menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 27-07-2019, 16:43
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 599
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior66
Lewica powinna tak określić pojęcie "demokracja" by jej kształt odpowiadał zainteresowanym wyborem lewicy jako ścieżki rozwoju Naszej Ojczyzny , pozdrawiam
ps Wacławie napisałeś -" by kilku intelektualistów było zadowolonych " - sądzę, że im większa ilość osób o wysokim poziomie intelektualnym zidentyfikuje się z proponowanym przez Lewicę pojęciem "Demokracja" tym lepiej dla Lewicy, czego sobie życzę
Bez sarkazmów mój miły seniorze66 to forum jest dla normalnych ludzi a nie ThinkTank lewicy musisz zniżyć loty .O biofizyce twoich zainteresowaniach nie będziesz dyskutował wśród tych co się tym problemem nie interesują.

Głosujesz na program a nie na partie o tym musisz pamiętać jeżeli jesteś świadomy , aktu głosowania jako wyborca , przypominam jest XXI wiek.

Jeżeli chcesz nas zainteresować demokracją w wykonaniu Szwajcarów napisz i przedstaw problem a nie oczekuj że ci to napiszę treść posta byś mógł go umieścić.
Możesz też napisać bezpośrednio do SLD , Razem , Wiosna , ich think tanki ich adresy też w Internecie.

Piszesz Nasza Ojczyzna potem napiszesz Honor itd dużo słów z dużymi literami a za mało treści , może jesteś politykiem ??? Chcesz mnie zagadać , a przy okazji znudzić czytaniem seniorów , naszych pisanych do siebie postów?? .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 27-07-2019, 17:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 599
Domyślnie

Cytat:
Lila napisała -I na pewno będzie ciekawa dyskusja Seniorze 66, choć lewica to nie moja bajka. W każdym razie do wyborów.
Na pewno ciekawa dyskusja na temat demokracji jaka powinna być i jaką nam serwują rządzący. Polska przed rokiem 1989 też była demokratyczna w nazwie ? no i co z tego. Afganistan jest też demokratyczny Arabia Saudyjska też. Czy to istotny i ważny temat wyborczy jaki odcień demokracji nam serwują politycy uczestniczący w wyborach ??

Tak samo jak pojęcie lewica ta XIX wieczna czy ta XX wieczna i jaka powinna być w XXI wieku. Różne oczekiwania i inny poziom intelektualny ludzi tworzących idee i szukający tych idei zwolenników.

Podobny temat to trójpodział władzy władza ustawodawcza,wykonawcza i sądownicza.Nie powinno się władzy przez polityków łączyć.???Wszyscy wiemy i powtarzamy jak papuga na prawo i lewo. A czy ktoś się zastanowił czy powinno się łączyć władzy ustawodawczej z wykonawczą. Jak to jest że przez 30 lat nikt nie zauważył że ministrem nie może być poseł??? Dla czego tego nie podnosicie ze to jest sprzeczność i ekipy się zmieniają a dalej to jest tolerowane.

Podobne dylematy mają partie prawicowe bo pojęcia są ale inne oczekiwania wyborców z czym innym się identyfikują i podział lewica-prawica staje się płynny.

Pozdrawiam Lilu a dwa posty "ignoranta" dałem do usunięcia moderatorom , robię tak od pewnego czasu i nie wdaję się w dyskusję , szkoda czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 27-07-2019, 18:01
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 275
Domyślnie

wyartykułowane hasła identyfikujące autora z Polską wspaniałe ale moim zdaniem odpowiednie do sytuacji pedagogicznej, wskazującej na rozwój środowiska, natomiast wadliwe politycznie gdyż za każdym np "godna" tkwi wiele pytań o treść. Podobnie z pozostałymi. Nie wyobrażam sobie by partia zaangażowana w dobrobyt Polski nie chciała by Polska była nowoczesna, otwarta na Świat, wykształcona, ale "diabeł" tkwi w szczegółach, choćby "nowoczesna" może mieć różną treść, i tak z każdym hasłem. Identycznie z pojęciem "demokratyczna", gdzie już sformułowano(wacław), że może być różnie postrzegana i rozumiana. pozdrawiam
__________________
wolność to świadomość ograniczeń

Ostatnio edytowane przez senior66 : 27-07-2019 o 21:51.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 27-07-2019, 18:50
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 820
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
i tak zagłosuję na Lewicę. Każda partia która będzie miała w programie prawa kobiet, rozdział kościoła od państwa, opłacanie lekcji religii i świadczeń
dla katechetów z datków wiernych.
Partia która pokaże jak usunąć skutki "reform" PiS w szkołach, służbie zdrowia,
a przede wszystkim w prawie ma mój głos.
Też będę tak głosować.
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 27-07-2019, 19:54
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 599
Domyślnie

Cytat:
Maluna zacytowała Wróżbitkę #22 i też napisała :Też będę tak głosować.
Maluna też będzie głosować na Partę :Każda partia która będzie miała w programie prawa kobiet, rozdział kościoła od państwa, opłacanie lekcji religii i świadczeń dla katechetów z datków wiernych.Partia która pokaże jak usunąć skutki "reform" PiS w szkołach, służbie zdrowia,a przede wszystkim w prawie ma mój głos.

