menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 06-09-2011, 19:37
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 988
Domyślnie

Jak na państwo, w którym w/g kościoła jest ponad 90% katolików... nasze wyniki prezentują się ciekawie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 06-09-2011, 19:39
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Uważam tak samo jak Ty.
Zobaczymy co będzie dalej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 06-09-2011, 21:16
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Cytat:
Napisał Jarosław II
Ostatku, chyba pogrzeszę, taki już jestem, ale ponieważ wiem, że opatrzność nade mną czuwa to spróbuję. Czuwają też nade mną, Pierścień Atlantów i Anioł. Pierścienia nie chciałem brać ponieważ to niezgodne z moim wyznaniem ale ta osoba tak nalegała 15 lat temu, ze od tego czasu nawet na minute go nie zdjąłem, jak widać nie szkodzi. Inna sprawa z Aniołem, to ja raczej go wyprosiłem od bardzo ciekawej osoby, która twierdzi, że jest niewierząca ale robiąc takiego anioła myśli o tej osobie dla której jest przeznaczony, na razie się sprawdza.
Dzisiaj słyszałem wypowiedź osoby o katastrofie z 11 września która jako jedyna się uratowała z jednego poziomu wieżowca, bo zaczęła się gorąco modlić i opatrzność pokierowała ją w przeciwną stronę niż inni uciekali, reszta zginęła.
Sam doświadczyłem, ponieważ bardzo dużo jeżdżę, że bywało jakby ktoś za mnie nieraz nacisnął hamulec o sekundę wcześniej niż pomyślałem, ale co tam pewnie mi się zdawało
Jarosławie, zaskakujesz mnie. Z pierścieniem Atlantów jest jak z homeopatią. Jedni wierzą, że działa, inni twierdzą, że jest zaproszeniem dla sił nieczystych. Jest jeszcze jedna wersja, wg której pierścień (wzór, historia i działanie, a właściwie brak jakiegokolwiek działania) jest wymysłem niejakiego Ciszaka. Ponoć w Dolinie Królów nie znaleziono żadnego pierścienia z kamionki. A Howard Carter, odkrywca grobowca Tutenchamona, którego ominęła klątwa, miał po prostu szczęście.
Pierścionek noszę od lat też chyba 15, razem ze znakami: OM i nieskończoności, nie przywiązując do nich większej wagi. Najcenniejszego dobra - książek, strzeże Mahakala. I innych 'talizmanów' też.
Nie twierdzę, że nic w tym nie ma... dziwnego. Czytałam kiedyś sporo o promieniowaniach kształtów a nawet o myślokształtach (choć to dwie różne rzeczy). Miałam taki okres zajmowania się 'dziwnościami'.

A polaryzację pierścienia sprawdziłeś? wahadełkiem najlepiej; jak grzeszyć, to grzeszyć... bo ćwierć albo pół grzechu się nie liczą...

Jeśli chodzi o drugą część postu, czyli o uratowaną osobę w WTC czy Twoje reakcje na skrzyżowaniu... nie obciążałabym opatrzności dodatkowymi obowiązkami ani zasługami. Twierdzę, że było to działanie mózgu. Sygnały, które nie zdążyły się zwerbalizować, ale wywołały instynktowną reakcję. Jak syk węża, który słysząc - odskoczysz zanim pomyślisz. Oczywiście, modlitwa/mantry są w tym pomocne. Wyciszają, oczyszczają umysł z rozbieganych myśli, zostawiając pole pierwotnym instynktom.

Wyniki ankiety są rzeczywiście interesująco zadziwiające.
W 90% katolików nie wierzę; chyba, że policzymy wszystkich ochrzczonych. Praktykujących jest dużo mniej, co najwyżej połowa. Nie sprawdzałam czy są już wyniki ostatniego liczenia wiernych, a pewnie powinnam.
__________________

Ostatnio edytowane przez ostatek : 06-09-2011 o 22:37.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 06-09-2011, 21:41
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Ostatku, ja swój post wycofałem zanim mi odpisałaś, bo jakoś mi tu ciasno Prześlę na priw, bo nie wiem czy Właścicielka tego wątku życzy sobie mojej obecności
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 06-09-2011, 22:08
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

W szukających jestem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 06-09-2011, 22:28
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 988
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Z pierścieniem Atlantów jest jak z homeopatią. Jedni wierzą, że działa, inni twierdzą, że jest zaproszeniem dla sił nieczystych. Jest jeszcze jedna wersja, wg której pierścień (wzór, historia i działanie, a właściwie brak jakiegokolwiek działania) jest wymysłem niejakiego Ciszaka. Ponoć w Dolinie Królów nie znaleziono żadnego pierścienia z kamionki. A Howard Carter, odkrywca grobowca Tutenchamona, którego ominęła klątwa, miał po prostu szczęście.
Pierścionek noszę od lat też chyba 15, razem ze znakami: OM i nieskończoności, nie przywiązując do nich większej wagi. Najcenniejszego dobra - książek, strzeże Mahakala. I innych 'talizmanów' też.
Nie twierdzę, że nic w tym nie ma... dziwnego. Czytałam kiedyś sporo o promieniowaniach kształtów a nawet o myślokształtach (choć to dwie różne rzeczy). Miałam taki okres zajmowania się 'dziwnościami'.
Oj...! Chyba moja ciekawość dobija się do znaku OM, nieskończoności i innych symboli, talizmanów...
I kim jest Mahakal..?

