menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1601  
Nieprzeczytane 06-09-2013, 21:44
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech ostatnio dodana do zbioru

Henning Mankell - Piąta kobieta<--- czyta Leszek Filipowicz
Kultowy kryminał z Kurtem Wallanderem!
W afrykańską noc podczas brutalnej napaści giną cztery zakonnice, a wraz z nimi tytułowa piąta kobieta. Kilka miesięcy później w Szwecji zaczynają się zabójstwa dokonywane z wyjątkowym okrucieństwem. Dochodzenie stoi w miejscu. Nie wiadomo, co łączy kolejne ofiary: poetę ornitologa, miłośnika orchidei, profesora uniwersytetu. Czas nagli; komisarz Wallander, dla którego śledztwo zbiega się z osobistymi zmartwieniami, musi zrobić wszystko, by nie dopuścić do następnego morderstwa.
Wartką, pełną nagłych zwrotów akcję wzbogacają refleksje autora o patologiach nękających szwedzkie społeczeństwo. Czytelnicy stęsknieni za gęstym, inteligentnym „kryminałem społecznym” znajdą tu pasjonującą intrygę i sporą dawkę emocji.
W Piątej kobiecie świetnie przedstawione zostały procedury policyjne, dzięki czemu obraz dochodzenia staje się niezwykle realistyczny. To jedna z najlepszych powieści kryminalnych Mankella, a zarazem jedna z najciemniejszych przedstawicielek szwedzkiego noir.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1602  
Nieprzeczytane 06-09-2013, 22:09
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech Przepiękna powieść

Michael Blace - Tańczący z wilkami <--- czyta Zbigniew Zapasiewicz
Film oparty na tej powieści rzucił na kolana Amerykańską Akademię Filmową, zdobywając 7 Oskarów!
Wraz z książką Michaela Blake’a rozpoczął się wielki renesans ginącego gatunku literackiego – westernu. Znajdziesz w niej to, co w powieściach z Dzikiego Zachodu najlepsze, a ponadto zaskoczy cię ona swoim bogactwem.


Porucznik Dunbar zostaje zesłany przez swojego zwierzchnika, by strzec pewnego fortu w Ameryce Północnej.W samotności doprowadza fort do stanu użyteczności, zaprzyjaźnia się z wilkiem,który wciąż przychodzi zaciekawiony obecnością człowieka, i poznaje Indian. Ci na początku podchodzą do Dunbara nieufnie, ale z czasem porucznik zyskuje aprobate Dzikiego Ludu i wkracza w ich społeczeństwo...

Michael Blake – autor książki pracował w fabrykach farmaceutycznych, gazetach, w rozgłośniach radiowych, zmywał naczynia i sprzedawał choinki. Mieszka w Nowym Meksyku z psem Niedźwiedziem i dwoma końmi – Projektem i Quanahem.
W chwili obecnej pracuje nad dalszym ciągiem „Tańczącego z Wilkami”.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1603  
Nieprzeczytane 10-09-2013, 20:56
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Cytat:
Napisał Srebrzysta
Henning Mankell - Piąta kobieta<--- czyta Leszek Filipowicz
Kultowy kryminał z Kurtem Wallanderem!

Zaklepuję! Zakochana jestem w Kurcie Wallanderze.

Na razie mam Psy z Rygi ....ale tę dodaję do zakładek.
Dziękuję ,jak nie wiem co.

W dodatku czyta Filipowicz,to mi odpowiada. On się popisuje,ale to właśnie lubię.

W Psy z Rygi płynie głos lektora jak oliwa i nie wiem czy wytrwam.

Tańczący z wilkami - naprawdę piękna. Potwierdzam.


Wdzięczny mól się kłania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1604  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 15:03
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech Egzotyczna saga rodzinna

Lisa See - Dziewczęta z Szanghaju <--- czyta Paulina Holtz

Powieść obyczajowa autorki „Kwiatu śniegu i sekretnego wachlarza”, „Miłości Peonii” oraz „Na Złotej Górze”.