Prawa Kobiet
Rozdział Kościoła Od Państwa
Opłacanie Lekcji Religi i Świadczeń dla Katechetów z Datków Wiernych.
Jak Usunąć Skutki Reform PiS w Szkolnictwie .Projekt rozwiązania
Jak Usunąć Skutki Reform w Służbie Zdrowia .Projekt Rozwiązania.


Z tym nasza trójka seniorów wypowiedziała się na tym forum z tym się zgadza i taki program popiera .To mamy uzgodnione .

Dobry program Partii musi opierać o hasła bo nikt nie będzie identyfikował z programem w postaci "książki telefonicznej" , tak obrazowo pod względem grubości. Znamy sprawy z Biblią , mamy ją na półce a mało kto przeczytał i wie co tam napisane.

Co sądzicie o przeniesieniu lekcji religii do salek katechetycznych .? Rozdzielenie wiedzy od wiary ? Średnia na świadectwie maturalnym nie powinna uwzględniać ocen z znajomości wiedzy religijnej .Co o tym sądzicie ? Inspektorzy którzy zajmują się szkolnictwem z ramienia samorządu nie mają prawa kontrolowania nauczycieli religii. Państwo w Państwie ?
Na etatach w szpitalach są kapelani co o tym sądzicie ? Dodatkowo wyposażenie kaplicy szpitalnej jest z środków publicznych. Płace kapelanów niejednokrotnie przewyższają płace lekarzy mie mówiąc już o pielęgniarkach.??
CDN
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 27-07-2019, 20:05
wiesia.'s Avatar
wiesia. wiesia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Poznań
Posty: 22 357
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Maluna też będzie głosować na Partię:Każda partia która będzie miała w programie prawa kobiet, rozdział kościoła od państwa, opłacanie lekcji religii i świadczeń dla katechetów z datków wiernych.Partia która pokaże jak usunąć skutki "reform" PiS w szkołach, służbie zdrowia,a przede wszystkim w prawie ma mój głos.

Co sądzicie o przeniesieniu lekcji religii do salek katechetycznych .?
Też będę głosowała, jak Maluna.
Co do lekcji religii, to kto chce niech się uczy w salkach katechetycznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 27-07-2019, 20:07
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 540
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior66
...... Identycznie z pojęciem "demokratyczna", gdzie już sformułowano(wacław), że może być różnie postrzegana i rozumiana. pozdrawiam

pełna zgoda co do diabła co tkwi.
W końcu kiedyś była SDKPiL i co z niej wyrosło?
I NARODOWA też DEMOKRACJA ... I kilka innych.

no i teraz w modzie jest PROGRESYWIZM, bo postępowość
jest w zaniku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 27-07-2019, 20:09
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Nie przeszkadzają mi lekcje religii w szkole podobnie jak dodatkowe lekcje angielskiego czy projektowania komputerowego. Muszą się jednak odbywać po lekcjach i nie kolidować z programem szkolnym. Nie może być tak że zamiast matematyki czy fizyki jest lekcja religii. Każdy niech sobie chodzi na co chce ale niech to nie będzie przymus, a dla niechodzących godzina lub dwie obowiązkowo na korytarzu. Opłata jak za inne dodatkowe lekcje musi być ponoszona przez rodziców. Jakoś nikt nie protestuje, że płaci za dodatkowy angielski czy lekcje fortepianu a tu lekcje religii katolickiej i wynagrodzenia katechetów są płacone z podatków wszystkich obywateli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 27-07-2019, 20:22
wiesia.'s Avatar
wiesia. wiesia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Poznań
Posty: 22 357
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Nie przeszkadzają mi lekcje religii w szkole
Szkoły są przepełnione, a salki stoją puste.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 27-07-2019, 20:31
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 540
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiesia.

Szkoły są przepełnione, a salki stoją puste.

TO może szkoły powinny część lekcji przenieść do sal katechetycznych?
Religię i podobne które nie wymagają secjaalnych rekwizytów.
W ten sposób byłaby pewność dodatkowa, że dżender nie będzie nieletnich seksualizował.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 27-07-2019, 20:35
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiesia.

