślnie

W ostatnich latach bardzo modne zrobiło się korzystanie z firm oferujących catering dietetyczny. Działają one bardzo sprawnie i są bardzo pomocne tym wszystkim,którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze zdrowym trybem życia.Firmy te, oferują szeroki wybór produktów,dań z różną zawartością kaloryczna ,zarówno dla wegan,osób mających różne alergie czy tych którzy lubią wysiłek fizyczny. Można sobie poczytać na ich temat na http://nutridieta.pl/dostawy/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 10-01-2017, 15:37
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 879
Domyślnie

O ile znacie dobrego dietetyka w okolicy. Sama zastanawiałam się czy się nie zapisać. Ale w koncu zdecydowałam sie na odchudzanie samodzielne.Nie wykluczam,ze w przyszłości nie skorzystam z dietetetyka. Niemniej wystarcza mi na razie to co sobie opracowałam. Po pierwsze staram się codziennie sporo ruszać. Po drugie wprowadziłam dietę . Po trzecie zrezygnowałam z kalorycznych dodatków jakie jadłam do kawy:
http://fitwatch.pl/kawa-podstawa-kal...-dodatki-niej/

Wczesniej nie wyobrażałam sobie filiżanki kawy bez ciastka. Potem wyliczyłam sobie ile takie dodatki mają kalorii i po prostu złapałam się za głowę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 13-01-2017, 09:58
Olek433 Olek433 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 8
Domyślnie

No samemu nie ma co ustalać diety.
___
my link
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 30-01-2017, 11:12
anggie76 anggie76 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 70
Domyślnie

Przy uprawianiu sportu dobrze jest jeść kaszę bulgur z vermicelli http://melvit.pl/p_kasza-bulgur-z-vermicelli-400-g_19. Kasza sprawia, że mamy poczucie sytości przez długi okres, więc nie chce się podjadać. Do tego oczywiście systematyczne ćwiczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 31-01-2017, 15:41
promienna promienna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 441
Domyślnie

Nigdy o tym nie słyszałam. Poszukam w sklepie jutro.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 17-03-2017, 14:18
kowdan kowdan jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 438
Domyślnie

Jadłem kiedyś kaszę bulgur.Nie jest to jednak wcale najzdrowsza kasza. Najlepsza kasza to ta tradycyjna polska kasza gryczana. Zawiera w sobie najwięcej korzystnych związków....

Dieta w odchudzaniu jest bardzo ważna, trzeba jednak pamiętać ze bez odpowiedniej dawki ruchu na pewno sie nie odchudzicie. Co najwyżej prędzej czy później dorwie Was efekt jojo. Na tej stronie jest artykuł jak można łatwo zrzucić kilogramy do wiosny:
http://sklepgwinner.pl/blog/jak-zrzu...-przed-wiosna/

W sumie jest na to ostatni moment.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 17-04-2017, 23:14
PatrycjaNowak PatrycjaNowak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 15
Domyślnie

A dlaczego akurat do wiosny? Każda pora roku jest dobra żeby zadbać o swoją wagę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 28-06-2017, 12:28
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Pewnie, że tak! Ja stale chodzę na zajęcia dla seniorów i dzięki temu lepiej się czuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 24-07-2017, 12:18
euzebia euzebia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Posty: 257
Domyślnie

Dieta dla osób aktywnych musiałaby zawierać wiele białka. .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 23-10-2017, 10:51
JerzyDomański JerzyDomański jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Miasto: Tychy, Śląskie, Polska
Posty: 6
Domyślnie Suplement diety na stawy

W przypadku aktywności fizycznej warto wprowadzić do diety dobry suplement diety na stawy. Generalnie nie powinno się przesadzać z ilością suplementów, ale niestety trzeba pamiętać, że im jesteśmy starsi, tym nasze stawy bardziej się zużywają. Wydaje mi się, że suplement Hyalutidin ze względu na swój skład i płynną formę jest chyba najlepszym rozwiązaniem dla osób aktywnie uprawiających sport
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 02-11-2017, 19:23
AnnMil's Avatar
AnnMil AnnMil jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 28
Domyślnie

Według mnie dieta dla aktywnych fizycznie powinna być przede wszystkim zróżnicowana oraz- tak jak już zostało wyzej napisane- zawierać dużo białka.
Jeśli chodzi o suplementy, to ich pozytywny wpływ na nasz organizm zależy jeszcze od ich jakości, ale nie ulega wątpliwości, że w dzisiejszych czasach ciężko dostarczyć sobie wszystkich potrzebnych minerałów z pożywienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 29-11-2017, 19:12
smokome smokome jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 8
Domyślnie

Ja od zawsze bardziej ceniłem ruch, niż dietę. Z doświadczenia wiem, że dieta jest ważna, jednak na więcej różnych ustępstw mogą sobie pozwolić osoby aktywne fizycznie. Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego rodzaju aktywności, według mnie na szczególną uwagę zasługuje pływanie. Tylko na wielu basenach potrzebny jest odpowiedni czepek - https://www.trenujesz.pl/wiadomosc/j...ajlepszy/4603/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 30-11-2017, 11:29
Marylaa Marylaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Posty: 30
Domyślnie

A ja myślę, że najlepszym sposobem na odpowiednią dietę jest konsultacja z dietetykiem. Teraz w dobie internetu można bez problemu skorzystać z takiej konsultacji nawet online. Dość dobre opinie ma https://personalnadieta.pl/ i koszty też nie są wysokie. Myślę, że warto na taką konsultacje się zdecydować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 20-12-2017, 18:32
marysiu marysiu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 4
Domyślnie

Moim zdaniem podstawa to posiłki niskotłuszczowe oraz o niskim indeksie glikemicznym. Czytałem o tym na LiveDiet24
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 02-02-2018, 16:52
sylwianajm sylwianajm jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 10
Domyślnie

Wiele razy podchodziłam do tego tematu bez skutku aż w końcu się zdeterminowałam i ogarnęłam się. Zaczęłam regularnie uczęszczać na zajęciach grupowych na siłowni i też więcej spacerować, a później biegać. Przy tym wszystkim zdrowa dieta i super odżywki białkowe https://www.pbc24.pl/zul_m_PRODUKTY_...lkowe-384.html i efekt gwarantowany bez efektu jo-jo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 21-06-2018, 12:26
Marylaa Marylaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Posty: 30
Domyślnie

Brak regularności i zła dieta to w moim przypadku przyczyna braku efektów. Skuteczny plan działania ułożył mi dietetyk. Sporo też czytałam tego typu informacje https://psychoterapiacotam.pl/dla-ko...etyk-warszawa/ i dziś jestem zadowolona. Powodzenia wszystkim!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 17-06-2019, 12:02
magnoliaa magnoliaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Białe Błota
Posty: 19
Domyślnie

No w tym wieku warto dobrać odpowiednią dietę. Czytałam ostatnio że suplement Green Barley Plus https://zyj-zdrowiej.pl/green-barley...nych-kapsulek/ wspomaga odchudzanie jak równiez poprawia kondycję całego organizmu. Może on będzie idealny dla osób w tym wieku. No ja rozglądam się za suplementem i właśnie trafiłam na niego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Poszukuję aktywnych 60+ iwonaoli Różne 14 14-04-2016 10:23
Oferta dla aktywnych 50+ i wiecej Alinka1953 Różne 0 14-08-2013 14:18
Konkurs dla aktywnych Alex66 Turystyczne 0 17-10-2012 15:36
Konkurs dla aktywnych Alex66 Podróże, turystyka 0 17-10-2012 15:32

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.