Pierścienia Atlantów nie noszę od kilku lat. Nie pasuje mi na opuchnięte palce...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 06-09-2011, 22:31
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Dziadek podpowiedział

"Mahakala – (sanskryt, m., महाकाल, mahākāla, Wielki Czarny lub też Wielki Czas) – najpotężniejszy Strażnik Dharmy w buddyzmie tybetańskim. Ma też żeńską formę, Mahakali."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 06-09-2011, 22:43
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Z ciekawości zapytałam Pana Googla o pierścień Atlantów,
ku mojemu zdumieniu (i niewiedzy), okazało się, że mam
właśnie taki - myślałam, że to najzwyklejszy pierścionek,
a tu taka niespodziewanka ... - Cz



Nie wystarczy kupić sobie pierścień, włożyć go na którykolwiek palec i nosić dniami i nocami, aby nas ochraniał i uzdrawiał.
Znak wyryty w metalu promieniuje silną energią, która może być niezwykle korzystna, ale źle użyta albo nie zadziała, albo nawet zaszkodzi.
Więcej tutaj: http://alejka.pl/pierscien-atlantow-vp-987z.html
- Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 07-09-2011, 00:14
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

pierscien_ohm.jpg
Om Mani Padme Hum.
  • Om – jest jedną z najświętszych sylab w buddyzmie i pomaga osiągnąć doskonałość w praktyce hojności;
  • Ma – pomaga doskonalić praktyki czystej etyki;
  • Ni – pomaga osiągnąć perfekcję w praktyce tolerancji i cierpliwości;
  • Pad – przyczynia się do osiągania doskonałości i wytrwałości;
  • Me - pomaga osiągnąć doskonałość praktyki koncentracji;
  • Hum pomaga osiągnąć perfekcję w praktyce mądrości.
Przekazy buddyjskie mówią, że recytacja i noszenie tej mantry wpływa na otwarcie własnej mądrości, pomaga pokonać złe moce, leczyć choroby i nieszczęścia. Nadaje niezmierną mądrość i błogosławieństwo. Pomaga uzyskać głęboki spokój wewnętrzny.
Chroni na trzech poziomach: umysłu, mowy i ciała.
Oznacza, że w każdym człowieku znajduje się boski pierwiastek, zalążek boskiej mocy.

Według hinduistów symbolizuje Absolut: Brahmę albo Trójcę: Wisznu, Sziwę i Brahmę.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 07-09-2011, 00:43
.......... .......... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 1 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda33
Jak na państwo, w którym w/g kościoła jest ponad 90% katolików... nasze wyniki prezentują się ciekawie...

90% katolików ma w nosie to co mówi ksiądz, na w nosie to co mówi biskup, papież i ma w nosie twoją ankietę.
Katolicyzm to tradycja i sposób na zycie.
Ponadto, jeśli dzielisz ludzi na wyznania i uważasz ze wyznacznikiem dobra lub zła, które tkwią w człowieku od początku jego istnienia jest wyznanie religijne, to stawiasz siebie w tym samym szeregu z tymi, których krytykujesz za szowinizm wyznaniowy.
Bo nadgorliwcy wyznaniowi istnieli, istnieją i istnieć będą. Tylko że jesteś taka sama, z tą różnicą, ze jesteś "odwrotną stroną tej samej monety"
Proponujesz pustkę, jaką niosą źli kapłani. Pustkę, bo widzisz tylko zło, tak jak byś nigdy nie doświadczyła dobra. A to jest niemożliwe, bo każdy z nas doświadcza zła, ale i dobra.
Problem leży jedynie w tym, co chcemy w sobie rozwijać, co chcemy pamiętać, co chcemy mieć w sobie i co chcemy dawać innym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 07-09-2011, 08:31
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 988
Domyślnie

Cytat:
Napisał ..........

Proponujesz pustkę.
Wielce Szanowny Panie "Grabski". Niczego, nikomu nie proponuję i proponować nie będę....
Ankieta nie jest przymusowa, ale sądziłam, że to oczywiste...
A ty próbujesz ożywić dyskusję, kopnąć założycielkę, prawić kazania czy (jak to masz w zwyczaju)... wprowadzić zamieszanie.?
Bo jak ktoś na samym wstępie ostrzy zębiska niczym forumowy oberżysta Jacuś, "to wiedz, że coś się dzieje...!"
Jeśli więc Wielce Szanownemu Panu wątek nie pasi... to wypad..!

Ostatnio edytowane przez Bogda501 : 07-09-2011 o 08:53.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 07-09-2011, 13:33
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Pytanie ...nie chcem, ale muszem...

