menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #8541  
Nieprzeczytane 18-01-2019, 21:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

1. Ateizm jest brakiem akceptacji twierdzeń teistycznych, jako niedostatecznie uzasadnionych. I niczym więcej!
Nie ma żadnego związku z sympatiami politycznymi, ewolucją, ani kolorem noszonych skarpetek.
2. Ateizm jest odrzuceniem twierdzenia o istnieniu boga(ów) jako twierdzenie pozbawione poszlak bycia prawdziwym.
3. Ateizm NIE JEST twierdzeniem o nieistnieniu boga(ów).
4. Ergo: Ateizm nie jest pozytywnym (w sensie logicznym, a nie moralnym) twierdzeniem, nie wymaga więc udowodniania.
Wyjaśnię to na przykładzie:
Mamy wiadro oraz kupkę szklanych kulek. Wrzucamy wszystkie te kulki do nieprzeźroczystego wiadra, przykrywamy nieprzeźroczystą pokrywą i dokładnie mieszamy potrząsając wiadrem. Zanosimy wiadro do sali, gdzie czeka nasza widownia. Następnie wkładamy rękę do wiadra poprzez otwór w pokrywie. Otwór ten jest tak skonstruowany, że nie mamy możliwości dojrzenia czegokolwiek w środku.
A teraz wyjaśnienie różnicy pomiędzy stanowiskiem teistów i ateisty, którzy siedzą przed nami na ławce:
Chwytamy jedną z kulek i informujemy o tym fakcie naszych widzów.
1. Teista pierwszy mówi „Wiem, że to biała kulka.”
2. Teista drugi mówi „Wiem, że to czarna kulka.”
3. Teista trzeci mówi „Mam wiarę, że to kulka niebieska.”
4. Ateista nie akceptuję stanowisk teistów jako niedostatecznie uzasadnionych, ponieważ nie istnieją podstawy by uważać te twierdzenia za faktycznie prawdziwe.
Jednak odrzucenie przez Ateistę twierdzeń Teistów o tym że kulka jest biała, czarna lub niebieska, nie znaczy jednocześnie, że twierdzi on, że kulka NIE jest biała, czarna, lub niebieska, ani że kulka jest np. zielona.
Dlaczego? Ponieważ nie ma podstaw by uznać którąkolwiek z tych możliwości za prawdę, lub chociażby prawdopodobnie prawdę.
cdn.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 18-01-2019 o 21:48.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8542  
Nieprzeczytane 19-01-2019, 10:13
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

A teraz wyjaśnienie n/t (a)teizmu i (a)gnostycyzmu, na przykładzie powyższych osób 1-4.
(A)teizm odnosi się do wiary. (A)gnostycyzm odnosi się do wiedzy. A więc powyższe cztery osoby to:
1. teista gnostyk: „wiem, że kulka jest biała”
2. teista gnostyk: „wiem, że kulka jest czarna”
3. teista agnostyk: „ nie wiem, czy kulka jest niebieska, ale wierzę, że tak jest”
4. ateista agnostyk: „nie ma podstaw uważać za prawdę twierdzenia, że kulka jest biała, czarna, niebieska, zielona, fioletowa ani brązowa. Nie mamy nawet podstaw sądzić, że akurat te kolory są obecne w wiadrze! Równie dobrze wszystkie kulki mogą być przeźroczyste! Rany Julek, z kim ja tu siedzę?!”
Tak więc osoby od 1 – 3 (teiści) wysuwają twierdzenie pozytywne (lub „tezę”), dlatego też to one muszą przedstawić jakiś dowód na poparcie swojego twierdzenia.
Osoba nr 4 (ateista) nie wysuwa żadnej tezy. Nie wysuwa twierdzenia pozytywnego ani „kulka jest koloru X”, ani „kulka nie ma żadnego koloru”, ponieważ nie ma żadnych podstaw by sądzić, że którakolwiek z tych możliwość jest prawdą.
Osoba 4 pozostaje więc w pozycji wyjściowej, domyślnej, neutralnej, a co za tym idzie nie ponosi żadnego ciężaru dowodowego, ponieważ podanie powodu jest wymagane do zmiany pozycji, a nie jej utrzymania.
Ateista nie akceptuje za prawdę jego stwierdzenia że kulka jest czarna, to musi mu udowodnić, że kulka nie jest czarna...

To jest właśnie jeden z AKSJOMATÓW LOGICZNYCH - czy się to teistom podoba, czy nie.
Próba zrównywania pozycji ateizmu z pozycjami teistycznymi w ramach ciężaru dowodowego (np. poprzez stwierdzenie „Udowodnij, że boga nie ma” albo „Nie da się udowodnić, że bóg nie istnieje”) jest po prostu absurdalna.
Jest to jeden z 24 Błędów Logicznych, zwany „Błędem przerzucaniem ciężaru dowodu”. Przykłady wielu innych błędów logicznych popełnianych przez teistów w tym wątku są liczne.
Mam nadzieję, że powyższy przykład raz na zawsze wyjaśnił różnicę dlaczego to brzemię dowodu spoczywa na teistach (zarówno gnostycznych, jaki i agnostycznych), a nie na ateistach.

