menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-09-2011, 08:56
artysta.fotograf artysta.fotograf jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Kielce
Posty: 12
Domyślnie Political fiction Piotra Szulkina fenomenem przenikliwości społeczeństwa polskiego.


Wojna Światów [1981]
Golem
Obi Oba Koniec Cywilizacji
Ga Ga Chwała Bohaterom [1985]

Kiedy to nakręcono, a nadal zachowania ludzi na filmach są aktualne i ponadczasowe?

Fascynująca znajomość, przenikliwość otaczającej nas rzeczywistości i mówię tu o roku 2011.

Bardzo ciężka lektura i bardzo dobra.

(nie jest to wątek o filmach, ale o zachowaniach społeczeństwa i polityce)
  #2  
Nieprzeczytane 28-09-2011, 09:34
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Nie

Cytat:
Napisał artysta.fotograf
Wojna Światów [1981]
Golem
Obi Oba Koniec Cywilizacji
Ga Ga Chwała Bohaterom [1985]

Kiedy to nakręcono, a nadal zachowania ludzi na filmach są aktualne i ponadczasowe?

Fascynująca znajomość, przenikliwość otaczającej nas rzeczywistości i mówię tu o roku 2011.

Bardzo ciężka lektura i bardzo dobra.

(nie jest to wątek o filmach, ale o zachowaniach społeczeństwa i polityce)


A może byś tak chciał pogadać o Obywatelu Kane lub Metropolis,hę ?! Coś Ci się chyba po....kićkało !!!


Tylko 11 dni do wyborów !
Całe życie polega na trudnej sztuce wyboru !
Nie łudź się, zawsze dokonujesz wyboru,nawet kiedy nic nie robisz !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #3  
Nieprzeczytane 28-09-2011, 09:37
artysta.fotograf artysta.fotograf jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Kielce
Posty: 12
Domyślnie Nic mi sie nie pokićkało...

Nic mi sie nie pokićkało...
  #4  
Nieprzeczytane 28-09-2011, 16:00
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Cytat:
artysta fotograf napisał-Fascynująca znajomość, przenikliwość otaczającej nas rzeczywistości i mówię tu o roku 2011.
Artysto fotografie dziwisz się naszą rzeczywistością jak byś przeniósł się nie z naszej rzeczywistości, przecież postęp nie tylko jest w fizyce chemii czy medycynie ale i w psychologii czy socjologii.
Czy my mamy tkwić w X wieku? Jak ci się coś nie podoba że to manipulacja to napisz i ustosunkuj się do tego , albo zmień watek albo się dalej podniecaj .... Political fiction Piotra Szulkina fenomenem przenikliwości społeczeństwa polskiego. ...
....a to co piszesz .......Bardzo ciężka lektura i bardzo dobra......... pisz dalej i zaliczaj posty.
  #5  
Nieprzeczytane 28-09-2011, 16:09
artysta.fotograf artysta.fotograf jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Kielce
Posty: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Artysto fotografie dziwisz się naszą rzeczywistością jak byś przeniósł się nie z naszej rzeczywistości, przecież postęp nie tylko jest w fizyce chemii czy medycynie ale i w psychologii czy socjologii.
Czy my mamy tkwić w X wieku? Jak ci się coś nie podoba że to manipulacja to napisz i ustosunkuj się do tego , albo zmień watek albo się dalej podniecaj .... Political fiction Piotra Szulkina fenomenem przenikliwości społeczeństwa polskiego. ...
....a to co piszesz .......Bardzo ciężka lektura i bardzo dobra......... pisz dalej i zaliczaj posty.

Tak, postęp jest niesamowity - masz rację. Zwłaszcza w lotnictwie, gdzie samolot nie potrafi wylądować na lotnisku w Smoleńsku... Może odpowiedź dlaczego samolot nie wylądował widzimy w jakiś filmie Pana Szulkina?
Według mnie człowiek jest w wielu płaszczyznach taki sam jak 1000 lat temu.
  #6  
Nieprzeczytane 28-09-2011, 19:13
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Cytat:
Artysta fotograf napisał-Według mnie człowiek jest w wielu płaszczyznach taki sam jak 1000 lat temu.
Jesteś artystą i możesz sobie tak myśleć i wierzyć że wiedza człowieka jest taka sama jak 2011lub 5772 lata temu i od tego czasu nie zmieniły się nasze poglądy .
Jesteś byłym pilotem że chcesz dyskusji o lotnictwie , czy jednym z nawiedzonych.
  #7  
Nieprzeczytane 28-09-2011, 20:19
mysle.wiec.jestem mysle.wiec.jestem jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Posty: 25
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Jesteś artystą i możesz sobie tak myśleć i wierzyć że wiedza człowieka jest taka sama jak 2011lub 5772 lata temu i od tego czasu nie zmieniły się nasze poglądy .
Jesteś byłym pilotem że chcesz dyskusji o lotnictwie , czy jednym z nawiedzonych.

