menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5841  
Nieprzeczytane 11-10-2017, 15:18
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 415
Domyślnie

http://eszkola.pl/jezyk-polski/baruch-spinoza-642.html

Baruch Spinoza był filozofem o dosyć szczególnych uwarunkowaniach intelektualnych, z racji pochodzenia od najmłodszych lat był bowiem kształcony w duchu żydowskiej kabalistyki, z racji miejsca zamieszkania pozostawał pod wpływem protestanckiej etyki, a z racji zainteresowań stał się w dorosłym życiu zwolennikiem racjonalistycznej metody poznania wynikającej z wielkich naukowych odkryć przełomu XVI i XVII wieku. Nadrzędnym założeniem jego filozofii stało się więc poszukiwanie punktów wspólnych dla tych – jakże różnych w pewnych aspektach – światopoglądów i dowodzenie, iż wszystkie posiadają słuszność stanowiąc części składowe spójnego systemu.

Na podstawie założeń filozofii Kartezjusza Spinoza zbudował swoją racjonalistyczną metodę badania rzeczywistości, zakładającą, iż świat najlepiej jest poznawać za pomocą metod używanych w matematyce i geometrii – wywodzących twierdzenia z jak najprostszych aksjomatów i definicji. Próbę podobnej analizy zasadniczych kwestii – Boga, wszechświata, człowieka i poznania – podjął w najważniejszym ze swoich dzieł: eseju pt. „Etyka w porządku geometrycznym dowiedziona” (ok. 1662), jaki wszedł w skład wydanego pośmiertnie tomu „B. d. S. Opera Posthuma” (1677).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5842  
Nieprzeczytane 11-10-2017, 15:22
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 415
Domyślnie

http://eszkola.pl/jezyk-polski/biogr...inozy-643.html

https://www.google.pl/search?q=%E2%8...aTYsWzi1dppLM:

Ostatnio edytowane przez Siri : 11-10-2017 o 15:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5843  
Nieprzeczytane 11-10-2017, 20:49
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 415
Domyślnie

Podobno Bóg kocha człowieka bezwarunkową miłością. Jak na bezwarunkową miłość, to cholernie dużo tych warunków.
Jodi Picoult (z książki Przemiana)


http://lubimyczytac.pl/cytaty/t/samotno%C5%9B%C4%87


Każdy samotnik, choćby się zaklinał, że tak nie jest, pozostanie samotny nie dlatego, że lubi,ale dlatego, że próbował stać się częścią świata, ale nie mógł, bo doznawał ciągłych rozczarowań ze strony ludzi. więcej
Jodi Picoult – Bez mojej zgody
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5844  
Nieprzeczytane 12-10-2017, 09:08
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Wczorajsze moje nawiązanie do judaizmu Sirii , nie miało żadnych podtekstów było związane z judaistycznym Świętem Szałasów .To święto w judaizmie jest bardziej filozoficzne, medytując w szałasie żyd zastanawia się nad doczesnością sensem życia i swoją relacją z Bogiem. Może zapraszać znajomych i prowadzić dysputy filozoficzne.

Poruszyłaś wypowiedz Franciszka na temat przebaczenia , za krzywdy jakie wyrządzili chrześcijanie , ma to znaczenie czysto symboliczne ale potrzebne do podkreślenia wiary i zasad na jakim opiera się chrześcijaństwo . Papież przez swoją osobę reprezentuje grupę wyznaniową jaką są chrześcijanie i jego wypowiedz powinno się cenić bo od tego tematu nie ucieka i nie chowa głowy w piasek.O błędach i wypaczeniach należy pamiętać i okazjonalnie przypominać by sytuacja się nie powtórzyła.