To wyjaśnienie Impaktora .I nie kieruję tego do Pluty36, ponieważ, jak już to wielokrotnie pisałem, rozmowa z osoba jego pokroju jest absolutnie bezsensowna bo trzeba wiedzieć co to jest teizm i ateizm.A jak się jest teistą to trzeba próbować udowodnić że Stwórca Bóg istnieje by było o czym rozmawiać. Miałkość dyskusji jest spowodowana tym że w Polsce wiara katolicka jest po prostu prymitywna a katecheza na poziomie Afganistanu,Arabii Saudyjskiej.Spytanie katolika rzymskokatolickiego dla czego wierzy nie potrafi sklecić kilku zdań swojego uzasadnienia tłumacząc się prywatnością.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8543  
Nieprzeczytane 19-01-2019, 10:47
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
[ Miałkość dyskusji jest spowodowana tym że w Polsce wiara katolicka jest po prostu prymitywna ....[/size]

Waciudroganasza ukochana we wierze!
jedna tylko uwaga.
Gdybyś była roztropna i rozgarnięta a nawet po kiku dokształtach poważniejszych niż OChAP i WUML, to zauważyłabyś że ową MIAŁKOŚĆ powodujesz osobiście niewątpliwym urokiem osobistym i zaparciami wzmocnionymi dźwiękowymi efektami specjalnymi.
Ze słupem ogłoszeniowym tylko osobnik w stanie po głębokim spożyciu "dyskutuje" wylewnie.

To tyle na dzień dzisiejszy.
Pozdrawiamy cię serdecznie raz z Sierotką Marysią i Krasnoludkami w liczbie siedmiu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8544  
Nieprzeczytane 19-01-2019, 12:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Zapraszamy Państwa serdecznie na kolejną, już szóstą, edycję Dni Ateizmu, które będą mieć miejsce w Warszawie w dniach 29-31 marca br.

DNI ATEIZMU 2019 nie będą jednak zwyczajne! Odbędą się w 330 rocznicę śmierci patrona naszej Fundacji i polskich ateistów, dlatego pragniemy im nadać charakter szczególny. Zapraszamy na otwarcie do Pałacu Kultury i Nauki (Piątek, 29.03.), a na sobotnie i niedzielne debaty (30-31.03.) do Pałacu Staszica.

30 marca 1689 r. na Rynku Starego Miasta w Warszawie odbyła się kaźń Kazimierza Łyszczyńskiego oskarżonego o ateizm. Jeden z największych myślicieli tamtych czasów jest zapomniany w Polsce i nieznany na świecie. Nie ma ani jednej ulicy, placu czy choćby skweru jego imienia. Pora to zmienić.

Chcemy oddać historyczną sprawiedliwość autorowi traktatu „O nieistnieniu Boga” i należne mu miejsce pośród wybitnych filozofów swojej epoki, takich jak Cesare Giulio Vanini czy Giordano Bruno. Wobec nasilających się ataków na wolność sumienia w Polsce i na świecie musimy także potwierdzić prawo ateistów do wolności od religii dziś.


To będzie wyjątkowe międzynarodowe wydarzenie: trzy dni wypełnione bogatym programem. Są w nim wykłady, debaty panelowe, performans, film, koncert, Parada Ateistów i dyskusje z udziałem wybitnych polskich i zagranicznych ateistów, którzy przyjadą do nas z kilkunastu krajów z kilku kontynentów. Nie zabraknie także dorocznej Gali Ateistów – Bankietu Ateistycznego, na którym zostaną wręczone nagrody w Konkursie na Ateistę/Ateistkę Roku 2019. Jak co roku, weźmiemy też udział w Marszu Ateistów i historycznej rekonstrukcji kaźni Kazimierza Łyszczyńskiego.

W imieniu Ateistów wątku Ateista To Brzmi Dumnie zapraszamy seniorów teistów do wzięcia udziału w dyskusjach panelowych wraz z swoimi duszpasterzami. by polak- katolik mógł być wreszcie widoczny na arenie międzynarodowej i nie był kojarzony tylko z ukrywaniem pedofilstwa w KK.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 19-01-2019 o 12:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8545  
Nieprzeczytane 19-01-2019, 17:53
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
To tyle na dzień dzisiejszy.
Pozdrawiamy cię serdecznie raz z Sierotką Marysią i Krasnoludkami w liczbie siedmiu.