Szkoły są przepełnione, a salki stoją puste.
Napisałam tylko, że mi nie przeszkadzają. Wiem że salki katechetyczne są wynajmowane za pieniądze na inne niż religijne cele np na hurtownię bielizny. Wolno każdemu robić co chce ze swoją własnością i stąd apelowałam żeby rodzice płacili za katechezę i uposażenie księdza. Dyrektor szkoły powinien mieć możliwość decydowania o miejscu na ewentualne lekcje dodatkowe. Nie ma miejsca nie ma lekcji i wtedy wraca temat salek katechetycznych. Na razie lekcje religii są traktowane jako najważniejszy przedmiot w szkole i musi być dla nich miejsce. W szkole nie ma miejsca na gabinet dentystyczny czy pokój pielęgniarki, że o lekarzu nie wspomnę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 27-07-2019, 21:02
wiesia.'s Avatar
wiesia. wiesia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Poznań
Posty: 22 357
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Dyrektor szkoły powinien mieć możliwość decydowania o miejscu na ewentualne lekcje dodatkowe. Nie ma miejsca nie ma lekcji i wtedy wraca temat salek katechetycznych. Na razie lekcje religii są traktowane jako najważniejszy przedmiot w szkole i musi być dla nich miejsce. W szkole nie ma miejsca na gabinet dentystyczny czy pokój pielęgniarki, że o lekarzu nie wspomnę.
Pełna zgoda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 27-07-2019, 21:29
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 599
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Napisałam tylko, że mi nie przeszkadzają. Wiem że salki katechetyczne są wynajmowane za pieniądze na inne niż religijne cele np na hurtownię bielizny. Wolno każdemu robić co chce ze swoją własnością i stąd apelowałam żeby rodzice płacili za katechezę i uposażenie księdza. Dyrektor szkoły powinien mieć możliwość decydowania o miejscu na ewentualne lekcje dodatkowe. Nie ma miejsca nie ma lekcji i wtedy wraca temat salek katechetycznych. Na razie lekcje religii są traktowane jako najważniejszy przedmiot w szkole i musi być dla nich miejsce. W szkole nie ma miejsca na gabinet dentystyczny czy pokój pielęgniarki, że o lekarzu nie wspomnę.
Jak sama widzisz jest problem jak podejść do lekcji religii i gdzie ona ma być.Prowadząc biznes wynajmowałem powierzchnię i płaciłem za nią od metra. Piszesz że za lekcje dodatkowe płacisz , Dyrektor Szkoły podpisując umowę z z osobą świadczącą usługę , uwzględnia koszty jak ogrzewanie sprzątanie ochrona. Gdy tego nie zrobi popełnia przestępstwo gospodarcze .On ma dbać o mienie komunalne i nie robić prezentów wybranym. Wszyscy mają być wobec prawa gospodarczego równi i jednakowo traktowani. Najlepsze według mnie miejsce to salka katechetyczna .Wierni pełnią funkcję ochrony , sprzątania a ksiądz wykładowcą wszystko , non profit .Nie będą musieli stać w kolejce do swojego raju.

Pomysł na gabinety dentystyczne w szkole to hasło bez rozeznania kosztów usług dentystycznych i sprzętu .Usługi są dentystyczne prywatne świadczone większej liczbie osób też w godzinach wieczornych.Lepiej skorzystać z dostępnej usługi prywatnej czy w przychodni zdrowia a nie tworzyć niedoinwestowanych miejsc z wątpliwą zawodowo obsługą.Skąd weźmiesz dentystów i ile im zapłacisz?? Mierzmy siły na zamiary .

Najważniejszą sprawą decydującą o miejscu kraju w nowym podziale pracy jest wykształcenie to ono decyduje o tym czy młody człowiek potrafi żyć w zurbanizowanym społeczeństwie otwartym na innych , społeczeństwie obywatelskim.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 27-07-2019 o 21:35.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 27-07-2019, 22:27
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 275
Domyślnie

sądzę, że podstawą prawidłowego funkcjonowania państwa jest aktywność jego obywateli ujęta w pragmatykę demokracji. Między demokracją w jej źródłowym rozumieniu a demokracją państw XXI w. jest olbrzymi przedział historii prawa. tak w pigułce . Załączam link do programu SLD: https://sld.org.pl/images/dokumenty/...Normalnosc.pdf
Jestem zaskoczony brakiem odniesień treści programu do pojęcia "demokracja". znalazłem 1 (jeden) raz użycia .... Z programu wynika więc, że Oni wiedzą wszystko tak dobrze iż nie muszą liczyć się z opiniami wyborców .... dziwne
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 27-07-2019, 22:48
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 540
Domyślnie

[quote=senior66]
Cytat:
Między demokracją w jej źródłowym rozumieniu a demokracją państw XXI w. jest olbrzymi przedział historii prawa.

