menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #44261  
Nieprzeczytane 14-10-2013, 09:48
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał tar-ninka
Bufetowa .. nie wiem czy nazywanie Pani Gronkiewicz Waltz bufetową ma ja ponizyc , wysmiac..
Z czego sie ta nazwa wzięła...?
Czy praca bufetowej to jest tak poniżajaca ,ośmieszajaca ze może byc używana za obelgę dla nielubianej osoby ?
Nie wiem .. może mnie mnie kto oswiecić?


Nie mam pojęcia, dlaczego tak ją nazywają. Dowiedz się w sieci, jeśli cię to męczy.
Są tacy, co nadal piszą 'karfofel', może oni ci powiedzą.
Kompletnie nie znam etymologii niektórych nazw,
poza Bolkiem, rzecz oczywista.

Dlaczego to ma być obelga? Może chodzi o roznoszenie kanapek strajkującym,
więc w takim wypadku jest to wyraz uznania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44262  
Nieprzeczytane 14-10-2013, 09:49
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał pluto37


NIE WYKLUCZASZ?????????????????
Polu! Przecie to jest pewne jak w pisowskim banku.
W końcu prezydent i premier i jeszcze ilus prominentów wezwało do bojkotu. A więc spisek i wredna robota a jeszcze Zbawiciel wezwał HGW do dymisji i ta nie posłuchała. To nie mogło być uczciwe. jeśli do tego dodasz, że lotne brygady PO-wców drutowały bramy wyjściowe w blokach i kamienicach, wyłączały prad, zeby zablokować windy i różne takie numery to jasne jak słońce jest, że to było łże referendum.
Ty sobie żarty stroisz, a to jest poważna sprawa.
Jeśli słuchasz uważnie wszystkie wypowiedzi wybitnych postaci, to po pierwsze dzięki referendum już dziś wiemy, że Warszawa ma tylko 350000 mieszkańców prawdziwych warszawiaków ,reszta to słoiki, bo jak obwieszczono prawdziwi warszawiacy poszli,a więc prosty rachunek, ci którzy nie poszli to, to nie są warszawiacy i nie są prawdziwi - mam nadzieję, że dobrze sobie zapamiętają, że zakwestionowano ich "warszawskość".
Po drugie wiemy ,że przy tej akcji terrorystycznej ,która wczoraj miała miejsce w stolicy, to Al Kaida, to mały pikuś.
Pluto,wczoraj sterroryzowano, zniewolono i zamknięto w domach 1.350.000 luda ! Ty to czujesz? To terror wszech czasów, no bo jak zapewne już wiesz ludzie nie poszli na referendum ze strachu! Ze strachu o byt, ba nawet o życie! A ogłosił to nie byle kto, bo niejaki Kamiński, spec od spec służb, więc chyba wie co mówi!
Teraz tym terroryzmem zajmie się Rada Europy,Trybunał Haski,Trybunał w Strassburgu, Rada Bezpieczeństwa ONZ, no i oczywiście osobiście agent specjalny o kryptonimie AM 00.

Tak,tak. Dziś dowiemy się jeszcze wielu ciekawych rzeczy,ale najważniejsze już wiemy. Tak jak nasza kadra narodowa,wygrali moralnie.
A jak sądzisz pokaże się czy się nie pokaże,bo podobno paskudna grypa żołądkowo go dopadła.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44263  
Nieprzeczytane 14-10-2013, 09:54
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Pluto,wczoraj sterroryzowano, zniewolono i zamknięto w domach 1.350.000 luda ! Ty to czujesz? To terror wszech czasów, no bo jak zapewne już wiesz ludzie nie poszli na referendum ze strachu! Ze strachu o byt, ba nawet o życie! A ogłosił to nie byle kto, bo niejaki Kamiński, spec od spec służb, więc chyba wie co mówi!
Teraz tym terroryzmem zajmie się Rada Europy,Trybunał Haski,Trybunał w Strassburgu, Rada Bezpieczeństwa ONZ, no i oczywiście osobiście agent specjalny o kryptonimie AM 00.

Tak,tak. Dziś dowiemy się jeszcze wielu ciekawych rzeczy,ale najważniejsze już wiemy. Tak jak nasza kadra narodowa,wygrali moralnie.
A jak sądzisz pokaże się czy się nie pokaże,bo podobno paskudna grypa żołądkowo go dopadła.