Królewna Śnieżka i Konik Garbusek (ale każde z oddzielna) proszą o przekazanie nie mniej serdecznych pozdrowień.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8546  
Nieprzeczytane 19-01-2019, 18:39
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Dlaczego ateizm?
Konspekt wystąpienia Davida Randa, Przewodniczącego Libres penseurs athées – Atheist Freethinkers (Montreal, Quebec, Canada) podczas Dni Ateizmu , organizowanych przez Fundację im. Kazimierza Łyszczyńskiego
Czym ateizm NIE JEST
Ateizm nie jest wyznaniem
Ateizm nie jest religią
Ateizm nie potrzebuje żadnej „wiary”
Gdyby ateizm był religią, to
„Łysy” to byłby kolor włosów
Niegranie w hokeja byłoby sportem zimowym
Niezbieranie znaczków należałoby uznać za hobby
Niepisanie horoskopów czyniłoby z człowieka astrologa
I tak dalej, i tak dalej…
Czym ateizm JEST
Ateizm to NIE-wiara. To brak wiary w boga (i bogów), czyli odmowa akceptacji teizmu w jakiejkolwiek postaci, a jest ich wiele: politeizm, monoteizm, religie Abrahamowe. Tak przy okazji – chrześcijaństwo jest jedną z trzech religii Abrahamowych, do których zalicza się (w kolejności powstawania) judaizm, chrześcijaństwo i islam. Czy jednak chrześcijaństwo rzeczywiście jest monoteizmem? Wiara w Trójcę Świętą, którą podziela większość odłamów chrześcijaństwa, jest przecież raczej „trójteizmem”, bo są trzy „osoby boskie” – ojciec, syn i Duch Święty. Tak – chrześcijańska arytmetyka jest dość dziwaczna…

W każdym razie ateizm jest nieuchronnym rezultatem uważnego badania i analizowania (każdego) teizmu – jest efektem systematycznej i sceptycznej analizy idei boskości. Przy czym zaprzeczenie istnienia boga (bogów) jest wnioskiem, konsekwencją przeprowadzenia logicznego procesu myślowego, a nie przesłanką wyjściową rozumowania. Po prostu, analizując „hipotezę boga”, dochodzimy do wniosku, że po pierwsze nie ma żadnych dowodów na jej rzecz, a po drugie hipoteza ta jest wewnętrznie sprzeczna. To wystarczający warunek, by ją odrzucić. Tak zwany agnostycyzm nie jest alternatywą dla ateizmu. To raczej ta technika zwątpienia, która, jeśli zastosujemy ją do teizmu, nieuchronnie prowadzi do ateizmu (wykazał to David Eller) cdn.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8547  
Nieprzeczytane 20-01-2019, 10:50
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Odrzucenie nadnaturalizmu
Bogowie różnych monoteizmów to kluczowa i najpowszechniejsza egzemplifikacja nadnaturalizmu, która to postawa obejmuje jednak również wiarę w istnienie wielu innych bytów i zjawisk: w szatana, demony, anioły, duchy, życie pozagrobowe, reinkarnację etc. Konsekwentny ateista odrzuca wszystkie te przekonania, jako nieempiryczne.
„[…] tak zwany nadnaturalizm jest ideą wewnętrznie sprzeczną, bo gdyby jakieś „nadnaturalne” zjawisko można było faktycznie zaobserwować, byłoby ono „naturalne” w tym sensie, że musiałoby stać się częścią świata natury, a jakie takie mogłoby podlegać badaniom naukowym”.
Atheist Manifesto, www.atheology.ca
Negatywizm ateizmu
Ateizm jest negacją, ale to nie jest słabość. Raczej przeciwnie. Odrzucenie nadnaturalnych, niemających żadnego poparcia uroszczeń:
Daje intelektualną wolność
Pozwala skoncentrować się na rzeczywistości
Otwiera możliwość konstruowania własnej moralności – i własnego człowieczeństwa – w zgodzie z naukową wiedzą (a nie z przesądami).
Jest oczywiście nieskończenie wiele sposobów, by się mylić i wybierać źle. Niemniej ateizm wyeliminował przynajmniej jedno ważne źródło takich błędów.
Teistyczna moralność. Eutyfron
Teistyczna moralność opiera się na Teorii Boskich Przykazań, która głosi, że moralne są te akty, które bóg przykazał. To jest jednak teoria wewnętrznie sprzeczna. W Eutyfronie, jednym z Dialogów Platona, Sokretes pyta, dlaczego mamy uznać, że coś jest dobre:
Czy dlatego, że bogowie tego chcą?
Czy dlatego, że jest to dobre samo z siebie?
Jeśli [1], to moralność jest arbitralna i zmienna (i Jehowa mógł zażądać od Abrahama, by zabił swojego syna).
Jeśli [2], to moralność ma źródło starsze od boskich przykazań, te zatem są zbędne.

