menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Menopauza/Andropauza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Menopauza/Andropauza Blaski i cienie wieku dojrzałego.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-12-2010, 13:34
Ontario Ontario jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 1
Domyślnie Libido kobiety a pora roku


Dzień dobry. A ja mam pytanie. Czy obniżenie libido u kobiety może mieć związek z porą roku? Czy może tak być, że jesień i zima mogą być czasem, kiedy ochota na seks maleje. Choć wcześniej się tak nie zdarzało.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 17-12-2010, 00:45
Ekspert Sekstozdrowie's Avatar
Ekspert Sekstozdrowie Ekspert Sekstozdrowie jest offline
Ekspert działu sponsorowanego
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 5
Domyślnie

Warto zwrócić uwagę, czy obniżenie potrzeb seksualnych jest powiązane ze zmianami w zakresie nastroju i ogólnego funkcjonowania. Sezonowe obniżenie popędu może bowiem być jednym z objawów depresji sezonowej. Zmienność potrzeb seksualnych jest w znacznej mierze zindywidualizowana. Dość typowe jest odczuwanie większego popędu w okresie wiosenno-letnim. Dłuższy czas nasłonecznienia wpływa bowiem zarówno na układ hormonalny, neuroprzekaźniki, jak i wiąże się z silniejszą ekspresją seksualną w zakresie wyglądu (opalenizna, swobodniejsze ubranie, poczucie atrakcyjności). Dobrym pomysłem na ożywienie libido w okresie jesienno-zimowym może być wyjazd do ciepłych krajów, można także rozważyć podjęcie światłoterapii. W razie występowania sezonowych zaburzeń nastroju sugeruję wizytę u lekarza psychiatry.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 27-05-2011, 14:45
waserx waserx jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Zielona
Posty: 41
Domyślnie

ja się uczyłem, że człowiek jest taką istotą u której sezonowość nie ma wpływu na popęd do rozrodu.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 10-07-2018, 10:13
euraka's Avatar
euraka euraka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 329
Domyślnie

Ciekawy temat. Sama zawsze miałam większą ochotę właśnie zima a nie wiosną i latem. Mam wrażenie, że bardziej ma to związek z hormonami NIz z porą roku oraz z cyklem. Poza tym są sposoby na to aby skutecznie podnieść ochotę na igraszki z drugą osoba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 10-07-2018, 15:02
monkz monkz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 497
Domyślnie

Jakie na przykład?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 11-07-2018, 15:30
euraka's Avatar
euraka euraka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 329
Domyślnie

Miłe traktowanie siebie nawzajem Romantyczny nastrój (świece oraz czerwona pościel). Jakaś fajna kolacja walka ze stresem i nieprzepracowywawnie się afrodyzjakiu mnie bardzo dobre działanie miały również tabletki libido therapy, które przyjmowałam jak straciłam ochotę na seks. Tabletki brałam przez kilka miesięcy i o dziwo naprawdę pomogły.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 12-07-2018, 14:00
monkz monkz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 497
Domyślnie

Czy są na receptę?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 13-07-2018, 14:48
euraka's Avatar
euraka euraka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 329
Domyślnie

Nie, nie są na receptę. Znajdziesz je w sklepach internetowych. Zaraz oczywiście pewnie pojawią się głosy, że to bzdura i że pewnie takie tabletki nie działa i pewnie nie działa na każdego.Ale sama jestem zdania,że warto jest je po prostu przetestować samodzielnie oraz samodzielnie zobaczyć czy to działa czy nie.U mnie podziałały Zresztą opinii pozytywnych mają o wiele więcej: http://libido-rank.pl/produkty/libido-therapy/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 03-09-2018, 07:52
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 882
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ontario
Dzień dobry. A ja mam pytanie. Czy obniżenie libido u kobiety może mieć związek z porą roku? Czy może tak być, że jesień i zima mogą być czasem, kiedy ochota na seks maleje. Choć wcześniej się tak nie zdarzało.
Pozdrawiam


Wydaje mi się,ze wiele tutaj zależy od tego jaki w danej porze roku mamy nastrój. Latem jesteśmy zadowoleni,słońce działa na nas pozytywnie. Z kolei w zimie tracimy nastrój, rzadziej wychodzimy z domu. Jest zimno i mokro.