Ten elitarny pułk lotniczy to patologia. Niczego nie dorobiło się starsze pokolenie.
  #8  
Nieprzeczytane 28-09-2011, 20:36
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Matko kochana może byś tę myśl o Szulkinie i jego koncepcji katastrofy smoleńskiej poddał Kaczyńskiemu. Można ją niezwykle twórczo rozwinąć. Artystycznie dodałabym.
Zaraz, zaraz, a czy Mickiewicz nic o smoleńskiej mgle nie pisał.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
  #9  
Nieprzeczytane 28-09-2011, 20:39
mysle.wiec.jestem mysle.wiec.jestem jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Posty: 25
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Matko kochana może byś tę myśl o Szulkinie i jego koncepcji katastrofy smoleńskiej poddał Kaczyńskiemu. Można ją niezwykle twórczo rozwinąć. Artystycznie dodałabym.
Zaraz, zaraz, a czy Mickiewicz nic o smoleńskiej mgle nie pisał.

Nie chodzi o mgłe ale o patologiczne zachowania.
  #10  
Nieprzeczytane 28-09-2011, 20:50
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Cytat:
Ten elitarny pułk lotniczy to patologia. Niczego nie dorobiło się starsze pokolenie.
Na temat pułku lotniczergo możesz pogadać z panem posłem http://www.meritum.us/wp-content/upl...acierewicz.jpg w jego biurze mieściło się
w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Słowackiego 9 na drugim piętrze pewnie teraz też ale dla pewności sprawdź w PiS -ie
  #11  
Nieprzeczytane 28-09-2011, 20:53
mysle.wiec.jestem mysle.wiec.jestem jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Posty: 25
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Na temat pułku lotniczergo możesz pogadać z panem posłem http://www.meritum.us/wp-content/upl...acierewicz.jpg w jego biurze mieściło się
w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Słowackiego 9 na drugim piętrze pewnie teraz też ale dla pewności sprawdź w PiS -ie

To jest dyskusja porównująca filmy Szulkina z obecną sytuacją w PL.
  #12  
Nieprzeczytane 28-09-2011, 21:02
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Że co?

Cytat:
Napisał mysle.wiec.jestem
To jest dyskusja porównująca filmy Szulkina z obecną sytuacją w PL.



To całkiem tak jak kiedyś - ''Słoń ,a sprawa polska'' - to były czasy.......hmmmm,rozmarzyłam się. No i ewakuuję się,bo tu pełen odlot ....samolotowy !


Tylko 12 dni do wyborów !
Całe życie polega na trudnej sztuce wyboru !
Nie łudź się, zawsze dokonujesz wyboru,nawet kiedy nic nie robisz !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #13  
Nieprzeczytane 28-09-2011, 21:19
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Cytat:
To jest dyskusja porównująca filmy Szulkina z obecną sytuacją w PL.
A nie wiesz co się stało z artystą fotografem tym od zdjęć filmowych- myślę że się mu nic nie stało
  #14  
Nieprzeczytane 28-09-2011, 21:28
mysle.wiec.jestem mysle.wiec.jestem jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Posty: 25
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
A nie wiesz co się stało z artystą fotografem tym od zdjęć filmowych- myślę że się mu nic nie stało

Może nie chce się zniżać do poziomu dyskusji...
  #15  
Nieprzeczytane 28-09-2011, 22:09
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Artysta i fotograf czyli twórca tematu pisze dysertację na temat- Echa katastrofy smoleńskiej u Galla Anonima."
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
  #16  
Nieprzeczytane 28-09-2011, 22:11
mysle.wiec.jestem mysle.wiec.jestem jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Posty: 25
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Artysta i fotograf czyli twórca tematu pisze dysertację na temat- Echa katastrofy smoleńskiej u Galla Anonima."