Wniosek – teistyczna moralność jest groźna lub jest niepotrzebna.
cdn.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8548  
Nieprzeczytane 20-01-2019, 16:29
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Teistyczna moralność „Wola boża”
Oparcie moralności o „wolę bożą” wymaga przyjęcia trzech założeń, niemożliwych do obrony
1.-Bóg istnieje
2.-Bóg jest obdarzony wolną wolą
3.-My możemy poznać jego wolę
Nie ma żadnych dowodów na poparcie [1]. Jedyny argument na rzecz tej tezy, który miał pewien pozór wiarygodności, to tzw. argument z projektu: tylko istnienie projektanta może wyjaśnić złożoność świata. Tyle że ta linia argumentacji została zakwestionowana jeszcze przed Darwinem, a dziś jest już powszechnie zdyskredytowana. Wiemy już, że ewolucja jest kompletnym wyjaśnieniem złożoności w naturze oraz bioróżnorodności. Żaden projektant nie jest potrzebny.
Co do [2], to sama idea doskonałego (wszechwiedzącego, wszechmocnego, wszechdobrego i wiecznego) boga obdarzonego pragnieniami i wolną wolą jest wewnętrznie sprzeczna. Wszak świat stworzony przez takiego boga byłby emanacją jego woli i pragnień, a więc nic w nim nie wolno byłoby zmienić i niepotrzebne byłyby w nim przykazania. Zatem [2] jest nieprawdopodobne.
Nawet jeśli mimo wszystko przyjmiemy, że istnieje bóg i ma swoje pragnienia, nie mamy sposobu, by je poznać, bo z jakiego kanału komunikacji mielibyśmy korzystać, z jakich źródeł informacji. Tak że również [3] stanowi poważną przeszkodę.
Wniosek – „wola boża” nie może być źródłem moralności.
Więcej na ten temat na stronie www.atheology.ca:
The Will of “God”
The Will of God: Pure Fiction
Ateizm i sekularyzm
Ateizm i sekularyzm to oczywiście nie synonimy, ale to kategorie blisko ze sobą powiązane. Wielu ludzi – w tym wielu świeckich aktywistów – woli je jednak uznawać za stanowiska w pełni niezależne. Tymczasem moją one jedną cechę wspólną – oba wyrastają z odrzucenia idei boskiej (nadnaturalnej) władzy.
Realny świat i ludzka myśl – a nie kryteria nadnaturalne – są podstawą:
Ateistycznej, osobistej moralności
Świeckiego prawodawstwa i instytucji
cdn.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8549  
Nieprzeczytane 20-01-2019, 18:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Czy po wczorajszym widowisku
ateiści nadal chcą rozdziału Kościoła od państwa?

Ciekawam bardzo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8550  
Nieprzeczytane 20-01-2019, 19:28
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Jak było po filmie ''Kler''?

Cytat:
Twoja poj….. religia to najgorsza choroba Polski. Jesteście spadkobiercami najgorszych morderców w historii, w imię swojego wymyślonego bożka pomordowaliście setki tysięcy niewinnych ludzi i wy śmiecie mówić o moralności?. Wszystkich was należy pozabijać i spalić wasze świątynie. Przeklęci faszyści co nawet swojej „świętej książeczki” nie czytali. Księża na księżyc. Spier… i obyś zdechł” –.
taki mail otrzymał ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski we wrześniu 2018 roku.
Jest u niego na fb.

No proszę, jak bida to do Żyda,
takie wnioski można wyciągnąć z wczorajszej celebry.
Nawet rezydencja i flacha Głodzia - czym koleżeństwo było wzburzone-
nie przeszkadzały ateistom w przyjęciu Komunii św.
z rąk tak splugawionych.

Gdyby nie tragizm w tle,
pękłabym ze śmiechu.

A Głódź będzie miał spokój do śmierci.

PS. ojciec Wiśniewski to ojciec tego Wiśniewskiego z ''Ich Troje''?
Ktoś wie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8551  
Nieprzeczytane 20-01-2019, 22:00
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Lilu jestem za rozdziałem Kościoła od państwa jak wielu teistów .Ustrój demokratyczny , którego jestem zwolennikiem to niezależna władza wykonawcza,ustawodawcza i sądownicza oraz rozdział kościoła od państwa.Popieram te partie które to mają w programie jako podstawa.

Wczorajszy pogrzeb Prezydenta Gdańska może widowisko zrobione przez kościół bo potrzebuje poprawić swój wizerunek w narodzie . Ale też dużo ludzi solidaryzowało się z przesłaniem w ostatnich dniach , skończenia wojny polsko-polskiej która prowadzi donikąd .Stąd tak masowy udział w tej smutnej uroczystości dla bliskich , przyjaciół , sympatyków Pawła Adamowicza , zwykłych ludzi.

Przeczytałem dzisiaj książkę naszej koleżanki z SC i zapisałem jej hasło czym się kierowała w swoim życiu : Bądź z ludźmi, pracuj z nimi dla dobra wspólnego. Nie czekaj na poklask ,rób to ,co sama uważasz za słuszne i sprawiedliwe. Nie poddawaj się w dążności do wyznaczonego celu"Paweł Adamowicz miał podobne podejście do życia stąd tak dużo ludzi go żegnało.

O hejcie już nieraz pisałem , podobnie jest z politykami zapraszanymi do TV by nas zdenerwować co powiedzą na wizji.Media kierują się innymi racjami bo ważna dla nich jest oglądalność bo tego wymagają reklamodawcy.Gdyby ich nie zapraszano sami by się wyautowali i byłbym święty spokój bo żaden z tych cwaniaczków nie wyda dużo na autoreklamę.Fora internetowe ,potrzeba konsekwencji w przestrzeganiu regulaminów .Jestem na forach zamkniętych i kto obraża innych wylatuje a jego IP jest na czarnej liście i jest spokój.