„Ojcze wybacz im bo nie wiedzą co czynią.” jest rozważany przez Spinozjańską etykę.Spinoza krytykuje stoicką zasadę „Cóż mnie obchodzi że cierpi moja rodzina? Ja sam dalej mogę zachować cnotę .”Chrześcijańska zasada kochaj swoich wrogów jest etycznie dobra ale dla większości z nas trudno nam szczerze hołdować jej w praktyce. Prymitywną reakcją na krzywdy, jest zemsta ,którą my pochwalamy.Nie możemy całkowicie ją potępić bo przecież dopuszczamy karę.Z psychologicznego punktu widzenia zemsta może doprowadzić do obłędu a wymierzana kara przez osobę pokrzywdzoną może być niewspółmierna do winy.Wszystko nie jest łatwe i reakcje są subiektywne

Kartezjusz uznawał istnienie Boga ,umysłu i materii Spinoza istnieje jedna substancja Bóg czyli "przyroda". Oddzielne dusze, materia nie są oddzielnymi rzeczami tylko atrybutami Boga , który ma nieskończenie wiele atrybutów.Nie istnieje osobowa nieśmiertelność w którą wierzą chrześcijanie ale bezosobowa ,stapianie się w jedność z Bogiem.Spinoza był do końca swojego życia (45 lat) uważany za niegodziwca przez żydów i chrześcijan ale moralnie można go wskazywać za wzór.Jego etyka została wydana pośmiertnie natomiast w Traktacie teologiczno –politycznym uważa ze kwestie religijne powinno rozstrzygać państwo Poddani nie powinni rezygnować z swoich praw na rzecz suwerena ,jest za wolnością opinii.Niektóre jego stwierdzenia do dzisiaj są aktualne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5845  
Nieprzeczytane 12-10-2017, 09:32
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

“Rodzime wierzenia nie przestały istnieć 1000 lat temu, jakby ktoś światło zgasił” .Nie bez powodu święta katolickie pokrywają się terminami z najważniejszymi świętami rodzimowierczymi. Ratomir Wilkowski, żerca Rodzimego Kościoła Polskiego, opowiada na czym polega jego kapłańska funkcja, czym rodzimowierstwo różni się od pogaństwa oraz jak wyglądają współczesne słowiańskie obrzędy. Dawni bogowie wracają – co zostało z dziedzictwa Słowian?.................................................. ............
Z tego względu szczególne znaczenie w rodzimowierstwie słowiańskim ma empatia, wiedza oraz zdolność do samodzielnego myślenia. O naszym człowieczeństwie nie decyduje bowiem żaden gotowy przepis na godne życie, bo wówczas niewiele różnilibyśmy się od maszyn, komputerów i robotów, lecz to jak bardzo potrafimy wczuć się w sytuację innej żywej istoty oraz jak szybko potrafimy kojarzyć zebrane informacje i wyciągać z nich właściwe wnioski. Innymi słowy niech każdy szukający gotowego przepisu na to jak być dobrym i szlachetnym człowiekiem, stara się po prostu takim być.
Inna sprawa, że takie wartości jak poszanowanie życia, szacunek dla przodków czy wręcz rodziny, poszanowanie cudzej własności, unikanie kłamstw i pomówień – które większość osób doskonale zna z dekalogu, choć ten wymienia je jako drugorzędne, a tym samym mniej istotne niż przykazanie pozwalające Jahwe zdobyć i utrzymać pozycję monopolistyczną w panteonie – są uniwersalne i doskonale znane od wieków w większości kultur
.............
https://igimag.pl/2017/10/ratomir-wi...wiatlo-zgasil/ Jakub Napoleon Gajdziński-Rocznik 87, absolwent politologii, historii i dziennikarstwa. Dużo podróżuje, kocha koty i dobre piwo. .........................

Dzień wcześniej Pisałem o chrześcijaństwa które wyewoluowało z judaizmu który przetrwał bo stanowił zamkniętą grupę, która do religii dołączyła kult wiedzy.Nie udało się wyznawcom Katarów Słowian Majów Inków .Czy można się wstydzić wyznania swoich przodków i ciągot ludzi do poznania swoich korzeni.?

Przecież wszyscy jesteśmy konwertytami , decyzje o naszym wyznaniu podejmował władca , za tych co mieszkali w dorzeczu Wisły i Odry .Raz mieliśmy obrządek prawosławny potem rzymskokatolicki i szara masa zmieniła bez szemrania. Kto miał inne poglądy skracany był o głowę .Potem nawet szlachta musiała się liczyć z konsekwencjami państwa wyznaniowego. Łyszczyński stracił życie i majątek , Arianie zdążyli uciec .

https://www.facebook.com/slowianie.spolecznosc/?fref=ts
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5846  
Nieprzeczytane 12-10-2017, 12:46
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 415
Domyślnie

Tak,tak....
każdy orze jak może...im więcej wiedzy tym większy zamęt w głowie....

