menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 03:27
Sławek's Avatar
Sławek Sławek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 9
Domyślnie starość nie radość :[


zaczynam się ostatnio mocno zastanawiać nad tym, na ile państwu zależy na osobach starszych. wydaje mi się, że zdaniem decydentów w naszym kraju ludzie po 50-ce powinni zajmować się już tylko wychowywaniem wnuków i pieleniem grządek na działce. jakakolwiek inna aktywność, a zwłaszcza cieszenie się życiem z drugą osobą powinny być zakazane.
co mnie skłoniło do tych ponurych przemyśleń? otóż dotarła do mnie ostatnio wieść, że pewna firma farmaceutyczna stara się o pełną refundację leku na "problemy łóżkowe", który mógłby przywrócić pełną radość z pożycia dla takich jak ja – facetów w wieku dojrzałym. póki co za skromne środki jakimi dysponuję (podobnie jak większość mojej generacji) nie stać mnie na taki luksus jak wydanie parudziesięciu złotych za tabletkę działającą jednorazowo. i cóż z tego? z tego, co czytałem, wniosek o refundację gdzieś ugrzązł i pewnie zaraz pojawią się głosy, że nie ma na to i na tamto, które skłonią decydentów do jego odrzucenia. niestety, w Polsce ludzie w naszym wieku to już nie do łóżka, tylko do trumny...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 03:29
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Komunaly powtarzasz Staszku -nie jęcz tylko zainwestuj w czula i cierpliwą kochanke ,a radosć pożycia zostanie ci przywrocona bez nadmiernych nakladow finansowych.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 22-10-2007, 03:51
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie co to jest 50 zl

Cytat:
Napisał Sławek
zaczynam się ostatnio mocno zastanawiać nad tym, na ile państwu zależy na osobach starszych. wydaje mi się, że zdaniem decydentów w naszym kraju ludzie po 50-ce powinni zajmować się już tylko wychowywaniem wnuków i pieleniem grządek na działce. jakakolwiek inna aktywność, a zwłaszcza cieszenie się życiem z drugą osobą powinny być zakazane.
co mnie skłoniło do tych ponurych przemyśleń? otóż dotarła do mnie ostatnio wieść, że pewna firma farmaceutyczna stara się o pełną refundację leku na "problemy łóżkowe", który mógłby przywrócić pełną radość z pożycia dla takich jak ja – facetów w wieku dojrzałym. póki co za skromne środki jakimi dysponuję (podobnie jak większość mojej generacji) nie stać mnie na taki luksus jak wydanie parudziesięciu złotych za tabletkę działającą jednorazowo. i cóż z tego? z tego, co czytałem, wniosek o refundację gdzieś ugrzązł i pewnie zaraz pojawią się głosy, że nie ma na to i na tamto, które skłonią decydentów do jego odrzucenia. niestety, w Polsce ludzie w naszym wieku to już nie do łóżka, tylko do trumny...
za tabletke... nic! Potraktuj to jako koszt zaproszenia jakiejs fajnej kobiety do restauracjii.. Chyba seks jest wart jakis wydatkow.. a ty chcialbyc miec wszystko za darmo??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 11:12
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Sławku!

Niewiele wiem o tobie, bo profil świeci pustką... Ale odpowiem, jak przyjacielowi. Prawda jest taka, że bez sprawności seksualnej żyć się daje - i to całkiem nieźle... natomiast bez leków podtrzymujących życie - nie bardzo. Dlatego przy ograniczonych środkach na refundację jednak byłabym za dofinansowywaniem specyfików, bez których nie tylko sprawy łóżkowe, ale i życiowe są niemożliwe!
A jeśli idzie o seks w naszym wieku... no cóż? Prokreacja już nas nie interesuje, a sam akt seksualny można zastąpić na wiele sposobów (równie przyjemnych). A ja myślę, że związki kobiet i mężczyzn w wieku dojrzałym opierają się raczej na przyjaźni, czułości, zrozumieniu niż fizyczności. Dlatego uważam, że w złą stronę kierujesz swoje rozważania, przepraszam...
A! Jeszcze jedno. Nie wiem, czy pozostajesz w związku z kobietą, czy też właśnie szukasz partnerki. Ale w pierwszym wypadku - założę się z tobą, że dla twojej kobiety ważniejsze jest twoje zdrowie niż "tabletkowa jurność", która grozi licznymi konsekwencjami. A w drugim - spróbuj! Przekonasz się, że dla większości kobiet "męskość" - to nie jest przede wszystkim sprawność seksualna! To o wiele więcej.
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

