menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2041  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 00:43
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Nie przesadzaj jak gospodarkę masz niedochodową to ją sprzedaj i żyj z odsetek.Wszyscy przyzwyczaili się do biadolenia.W mieście też ludzie żyją i też nie wszyscy mają kokosy.W mieście też ludzie chorują nie tylko ty masz problem.Weź kredyt pod hipotekę i będziesz miała pieniądze na leczenie.
A gdzieś Ty wyczytał że ja mam niedochodową gospodarkę,
albo że mnie brakuje na leczenie?Nic takiego nie pisałam,może przeczytaj jeszcze raz.
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2042  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 00:46
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
A gdzieś Ty wyczytał że ja mam niedochodową gospodarkę,
albo że mnie brakuje na leczenie?Nic takiego nie pisałam,może przeczytaj jeszcze raz.

to sugestia gdyby.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2043  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 12:10
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Cytat:
A gdzieś Ty wyczytał że ja mam niedochodową gospodarkę,
albo że mnie brakuje na leczenie?Nic takiego nie pisałam,może przeczytaj jeszcze raz.
Bardzo dobrze że sobie radzisz i nie masz problemów finansowych ,tak trzymaj.Z tego wynika że Pawlak powinien zmienić poglądy a nie blokować zmiany systemu emerytalnego KRUS .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2044  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 12:46
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
szkic jest
dopracujcie szczegóły i rządowi na stół podajmy wolę ludu.
To jest Twój autorski pomysł, więc doprecyzowanie szczegółów należy do Ciebie. Nie stosuj spychologii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2045  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 12:52
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Walory umyslowe to ma juz miec z zalozenia.
Ale do tego potrzeba jeszcze tezyzny fizycznej
Bronislaw K. jak sie okazuje i po gorach i po lasach hasal, a kandydat jeno kota pod szafa ganial
Ha! założenie założeniem, a jak się komórek nie ćwiczy - rdzewieją. Bronię szachów.
Kondycja fizyczna Bronka? może kiedyś hasał, teraz brzuszek mu urósł na stołkach sejmowych, a i z umysłem coś nietęgo, wpadka za wpadką, niestety.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2046  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 13:05
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Ha! założenie założeniem, a jak się komórek nie ćwiczy - rdzewieją. Bronię szachów.
Kondycja fizyczna Bronka? może kiedyś hasał, teraz brzuszek mu urósł na stołkach sejmowych, a i z umysłem coś nietęgo, wpadka za wpadką, niestety.
Mam nadzieję, że nie zagłosujesz na Kaczyńskiego bo umysł z Alikiem trenuje?, coś mi Twoje myślenie o nie bardzo sprecyzowanym kierunku jest, Olechowski poleciał bokiem na aut, więc kto? Napieralski? Pawlak? - ten mi podpadł doskonale.... A o Napieralskim i lewicy warto poczytać wywiad z Borowskim:
http://wiadomosci.onet.pl/2177841,11..._sld,item.html

Ostatnio edytowane przez jip : 30-05-2010 o 13:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2047  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 13:25
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
... a i z umysłem coś nietęgo, wpadka za wpadką, niestety.

Wreszcie ktoś - tu POLA - powiedział to głośno...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2048  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 13:46
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