Lilu pisząc o komunii i filmowaniu tego przez TV to wszyscy ją przyjmowali bo promocja za darmo a wybory tuż tuż i należy jak najwięcej elektoratu złowić.Czy ty wierzysz że polityk się spowiada klęcząc w konfesjonale księdzu.??On się spowiada osobiście Przed Bogiem ,masy przed księdzem.
Lilu msza święta cały show ma stworzyć wieź między ludźmi , a pozostałe rzeczy które robi ksiądz to wymyślone po to by audytorium nie zasnęło.

Nie wiem nic o Wiśniewskim z Ich Troje ale wiem jaki teledysk ostatnio nagrał : Jaki Pan Taki Kram (Oficjalny teledysk) - [ Michał Wiśniewski & Andrzej Wawrzyniak ]
Dużo słów niecenzuralnych krytykowany przez PIS
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8552  
Nieprzeczytane 20-01-2019, 22:59
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Niemniej jego teść zawarł dzisiaj lukratywny kontrakt z Kurskim.
Ojciec Wiśniewski to dominikanin, wsławiony kazaniem na pogrzebie,
z aluzjami.
Dominikanie - dawniej zakon żebrzący- stali się znani ostatnio z miłości do złota.
Tego z Amber Gold.


Syndykowi niewiele udało się odzyskać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8553  
Nieprzeczytane 21-01-2019, 09:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Lilu Ludwik Wiśniewski bo ostatnio w sobotę było o nim głośno po wypowiedzi" Człowiek posługujący się językiem nienawiści nie może pełnić wysokich funkcji w naszym kraju." aluzja do Kaczyńskiego i jego ekipy portem brawa i powstanie ludzi w kościele miało wymiar symboliczny a czy się przełoży na wynik wyborczy do parlamentu Europejskiego a potem do Sejmu i Senatu , zobaczymy.

Jedno co mi się nasuwa tego typu smutne uroczystości nigdy w Polsce nie były elementem przełomu.https://www.facebook.com/jacek.micha...3721350125026/ ( 7 min. ) Hejt umieszczany w sieci tak samo denerwuje moich znajomych działających w PiS jak i opozycję a winią za to Ziobrę i Kaczyńskiego że nic w tej sprawie nie robią.To tak na marginesie i dotyczy to Małopolski.

Na temat Amber Gold się nie chcę wypowiadać bo komisja sejmowa pokazała farsę z dochodzenia do prawdy w wykonaniu mało kompetentnych posłów z Wasserman na czele.Widziałem dwa odcinki teleserialu i mi wystarczy.To co mnie obecnie interesuje to wyjaśnienie afery Skok i będę wspierał przez patronite.pl Sekielskiego by jako dziennikarz śledczy nakręcił dokumentalny film pokazując skrywaną prawdę.
Sekielski zaczyna nową zbiórkę pieniędzy. Po księżach pedofilach zajmie się kolejną aferą .Premiera filmu o pedofili wśród naszych duchownych, który to film z wielu seniorami myśmy współfinansowali.https://www.youtube.com/watch?v=N86ySF3ds74

a to by nie było nudno https://www.youtube.com/watch?v=N86ySF3ds74 warte obejrzenia

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 21-01-2019 o 09:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8554  
Nieprzeczytane 21-01-2019, 10:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Ateofobia
Ateofobia to szeroko rozpowszechniony – o starożytnych jeszcze korzeniach – przesąd utożsamiający ateizm z moralną deprawacją. Terminem tym posłużył się Platon w Prawach (w X księdze, znanej też jako Przeciw bezbożnikom). Zalecał stosowanie wobec osób o takich poglądach – których umieścił w jednej kategorii między innymi z magikami i czarownikami – jak najbardziej drakońskich metod i rekomendował usunięcie ich ze społeczeństwa (definitywne, jeśli trzeba – proponował karę śmierci dla niepoprawnych). Jak twierdzi francuski historyk Georges Minois (Histoire de l’athéisme, Fayard, 1998), to właśnie Platona uznać należy za prekursora, a w pewnym sensie wynalazcę nietolerancji religijnej, inkwizycji i obozów koncentracyjnych.
Zwolennicy sekularyzmu muszą potępiać ateofobię, ponieważ:
Nie ma żadnych (racjonalnych) podstaw
Infantylizuje wierzących
Redukuje moralność do lęku przed władzą
Stanowi zagrożenie dla wolności sumienia
Przeciwnicy idei świeckiego państwa posługują się straszakiem ateofobii, by zrealizować własne cele.
Właśni e ten ostatni punkt wyjaśnia, dlaczego sekularystom nie wolno dystansować się od ateizmu. Musimy kłaść nacisk na to, co te dwie postawy mają wspólnego – odrzucenie idei boskiej władzy i nadnaturalnego autorytetu – bo tylko w ten sposób możemy efektywnie przeciwstawiać się ateofobicznym oskarżeniom, jakoby idea świeckości państwa była zła, bo wiara w boga jest niezbędnym składnikiem moralności i dobrych rządów.
Teonormatyzm
Teonormatyzm to neologizm ukuty przez kanadyjskiego filozofa François’a Doyona na określenie postawy, zgodnie z którą wiara w boga (w transcendencję) stanowi normę. Teonormatyzm ma też służyć pomniejszeniu i marginalizacji ateizmu, bo w tym ujęciu byłby on tylko „wynaturzoną” formą wierzeń religijnych, a wszelkie deklaracje ateistów, że to nieprawda, byłyby po prostu nieuczciwe.
Teonormatyzm wywodzi się z przesądnej wiary w to, że ludzie nie mogą żyć bez religii, i w tym sensie jest blisko powiązany z ateofobią. W zasadzie to dwie strony tej samej – fałszywej – monety.