Zawsze mozna nieco podkręcic seks za pomocą zabawek erotycznych.Są:
kajdanki https://sexshop112.pl/96-kajdanki-erotyczne
wibratory
żele intymne

Wszystko to sprawi, że seks będzie przyjemniejszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 09-11-2018, 15:54
monic88 monic88 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Wrocław
Posty: 2
Domyślnie

Nigdy nie jest też za późno, żeby wprowadzić do swojego życia erotycznego trochę pikanterii, np. poprzez stroje erotyczne, czy seksowną bieliznę. Coś tego typu: https://sklepdoznan.pl/10051-bielizna-erotyczna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 22-11-2018, 14:13
ogryzka ogryzka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Będzin
Posty: 2
Domyślnie

Nie wydaje mi sie ze pora roku ma bezposredni wplyw na libido ale moze byc tak jak mowi baisa że brzydka pogoda zmniejsza nastrój i potrafi byc dołująca a to moze wplywac na libido. Ja jednak obstawiam ze jesli ktos problemy takie ma to powinien udac sie do lekarza i przebadac. U mnie libido spadlo po porodzie i musialam wyregulowac hormony tabletkami. Lekarz przepisal mi vines i po 2 miesiacach różnica ogromna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 23-11-2018, 10:45
adrian443 adrian443 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: warszawa
Posty: 1
Domyślnie

Moim zdaniem pora roku nigdy nic do tego nie ma. Takie jest moje zdanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 12-12-2018, 16:29
Daniela111 Daniela111 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2018
Posty: 1
Domyślnie

Może libido nie jest do końca powiązane z porą roku, ale słońce ma na nie istotny wpływ. Wiosną zawsze się człowiekowi chce więcej, wiem po sobie i po znajomych. Libido można wspomóc np. afrodyzjakami. https://www.sexgadzet.pl/pl/c/Perfum...osna-Apteka/20 Tu można zobaczyć, co jest dostępne. Są specyfiki w kroplach, aromaterapia, ale do tego potrzebne jest też dobre nastawienie. Można też wykorzystać feromony - one działają niezależnie od naszej woli. @ lata temu mąż mi kupił, i muszę przyznać, że podziałało, na niego. Ale dla mnie najważniejsze jest słońce i odpowiednie ciśnienie. Jak za niskie, to nic mi się nie chce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 16-01-2019, 11:41
Beciks00 Beciks00 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Wronki
Posty: 71
Domyślnie

Można zawsze właśnie sobie coś pomóc jeżeli chodzi o libido. Zarówno to się dotyczy panów jak i pań Produkty ze sklepu https://swiat-doznan.pl na pewno wam pomogą. Również możecie zdecydować na troszkę szaleństwa i zamówic jakieś gadżety erotyczne Według mnie warto postawić na eksperymenty i cos nowego w łózku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 24-01-2019, 14:32
Marienna2 Marienna2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Pszczyna, Śląsk, Polska
Posty: 53
Domyślnie

Myślicie, że ma to jakieś powiązanie? Myśle że jeżeli chcecie z tym sobie poradzić to powinniście zapoznać się z ofertą http://skarbyafrodyty.pl Może ciekawe stroje erotyczne poprawią wasze libido?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 13-02-2019, 15:07
przemo przemo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Zielona góra
Posty: 4
Domyślnie

Kobiece libido to zupełnie inna bajka niż te męskie problemy, ogólnie moja zona przyjmowała femmine czy jakoś tak, nie b ył to lek ale suplement. Najważniejsze że działa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 09-11-2021, 22:47
Klara123 Klara123 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2021
Miasto: Polska
Posty: 151
Domyślnie

Możecie sprawdzić na stronę gadżety erotyczne sklep to sklep internetowy z najlepszymi gadżetami i akcesoriami erotycznymi. Myślę że każdy z nas powinien mieć w swojej sypialni taki gadżet. Co sądzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rola społeczna kobiety Ola22 Społeczeństwo 28 19-10-2012 08:26
Funkcjonowanie organizmu a pora dnia - komentarze largetto Ogólny 19 01-01-2010 20:41
Zdrowie a pora roku admin Profilaktyka i zdrowy styl życia 6 20-05-2008 12:08
Pora umierać - opowieść zadająca kłam stereotypom - komentarze Danka Ogólny 11 26-02-2008 23:02
Psychika kobiety destiny Różności - wątki archiwalne 61 03-05-2007 11:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.