Egzotyczna saga rodzinna, rozgrywająca się przez dwadzieścia lat (1937-57) w Szanghaju i Los Angeles. Historia dwóch chińskich sióstr, modelek, które wychodzą za dwóch braci, chińskich emigrantów z USA, i wyjeżdżają do Ameryki, uciekając przed koszmarem wojny chińsko-japońskiej.
Podczas trwąjacej wiele miesięcy podróży do mężów do Ameryki, płoche dziewczęta stają się dorosłymi kobietami z bagażem przykrych doświadczeń. Do Los Angeles docierają ze swą największą tajemnicą związaną z córeczką jednej z nich. Siostry nie wiedzą, że także w ich nowej rodzinie każdy ma coś do ukrycia i nikt nie jest tym, za kogo się podaje...
Pełna zwrotów i tajemnic akcja, wtopiona w wyjątkową panoramę dwóch kultur, Wschodu i Zachodu, opisanych z malowniczymi szczegółami.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1605  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 15:18
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech Dalsze losy bohaterów - Dziewcząt z Szanghaju

Lisa See - Marzenia Joy <--- czyta Paulina Holtz

W Dziewczętach z Szanghaju poznaliśmy dwie siostry, Pearl i May, uciekające do Ameryki przed koszmarem wojny z Japonią. Pearl była w ciąży, o czym nie wiedziała…
Jest rok 1957. Jej córka, dziewiętnastoletnia Joy słyszy zaciekłą kłótnię matki z ciotką i dowiaduje się wstrząsającej prawdy o swoim pochodzeniu. Zła na matkę i ciotkę ucieka z bezpiecznego Los Angeles i wyrusza do egzotycznych, fascynujących ją Chin, by odnaleźć prawdziwego ojca. Jej przybrana matka Pearl podąża za nią. Ciężka praca i trudne warunki życia na wsi sprawiają, że Joy zaczyna realnie patrzeć na komunistyczne Chiny, po pewnym czasie wchodzi w tamtejsze Wyższe Sfery, nie wiedząc, jak niebezpieczny jest komunistyczny reżim…

Polityka gospodarcza Mao doprowadza do tego, że ludzie masowo umierają z głodu. Pearl i Joy toczą walkę nie tylko ze swoją przeszłością lecz także z bezduszną machiną urzędniczą państwa, w którym nie ma miejsca na normalność... Dramatyczna opowieść o miłości, zdradzie i rodzinnych sekretach na doskonale opisanym tle epoki.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1606  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 17:42
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Ewo, dzięki za kolejne ciekawe propozycje
Mam wgraną "Piata kobietę".
Na razie jednak czytam w realu, dwie najnowsze powieści Susan Vreeland.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1607  
Nieprzeczytane 14-09-2013, 12:27
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech Biografia żydowskiej śpiewaczki z warszawskiego getta

Agata Tuszyńska - Oskarżona Wiera Gran <--- czyta Elżbieta Kijowska

Biografia żydowskiej śpiewaczki z warszawskiego getta, Wiery Gran to opowieść o cenie przeżycia i cieniu, jaki rzuca na dalszy los. Miała wszystko, czego potrzeba wschodzącej gwieździe – egzotyczną urodę, piękny niski kontralt, i muzykę we krwi. Była tak nieśmiała, że pierwsze piosenki śpiewała zza sceny obawiając się zetknięcia z publicznością. Do lata 1939 nagrała kilkadziesiąt piosenek o wszelkich barwach miłości.

Wiera Gran mieszkała i śpiewała w dziennicy zamkniętej od wiosny 1941 do lata 1942. Całe jej dalsze życie było konsekwencją tych kilku miesięcy. Oskarżono ją o współpracę z nazistami, okrzyknięto kolaborantką i unicestwiono za życia.

Uniewinniona w warszawskim procesie Centralnego Komitetu Żydów Polskich opuściła Polskę w 1950 roku.

Wielokrotnie i na kilku kontynentach wzywano do bojkotu „gestapowskiej kurwy”. A jednak trwała.