Moje gratulacje z powodu pisania na wątku politycznym.
Bo chyba nie wiesz, jaka jest frekwencja w wyborach samorządowych, jaka była ostatnia i ile HGW miała głosów?
Zdaje się mniej, niż teraz głosowało przeciw.


Niemniej tak mało macie powodów do radości, że warto się podniecić odległą stolicą a i jest o czym pisać, by wątek nie usechł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44264  
Nieprzeczytane 14-10-2013, 10:20
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Odetchnęłam z ulgą, ale frekwencja referendum dała mi do myślenia, strasznie wysoka jak na mój gust. Okazuje się, że bezinteresowna nienawiść jest bardzo zaraźliwa. Wiele zrozumiałam po obejrzeniu zdjęć z lokali referendalnych. Na nie głosowali głównie starsi ludzie, ci sami, którzy twierdzą, że takiej biedy jak teraz to jeszcze nigdy nie było. Nawet to rozumiem, bo jak się jest młodym i zarabia pieniądze to jest ok, a na starość tylko emerytura albo i to nie, to standard życia się obniża, ale to kwestia wieku, nie rządu tego czy innego, a już na pewno nie prezydenta miasta.
Faktem jest, że Praga upada, nie wiem co robi burmistrz dzielnicy, ale to on powinien bardziej skutecznie reprezentować swój teren.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44265  
Nieprzeczytane 14-10-2013, 10:21
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 595
Domyślnie

[quote=Hypatia]
Cytat:
Jeśli słuchasz uważnie wszystkie wypowiedzi wybitnych postaci, to po pierwsze dzięki referendum już dziś wiemy, że Warszawa ma tylko 350000 mieszkańców prawdziwych warszawiaków ,reszta to słoiki, bo jak obwieszczono prawdziwi warszawiacy poszli,a więc prosty rachunek, ci którzy nie poszli to, to nie są warszawiacy i nie są prawdziwi - mam nadzieję, że dobrze sobie zapamiętają, że zakwestionowano ich "warszawskość".

To ja już nic nie wiem kurde.
Przecie to słoiki miały pokazac HGW-u paluch, bo im jakiejs karty nie dała i różnych takich specyjałów. Co jej wypominali wszyscy od Kaczyńskiego z WIELKIEJ WARSZAWY po Palikota i Kalisza. A najsmiszniejsze, ze o tych słoikach co to miały uratować Hankę powiada niejaki Ziemkiewicz taki warszawiak jak większość obecnych forumowiczów.

Cytat:
Teraz tym terroryzmem zajmie się Rada Europy,Trybunał Haski,Trybunał w Strassburgu, Rada Bezpieczeństwa ONZ, no i oczywiście osobiście agent specjalny o kryptonimie AM 00.
O tym mniej-więcej wspominałem Poli Noi i Obama ma przysłac pare dywizji rangersów i navy seals-ów, zeby wspomóc sojusznika Kaczyńskiego.
Cytat:
A jak sądzisz pokaże się czy się nie pokaże,bo podobno paskudna grypa żołądkowo go dopadła.

I łupież galopujący, nie mówiąc o różyczce
Bez względu na ostateczny wynik referendum.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44266  
Nieprzeczytane 14-10-2013, 10:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
Odetchnęłam z ulgą, ale frekwencja referendum dała mi do myślenia, strasznie wysoka jak na mój gust. Okazuje się, że bezinteresowna nienawiść jest bardzo zaraźliwa. Wiele zrozumiałam po obejrzeniu zdjęć z lokali referendalnych. Na nie głosowali głównie starsi ludzie, ci sami, którzy twierdzą, że takiej biedy jak teraz to jeszcze nigdy nie było. Nawet to rozumiem, bo jak się jest młodym i zarabia pieniądze to jest ok, a na starość tylko emerytura albo i to nie, to standard życia się obniża, ale to kwestia wieku, nie rządu tego czy innego, a już na pewno nie prezydenta miasta.
Faktem jest, że Praga upada, nie wiem co robi burmistrz dzielnicy, ale to on powinien bardziej skutecznie reprezentować swój teren.

Czyli to referendum było z nienawiści?

Ale chyba coś nie tak z tymi biednymi starcami, bo telewizje mówiły inaczej.

Cytat:
Wśród mieszkańców, którzy zagłosowali za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz najwięcej było tych z wyższym wykształceniem - wynika z sondażu TNS Polska dla TVN24 i TVP Info.