A ja powiem głośno dlaczego nie dla Jarosława Kaczyńskiego, oto słowa pod którymi się podpisuję, nie moje i prawie jak moje:
Jego RZĄDY TO:
-PODSŁUCHY
-KREOWANIE AFER A NIE ICH WYKRYWANIE (PRZECIWKO WYKRYWANIU NIC NIE MAM)
-POLITYKA "HAKOWA"
-NIEWYJAŚNIONE DO TEJ PORY OKOLICZNOŚCI ŚMIERCI BLIDY, DLACZEGO DO DOMU BLIDY WESZŁO ABW (PODLEGAJĄCE PREMIEROWI CZYLI WÓWCZAS JAROSŁAWOWI) JAK PODOBNO NIE BYŁO PRZESŁANEK ŻEBY ROBIĆ TAKIEJ AKCJI WYSTARCZYŁO JĄ WEZWAĆ. DLACZEGO W MOMENCIE KIEDY PODCZAS TAKIEJ AKCJI DOCHODZI DO SAMOBÓJSTWA SZEF ABW, PROKURATOR LUB MIN . SPR NIE ZOSTAJE ZDYMISJONOWANY?
-DZIELENIE POLAKÓW
-NIEWYJAŚNIONA SYTUACJA LOBBINGU PIECHY NA RZECZ JEDNEJ FIRMY FARMACEUTYCZNEJ
-KOALICJA Z SAMOOBRONA I LPR CZYLI ZA WSZELKĄ CENĘ WŁADZA
-TRZYMA Z OJCEM RYDZYKIEM, KTÓRY OBRAZIŁ PANIĄ PREZYDENTOWĄ NAZYWAJĄC JĄ CZAROWNICĄ I SUGERUJĄC ŻE POWINNA PODDAĆ SIĘ EUTANAZJI (prezydenta nie ale Panią Marię i poważałem i lubiłem)
-TAŚMY BEGER
-AFERA LIPCA
-AFERA WIATRAKOWA
-AFERA GRUNTOWA
-CIĄGŁE KŁÓTNIE
- FATALNE STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE
-JAROSŁAW JEST RUSOFOBEM I PRZEZ TO DĄŻY DO ZEPSUCIA STOSUNKÓW Z ROSJĄ A TO JEST NIEBEZPIECZNE BO JAK WIEMY PRZYWÓDCY ZNACZĄCYCH PAŃSTW WOLĄ MIEĆ POPRAWNE STOSUNKI Z ROSJĄ NIŻ Z POLSKĄ. OBAWIAM SIĘ ŻE PRZEZ POSTAWĘ JAROSŁAWA MOGLIBYŚMY ZEJŚĆ NA MARGINES W KONTAKTACH MIĘDZYNARODOWYCH
- POLSKA MUSI PĘDZIĆ DO PRZODU PATRZEĆ W PRZYSZŁOŚĆ A NIE TKWIĆ W PRZESZŁOŚCI A NIESTETY GWARANTEM TEGO DRUGIEGO JEST PREZYDENTURA JAROSŁAWA
- PAMIĘĆ O HISTORII OWSZEM ALE NIE ŻYCIE HISTORIĄ NA CO DZIEŃ PAŃSTWA SIĘ ZBROJĄ I NIE MA CZASU NA ROZTKLIWIANIE SIĘ NAD TYM CO BYŁO.
- DZISIAJ PATRIOTYZM MA INNE ZNACZENIE NIŻ W CZASIE WOJNY I OBAWIAM SIĘ ŻE JAROSŁAW TEGO NIE ROZUMIE
Dodał bym jeszcze wiele spraw , ale to już mi wystarcz, żeby nie głosować na Jarosława Kaczyńskiego...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2049  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 14:03
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
...
Dodał bym jeszcze wiele spraw , ale to już mi wystarcz, żeby nie głosować na Jarosława Kaczyńskiego...

Też chyba zagłosuję na Korwina-Mikke...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2050  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 14:10
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
Też chyba zagłosuję na Korwina-Mikke...
masz racje folklor też mi się widzi..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2051  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 14:32
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Poboba mi się ta wypowiedź Marka Borowskiego, bo reprezentuje on socjaldemokrację,starą lewicę, do której i ja się zaliczam.
Cały wywiad świadczy , że Komorowski docenia starych polityków lewicy, a stara lewica będzie go popierać już w pierwszej turze.
PO ma wśród swoich sympatyków dużo starych lewicowców.
SLD Napieralskiego to młody margines polskiej lewicy, i wymaga jeszcze niańki, chociażby w osobie Kwacha.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2052  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 14:46
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Poboba mi się ta wypowiedź Marka Borowskiego, bo reprezentuje on socjaldemokrację,starą lewicę, do której i ja się zaliczam.
Cały wywiad świadczy , że Komorowski docenia starych polityków lewicy, a stara lewica będzie go popierać już w pierwszej turze.
PO ma wśród swoich sympatyków dużo starych lewicowców.
SLD Napieralskiego to młody margines polskiej lewicy, i wymaga jeszcze niańki, chociażby w osobie Kwacha.