Pozdrawiam ....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5847  
Nieprzeczytane 13-10-2017, 04:16
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie Droga Wikipedio - (pardon) Wacławie

Odnoszę wrażenie, że Twój ateizm to tylko pretekst aby podzielić sie z ludźmi swoją wiedzą. Ja nie jestem ateistką ale bardzo lubię czytać to co piszesz. O wielu sprawach nie wiedziałam a po Twoich wpisach zaczęłam szukać odpowiedzi. Można sobie ględzić o "dupie maryni" ale to bez sensu. Ktoś kiedyś napisał, że byłeś personą w PRL. To jest żałosne bo wszyscy ludzie żyjący ponad sześćdziesiąt lat wykształcili się i żyli w komunistycznym kraju. Musieli się z tym pogodzić bo innej możliwości nie było. Ja nigdy do żadnej bandy nie należałam - ani w PRl ani w "kapitalizmie" - przynajmniej pod tym względem jestem "czysta".

Wacławie, nie przejmuj się krytyką ludzi z malutkim ilorazem inteligencji, po prostu pisz.

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5848  
Nieprzeczytane 13-10-2017, 09:46
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Basiu .Jestem ateistą z przekonania dzięki wiedzy , ale zdaję sobie sprawę i wiem dlaczego ludzie wierzą. Hołduję zasadzie „daj żyć innym , jak chcą „, tolerancji naszą nację nie nauczono stąd przypinają mi łatki tak zwani „usłużni idioci” i też tworząc mit wokół mojej osoby . . Zdaję sobie sprawę z swojej niewiedzy ale hołduję drugiej zasadzie że wiedzę należy na bieżąco aktualizować.Dzisiaj nie wiem jutro „mogę” wiedzieć .Mogę a wiem to duża różnica.Jak się nie wie należy to powiedzieć/napisać i jeszcze nikomu korona z głowy nie spadła. A wracając do Wikipedii „usłużny idiota” , „ pożyteczny idiota” powiedzenie to przypisują Leninowi ale potem było wykorzystywane w czasie „zimnej wojny” , obecnie od takich ludzi roi się w mediach i na forach internetowych zajmujących się politykom.

Basiu zawdzięczam moim nauczycielom że nauczyli mnie samodzielnie myśleć a ekonomi kapitalizmu i socjalizmu uczył mnie prof.Boniecki który mówił że socjalizm który budujemy skończy się na tym ,że będziemy wymieniać „dwie dzidy za kobietę” , skończyliśmy hiperinflacją i system padł. Boniecki był zwolennikiem Kaleckiego i jego wykłady przyciągały wielu słuchaczy , taśmy z jego wykładami krążyły po mieście.W każdym systemie pracują ludzie którzy są tolerowani przez władzę , bo się na tym się znają ,co robią , w przeciwnym wypadku każdy system by padł. Nie wszystko w PRL było beznadziejne trwała wojna ekonomiczna , pomiędzy dwoma systemami i supermocarstwami. Dzięki nam , by wygrywać propagandowo , bogatszy „zachód „ wprowadzał ustawy poprawiające życie zwykłych robotników.Zachód socjalizm kapitalistyczny my socjalizm państwowy.Większość seniorów nie wie co znaczy społeczna własność środków produkcji ??to tak jak dyskusja o Biblii , Koranie kiedy zna się tylko „książeczkę do nabożeństwa”.

Pracowałem w PRL na stanowisku decyzyjnym mogłem się otaczać ludźmi których uważałem że coś umieją , szef zostawił mi w decyzjach wolną rękę.Miałem szczęście do mądrych szefów w tym mądrych szefów kobiet ,kierowników kobiet i wiele się od nich nauczyłem.Byłem uczestnikiem transformacji 1988 prywatyzacji 1989 nie teoretycznie ale praktycznie stąd na mitologię na forum reaguję za bardzo emocjonalnie.
Co do pisania na FC, jestem od dłuższego czasu wielu ciekawych piszących odeszło w sposób naturalny a część z nich przestała tu pisać jak Ostatek „na skraju dysku” bo ją wygryziono chamskimi postami , jest obecnie na FB.Zasada równaj do średniej i nie wychylaj się , jak jedna z moich koleżanek napisała i ujęła bardziej dosadnie, preferowane „kwiatuszki pierduszki” i polityka kto z kim spał i co potem rano powiedział. Ale to też ludziom potrzebne.