Wśród głosujących za odwołaniem wyższe wykształcenie miało 46,5 procent osób. Nieco mniejszą grupę (39,8 procent) stanowiły osoby z wykształceniem średnim i pomaturalnym. 10,3 procent to osoby z wykształceniem zasadniczym zawodowym, a 3,4 procent z podstawowym i gimnazjalnym.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informac...nt,102228.html

Zaskakujące, prawda? I to dopiero daje do myślenia.


Niemniej - jeśli jest po myśli- składam gratulacje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44267  
Nieprzeczytane 14-10-2013, 10:47
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Warszawiacy i warszawianki milczą, a przecie są tu tacy i kiedyś nawet tu pisali.
To było kiedyś.
Klimat piasku i grabek przestał odpowiadać, stąd ta pustka.
Cytat:
...nigdy bym nie pomyślała,
że ponad 90 % będzie chciało jej wyrzucenia.
Nigdy!
Te 90% to zmobilizowana grupa jej przeciwników.
Gdyby była możliwość oddania głosu bez ruszania się z domu, wynik byłby inny.
Jaki? nie wiem.
Cytat:
Ja uparcie głosuje na wójta, który wywodzi się z Gazówki, ale jest takim gospodarzem, jakiego ta przepiękna gmina nigdy nie miała.
Z GW? jakiś dziennikarz?
Czy wójt wybierany jest na wójta jednomyślnie?
Cytat:
...te 90% przeciw...da jej wiele do myślenia, a to może tylko wyjść na dobre warszawiakom, ...
Po dzisiejszej jej wypowiedzi w radiu dopadły mnie wątpliwości, ale biorę poprawkę na psychiczne zmęczenie.
W końcu niełatwo się pozbierać po takim maglu, jaki jej zgotowano.
Komunikatywna to ona nie jest. Jak ją określił jeden z komentatorów HGW to urzędnik gabinetowy, który nie potrafi nawiązać dialogu z ludem.
Coś w tym jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44268  
Nieprzeczytane 14-10-2013, 10:51
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Z GW? jakiś dziennikarz?
Czy wójt wybierany jest na wójta jednomyślnie?

Dziennikarz, okazał się wójtem pierwsza klasa.
Teraz już prawie jednomyślnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44269  
Nieprzeczytane 14-10-2013, 10:53
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 595
Domyślnie

Czyli jak ..............prezes.
Cytat:
Na pytanie Wielowieyskiej, czy ma dowody na swoje twierdzenia [o przekrętach i presji na urzędników], odparł [Kamiński Mariusz junior z PiSu]: - Nie chcemy szkodzić ludziom, nie chcemy podawać konkretnych ludzi, metod zastraszania. Obiecuję, że jeśli będzie jeden przykład, że ktokolwiek z urzędników poszedł na te wybory i został zwolniony, nie tylko to nagłośnimy, ale zgłosimy to do prokuratury - zapowiedział parlamentarzysta.

I czujny jak starszy Kamiński. Toczka w toczkę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44270  
Nieprzeczytane 14-10-2013, 10:57
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Czyli to referendum było z nienawiści?

Ale chyba coś nie tak z tymi biednymi starcami, bo telewizje mówiły inaczej.


W moim odczuciu to była zawiść i nienawiść. Bo jej się udaje to, co ci noszący portki potrafili tylko partaczyć.

ps
Ja mówię o wieku, a Ty dajesz info o wykształceniu.


Aż mnie zatkało: http://wawalove.pl/Warszawa-to-jestem-ja-WYWIAD-sl11416

Ostatnio edytowane przez Ojanna : 14-10-2013 o 11:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44271  
Nieprzeczytane 14-10-2013, 11:18
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uwaga

Cytat:
Napisał Ojanna
Odetchnęłam z ulgą, ale frekwencja referendum dała mi do myślenia, strasznie wysoka jak na mój gust. Okazuje się, że bezinteresowna nienawiść jest bardzo zaraźliwa. Wiele zrozumiałam po obejrzeniu zdjęć z lokali referendalnych. Na nie głosowali głównie starsi ludzie, ci sami, którzy twierdzą, że takiej biedy jak teraz to jeszcze nigdy nie było. Nawet to rozumiem, bo jak się jest młodym i zarabia pieniądze to jest ok, a na starość tylko emerytura albo i to nie, to standard życia się obniża, ale to kwestia wieku, nie rządu tego czy innego, a już na pewno nie prezydenta miasta.
Faktem jest, że Praga upada, nie wiem co robi burmistrz dzielnicy, ale to on powinien bardziej skutecznie reprezentować swój teren.

