menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 14:08
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
To jest tak straszne co piszecie .Nie mam słów.

Ale jeszcze jedno mnie interesuje.Ci pijacy , którzy tak Was skrzywdzili.Oni mieli rodziców .
I jak rodzice ? Czy też tak cierpią ?
Tak! nie mam zadnej watpiwosci alkoholizm = rozpacz, lzy , hanba , pieklo ,stoczenie sie na dno czlowieka. Prosze jednak zauwazyc .ze zdarza sie ,ze zupelnie niepijacy maz czesto stwarza wieksze pieklo w rodzinie niz alkoholik.Znam wiele takich przypadkow. Oto jeden z nich: maz wybija zęby i lamie nos zonie na ulicy tylko dlatego ,ze uklonil jej sie jakis mezczyzna.Wniosek z tego jasny ,ze alkoholik i chorobliwie zazdrosny maz to prawie to samo. A czy rodzice cierpia? Alkoholik zadaje cierpienie wszystkim wokól.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 14:20
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał sagela
Soczku miałam na myśli wsparcie osoby dotkniętej chorobą bez okazywania współczucia. Współczucie jest tutaj nie potrzebne, a potrzebna jest wspólna walka i podanie pomocnej dłoni, tak by osoba dotknięta nie czuła się samotna w swojej chorobie i dążeniu do trzeżości.
Sorry, , zbyt pobieznie zinterpretowalem Twoje szczere intencje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 14:36
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Z pewnością w większości ośrodków leczenia alkoholików byli leczeni lekarze, aktorzy, dziennikarze i inni alkoholicy z dość ważnych zawodów. Choroba ta jak każda inna nie wybiera zawodu, majętności i innych cech człowieka.
ps. myślę, że miałaś na myśli Lubin (ten jest koło granicy niemieckiej) a nie Lublin (który leży na wschodzie naszego kraju). Maleńka literówka a wiele zmienia.