Dziękuję za dobre słowo ,pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5849  
Nieprzeczytane 13-10-2017, 11:16
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 415
Domyślnie Do autora:

.,,Byłem uczestnikiem transformacji 1988 prywatyzacji 1989 nie teoretycznie ale praktycznie stąd na mitologię na forum reaguję za bardzo emocjonalnie."

Z m.osobistej życiowej obserwacji prywatyzacja była złem...
bestialstwem i ludobójstwem....
Ludzie zostawali bez pacy nagle i niespodziewanie w grupowych zwolnieniach, jedni gdzieś tam coś tam sobie znależli i dopracowali do emerytury lub zasiłku przedemerytalnego ,inni dostali szoku i padali na zawał,ale znam osobiście przypadki ,że w desperacji odbierali sobie życie....

Oświeć mnie proszę co w tej ,,transformacji" widzisz dobrego i jeszcze się tym szczycisz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5850  
Nieprzeczytane 13-10-2017, 14:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Sirii uspokój swoje emocje i popatrz spokojnie na tamten czas patrząc na realia geopolityczne i społeczne a nie tylko przez twój garnek na gazie.Moja ocena tamtego czasu jest subiektywna bo do wszystkich informacji nie miałem dostępu ale wiedziałem więcej bo spotykałem się z ludźmi którzy zajmowali się gospodarką .Zmiany nastąpiły w roku 1988 reformą Wilczka i Rakowskiego liberalizujące gospodarkę nikt nie wiedział jak zareaguje beton partyjny wsparty podburzonymi robotnikami nie mającego pojęcia o ekonomi kapitalistycznej a masami wierzącymi w hasła populistyczne i opaczność Boską. "Wiara czyni Czuba" .Pracujących było około 16-17 milionów /nie sprawdzałem w GUS mogę do tego czasu nie pamiętać/. Był wydawany tygodnik Rzeczywistość Zjednoczenia Patriotycznego Grunwald , tych co nie chcieli żadnych zmian.
Dobre chęci można mieć ale liczy się wdrożenie systemu. Wdrażałem reformę Wilczka byłem zwolennikiem zmian systemowych ale inaczej widziałem sprawy gospodarcze niż do nich podchodzili pracownicy produkcyjni .Oni byli zwolennikami socjalizmu z ludzką twarzą i populistycznej propagandy Solidarności .Zobacz postulaty Gdańskie Szczecińskie Jastrzębskie Stan gospodarki chroniczny brak dewiz /gospodarka to system naczyń połączonych i blokadę gospodarczą się odczuwa w skali makro/.Mikro to pólka z alkoholem teksasy w pewexie ,dolar 100 zł ,opłaca się pracować na zachodzie /.

Zmiana władzy ,Rząd Mazowieckiego euforia i nadzieje że nam cały świat da wyciągnęliśmy kapelusz i czekamy.
Wsiedliśmy do pociągu zmiana systemu na stacji Socjalizm wysiedliśmy na stacji Kapitalizm za kierownicą Syrenki Leszek Balcerowicz. Zamiast ustalić kierunki reform i je realizować zaczęliśmy się kłócić dzielić stanowiska dopuściliśmy do populizmu i kupowania głosów wyborczych poprzez dotacje celowe.Jednemu zabierzemy drugiemu damy.
Kiedyś przed laty dyskutowałem z Kazimierzem z gdańska na temat Doktryny Szoku -Naomi Klejn zrównoważonego rozwoju którego orędownikiem był prof.Grzegorz Kołodko Spieraliśmy się bo ja byłem zwolennikiem Balcerowicza i neoliberalizmu on trzeciej drogi ale jaskiej ? No trzeciej drogi.