Post nr 30 nie zasługuje na odpowiedź. Jest zwyczajnie niegrzeczny, pełen insynuacji i złości, bez argumentów, dlatego zamiast odpowiedzi będą pytania... nie wymagające podejmowania rozmowy, bo i ochoty nie mam na czcze pogawędki przypominające walkę z wiatrakami.
  1. kto dał prawo 'dziesięciokropkowi' wypowiadania się w imieniu innych? czy nie powinien napisać, że On sam ma to wszystko, co wymienił w pierwszym zdaniu, w nosie? bo może inni niekoniecznie?
  2. katolicyzm jako sposób na życie? jw - każdy ma prawo myśleć po swojemu! a może istnieje wiele innych sposobów? nikt się za mnie nie urodził i nikt nie będzie za mnie umierał, więc niech nikt nie mówi jak mam żyć!
  3. ankieta dzieli? czy zakłóca błogostan? zaprzecza przekonaniu, że 'forum starszaków' składa się wyłącznie z katolików (co najwyżej wątpiących)?
  4. ocenianie innych forumowiczów? "Kim jesteś ty, co się odważasz sądzić cudzego sługę?" (św. Paweł List do Rzymian 14, 4). Mało? Dołożę św. Łukasza 6, 37.
  5. żli kapłani niosą pustkę? a może niosą zło? zły nauczyciel przynieść może wyłącznie szkody...
  6. czy założycielka wątku coś komuś proponowała? gdzie i co?
  7. czy do brania i dawania (dobra, oczywiście) niezbędne jest poparcie KK? uściślę - kleru. I czy tylko w/z nim jest możliwe?
Jak napisałam - odpowiedzi nie oczekuję.
Fanatyzm, w każdej formie, jest groźny. Najgorsze jest to, że fanatyk nie widzi własnej ułomności, bo jest to ułomność, za to uzurpuje sobie prawa do ocen i krytyki stawiając siebie i swoje przekonania ponad innych.

Żegnam się z Panem uprzejmie, Panie 'dziesięćkropek'. Zdrowia życzę.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 07-09-2011, 14:14
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Moja mantra

http://www.youtube.com/watch?v=iG_lNuNUVd4
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 07-09-2011, 18:24
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Może dobrze byłoby najpierw ustalić o jakim Bogu myślimy? Czy o Stworzycielu Nieba i Ziemi (Wszechświata) czy też o Bogu Abrahama i Mojżesza? Dla mnie to jakby różne postacie. Nie zapominajmy też o innych bogach...
Kardynalnym pytaniem może być np. skąd wziął się cały kosmos? Wiem, że odpowiedzi żaden człowiek nie zna. Warto jednak zastanowić się co rozumiemy przez Boga, bo w różnych kulturach te same zjawiska nazywają się i są rozumiane różnie.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 07-09-2011, 20:35
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech Bogda,

Mahakala jest tutaj: http://www.klub.senior.pl/showpost.p...stcou nt=1819
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 07-09-2011, 20:37
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Ostatku, to nie jest ta, którą znalazłam w encyklopedii?
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 07-09-2011, 20:38
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

[quote=Bianka].
Kardynalnym pytaniem może być np. skąd wziął się cały kosmos? Wiem, że odpowiedzi żaden człowiek nie zna. 0UQTE]

Dziś wczesnym rankiem oglądałam film na kanale ( jak się nie mylę) National Geographic o powstaniu wszechświata. Film popularno-naukowy ,bardzo ciekawy, a głównym twórcą tej teorii jest Stephan Hawking. Znalazłam iw internecie inny film na ten sam temat, też ciekawy http://www.youtube.com/watch?v=UyG7iQJozDs&NR=1

Jest więc wielu uczonych, którzy z dużym prawdopodobieństwem przekazują nam w jaki sposób powstał wszechświat w tym i życie na ziemi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 07-09-2011, 20:58
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Cytat:
Napisał Wiesia.
Ostatku, to nie jest ta, którą znalazłam w encyklopedii?
Pozdrawiam.
Wiesiu, nie wiem... bo nie zaglądałam do encyklopedii. Wycięłam fragment tapety, którą kiedyś miałam na monitorze. Drugi Mahakala, ten z naszyjnikiem z czaszek, należy od wielu lat do mnie (ups, powinnam napisać, że mnie ochrania przez wiele lat), choć zapewne nie jest jedynym takim samym przedstawieniem strażnika...

PZDR odwzajemniam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 07-09-2011, 20:59
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Rozumiem. Czytam i staram się jak najwięcej zapamiętać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 07-09-2011, 21:30
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Jest więc wielu uczonych, którzy z dużym prawdopodobieństwem przekazują nam w jaki sposób powstał wszechświat w tym i życie na ziemi.
To tylko hipotezy. Wielki wybuch itd. A co było Początkiem? Tak w ogóle Początkiem Wszystkiego? A CO BYŁO WCZEŚNIEJ? Możesz sobie to wyobrazić? I czy jest w tym miejsce dla Boga Stwórcy? Jeśli tak - to jakiego? Jesli nie to z czego wszystko powstalo... Jaki jest cel i sens...
Ludzie od tysiecy lat szukaja odpowiedzi i nikt jej nie znalazl. Z calym szacunkiem dla Hawkinga.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.