Biorąc pod uwagę jak nisko spadł poziom dyskusji to raczej "20 000 mil podmorskiej żeglugi".
  #17  
Nieprzeczytane 29-09-2011, 08:56
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

czytam, to czytam i niiiiiiiiiiiiiiiiiiiic , ale to niiiiiiiiiiiiiiic nie rozumiem. Chyba jednak 20ooo mil podmorskiej żeglugi,albo jakie schi...
  #18  
Nieprzeczytane 29-09-2011, 09:28
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
czytam, to czytam i niiiiiiiiiiiiiiiiiiiic , ale to niiiiiiiiiiiiiiic nie rozumiem. Chyba jednak 20ooo mil podmorskiej żeglugi,albo jakie schi...

Jak jeszcze tego słonia dołożyć, to napewno masz rację i nic więcej już dodawać nie trzeba.
Chyba, że autor wolno nam wyjawi co miał na myśli.
  #19  
Nieprzeczytane 29-09-2011, 10:06
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Gaduła

Cytat:
Napisał pluto37
Jak jeszcze tego słonia dołożyć, to napewno masz rację i nic więcej już dodawać nie trzeba.
Chyba, że autor wolno nam wyjawi co miał na myśli.





Po prostu mamy kolejny wątek na którym bez stanu pomroczności jasnej ani rusz,jak nie masz pod ręką jakiejś maryśki lub innego zioła - staropolskie środki mogą być niewystarczające - to odpadasz . A wątek tak jak temu podobne ,zanim się na dobre rozpali to zgaśnie.


Tylko 10 dni do wyborów !
Całe życie polega na trudnej sztuce wyboru !
Nie łudź się, zawsze dokonujesz wyboru,nawet kiedy nic nie robisz !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #20  
Nieprzeczytane 29-09-2011, 10:20
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Artysto Fotografie ,myślę więc jestem, nie narzekaj tylko pomyśl coś ty napisał.Nikt z nas na forum polityka myślę że nie śledzi specjalnie kariery zawodowej Piotra Szulkina i nie musi być zorientowany w tym co obecnie Szulkin porabia.
Pamiętamy go z tego coś nam napisał i z innych filmów które kręcił przed 1989 bo był wtedy pupilem władzy by wyrastał ponad przeciętność i z późniejszych sporów o środki i pretensje do całej rzeczywistości związanej z promocją kultury w Polsce , znajdzie każdy w internecie.Artysta jak chce istnieć to musi wszystko robić by tworzyć by jego nazwisko było znane i media o tym mówiły

Przecież mogłeś napisać i byśmy wszyscy wiedzieli:
Piotr Szulkin (1950) – reżyser, pisarz, scenarzysta. Absolwent i profesor Szkoły Filmowej w Łodzi. Autor m.in. filmów „Golem” (1979), „Wojna światów - następne stulecie” (1981), „O-bi, o-ba. Koniec cywilizacji” (1984), „Ga, ga. Chwała bohaterom” (1985), „Femina” (1990), „Mięso (Ironica)” (1991) i „Ubu Król” (2003). W 2006 roku nakładem Korporacji Ha!art ukazała się jego proza „Socjopatia”.
„Epikryza” premiera tej książki była w kwietniu 2011, to proza egzystencjalna. Komiczny, groteskowy, depresyjny i surrealny obraz świata. Potężna dawka zgorzknienia, przegrania, choroby zaserwowana wszystkim między oczy. Komizm i śmiech splata się z dramatem bohaterów.Naprawdę opłaca się wydać 29 zł za 144 strony i tu...... twoje odczucia i spostrzeżenia i byśmy coś z tego wiedzieli./epikryza termin medyczny/
Kto tą książkę przeczytał by się do jego prozy odniósł lub tę książkę przeczytał.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zamość - perła w architekturze polskiego renesansu. z centrum lubelskie 112 02-11-2023 12:59
17 maja - Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego - komentarze 84.175.98.xxx Ogólny 0 17-05-2011 10:56
Zamordowano mlodego polskiego historyka ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 30 17-07-2010 11:08
Osoby starsze ciężarem dla społeczeństwa? - komentarze 2317kuba Ogólny 5 26-05-2010 14:24
Zaproszenie do Galerii Malarstwa Polskiego Muzeum Narodowego kate Zaproszenia 0 13-08-2009 17:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.