Ostatnio edytowane przez Ewita : 24-10-2007 o 11:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 12:26
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Bardzo sensownie to napisałaś,Ewitko!Popieram.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 14:19
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie

Ewita ma racje .Seks nie jest sprawa najwazniesza . Czy ty myslisz ze jak bedziesz cały dzien niezbyt uprzejmy , czuły dla partnerki to w łóżku załatwisz wszystkie sprawy , Mysle ze nie . A z seksem to tez tak calkiem nie wiadomo do końca
Moja znajoma wyszła za mąż za pana lat 65,ktorego żona zmieniła na młodszy model powód..niesprawnosc seksualna.
I okazało sie po pół roku ich pozycia ze ten pan jest sprawny i to nawet ,nawet, Hm ..i co wy na to?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 18:38
SeniorAdam SeniorAdam jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 16
Domyślnie

Eh, kiedy doczekamy poziomu ekonomicznego starszych osób np. w Niemczech, które na emeryturze zwiedzają cały świat i cieszą się życiem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 18:41
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Seniorze Adamie..ja Ci dam odpowiedź...

NIGDY...w tym wcieleniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 22:16
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał SeniorAdam
Eh, kiedy doczekamy poziomu ekonomicznego starszych osób np. w Niemczech, które na emeryturze zwiedzają cały świat i cieszą się życiem?

Wiecie co chlopy ja sie zabije -jak wy chcecie miec zadowolone i gotowe do figli (jakieby one nie byly) partnerki jesli co otworzycie usta to slychac jęki i narzekania .A moze by tak dla odmiany trochę optymizmu ,albo jakis ciekawy temat zaproponowac co?
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 22:27
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Małgosia,im jest gorzej ....na starośc..
A to nie mają na viagrę,a bez tego ani rusz...
A jak mają,to stres czy zadziała...
A jak zadziała,to w strachu czy pikawka nie siądzie...

No a jak nie ma kasy,to już innej alternatywy nie ma,tylko siąść i płakać.No bo sabatu sobie nie zrobią....bo zaś miotłę trza kupić...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 22:32
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie O rety,

też bym chciała być bogata, zdrowa i śliczna Mam. co mam. I nie mam zamiaru włazić z tego powodu w dołek psychiczny. Byłam tam kilka razy i mi się nie podoba.

Seniorze Adamie, uśmiechnij się i kup różowe okulary. Z tym, co mamy, też może być fajnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 24-10-2007, 22:37
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

I ja, ja też bym bardzo chciała. Bez tego dołka poproszę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 25-10-2007, 00:08
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
też bym chciała być bogata, zdrowa i śliczna Mam. co mam. I nie mam zamiaru włazić z tego powodu w dołek psychiczny. Byłam tam kilka razy i mi się nie podoba.

Seniorze Adamie, uśmiechnij się i kup różowe okulary. Z tym, co mamy, też może być fajnie
I bywa fajnie, pod warunkiem, że "łączy nas pasja życia". Cudzysłów dlatego, że zacytowałam jedną z przedmówczyń. Nie wiem tylko, dlaczego kobietom nie trudno wykrzesać z siebie, tę pasję. A tak trudno mężczyznom, pod warunkiem, ze nie jest to seks, sport lub samochód. A! Niekiedy też polityka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 25-10-2007, 00:22
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

No piknie. Skoro starość nie radość bo nie każdy może albo chce(mam na myśli i życie i miłość i seks),
- młodość tyż nie i wiem z autopsji(bo nie ma czasu, dziecię gaci sie trzyma i ciągle coś chce, ja też chce i tyram, uczucia wyższe społeczeństwo we mnie zdusiło a seks nie bardzo mam z kim uprawiać bo albo mnie albo onego w domu nie ma ),
- wiek średni bagażem doświadczeń dobija i człowiek pustką, chłodem i deprechą zionie(znam to tylko z opowiadań znajomych w tym wieku).