Jest to ostatnia część konspektu z wystąpienia Davida Randa na dniach ateizmu 2017 roku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8555  
Nieprzeczytane 21-01-2019, 12:38
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Lilu Ludwik Wiśniewski bo ostatnio w sobotę było o nim głośno po wypowiedzi" Człowiek posługujący się językiem nienawiści nie może pełnić wysokich funkcji w naszym kraju." aluzja do Kaczyńskiego i jego ekipy portem brawa i powstanie ludzi w kościele miało wymiar symboliczny a czy się przełoży na wynik wyborczy do parlamentu Europejskiego a potem do Sejmu i Senatu , zobaczymy.


a to by nie było nudno https://www.youtube.com/watch?v=N86ySF3ds74 warte obejrzenia


Przełoży się, ale nie tak jak niektórzy myślą,
bo ta aluzja pasowała bardziej do kogoś innego.
Dominikanin stracił okazję by siedzieć cicho,
bo zwrócił uwagę na klasztor w Gdańsku.
Obecnie nawet najbardziej katolicki odłam elektoratu PiS
oraz inni ludzie,
dowiedzieli się o aferze, gdy przeor owego klasztoru uciekł ze sztabkami złota Amber Gold / komisja nie ma z tym żadnego związku,
złoto było dane na przechowanie/
Jacek Krzysztofowicz - ów przeor- zakochał się i nawiał z klasztoru. Część złota zniknęła.
Ojciec Wiśniewski powinien schować się do mysiej dziury,
a aplauz w Bazylice?
Bazylika św. Piotra, papież Pius X
i jego reakcja na oklaski;

nie należy czcić sługi w domu jego Pana

Papież Pius X został kanonizowany.
Wiśniewski poniekąd ojciec ze skompromitowanego klasztoru,
nie będzie nigdy.
Niestety te czasy minęły i Wiśniewski ojciec
oraz inni księża pracują nad stratą owieczek. Zostaną same pastuchy.

Z punktu widzenia ateistów, cyrk w Bazylice będzie pracował dla nich,
bo z taką pompą chowało się zwolennika aborcji, związków homoseksualnych i in vitro.
Żeby było jasne, ja nawet się nie zastanawiam
nad racjonalnością owych tez,
wiem tylko, że są to wymagania KK.

A Kościół umie je egzekwować
nie dając rozgrzeszenia np. rozwodnikom.
Jak się okazuje, można je obejść.

PS.

Przeor jednego z największych zakonów, SZOK!!
Dzięki ci ojcze Wiśniewski,
że zwróciłeś oczy wiernych na siebie i swój sprzedajny zakon.
Głupi niedźwiedziu! gdybyś w mateczniku siedział,
nigdy by się o tobie Wojski nie dowiedział
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8556  
Nieprzeczytane 21-01-2019, 15:59
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Twój post jest emocjonalny i porusza różne sprawy nie związane z osobą Ludwika Wiśniewskiego .Afera z Opatem który ponoć wziął złoto na "osobiste przechowanie" ma się nijak do osoby Ludwika .Wyznawca religii rzymskokatolickiej nie noże odpowiadać za malwersacje w klasztorze. Nic prostszego są dokumenty to komornik wie co ma robić a Państwo Polskie jeszcze istnieje , a zakon posiada nie tylko w Gdańsku nieruchomości ale i w całej Polsce .

Lilu nie tylko Dominikanie ale inne klasztory nie lepsze w Krakowie była afera z Klasztorem w Tyńcu a z Redemptorystą z Torunia sprawa zamieciona pod dywan ??.Nie powinien Ludwik Wiśniewski chować się do "mysiej dziury" tylko o malwersacjach w kościele i zakonach też mówić i upubliczniać. Trzydzieści lat zamiatania spraw pod dywan może nadszedł czas opróżnić to katolickie szambo.

Kanonizacje papieży były i dalej będą zmieniono tylko ze nie wymagane będą cuda .Papież jako głowa kościoła na ziemi ustalił to z Bogiem w trzech postaciach a wierni łyknęli tą zmianę. Na temat cudów JPII pisano i było głośno w mediach że były naciągane.Papież Franciszek o tym wie i nic nie robi , bo to jego poprzednik i siedzi cicho .

Lilu jest XXI wiek księża mają rodziny ich sympatie dokonują aborcji siostry zakonne też , nikt się tym nie przejmuje jeżeli osobiście kogoś ta sprawa dotyczy.Kto się przejmuje rozgrzeszeniem tylko osoba prymitywna ,nikt się nie spowiada wyraża się żal za grzechy samemu Bogu i drałuje się do komunii.Tak to wygląda obecnie w mieście i na ten temat nie prowadzi się dyskusji bo to jest każdego prywatna sprawa.Spowiedź uszna to przeżytek , w wielu krajach zaniechany , pisałem już na ten temat.