Gdybyśmy nie zmienili systemu bylibyśmy na poziomie Białorusi albo Ukrainy .Czy ty myślisz że na Ukrainie nie ma emerytów?Zmiana systemu to rewolucja ona się u nas odbyła bezkrwawo ktoś by zyskał musi ktoś stracić to jest prawo natury. To moja wina że społeczeństwo wybiera głupków na posłów, działaczy partyjnych nie mających pojęcia o ekonomi ani om pracy .O czym są dyskusje na forum przed wyborami o programach wyborczych partii ?? i ich realności.??Potem mamy uchwałę Sejmu posłowie udają się na mszę gdzie pomodlą się wspólnie o deszcz bo jest susza.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 13-10-2017 o 14:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5851  
Nieprzeczytane 13-10-2017, 16:19
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Urealniliśmy wartość dolara przez likwidację większości dotacji celowych .Co to spowodowało ? Ze jedna branża bardziej dająca sobie radę przestała finansować inną.Przemysł stoczniowy zamknięto kurek dotacji ale nie do końca. Samorządy stoczniowe swoje frustracje wyładowali na zarządach .Nowe zarządy jeszcze głupsze od starych brak wsparcia rządzących kadry mającej przeprowadzić szybką restrukturyzację ,restrukturyzację rozciągnięto w czasie , podpisywanie nie rentownych kontraktów straty gonią straty.Obrażeni jesteśmy na Rosjan gdzie mieliśmy rynek zbytu. Nik nie chce tego dziadostwa na zachodzie kupić .Eksperci pani Basi z USA ocena negatywna Wałęsa cudotwórca z Basią na lodzie.Na zachodzie duża firma musi się liczyć z akcjonariuszami za złe decyzje związane z stratami akcjonariuszy odsiadka.Nawet dla Basi odsiadka w więzieniu w USA to nie wakacje,więzienia sprywatyzowane.

Pożyczamy pieniądze na rynkach międzynarodowych strumień dolarów reanimacja branży .Wreszcie upadła. Uf. przy okazji Cegielski i wiele mniejszych firm ogłasza bankructwo.Ustawa zezwala spisanie strat w koszty.Ale firma musi mieć zysk ?? ale co to jest jakiś zysk?? kto by się tym przejmował.
Czy ktoś za to odpowiada ?nikt na pożarcie mediom dyskutuje się o jakiś drobnych aferach.
Gdzie jest bilion złotych ??? 1 000 000 000 000 zł Licznik Balcerowicza - idiotycznych decyzjach które przecież podlegać będą zwrotowi.Płatność odsetek co roku.

Ale co zmiana nam dała ?? życie u nas się wydłużyło żyjemy o 10 lat dłużej dzięki nowoczesnym lekom diagnostyce unowocześnionym szpitalom. Czy myślicie że urządzenia kupowane na wyposażenie szpitali nie musielibyśmy zapłacić w walucie wymienialnej.??Złoty jest wymienialny .Nie zapominajmy że śmiertelność dzieci jest porównywalna z zachodem. Dlatego więcej dzieci rodzi się w Afryce bo umieralność do 10 roku życia jest duża.Porównajcie sobie dane z II RP.Nie tylko to się zmieniło dzięki zmianom w 1989 r.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5852  
Nieprzeczytane 13-10-2017, 17:18
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 415
Domyślnie

Znałam taką co na tej transformacji niezle się obłowiła będąc w Zarządzie Spółki .....
Do proboszcza w parafii się żaliła ,że byli pracownicy przestali jej się kłaniać....
Biedna nie mogła tego pojąć....
a skoro Ty uważasz ,że biorąc czynny udział w ,,budowaniu lepszej przyszłości narodu" masz się czym chwalić na forum to serdecznie współczuję wyczucia.....

Jeszcze nie dziwię się wcale ,że w tej sytuacji lepiej wierzyć ,że po śmierci nic nie ma....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5853  
Nieprzeczytane 13-10-2017, 19:14
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