Zgadzam się, lecz co do biedy, to jest to w pewnym sensie pojęcie względne.
Czym innym jest bieda Polaka, czym innym bieda Ukraińca,czym innym bieda Francuza lub mieszkańca np Indii.
Zauważ, że u nas poza pewną grupą ludzi, którzy faktycznie wegetują na granicy egzystencji,jest sporo takich, którzy uważają się za biednych tylko dlatego, że inni mają więcej.
Pewna moja koleżanka jeszcze z czasów szkolnych ,która całe życienie za bardzo się nie przejmowała pracą, jest obecnie w stanie permanentnej irytacji i złości na wszystkich i wszystko. Jest obecnie osobą samotną,ma małe mieszkanko własnościowe i emeryturę choć skromną lecz taką, która daje jej pełne bezpieczeństwo socjalne - żywność, płatności, leki ,drobne przyjemności - mimo to twierdzi, że jest nędzarzem. Na dowód pokazuje mi witryny sklepów z butami po 600 zł lub z płaszczami po 3000 na które ją nie stać i jest wściekła na wszystkie po kolei rządy po 89, bo to ich wina, a samochody to ponoć zwykle mają tylko złodzieje.
Podejrzewam, że wielu tych warszawskich emerytów podobnie odbiera swoją sytuację patrząc na otaczający ich warszawski świat samochodów, drogich lokali i butików w galeriach handlowych. To świat dla wielu z nich niedostępny i to nie tylko ze względów finansowych,a nazywają to biedą.
Niestety,przez lata komuny przyzwyczailiśmy się, że prawie wszystkich stać było niemal identycznie na to samo. Dzisiejsze,faktycznie duże rozwarstwienie ekonomiczne odbieramy bardzo źle. Trudno się pogodzić z faktem, że sąsiad ma i będzie miał jeszcze więcej,a my mamy tylko tyle co mamy i więcej już nie będzie.
Niestety wśród pustych sklepów z gotówką w portfelu, choć w skali świata groszową,czuliśmy się jak paniska,a dziś sklepy wszelkimi dobrami atakują, a nas stać tylko na mały ułamek tego "luksusu" więc czujemy się biedakami. Nie zawsze obiektywnie i słuszniee.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44272  
Nieprzeczytane 14-10-2013, 11:30
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
czujemy się biedakami. Nie zawsze obiektywnie i słuszniee.

No właśnie, a tymczasem: http://forsal.pl/artykuly/738525,now...d-500-lat.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44273  
Nieprzeczytane 14-10-2013, 11:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Jeśli kryterium jest noszenie portek,
to faktycznie dobrze, że kobieta pokazuje, że jest kimś.
Ryszard Kalisz miał nadzieję.

ps. zawsze wydawało mi się, że ludzie wykształceni do biednych nie należą. Nawet ci mocno starsi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44274  
Nieprzeczytane 14-10-2013, 11:49
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Uprzejmie donoszę, że Matka Chrzestna po tak długiej nieobecności,
poszła szwendać się po innych działkach.



W takim razie spadam, jako jedna z niegodnie porzuconych....


A Ojczyzna czeka....na Matkę..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44275  
Nieprzeczytane 14-10-2013, 11:54
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 713
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Nie mam pojęcia, dlaczego tak ją nazywają. Dowiedz się w sieci, jeśli cię to męczy.
Są tacy, co nadal piszą 'karfofel', może oni ci powiedzą.
Kompletnie nie znam etymologii niektórych nazw,
poza Bolkiem, rzecz oczywista.

Dlaczego to ma być obelga? Może chodzi o roznoszenie kanapek strajkującym,
więc w takim wypadku jest to wyraz uznania.
"Nie mam pojęcia, dlaczego tak ją nazywają."

Achaa nie masz pojęcia a tylko powtarzasz ..
Wszystko tak piszesz... nie masz pojecia a tylko powtarzasz ?

Dlaczego mam pytac kogokolwiek jezeli to ty tak napisalas .. zapytalam ciebie myslalam ze wiesz co piszesz ..

I co ma kartofel do mojego pytania .. .. nie o niego pytalam..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44276  
Nieprzeczytane 14-10-2013, 11:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Tarninko, życzę zdrowia..