Występowała w paryskim hotelu Lutetia i w kabarecie Dinarzade, w sali Pleyel i Carnegie Hall, śpiewała gościnnie w Sztokholmie i Londynie, wyjechała na tournee po Ameryce Północnej. Koncertowała u boku Charlesa Aznavoura. W Izraelu widzowie grożą przebraniem się w obozowe pasiaki, jeśli ośmieli się wystąpić na scenie, uciekła do Francji, stamtąd do Wenezueli, ale i tam dosięgła ją przeszłość – pomówienie, znieważenie, zniesławienie, szkalowanie.

Czuła się pogrzebana za życia. Zmarła w Paryżu 19 listopada 2007 roku.

Agata Tuszyńska – pisarka, poetka, reportażystka, córka znanego reportera sportowego Bohdana Tuszyńskiego i dziennikarki Haliny Przedborskiej. Ukończyła Wydział Wiedzy o Teatrze na warszawskiej PWST. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorką książek o teatrze i biografii m.in. Marii Wisnowskiej, Isaaka Bashevisa Singera oraz Ireny Krzywickiej. Ostatnie jej książki autobiograficzne: Rodzinna historia lęku oraz Ćwiczenia z utraty spotkały się z gorącym przyjęciem. W swoim dorobku ma m.in. nagrodą im. Ksawerego Pruszyńskiego, przyznawaną przez polski PEN-Club.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1608  
Nieprzeczytane 14-09-2013, 16:19
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech egzotyka

Junichiro Tanizaki - Dziennik szalonego starca <--- czyta Henryk Machalica

"Dziennik szalonego starca" (1962) jest ostatnią powieścią Tanizakiego, opartą w znacznej części na motywach autobiograficznych.
Znajomość psychiki ludzkiej, gorzkie doświadczenia starości, cierpka mądrość stanowią o doskonałości tej książki. Tanizaki prezentuje tu migawkowo Japonię współczesną, widzianą oczyma człowieka wychowanego w starej tradycji.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1609  
Nieprzeczytane 14-09-2013, 16:59
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech thriller

Scott Turow - Błędy odwracalne <--- czyta Roch Siemianowski

Rommy Gandolph czeka w celi śmierci na wykonanie wyroku za potrójne morderstwo. Jego dryf ku egzekucji dobiega już końca, kiedy Arthur Raven, który z niechęcią podjął się reprezentowania Rommy'ego, otrzymuje wiadomość, że inny więzień może posiadać dowody oczyszczające Gandolpha. Groźnym przeciwnikiem Arthura jest Muriel Wynn, pierwszy zastępca oskarżyciela publicznego hrabstwa Kindle. Muriel i Larry Starczek, detektyw, który prowadził śledztwo w tej sprawie, z wielu powodów nie chcą dopuścić, by Rommy uniknął śmierci. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że Gillian Sullivan, która uznała Gandolpha za winnego, sama niedawno wyszła z więzienia, odbywszy wyrok za branie łapówek.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1610  
Nieprzeczytane 14-09-2013, 18:59
tenia tenia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 61
OK witaj Srebrzysta

zawsze wypatruję Twoich rekomendacji i z reguły są dla mnie trafione
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1611  
Nieprzeczytane 14-09-2013, 20:09
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
OK powieść ze znakomitą puentą

Meg Wolitzer - Żona <--- czyta Krystyna Czubówna

Tytułowa żona to 64-letnia kobieta, która jednak wymyka się stereotypwi ustatkowanej, starszej pani. To życiowa partnerka sławnego pisarza, z którym właśnie odbywa podróż lotniczą do Helsinek po odbiór nagrody stanowiącej ukoronowanie jego twórczości. Kilka godzin spędzonych w samolocie staje się pretekstem do wewnętrznego rozliczenia z czterdziestoletnią historią ich małżeństwa i emocjami, które przez te lata się zrodziły - od miłości, przez wstręt i nienawiść do męża. Z jednej strony portret męża to znakomita ilustracja do feministycznej krytyki panów tego świata, a więc mężczyzny czarującego, przekonanego o swej moralnej i intelektualnej wyższości, protekcjonalnie traktującego żonę, która poświęciła dla niego własną potencjalną karierę pisarki. Ale jest tam też coś więcej niż tylko zwykłe feministyczne popisy - powieść poprzez różne aluzje rzucane na temat rozmiarów poświęcenia żony powoli wsysa jak rasowy horror i tym się w istocie okazuje na samym końcu. Napisana z werwą, błyskotliwa, pełna ironii opowieść ze znakomitym zakończeniem.