w Niemcach woj.Lubelskie jest ośrodek z pobytem czasowym.
Oni podobno nie określają czasu pobytu tylko sam zainteresowany decyduje.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 14:49
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał lucynna
Soczku- Bogdanie z własnego doświadczenia wiem,że jak śię coś napisze to trudniej to złamać. Zresztą tak mówią książki o samorozwoju. Fakt, że napisałeś, przyznałeś się do porażki i jej skutków bardziej wzmacnia Cię w wytrzymałości.Pisz . Przecież nie widzisz naszych mimik. To dobre miejsce na wyrzucanie ze siebie radośći i cierpień. Opinie, które nie pasują mi ignoruję. Nie ma ich dla mnie. Chociaż zatanawiam się czy czasem nie są słuszne. Pozdrawiam.
A niby czemu mam nie pisac ? Czy to jest wstyd ,ze walcze z samym soba? swoim nalogiem?Uwazam , ze wstydem by bylo gdybym nie uznal u siebie choroby , nie chcial sobie pomoc tylko robil z siebie czlowieka na widok ,ktoreo ludzie by sie odwracali.Racz zauwazyc ze wszyscy Ci . ktorzy nie potrafia badz nie chca wyrzucic z siebie swoich problemow zwykle popadaja w gleboka depresje, bodz doznaja reakcjii psychopatycznej czego skutkiem sa czasto proby samobojcze badz de fakto samobojstwa.Alkoholik pozostawiony samemu sobie juz sobie wykopal dol i jest tylko kwestia czasu kiedy grabarze go tam spuscza na pasach. I jeszce istotna uwaga , alkoholika nikt z reguly nie oplakuje , czesto smierc alkoholika przynosci rodzinie ulge.To przykre ale ponad wszelka watpliwosc prawdziewe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 15:04
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
w Niemcach woj.Lubelskie jest ośrodek z pobytem czasowym.
Oni podobno nie określają czasu pobytu tylko sam zainteresowany decyduje.
Tak tyle tylko ,ze oni nie maja podpisanych umow z NFZ a koszty sa wysokie. jakosc leczenia wcale nie jest lepsza bo program leczenia alkoholizmu jest na calym swiecie podobny.Leczenie alkoholizmu polega na tym zeby alkoholik zrozumial swoj problem , wyciagnal stosowne wnioski a rola terpeuty jest by tchnal w dusze chorego chec zaprzestania picia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 15:42
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
w Niemcach woj.Lubelskie jest ośrodek z pobytem czasowym.
Oni podobno nie określają czasu pobytu tylko sam zainteresowany decyduje.
Mogę się uśmiechnąć jak to dogadaliśmy się. Nie wiedziałem o miejscowości Niemcy w woj. Lubelskim i zasugerowałem się podobieństwem nazw miast Lublin, Lubin leżących w dwóch różnych kierunkach. Sprawa się wyjaśniła i nie poszło "na noże"
Sprawę wyjaśnił już Bogdan -soczek. Koszty pobytu są dość duże a alkoholik raczej już przeważnie kasę zamienił na alkohole. (różne)Cała tajemnica pomocy wyjścia z ciągu i podleczenia alkoholika zależy od terapeutów. Moim zdaniem najlepsi są właśnie trzeźwi alkoholicy po odpowiednich kursach i dużym stażu trzeźwości. Znają problem z własnego doświadczenia a nie z książek.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 16:18
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał helena62
Witam alkoholizm to straszna sprawa, wiem byłam osoba wspoluzależnioną chodziłam na terapię dziś jestem sama ale skutki takiego życia ponośzę do dziś...zastanawiałam się niedawno nad swoim małżeństwem i nie było nawet czego mile wspominać i jeszcze to boli choć minęło juz ponad 20 lat...
To co napisalas spowodowalo u mnie gleboka zadume.Uswiadamiam sobie wlasnie jak glebokie rany zdaje alkohoklik rodzinie ,ze te rany nie zabliznily sie u Ciebie 20 lat.W mojej rodzinie pewnie tez tak jest.I nawet gdy te rany sie zabliznia to i tak blizny beda Ci przypominaly przeszlosc.Przyznam szczerze , ze nie przyszlo mi nigdy do glowy by alkoholik tak niechlubne pietno pozostawil w Rodzinie. Wyobrazilem sobie teraz jak bardzo musi cierpiec rodzina alkoholika.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 16:21
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Mogę się uśmiechnąć jak to dogadaliśmy się. Nie wiedziałem o miejscowości Niemcy w woj. Lubelskim i zasugerowałem się podobieństwem nazw miast Lublin, Lubin leżących w dwóch różnych kierunkach. Sprawa się wyjaśniła i nie poszło "na noże"
Sprawę wyjaśnił już Bogdan -soczek. Koszty pobytu są dość duże a alkoholik raczej już przeważnie kasę zamienił na alkohole. (różne)Cała tajemnica pomocy wyjścia z ciągu i podleczenia alkoholika zależy od terapeutów. Moim zdaniem najlepsi są właśnie trzeźwi alkoholicy po odpowiednich kursach i dużym stażu trzeźwości. Znają problem z własnego doświadczenia a nie z książek.
Bez najmniejszej watpliwosci.Nic dodac nic ujac.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 17:43
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał romek22
Witam serdecznie znam dokładnie co to znaczy alkoholizm ,
co prawda w alkoholizm wpadają Kobiety (alkoholiczki),
oraz mężczyzna (alkoholik) jest to choroba która ma swoje ,
podłoże . Inaczej mówiąc ludzie uciekają przed swoją ,
słabością - starsi , młodzi / ich słabość wynika gdy zderzą
się z rzeczywistością swego otoczenia - jest to duży temat.
--- Czy można żyć z alkoholikiem , uważam że nie , musi
stracić wszystko - nawet jego druhowie od wódki jego
zostawią . To wtedy zrozumie że to jest ślepa uliczka
życia . A efekt jego leczenia jest bardzo ciężki , i on
sam musi odrobić to co stracił bez niczyjej pomocy . Ja już
raz pisałem ale nikt nie podtrzymał tego wątku .