Jaka stara lewica?starzy niby- komunisci,to takie cos niby-nozki,czyli konformisci lizusi,ludzie bez kregoslupa moralnego,nieudacznicy,ktorym czerwona legitymacja umozliwiala tzw kariery,,bierny ,mierny ale wierny-slawne BMW
Na szczescie to juz szczatkowe zjawisko,biologia ....ma glos.

I zeby bylo jasne...byla za waszych czasow jakas prawica?
Albo zostala na Zachodzie,albo tych naiwnych ,ktorzy wrocili/moj Ojciec/wykonczyliscie.Samozwanczy lewicowcu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2053  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 15:02
MarekNik's Avatar
MarekNik MarekNik jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 212
Domyślnie Msza za Ojczyznę.

Beatyfikacja księdza. W Polsce gdzie dramat trwa.
Czy zatopionych nędza z tamtą porównać się da?
Nagonka jakby ta sama i kłamstwa wokół krzyk.
Czereda przygotowana. Gdzieś we mgle łowczy znikł.

Czy przebieg polowania i wybór sytuacji
nie są także podobne? Ofiary w delegacji.
Daleko.Poza domem.Przy drodze w dziwnym lesie.
Ktoś czekał.Wstrzymywano.Reszty się nie dowiecie.

Ofiary.Zbite zwłoki.Rozczłonkowane ciała.
Zbrodnia księdzu Jerzemu nawet język wyrwała.
A potem sekcje nieszczęsne i te milczące tłumy
i nasze polskie nierozumiejące rozumy...

Bo to się wszystko przecież nie powinno przydarzyć,
lecz to się stało raz jeszcze. I los nasz zaczął się ważyć.
Kto na wznoszonym ołtarzu "Boże dopomóż...mam dosyć!"
przed Popiełuszki obrazem o siłę zechce poprosić

i prawdzie przysięgę złoży.Tej która ma nas wyzwolić.
"Pozwól mi Panie Boże...już więcej nie pozwolić! "
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2054  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 15:03
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Idalka
Jaka stara lewica?starzy niby- komunisci,to takie cos niby-nozki,czyli konformisci lizusi,ludzie bez kregoslupa moralnego,nieudacznicy,ktorym czerwona legitymacja umozliwiala tzw kariery,,bierny ,mierny ale wierny-slawne BMW
Na szczescie to juz szczatkowe zjawisko,biologia ....ma glos.

I zeby bylo jasne...byla za waszych czasow jakas prawica?
Albo zostala na Zachodzie,albo tych naiwnych ,ktorzy wrocili/moj Ojciec/wykonczyliscie.Samozwanczy lewicowcu.
AAAA to ta gałązka pokoju u gołąbka? W zaufaniu powiem Ci, że z tamtymi sam miałem kłopoty, ale nie wszyscy tamci, to ci, o których Kazimierz mówi... to już ponad 20 lat od przemian, może warto to pokumać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2055  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 15:09
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Mam nadzieję, że nie zagłosujesz na Kaczyńskiego bo umysł z Alikiem trenuje?, coś mi Twoje myślenie o nie bardzo sprecyzowanym kierunku jest, Olechowski poleciał bokiem na aut, więc kto? Napieralski? Pawlak? - ten mi podpadł doskonale.... A o Napieralskim i lewicy warto poczytać wywiad z Borowskim:
http://wiadomosci.onet.pl/2177841,11..._sld,item.html
Oj ,Jip, pomyśl chwilkę, sięgnij do historii naszego forum.
Na prezesa głosu nie dam, choćby mnie piekłem straszyli.
Mój faworyt - o czym wiem od dawna - szanse ma takie jak ja na królową Anglii, więc zostaje mi tylko wybrakowany Bronek. To jest tak zwany wybór konieczny, ze strachu przed prezesem. Nadal się jednak upieram, że Olechowski to jedyny kandydat z całej 10 godny stanowiska prezydenta i zdania nie zmieniam.