źródłowym tzn jakim?
Ateńskim? Rzymskim? Czy oświeceniowym ? z XIX wiecznymi usprawnieniami?
I co masz na myśli mówiąc o demokracji państw XXI wieku?
bo bez bliższych informacji w tym zakresie cała dyskusja będzie nie warta.

demokracja to też rozwój praw demosu od Hammurabiego począwszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 27-07-2019, 22:57
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/67263487_2589025464461374_8228463478579396608_n.jp g?_nc_cat=100&_nc_oc=AQnt0Id_eFhFBDEVr1EvsLL6j3xzI_PbGRYq5ndEnD1 3NyEmjpmjtWrj-KSAWdTDkbtUxYw-nUKnj7BCrAOEOWcO&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=e3652b15b211f7601c6fdbff2b22dd97&oe=5DDE644E


Z LEWICĄ nasza przyszłość.
Tylko z kart historii wiem, że w Polsce panowała magnateria i chłopi pańszczyźniani; wielcy kapitaliści i wyzyskiwani ubodzy robotnicy. O sprawiedliwości społecznie nie można było nawet marzyć. Na szczęście (oficjalnie) nie było niewolnictwa. Prawica i kościół watykański dąży do dawnych lat. Lewica nie dopuści do cofnięcia czasu. Za ochłap rzucony z "pańskiego stołu" chcecie wspomóc prawicę i ich rządy ?

Ostatnio edytowane przez wankabor : 27-07-2019 o 23:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 27-07-2019, 23:33
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 275
Domyślnie

[quote=pluto37]
Cytat:
Napisał senior66


źródłowym tzn jakim?
Ateńskim? Rzymskim? Czy oświeceniowym ? z XIX wiecznymi usprawnieniami?
I co masz na myśli mówiąc o demokracji państw XXI wieku?
bo bez bliższych informacji w tym zakresie cała dyskusja będzie nie warta.

demokracja to też rozwój praw demosu od Hammurabiego począwszy.
sednem dyskusji jest program wyborczy lewicy a w nim brak odniesienia do demokracji ...........
__________________
wolność to świadomość ograniczeń

Ostatnio edytowane przez senior66 : 28-07-2019 o 00:56.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 28-07-2019, 12:36
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Daniel Olbrychski: Zagraża nam zło totalne, czyli bolszewia skrzyżowana z pseudokatolicyzmem wyznawców Rydzyka
Więcej: http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,1...bolszewia.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 28-07-2019, 12:41
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Nam nie przeszkadza homoseksualizm Kaczyńskiego, ale konsekwencje życia w ukryciu i nienawiści, która mają podłoże seksualne Visconti pokazał w „Zmierzchu bogów”. Nazizm w psychologii Wilhelma Reicha jest ściśle związany z kompleksem homoseksualnym. Syndrom wyparcia doprowadził do holocaustu. Takie samo wyparcie doprowadziło kk do zbrodni na ludzkości. Przed pogromami może Polskę uratować tylko zaprzestanie kłamstw i odsunięcie Kościoła od życia publicznego. Wyborcy PiS-u pamiętajcie: pójdziecie głosować na pogardzanego przez was pedała. -
Pieczyński do wyborców PiS: Głosujecie na pedała
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 28-07-2019, 12:59
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46

Pomysł na gabinety dentystyczne w szkole to hasło bez rozeznania kosztów usług dentystycznych i sprzętu .Usługi są dentystyczne prywatne świadczone większej liczbie osób też w godzinach wieczornych.Lepiej skorzystać z dostępnej usługi prywatnej czy w przychodni zdrowia a nie tworzyć niedoinwestowanych miejsc z wątpliwą zawodowo obsługą.Skąd weźmiesz dentystów i ile im zapłacisz?? Mierzmy siły na zamiary .
Niemożliwe żebyś nie pamiętał szkoły z naszych czasów, w każdej był gabinet dentystyczny, a lekarz przyjmował raz lub dwa razy w tygodniu zależnie od potrzeb. Nie każdego rodzica stać na prywatne leczenie. Obecnie mamy najgorszy stan uzębienia dzieci w Europie aż 80% dzieci w wieku do 12-tu lat ma próchnicę. Przed trzydziestką te dzieci nie będą miały połowy własnych zębów. Nikt nie odnotował poprawy po wprowadzeniu pińcet, chyba te pieniądze wydawane są na inne cele i jedyną szansą jest gabinet w szkole.
http://mojorbit.pl/docs/raport-nt-st...w-polsce-2.pdf
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nowe badania nadzieją dla chorych na astmę - komentarze Mar-Basia Ogólny 0 14-04-2017 21:18
Polecamy naszą nową ofertę dla seniora na rok 2016! wigra@wigra.com.pl Turystyczne 0 11-12-2015 16:17
Co się stało z naszą klasą? eFkas Społeczeństwo - wątki archiwalne 1 11-10-2011 02:16
Odwrócony kredyt hipoteczny nadzieją dla baby boomers - komentarze gatelin Ogólny 4 05-11-2008 15:54

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:44.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.