Zastanawia mnie, co to właściwie jest ta słynna "mowa nienawiści". Jesteśmy jednym z nielicznych państw, gdzie w kodeksie karnym mamy paragrafy za tzw obrazę uczuć religijnych, czego tak naprawdę nikt sprecyzować nie potrafi i jednocześnie o czymś tak ważnym jak mowa nienawiści mamy blade pojęcie.

Mowa nienawiści (ang. hate speech) – negatywne emocjonalnie wypowiedzi, powstałe ze względu na domniemaną lub faktyczną przynależność do grupy, tworzone na podstawie uprzedzeń[1]. Narzędzie rozpowszechniania antyspołecznych uprzedzeń, stereotypów i dyskryminacji ze względu na rozmaite cechy, takie jak: rasa (rasizm), pochodzenie etniczne (ksenofobia), narodowość (szowinizm), płeć (seksizm), tożsamość płciowa (transfobia), orientacja psychoseksualna (homofobia, heterofobia), wiek (ageizm, adultyzm), światopogląd religijny (antysemityzm, chrystianofobia, islamofobia)[2][3].

Rada Europy definiuje ten termin jako „wszystkie formy ekspresji, które rozpowszechniają, podżegają, wspierają lub usprawiedliwiają nienawiść rasową, religijną, ksenofobię, antysemityzm lub inne formy nienawiści wynikające z nietolerancji, łącznie z nietolerancją wyrażoną za pomocą agresywnego nacjonalizmu i etnocentryzmu, dyskryminacją i wrogością wobec przedstawicieli mniejszości, imigrantów i osób obcego pochodzenia”.

Lilu napisałem bo wiele osób nie ma na ten temat pojęcia, przypomniałem tylko ,lubię wiedzieć o czym piszę i mówię . Wiele postów na forum SC podciągnąć można pod mowę nienawiści .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 21-01-2019 o 16:05.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8557  
Nieprzeczytane 21-01-2019, 17:08
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Powiem krótko;
- termin ''mowa nienawiści'' jest bardzo wygodny dla ACTA 2 a w dalszej wersji- dla władzy niezależnie do opcji.
Nie na próżno ACTA 2 poparli europosłowie PO.
Odpowiednie filtry zastąpią cenzurę,
więc cieszmy się chwilą.


PS. Z Twojego postu wynika, że są także ''dobrzy'' księża?
Zgadzam się, tylko moja definicja dobrego księdza
pewnie różniłaby się od Twojej,
niemniej różnić się to nie grzech.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8558  
Nieprzeczytane 21-01-2019, 21:10
tylko-ja tylko-ja jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Polska
Posty: 166
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Przełoży się, ale nie tak jak niektórzy myślą,
bo ta aluzja pasowała bardziej do kogoś innego.
Dominikanin stracił okazję by siedzieć cicho,
bo zwrócił uwagę na klasztor w Gdańsku.
Obecnie nawet najbardziej katolicki odłam elektoratu PiS
oraz inni ludzie,
dowiedzieli się o aferze, gdy przeor owego klasztoru uciekł ze sztabkami złota Amber Gold / komisja nie ma z tym żadnego związku,
złoto było dane na przechowanie/
Jacek Krzysztofowicz - ów przeor- zakochał się i nawiał z klasztoru. Część złota zniknęła.
Ojciec Wiśniewski powinien schować się do mysiej dziury,
a aplauz w Bazylice?
Bazylika św. Piotra, papież Pius X
i jego reakcja na oklaski;

nie należy czcić sługi w domu jego Pana

Papież Pius X został kanonizowany.
Wiśniewski poniekąd ojciec ze skompromitowanego klasztoru,
nie będzie nigdy.
Niestety te czasy minęły i Wiśniewski ojciec
oraz inni księża pracują nad stratą owieczek. Zostaną same pastuchy.

Z punktu widzenia ateistów, cyrk w Bazylice będzie pracował dla nich,
bo z taką pompą chowało się zwolennika aborcji, związków homoseksualnych i in vitro.
Żeby było jasne, ja nawet się nie zastanawiam
nad racjonalnością owych tez,
wiem tylko, że są to wymagania KK.

A Kościół umie je egzekwować
nie dając rozgrzeszenia np. rozwodnikom.
Jak się okazuje, można je obejść.

PS.