[quote=Siri]
a skoro Ty uważasz ,że biorąc czynny udział w ,,budowaniu lepszej przyszłości narodu" masz się czym chwalić na forum to serdecznie współczuję wyczucia.....
......QUOTE]
Siri!
Wacia jest kapitalista
Jak na stole wódka czysta.
Odwrotnie niż Broniewski
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5854  
Nieprzeczytane 13-10-2017, 20:16
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Sirii Jak wiesz że ktoś łamał prawo zgłoś , od tego jest prokurator, księdza też obowiązuje prawo jeżeli wie o nadużyciach. Zlikwidowano ok 1700 zakładów pracy które upadły , miały z wyboru Rady pracownicze organizacje związkowe z prawa i z lewa .Jak wywiązali się ze swoich zadań ci co byli wybrani jako przedstawiciele załogi.Przecież ktoś ich wybierał i klaskał ciesząc się z wyboru.Teraz niema żadnych winnych.Upadłość się sama zrobiła .Nie twierdzę że wszystko było idealne ale z tymi nadużyciami na każdym kroku nie przesadzajmy.Swoją nieudolność tumiwisizm społeczny zawsze można uzasadnić wyimaginowanym złodziejstwem jedna pani drugiej pani.Już kiedyś pisałem był duży problem z PGR i ci pracownicy znaleźli się w trudnym położeniu , nie wszystko się udawało.

Ja się nie chwalę tylko staram się ocenić to co zrobiły pierwsze rządy solidarności i Balcerowicz , nie udało mu się wszystkiego zrobić bo towarzystwo na prawicy stało się zachowawcze .Zaczęło się od Dziury Bauca i zaczął się okres prawicowego populizmu i nie dbanie o finanse publiczne , rozdawnictwo i kupowanie głosów.Po nas może być tylko potop.

Rejestracja Kościoła Latającego Potwora Spaghetti...https://klps.pl/nowosci/spotkaniaeve...atowicach.html wyznanie jak inne .Czym się różni Bóg w trzech osobach od Boga Pastafarian ?? .Jakoś sąd w USA ich zarejestrował i nie robił takich ceregieli jak w Polsce.Bóg jest to jest pojęcie umowne i się w niego wierzy lub nie.
Ostatka czytam na FB jak coś umieści ,czytam komentarze ludzi których ona zaakceptowała i nie nie spotkałem się z głupimi uwagami czytających.Ma " lekkie pióro " i pisze ciekawie. Jest to blog z wyższej półki i nie każdy w czymś takim gustuje ,ma swoje grono znajomych i należy to uszanować.

http://krknews.pl/wyjatkowa-msza-bed...ca-parkingowe/ Wyjątkowa msza. Będą się modlić o… miejsca parkingowe
Opary religijnej magii .Mogli pracownicy się modlić przeznaczając pensję na mszę , dopiero teraz widzą że to pomaga.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 13-10-2017 o 20:27.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5855  
Nieprzeczytane 13-10-2017, 20:35
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 415
Domyślnie Idę poczytać....dobranoc....

(...) ludzie mówią. Mówią za dużo. Mówią bezładnie. Mówią o sobie nawzajem, za swoimi plecami. Mówią, kto komu wisi pieniądze, kto kogo ostatnio wypierdolił z interesu. Mówią, kto jest słaby, gdzie jest słaby, kiedy stał się słaby. Mówią o tym, co inni mówią o innych. Mówią o tym, kto się z kim rucha. Kto kogo zdradził. Kto kogo porzucił. Mówią, aby mówić. Mówią, mówią i mówią. Piją po to, aby mówić jeszcze więcej. Jeszcze głupiej. Informacje przeciekają przez nich, lecą im z oczu, z uszu, spomiędzy nóg. Nieistotne i istotne. Te powszechnie wiadome i te poufne. Wciąż mówią. Mówią, dopóki nie padną. Mówią po to, aby za chwilę powiedzieć jeszcze więcej. Mówienie ich podnieca, rozszerza ich źrenice, przyśpiesza oddech, zwilża śluzówki. Gdy jest połączone z byciem słuchanym, wtedy staje się lepsze i ważniejsze niż seks. Lepsze i ważniejsze, bo bardziej ekonomiczne. Mówienie różni się od seksu zdecydowanie korzystniejszym stosunkiem energii zainwestowanej do energii uzyskanej. więcej
Jakub Żulczyk – Ślepnąc od świateł
http://lubimyczytac.pl/cytaty/t/ludzie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5856  
Nieprzeczytane 13-10-2017, 22:22
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Cytat:
Cytat:
Napisał waclaw46
Co do pisania na FC, jestem od dłuższego czasu wielu ciekawych piszących odeszło w sposób naturalny a część z nich przestała tu pisać jak Ostatek „na skraju dysku” bo ją wygryziono chamskimi postami , jest obecnie na FB.Zasada równaj do średniej i nie wychylaj się , jak jedna z moich koleżanek napisała i ujęła bardziej dosadnie, preferowane „kwiatuszki pierduszki” i polityka kto z kim spał i co potem rano powiedział. Ale to też ludziom potrzebne.
Cytat:
Napisał Lila
Nie okłamuj Basi drogi Wacławie, (...)
Cytujesz tytuł bloga,
Sorry, chcę uciąć dyskusję niewnoszącą nic do wątku. Prawie dwa lata nie biorę udziału w życiu KSC a jeszcze wzbudzam emocje. Nie wiem: martwić się czy cieszyć. Wybieram trzecią opcję – spokój. Dodam, że za samozagryzienie i samozbanowanie powinnam dostać co najmniej Nagrodę Darwina. Jako chamka, prostaczka, niedouczka, buraczka (mam jaszcze kilka epitetów w zapasie, nie żałowano ich), nie wyciągam rąk po laury za eliminację własnych wpisów dla dobra ludzkości forumowej. Niezależność ma swoją cenę.
Co ciekawe, oprócz mnie samozagryzło się kilkoro innych forowiczów. Bez znieczulenia.
Wątek o ateizmie wymaga dowodów zamiast wiary. Barbarze1956 podsuwam dowodzik malutki. Jeden z kilku, bez znaczenia. Wiadomo, że część forum źle patrzy, gorzej czyta, przesadza, kombinuje jak ze sznurka zrobić drut kolczasty więc nie ma pojęcia o pojęciu i pisze co widzi. http://www.klub.senior.pl/showpost.p...t count=22987