Piszesz.....jest to choroba .ktora ma swoje podloze.Starozytni Rzymianie tak mawiali o piciu. 1 gosci przybycie 2 Obecne pragnienie i przyszle. 3 dobry smak wina 4 kazda inna przyczyna. Uwazam ,ze alkoholika dotyczy pkt4 czyli kazda inna przyczyna.Czytam duzo n/t alkoholizmu i nie znalazlem dowodu by alkoholizm mial jakiekolwiek podloze . Alkoholik pije bo musi.Natomiast to o czym piszesz moze dotyczyc pijaka.Zapewne rozrozniasz pijaka od alkoholika,a czy zawsze alkoholik zrozumie ze to slepa uliczka? watpliwe bo zdarza sie ze alkoholik umiera z niedopita butelka w mieszkaniu w ktorym juz nie ma nic.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 19:46
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Nikt nie wie gdzie jest granica picia, jedni wpadają szybko, drudzy w ogóle nie wpadaja....wszystko zaczyna się niewinnie od razu nikt nie stał sie alkoholikiem.Piwo....wszędzie można go kupić i prawie wszyscy kupują wystarczy poobserwować w wolne dni zakupy w sklepach ile tam jest piwa a piwo to alkohol,piją go młodsi starsi taka moda? Nie chce sie denerwowac wybaczcie ale nie mogę....soczku trzymaj się nie daj, kto rzadzi....przeciez Ty , powodzenia
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 19:51
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał helena62
Nikt nie wie gdzie jest granica picia, jedni wpadają szybko, drudzy w ogóle nie wpadaja....wszystko zaczyna się niewinnie od razu nikt nie stał sie alkoholikiem.Piwo....wszędzie można go kupić i prawie wszyscy kupują wystarczy poobserwować w wolne dni zakupy w sklepach ile tam jest piwa a piwo to alkohol,piją go młodsi starsi taka moda? Nie chce sie denerwowac wybaczcie ale nie mogę....soczku trzymaj się nie daj, kto rzadzi....przeciez Ty , powodzenia
Heleno
Kiedyś tu napisała baburka

Cytat:
Uzależnienia nikt nie wybiera. Wchodzi się w nie krok po kroku jak w morską głębinę, a potem już nie widać lądu

Jest tu samo sedno uzależnienia i bardzo często ten cytat powtarzam.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 20:22
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał soczek55
Nie jestem psychiatra wiec n/t zachwiania psychiki u alkoholika wypowiadal sie nie bede.Byc moze ,ze ta niewiara tym ludziom ma dla Ciebie uzasadnienie . Nie wnikam.Powiem Ci jednak ze osobiscie znam paru ludzi ,ktorzy pili podobnie jak ja , przestali, dzis sa profesorami, pelnia wazne role nawet w rzadzie , pelnia wazne role spoleczne.Sam pelnilem wazna funkcje.Zastanawia mnie dlaczego pakujesz wszystkich alkoholikow do jednego worka.nie bierzesz pod uwage ,ze nie ma reguly bez wyjatku.Gdyby Tak sie dzialo z alkoholikiem jak piszesz to sady by pozbawialy alkoholika praw obywatelskich co oznaczalo by ,ze alkoholik nie mial by zadnych praw np:prawa do pracy.

Soczku,to że te osoby pełnią ważne role nie koliduje z tym,że przez nadużywanie alkoholu mają zachwianą psychikę. I nie objawia sie to w pracy ale w domu.W miejscach publicznych potrafią się kontrolować.

ŻYCZĘ cI WYTRWAŁOSCI.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 20:30
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał emka46
Soczku,to że te osoby pełnią ważne role nie koliduje z tym,że przez nadużywanie alkoholu mają zachwianą psychikę. I nie objawia sie to w pracy ale w domu.W miejscach publicznych potrafią się kontrolować.

ŻYCZĘ cI WYTRWAŁOSCI.
Ba gdyby alkoholik potrafił się kontrolować nie byłby alkoholikiem. Alkoholikiem zostaje się gdy zawodzi samokontrola.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 20:35
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał emka46
Soczku,to że te osoby pełnią ważne role nie koliduje z tym,że przez nadużywanie alkoholu mają zachwianą psychikę. I nie objawia sie to w pracy ale w domu.W miejscach publicznych potrafią się kontrolować.