Z komentarza:
"Błyskotliwa i pełna ironii powieść ze znakomitą puentą. Żona podejmuje trudny temat małżeńskiej miłości i nienawiści, które niczym dążące do harmonii przeciwności yin i yang nie mogą istnieć jedna bez drugiej. Zgłębia zawiłe, destrukcyjne i utrzymywane w mroku tajemnicy układy, jakie mąż i żona potrafią w głębi serca zadzierzgnąć i realizować z żelazną konsekwencją. Ta powieść jest gorzka i czuła, zatrważająca i dowcip-na, pełna smutku, ale i uśmiechu. Jest próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie, czy i gdzie są granice wzajemnego oddania i lojalności w mał-żeństwie, czy warto milczeć, czy może lepiej krzyczeć.
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1612  
Nieprzeczytane 19-09-2013, 16:03
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał Srebrzysta
Meg Wolitzer - Żona <--- czyta Krystyna Czubówna

I już jej słucham..
Dzięki Ewuniu za link.
Dodatkowa przyjemność ze słuchania lektorki - Krystyny Czubówny.

Swoją drogą..jak ona daje radę... Wszędzie jej głos słychać.
A głos ma! Majątek!...jak słowik z wierszyka Tuwima.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1613  
Nieprzeczytane 19-09-2013, 19:30
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Szukam książki "Samozwaniec" Jacka Komudy.Najlepiej do słuchania,ale i tekst do czytania także.

Gdyby ktoś miał bardzo proszę o informację.

Dosłuchałam "Matkę". Bardzo przygnębiająca powiesć.Kilka razy już miałam jej dosyć,ale coś takiego ma w sobie,że wracałam,aby skończyć.

"Piąta kobieta "dobrze mi sie trafiła,bo to jakby następna po" Psach z Rygi".
Są elementy wiażące i to emocjonalne,chociaż i jako pierwszą też z zaciekawieniem mozna czytać.
Inspektor Wallander opiekuje się swoim ojcem , staruszkiem,ale pełnym oryginalności.
To sprawa poboczna,bo główne jest,jak zawsze intrygujące śledztwo.

Pozdrawiam kochających świat ksiażek.

Ostatnio edytowane przez elizka : 19-09-2013 o 19:37.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1614  
Nieprzeczytane 19-09-2013, 20:04
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Elizko, jestem zaskoczona, bo "Matka", bardzo mi się podobała.
"Żona"...dość nudna, mimo wspaniałej lektorki.
Pozytywne zjawisko, różnie odbieramy te same książki
Tak być powinno
Teraz czytam w realu, książki Susan Vreeland - "Niedziela nad Sekwaną".
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1615  
Nieprzeczytane 19-09-2013, 21:30
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Gnębiło mnie poczucie zranienia matki zaginionej córki.Jej przerażenie i zwątpienia też mnie dopadały.Wlaściwie wszystkie kobiety w tej powieści były matkami i każda pełniła swoją rolę życiową.
Ten ciężki nastrój mnie przybijał,ale ciekawiła mnie kolej dalszych zdarzeń.

Właśnie dlatego coś jest wartościowe,że wzbudza takie czy inne emocje,nie daje się zapomnieć,przejsć ot,tak sobie.
Przeczytać i zapomnieć.To nie z "Matką".