Żeby w temacie wątku się utrzymać... wątpię w powodzenie rejestracji Kościoła Latającego Potwora Spaghetti. Opinie znawców nie są pochlebne, zaliczają ww do parodii religii. Natomiast Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opiera się na pracy zbiorowej pod red. J. Kellera "Zarys dziejów religii", I wydanie bodajże w 1964 roku. Takich wynalazków religijnych jak pastafarianizm wtedy nie było. A i czasy obecne dają małe szanse.

Z pozdrowieniami. Dla Wszyściutkich. Przepraszam za prywatę. Już znikam. Proszę się nie obawiać, nie zacznę pisać. Ołówki połamane. Trzynastkowy wyjątek.

PS – Blog pisze się nadal, co zauważył Wacław. Nie linkuję, żeby autoreklamy nie uprawiać. Na zapleczu forumowym po zapiskach i skrawkach dziury nie ma. Wszyscy zadowoleni.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5857  
Nieprzeczytane 14-10-2017, 07:31
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Pochwała głupoty Erazma z Roterdamu (1467-1536) nie będzie o tym traktacie filozoficznym który badał i krytykował Nowy Testament. https://polona.pl/item/pochwala-glup...zUzMTE/6/#item
Ale o Historii głupoty w Polsce - Andzrzeja Rodana. Który skoncentrował się potocznym znaczeniu głupoty i jej formach jak :
Głupota koniunkturalna jako najczęściej w Polsce stosowana ,używana do przekazywania treści politycznych czy religijnych
Głupota teoretyczna,jako przekonanie o posiadaniu wiedzy ,której faktycznie się nie posiada,
Głupota praktyczna jako świadoma lub nie świadoma nieumiejętność odpowiedniego postępowaniai zachowania ,
Głupota społeczna inspirowana,jako brak samodzielnego myślenia ,uleganie wpływom grup społecznych i manipulacji,mogąca być przyczyną fanatyzmu ,nacjonalizmu ,rasizmu ,antysemityzmu i homofobii


Stara się autor poprzeć argumentami poszczególne wymienione wyżej formy , nie jest to marginalna sprawa ale na przestrzeni dziejów ,ale powtarzające się sytuacje.Igrzyska głupoty obejmuje całe całe życie społeczne od sejm,senat,sądy ,urzędy i instytucje itd.
Nigdy nie mieliśmy szacunku do siebie , staraliśmy tych co odstawali od naszego obrazu sprowadzić do parteru , nie lubimy mądrzejszych od siebie.