ŻYCZĘ cI WYTRWAŁOSCI.
W pelni podzielam Twoj poglad. Nie mozna jednak twierdzic ,ze kazdy alkoholik ma zachwiana psychike, mozna natomiast - ale o tym decyduje lekarz -twierdzic ze alkoholik ma zaburzenia osobowosci ,a to zupelnie co innego niz zachwiana psychika.Zachwianie posychiki nie musi miec zwiazku z alkoholem bo praktycznie zachwiana psychike mamy prawie wszyscy bo zyjemy w sytuacjach stresowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 20:56
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał helena62
Nikt nie wie gdzie jest granica picia, jedni wpadają szybko, drudzy w ogóle nie wpadaja....wszystko zaczyna się niewinnie od razu nikt nie stał sie alkoholikiem.Piwo....wszędzie można go kupić i prawie wszyscy kupują wystarczy poobserwować w wolne dni zakupy w sklepach ile tam jest piwa a piwo to alkohol,piją go młodsi starsi taka moda? Nie chce sie denerwowac wybaczcie ale nie mogę....soczku trzymaj się nie daj, kto rzadzi....przeciez Ty , powodzenia
Co do zakupow alkoholi. Mieszkam w liniowcu gdzie sa na dole az 3 sklepy z alkoholem i pazernosc sklepikarzy jest tak wielka ,ze nawet klientowi ktory w drzwi nie moze trafic podaja alkohol byle tylko mial pieniadze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 21:06
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał soczek55
Co do zakupow alkoholi. Mieszkam w liniowcu gdzie sa na dole az 3 sklepy z alkoholem i pazernosc sklepikarzy jest tak wielka ,ze nawet klientowi ktory w drzwi nie moze trafic podaja alkohol byle tylko mial pieniadze.
Bogdanie i barmanów. W czasie gdy jeszcze chlałem często zanim od wejścia dotarłem do lady, moja "porcja" już czekała na mnie. Nie miałem kasy to na zeszyt. Bolesne było płacić długi które rosły w strasznym tempie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 21:45
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Bogdanie i barmanów. W czasie gdy jeszcze chlałem często zanim od wejścia dotarłem do lady, moja "porcja" już czekała na mnie. Nie miałem kasy to na zeszyt. Bolesne było płacić długi które rosły w strasznym tempie.

To ja Ci opowiem inna historie. Otoz 2 lata temu sasiad doszedl do sklepu trzymajac sie sciany. Kupil 2 wina wypil jedno , umarl. Synowie zroboli sprzedawczyni piekielna awanture nawet interweniowala policja i co ? a nic dalej mozna kupic alkohol po pijaku.Tak wiec Ustawa o wychowaniu w trzezwosci ma jak sie okazuje mniejsza wartosc niz papier toaletowy.Tak wiec jak sobie sam nie pomoesz to nikt Ci nie pomoze , terapia ma dla mnie ten jedyny plus ze sie podyskujtuje z ludzmi tego samego pokroju.Trzymaj sie Szanowny Kolego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 21:53
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

co takiego kryje się pod przymusem picia alkoholu?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 21:58
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
co takiego kryje się pod przymusem picia alkoholu?
Może odpowiem najprościej. Musisz oddychać by żyć, tak osoba uzależniona alkohol, narkotyki, papierosy potrzebuje kolejnej dawki tego od czego jest uzależniona.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 22:11
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Może odpowiem najprościej. Musisz oddychać by żyć, tak osoba uzależniona alkohol, narkotyki, papierosy potrzebuje kolejnej dawki tego od czego jest uzależniona.
że oddech jest konieczny do życia to jasne.
ale musi się kryć coś pod uzależnieniem bo przecież żyją osoby które nie używają alkoholu, narkotyków, papierosów itd
co takiego zasłaniane jest przez używanie? musi to coś być
i to właśnie odkrycie tego zakończyło by problem a więc czego tak nie dopuszcza się do świadomości to jest coś osobistego.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ja, alkoholik tadeusz50 Uzależnienia 339 19-09-2021 14:13
Mądre oszczędzanie, żyć z odsetek Tomekkzs Senior w banku 29 23-06-2015 20:49
Jak żyć w kryzysie ? Kazimierz Zarządzanie finansami 32 17-10-2009 11:21
alkoholizm, czy da się z tym żyć? jaras Uzależnienia 512 02-06-2009 08:09
Schizofrenia - jak żyć? - bezpłatne warsztaty admin Zaproszenia 0 16-02-2009 16:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.