Przeor jednego z największych zakonów, SZOK!!
Dzięki ci ojcze Wiśniewski,
że zwróciłeś oczy wiernych na siebie i swój sprzedajny zakon.
Głupi niedźwiedziu! gdybyś w mateczniku siedział,
nigdy by się o tobie Wojski nie dowiedział

Zastanowić by się można dlaczego to wszystko ma miejsce i może się wydarzać. Ciekawe co?
Aby mogł zaistnieć taki stan rzeczy i czuć się bezkarnym, muszą zaistnieć okoliczności a właśnie nad tymi "okolicznościami" pracowano sporo czasu.
Nastąpiło odwrócenie wartości. Oszuści domagają się sprawiedliwości, kłamcy prawdy, oszczercy łagodnego języka. I tak można by mnożyć.
Obserwując to wszystko czasem mi żal tych, którzy wątpią w zwycięstwo dobra nad złem. Bo tam gdzie dobro wzrasta, wzrasta też zło.
To co napisałaś, jest bardzo ciekawe i dobrze ujęte
Bardzo podobają mi się Twój punkt widzenia, co wcale nie oznacza że we wszystkim się zgadzam.
Pozdrawiam i miłego wieczoru
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8559  
Nieprzeczytane 22-01-2019, 10:56
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

- Trzeba skończyć z nienawiścią, trzeba skończyć z nienawistnym językiem, trzeba skończyć z pogardą - mówił duchowny.

- Uważam, że słowa ojca Ludwika Wiśniewskiego w takim samym stopniu odnoszą się do mnie, jak i do Grzegorza Schetyny. Do Jarosława Kaczyńskiego i do liderów innych partii. Stefana Niesiołowskiego czy Sławomira Neumanna jak i prof. Krystyny Pawłowicz. Borysa Budki i Dominika Tarczyńskiego

- skomentował w rozmowie z dziennikarzami prezydent Andrzej Duda, cytowany przez portal Rp.pl.
Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...nosza-sie.html


Ludwik Wiśniewski i jego wystąpienie na pogrzebie Prezydenta Gdańska który zginął tragicznie stał się elementem nagonki i przypisywaniu jemu wszystkich spraw związanych z nieprawidłowościami w jego zakonie jak i w KK.Też zarzucane było mu zmienianie zdania na tematy które poruszał wcześniej.

"Tylko krowa nie zmienia zdania" To że różne mamy zdania na tematy na które się wypowiadamy jest wynikiem posiadanych przez nas informacji w różnych okresach czasu na prawidłowość naszych wnioskowań.
Przykład .Propaganda niemiecka podała w 1939 roku o napadzie żołnierzy polskich na radiostację w Gliwicach. Po wojnie sprawa została wyjaśniona że to Niemcy sfabrykowali tą mistyfikację.
W fizyce do początków XX wieku był w próżni flogiston by wyjaśnić że światło jest falą .
Zmiana poglądów czy światopoglądu pod wpływem nowych danych nie jest elementem negatywnym.

L.Wiśniewski Pisał do Tygodnika Powszechnego , https://www.tygodnikpowszechny.pl/gd...NYu-E.facebook w 2013 napisał : Sprzeciwiam się wtapianiu Eucharystii, krzyża, religii w akcje ściśle polityczne. Sprzeciwiam się manipulowaniu żarliwą religijnością.
https://www.tygodnikpowszechny.pl/oskarzam-151647 W Polsce umiera chrześcijaństwo. Wykorzeniają je gorliwi członkowie Kościoła. Biskupi milczą, niestety

Można więcej znależć w Internecie wypowiedzi L.Wiśniewskiego na temat kościoła w Polsce.Ataki w mediach
na osobę dominikanina są podyktowane jego nie zawsze laurkowym wypowiedziom na temat kościoła w Polsce.

Podsumować można wypowiedzią Adama Bonieckiego :Co do tego, że Kościół w Polsce przeżywa kryzys, chyba nie ma wątpliwości. Obserwatorzy wyliczają: spadek liczby uczęszczających na niedzielną mszę, spadek powołań, rosnąca liczba rozwodów i niesakramentalnych związków. Nadzieja na wyjście z kryzysu jest jednak uzasadniona. ale za to nie należy winić Ludwika Wiśniewskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8560  
Nieprzeczytane 22-01-2019, 12:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Tylko- ja.
Zdałam sobie sprawę od razu, że na wiele spraw patrzymy inaczej,
co mnie imponuje zresztą.
Poglądy podlegają ewolucji, u mnie przynajmniej,
a sympatie nie.

Wacławie, czy buzia owego ojca dominikanina
i jej wyraz dość nienawistny,
nie nasuwa na myśl inkwizytora?
Klik..klik
https://www.fronda.pl/site_media/med...es-746x280.jpg

I dzięki temu wątkowi pobiegłam sprawdzić.
Ależ tak!!
To byli inkwizytorzy. A ja myślałam, że tylko jezuici.

Cytat:
Św. Dominik głosił, że bez żalu spalił wielu heretyków, przyznawał się również do szpiegostwa i donosicielstwa na rzecz Kościoła.
Dał swym konfratrom regułę św. Augustyna i habit norbertański, a w 1216 roku, siedem lat po masakrze katarów, papież Honoriusz III zatwierdził ich powstanie.

Taaaaak. Chyba z taką gębą skazywali na stos poprzedzany szarpaniem obcęgami.
Patrząc na ojca Wiśniewskiego,
mam wrażenie, że gdyby mógł, spaliłby w Polsce parę osób.
Charakter w starości zawsze na twarz wyjdzie, nie ma cudów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.