Pozdrawiam Cię Astro.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1616  
Nieprzeczytane 19-09-2013, 22:46
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

O książce "Matka"....
Cytat:
Napisał elizka
Gnębiło mnie poczucie zranienia matki zaginionej córki.Jej przerażenie i zwątpienia też mnie dopadały. (...)
Ten ciężki nastrój mnie przybijał,ale ciekawiła mnie kolej dalszych zdarzeń.
Mną targały podobne odczucia, elizko.
Była przygnębiająca i dłużyło się czekanie na rozwiazanie.
Do tego tyle innych dramatycznych i smutnych zdarzeń pobocznych, zwiazanych z innymi bohaterami książki.
Ale z drugiej strony, czy w życiu jest tak: raz-prast i rozwiazanie?
Też nie.
Jednak nie będzie to książka, do której chciałabym wracać...

Pozdrawiam Astrę i elizkę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1617  
Nieprzeczytane 22-09-2013, 18:43
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Dziś o 20.10 na ALE KINO zobaczyć można film

z inspektorem Wallanderem.

Ja zobaczę go po raz pierwszy.Ciekawe,ciekawe czy podobnie go sobie wyobrażałam czytajac książki Mankella.

Miłego wieczoru.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1618  
Nieprzeczytane 23-09-2013, 00:12
Srebrzysta's Avatar
Srebrzysta Srebrzysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Elbląg
Posty: 1 179
Uśmiech świetna książka w doskonałej interpretacji

Aleksandra Tyl - Miłość wyczytana z nut <--- czyta Joanna Lissner

Wzruszająca, ale i zabawna powieść o miłości, przeznaczeniu i dokonywaniu trudnych życiowych wyborów.
28-letnia Eliza pracuje jako świetliczanka, prowadząc spokojne, ustabilizowane życie. Nagle na jej drodze pojawia się dwóch mężczyzn: romantyczny skrzypek Bruno i pragmatyczny lekarz Adam. Obydwaj starają się o względy Elizy. Wybór tylko pozornie jest prosty, bo choć serce Elizy pragnie namiętności i pod tym względem skłania się ona ku skrzypkowi, to z drugiej strony rozum podpowiada, że życie z przebojowym, przedsiębiorczym Adamem może okazać się równie udane, a przede wszystkim dające gwarancję spokoju i bezpieczeństwa bez trosk o potrzeby materialne. Podjęcie decyzji dodatkowo komplikuje fakt, iż Eliza spodziewa się dziecka.
Jakie będą konsekwencje jej wyborów? Czy decyzja okaże się słusznaCzy serce może wygrać z rozumem lub odwrotnie?


Audioksiążkę Aleksandry Tyl odkryłam w 2012
post 967 z 20.01.2012 = Aleksandra Tyl - Aleja Bzów
__________________
uczymy się całe życie, a ciągle wiemy zbyt mało...
Polecam audioksiążki
kluczyk = Felcia5
zapraszam do bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1619  
Nieprzeczytane 23-09-2013, 17:52
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Wysłuchałam... Lisa See - Dziewczęta z Szanghaju <--- czyta Paulina Holtz.

Ściągam drugą część, bardzo ciekawa. Tło historyczne, mało znane, ale bardzo interesujące
Holtz, dobrze czyta
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1620  
Nieprzeczytane 29-09-2013, 12:06
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Witam
Wysłuchałam dwa tomy o dziewczynach z Szanghaju.
Polecam, bardzo dobra lektura,
Wiele dowiedziałam się o komunistycznych Chinach.
Do tego ciekawe dzieje rodziny w Stanach i Chinach.
Paulina Holtz, czyta bardzo dobrze
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Książki - recenzje szczęśliwa13 Książka, literatura, poezja 499 13-09-2009 23:24
Olimpiada 2008 - Nasze Recenzje jolita Różności - wątki archiwalne 44 23-08-2008 11:35
książki, prasa redoku Kupię, sprzedam, zamienię 1 07-02-2008 10:32
książki basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-01-2008 20:01
Moje recenzje lub słowa krytyki czyli chodzę po forum i czytam... jolita Różności - wątki archiwalne 29 17-11-2007 16:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.