Mitologizowanie i podkreślanie wyjątkowej roli i swojej rodziny w zmianach społecznych swój udział w podziemnej Solidarności w to najczęściej można spotkać na forach .Gdyby uwierzyć w to co pod ukrytym nikiem wypisują ludzie ,to już zmiany powinny nastąpić 1956 roku.Tak jak mieliśmy wysyp partyzantów AK w latach osiemdziesiątych w nocnych polaków rozmowach teraz mamy żołnierzy wyklętych. Książka przez jednych uznawana będzie za paszkwil inni się zastanowią i pewnym dystansem będą podchodzić do opowieści . Niektórzy spytają tych co jeszcze żyją i ząb czasu ich mózgu nie nadszarpnął jak było na prawdę . Słuchając nawet bliskich napuszonej „prawdzie”zadaj pytanie.? Skąd to wiesz i zastanów się nad odpowiedzią jaką dostaniesz..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5858  
Nieprzeczytane 14-10-2017, 07:52
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Cytat:
Ostatek napisał-Żeby w temacie wątku się utrzymać... wątpię w powodzenie rejestracji Kościoła Latającego Potwora Spaghetti. Opinie znawców nie są pochlebne, zaliczają ww do parodii religii. Natomiast Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opiera się na pracy zbiorowej pod red. J. Kellera "Zarys dziejów religii", I wydanie bodajże w 1964 roku. Takich wynalazków religijnych jak pastafarianizm wtedy nie było. A i czasy obecne dają małe szanse.
Ostatku masz zupełną rację że idą ciężkie czasy dla racjonalnego myślenia .Czytałem opinie krakowskiego religioznawcy który ma podejście według mnie za bardzo konserwatywne ale zgodne z oczekiwaniami władzy. PO nie lepsze od PiS jeżeli chodzi o stosunek do Kościoła jedynie słusznej religii gdzie froterowanie kolanami podłogi przez władzę ,podoba się masom.Teraz wszystko urasta do absurdu dzięki łasym na sensacje mediom.
Miło cię usłyszeć przepraszam za wyciąganie starych spraw ale zawsze ceniłem i cenię wiedzę i profesjonalizm.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5859  
Nieprzeczytane 15-10-2017, 10:47
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Inauguracja roku akademickiego po Igitur Gaudeamus igitur , wykład inauguracyjny Prof.dr hab.inż . Ryszarda Tadeusiewicza -Inżynier Kościószko i semestr zimowy 2017/2018 rozpoczęty. Cóż w tym szczególnego? Przedstawił nam T.Kościuszkę jako inżyniera i pokazał jego dorobek inżynierski a jest czym się pochwalić. U nas pomniki i Kościuszko z szablą a w Ameryce z planami w ręku.Inaczej jest zapisany w pamięci tamtej społeczności jako Polski inżynier fortyfikacji wojskowych. No i mało znana karta działalności inżynierskiej Kościuszki w Polsce , są jego projekty ogrodów.Też malował , rysował piórkiem a każdy szkic cechował dokładnością szczegółów niczym fotografia.

Natomiast zaskoczyła mnie reakcja jednego z wiekowych seniorów który zajął się rozliczaniem działalności Kościuszki w 1794 roku w insurekcji warszawskiej .Rozliczanie Kościuszki to całkowity obłęd jaki ogarnął prawych i sprawiedliwych. .
https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=owT0HYgqdPU
Wykład Prof. Tadeusza Słomki "Historia Ziemi zapisana w skałach"

Też na początku października inaugurację rozpoczął Uniwersytet III wieku w Chęcinach którego powołanie zawdzięczają naszej koleżance "Zen" Fecebookowo Zenonie Dołęgowskiej.Dla tych co zastanawiają czy podołają realizacji swoich pomysłów dobrym wzorcem jest Zen w każdym momencie naszego życia aktywność i każdy cel jest w zasięgu naszej ręki. Wcześniej napisała książkę Nie warto było? PRL- moja młodość . Stare fotografie wspomnienia ludzi których znała ,marzenia z młodości ,samo życie jak widziała bez autocenzury .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5860  
Nieprzeczytane 15-10-2017, 10:58
labb72 labb72 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 4
Domyślnie

dziwne to jest bardzo

______________________
http://hounslow-escorts.com
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.