I to byłoby tyle, co mam ci do powiedzenia w temacie.:
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44277  
Nieprzeczytane 14-10-2013, 12:24
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 595
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
W moim odczuciu to była zawiść i nienawiść. Bo jej się udaje to, co ci noszący portki potrafili tylko partaczyć.
.....]
To chyba nie kwestia portek, bo HGW najczęściej w portkach pokazuje się na wizji.
Dla mnie, który W-we odwiedza dość często miasto zmienia sie korzystnie i to w szybkim tempie.
Jakims sprawdzianem są zeznania taksówkarzy, którzy kiedys klęli w cały świat na to, że nic sie nie dzieje "w drogach' dziś marudzą na to, ze się ...dzieje i mają nadzieje, że wkrótce sie zakończa te "dziania się".
Ci warszawiacy do których mam zaufanie twierdza jednoznacznie, że lepszego prezydenta W-wa nie miała od czasów Starzyńskiego.
I to nie kwestia płci, tylko charakteru i umiejetności.
A że HGW nie utula do snu kazdego krytykanta i rano nie podkłada śliniaka przy sniadaniu, to juz insza inszość. Polityków od klepania banialuków jest wystarczająco dużo. gorzej z tymi którzy potrafia podejmowac konkretne decyzje i pilnowac ich realizacji.
Oczywista, że każdy Bielecki i każdy prezydent tysiąclecia zrobiłby w stolycy wszystko lepiej, a najlepiej zawróciłby kijem Wisłę, żeby udowodnić, że miał wizję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44278  
Nieprzeczytane 14-10-2013, 12:26
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Jeszcze momencik.... chcę uspokoić zatrwożonych haniebnym potraktowaniem Ikony na lotnisku w Londynie.

Hmmm, znów miałam rację, co zresztą nie było zbyt trudne. Chodziło o normalną procedurę.
Jest oświadczenie;

Cytat:
Pełniący obowiązki rzecznika prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Michał Safianik powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej,
że chodziło o graniczną, "standardową" kontrolę bezpieczeństwa, jakiej podlega każdy pasażer na lotnisku.
Dodał, że byli prezydenci nie są z niej zwolnieni, ale polska ambasada faktycznie próbowała uzyskać zgodę na wyjątek wobec Lecha Wałęsy.
Nie zgodziły się na to brytyjskie służby. Więcej nie dało się zrobić i to właśnie wzburzyło b. przywódcę „Solidarności”.


Brawo dla Wlk. Brytanii. Nie ma równych i równiejszych.
Boluś myślał, że będą mu kwiaty sypać pod nogi, a oni mu skontrolowali walizki.
Co za ludzie z tych Angoli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44279  
Nieprzeczytane 14-10-2013, 12:29
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Wałęsa ujawnia

szczegóły potraktowania go przez Anglików:
Cytat:
Przed wylotem do Londynu trzy razy pytałem ambasadę, czy mam załatwione przejście VIP-owskie na lotnisku i zapewniano mnie że tak - opowiada nam Lech Wałęsa. - Jeszcze na polskim lotnisku o to dopytywałem i miałem zapewnienie. Będąc więc przekonany, że wszystko gra nie spakowałem swojej walizki jakoś szczególnie, tylko tak wrzuciłem majtki, skarpetki jak leci. Lądujemy w Londynie, a tam się okazuje, że nic nie jest załatwione. Akurat jeszcze jakaś złośliwa zmiana strażników stanęła, która nie lubi Polaków i jak mnie zobaczyli, to zaczęli mnie trzepać. Wyciągali z walizki te niepoukładane majtki, skarpetki, wszystkim pokazywali. Wstyd. Nie wiem, czy ktoś mi to zrobił specjalnie, czy ambasada nie potrafiła takiej prostej rzeczy załatwić. W każdym razie przy wyjeździe wszystko już było w porządku.
Mam nadzieję, że majtasy i skarpetki były czyste.
Jeśli było, jak relacjonuje to LW, nie dziwię się, że poczuł się dotknięty, ale skoro byłym vipom nie przysługują specjalne względy (wg angielskich procedur), nic się na to nie poradzi.
Nie zalecam latania na wyspy.
Anglicy nie przepadają za Polakami, chociaż moja ciocia (81 l.)lata bez dodatkowych "przeglądów".
Polskie służby też jej "nie trzepią".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44280  
Nieprzeczytane 14-10-2013, 12:34
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Co za ludzie z tych Angoli.
Właśnie, ciągle pamiętam im grzechy popełnione w przeszłości wobec Polski i Polaków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.