To ja sie zapytowywuje: Jaki wiek jest dobry?? Potem mi mówicie, ze mi odbija ale to pewnie przez to, ze jak czego nie kumam to strach był spytać. No to ja pytam, zeby mi całkiem nie odbiło a poza tym sie dostosować pragnę i czerpać garściami gdyby tak miało sie okazać, ze akurat mnie obejmie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 25-10-2007, 01:02
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Chikitko Kochana ,kazdy wiek jest dobry tylko trzeba do siebie dystansu nabrać,umieć sie cieszyć z drobnostek,za często do lustra nie zagladac i smiać sie ,bardzo dużo sie żśmiać,cieszyc kazdym dniem,flirtowaći kochac ludzi i zwierzeta.Pozdrawiam serdecznie i spokojnej nocy zycze.ksiezyc7miszpoduszkazt0.gif
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 25-10-2007, 01:30
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Dla równowagi.
Zawsze miałem żonę i kochankę.
Ta druga ostatnio wyjechała na saxy i jej się spodobało, ja nigdzie nie jadę, dlaczego - to gdzieś napisałem.
Niby dzwoni, ale sex przez telefon to nie jest to co tygrysy lubią najbardziej.
Żonę zbyt często boli głowa i chodzi wcześnie spać.
No niby zostaje graba, ale trochę głupio.
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=15245
Jestem zbyt leniwy, żeby czegoś na chybcika szukać.
Zacząłem korzystać z siłowni.
Podajcie jakieś sensowne rozwiązanie, tylko nie takie jak w tym dowcipie:
Para wielorybów płynie sobie gdzieś głęboko pod wodą... Ewidentnie obrażeni....
Nagle smutnym i rozczarowanym głosem odzywa się pan wieloryb:
-Kochanie. Tam na górze Zieloni wydają tysiące, zakładają organizacje, fundacje ochrony.... Filmy kręcą...
- a ty mówisz że nie, bo cię głowa boli...

Mąż i żona są w zoo i oglądają goryle. Nagle jeden z nich porywa żonę i zaczyna ją gwałcić. Żona na to:
- mężu pomocy! Zrób coś!
Na to mąż:
- powiedz mu że cię głowa boli!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 25-10-2007, 01:37
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Nie pozostaje ci nic innego jak ta silownia ...chyba
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 25-10-2007, 01:56
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie fiu fiu Kufo

Cytat:
Napisał kufa86
Dla równowagi.
Zawsze miałem żonę i kochankę.
Ta druga ostatnio wyjechała na saxy i jej się spodobało, ja nigdzie nie jadę, dlaczego - to gdzieś napisałem.
Niby dzwoni, ale sex przez telefon to nie jest to co tygrysy lubią najbardziej.
Żonę zbyt często boli głowa i chodzi wcześnie spać.
No niby zostaje graba, ale trochę głupio.
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=15245
Jestem zbyt leniwy, żeby czegoś na chybcika szukać.
Zacząłem korzystać z siłowni.
Podajcie jakieś sensowne rozwiązanie, tylko nie takie jak w tym dowcipie:
Para wielorybów płynie sobie gdzieś głęboko pod wodą... Ewidentnie obrażeni....
Nagle smutnym i rozczarowanym głosem odzywa się pan wieloryb:
-Kochanie. Tam na górze Zieloni wydają tysiące, zakładają organizacje, fundacje ochrony.... Filmy kręcą...
- a ty mówisz że nie, bo cię głowa boli...

Mąż i żona są w zoo i oglądają goryle. Nagle jeden z nich porywa żonę i zaczyna ją gwałcić. Żona na to:
- mężu pomocy! Zrób coś!
Na to mąż:
- powiedz mu że cię głowa boli!

Ale to prawda z ta kochanka??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 25-10-2007, 03:00
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Prawda,
a mówił mi ojciec, że trzeba mieć dwie to nie posłuchałem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 25-10-2007, 15:12
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Kufa!

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Nie pozostaje ci nic innego jak ta silownia ...chyba
no chyba, żebyś sobie tę drugą zorganizował
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
10 prostych kroków by zmienić swoją starość - komentarze krystynacz46 Ogólny 17 27-01-2010 21:54
Ciekawy artykuł "Spokojnie to tylko starość" donka Społeczeństwo - wątki archiwalne 20 01-08-2008 16:12
Polacy i starość - komentarze Basia. Ogólny 25 30-04-2007 19:50
Jak postrzegamy młodość i starość - komentarze Basia. Ogólny 38 23-03-2007 00:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.