Oddanie głosu na marszałka nie zwalnia mnie z ostrości widzenia jego mankamentów, nie?
Na PO zagłosowałam z identycznych pobudek, nie - jak to niektórzy usiłowali mi wmówić - z powodu wiary w jakieś przedwyborcze hasełka. Z bajek wyrosłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2056  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 15:13
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Oj ,Jip, pomyśl chwilkę, sięgnij do historii naszego forum.
Na prezesa głosu nie dam, choćby mnie piekłem straszyli.
Mój faworyt - o czym wiem od dawna - szanse ma takie jak ja na królową Anglii, więc zostaje mi tylko wybrakowany Bronek. To jest tak zwany wybór konieczny, ze strachu przed prezesem. Nadal się jednak upieram, że Olechowski to jedyny kandydat z całej 10 godny stanowiska prezydenta i zdania nie zmieniam.

Oddanie głosu na marszałka nie zwalnia mnie z ostrości widzenia jego mankamentów, nie?
Na PO zagłosowałam z identycznych pobudek, nie - jak to niektórzy usiłowali mi wmówić - z powodu wiary w jakieś przedwyborcze hasełka. Z bajek wyrosłam.
Ja też je widzę, ale najpierw niech wygra, a potem będziemy mu podpowiadać, a teraz jeden cel mam, nie chcę zmienionego gołąbka pokoju z gałązką pokrzywy w gębie... a środki, środki wszystkie możliwe i dostępne...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2057  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 15:15
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
Wreszcie ktoś - tu POLA - powiedział to głośno...
Bo widzisz, z Polą jest tak, że stara się być obiektywna. Nigdzie nie napisałam, że Bronek jest OK i że mi odpowiada. Jako pierwsza, w trakcie narodowej jeszcze żałoby, zawyłam z powodu jego przemówień. A teraz wychodzi jeszcze więcej mankamentów, ale i tak wolę jego niż prezesa, bo jedynie on, nie prezes gwarantuje względny spokój i koniec wojny polsko-polskiej. czyli na linii pałac mały, pałac duży
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2058  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 15:20
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
AAAA to ta gałązka pokoju u gołąbka? W zaufaniu powiem Ci, że z tamtymi sam miałem kłopoty, ale nie wszyscy tamci, to ci, o których Kazimierz mówi... to już ponad 20 lat od przemian, może warto to pokumać?



Jakos nie mam ochoty kumac.
Mowisz 20 lat od przemian....umiem liczyc za pare dni bedzie oczko. 21.
I co z tego?....oni sie samozwanczo przemianowali na lewice.
Nikt na tym forum nie wierzy w przemiany,dlaczego ja mam wierzyc ,ze to nie ci sami zbrodniarze,ktorzy kazali mojego Ojca przeswietlac nocami,lekarka ,ktora to robila tez zmarla na bialaczke,nie odczulam ulgi.
Wiem,ze to nie byl konkretny Jasiu,Manius czy Kazio,ale to ich ideologia.
Przycichli teraz ,bo nikogo juz nie zastrasza wiecznie zywym Leninem i Syberia,ale gdyby mogli.....hydra .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2059  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 15:21
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
... chyba zagłosuję na Korwina-Mikke...
He, he, czyli dobrowolnie się wykluczasz z możliwości głosowania, bo on zamierza kobietom odebrać to prawo. Zamknąć w chacie, kazać gotować, rodzić, sprzątać i panu władcy służyć na dwóch łapkach.
A ja nie chcę takiego szaleńca.
Z czego Korwin żyje? pracuje gdzieś?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2060  
Nieprzeczytane 30-05-2010, 15:24
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Bo widzisz, z Polą jest tak, że stara się być obiektywna. Nigdzie nie napisałam, że Bronek jest OK i że mi odpowiada. Jako pierwsza, w trakcie narodowej jeszcze żałoby, zawyłam z powodu jego przemówień. A teraz wychodzi jeszcze więcej mankamentów, ale i tak wolę jego niż prezesa, bo jedynie on, nie prezes gwarantuje względny spokój i koniec wojny polsko-polskiej. czyli na linii pałac mały, pałac duży
Ale ta wojna to nie tylko wojna między pałacami, ja widzę, że ta wojna jest podsycana na całej powierzchni Polski, miedzy Polakami a prawdziwymi Polakami, których to tych prawdziwych nie zdefiniowano, tzn, że ja nieprawdziwy?, że ta wojna ....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 11:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 22:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 15:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 08:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 16:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.