menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 20:26
monia's Avatar
monia monia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: dolnoslaskie
Posty: 171
Domyślnie Pieniądze


Czy pieniądze dają szczęście .Biedni zazdroszczą bogatym
bogaći powiadają że pieniądze to nie wszystko .Ja powiadam pieniądze ulatwiają życie z nimi się wygodnie żyje .
Pieniadze nie zalatwią wszystkiego.
A co Wy myslicie
__________________
  #2  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 20:51
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Moniu

pieniądze ułatwiają życie z całą pewnością ale na szczęście nie wszystko można za nie kupić. Zdrowia, miłości i szczęścia z pewnością za pieniądze nie kupimy.
  #3  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 20:53
monia's Avatar
monia monia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: dolnoslaskie
Posty: 171
Domyślnie

W takim razie niemamy zbytnio czego zazdrościc bogatym chyba ich wycieczek
__________________
  #4  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 21:15
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Bogatym wogóle nie mamy czego zazdroscić...raczej im współczuć , to sa częstokroć biedni, samotni ludzie, którzy na jakimś etapie pogubili sie z powodu pieniędzy.
A wogóle jaka jest definicja bogactwa-od jakiej sumy, momentu człowiek staje sie bogaty?Kazdy inaczej chyba tę sprawe ocenia w zależnosci od tego jaki posiada status chyba...w miarę jak tak sobie piszę , myślę Moniu, ze ciekawy temat i pojemnościowy...nawet nie myślałam.
  #5  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 21:25
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Pieniadze sa fajne jak nagle dostaje sie niespodziewanie jakas wielka sume.. Np wygrana w totka

Ja nie obrazilabym sie jakby wpadlo mi kilka milionow o tak sobie..
Z drugiej strony wygrana taka powoduje ze sie robisz od razu slawny na caly swiat.. i co za tym idzie rozne nieprzyjemnosci z tym zwiazane.. kurcze. I tak zle i tak niedobrze..
Pewnie najlepiej byloby wygrac jakas fajna sumke ale nie juz taka olbrzymia aby wszyscy ci zaczeli zazdroscic..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #6  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 21:31
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Monia=pieniądze. Nie ?
  #7  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 21:36
monia's Avatar
monia monia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: dolnoslaskie
Posty: 171
Domyślnie

Malwinko mój bratanek jest bardzo majetnym czlowiekiem rostal się z żoną po dwóch latach malżeństwa . Powodem bylo odejście do innego mężczyzny który byl caly czas w jej życiu.Wychodząc za niego zamąz myslala o pieniądzach. Po rozwodzie otrzymala dośc pokażną sumke .Bratanek bardzo kochal swoją żone od rozwodu minelo już trzy lata a on wdalszym ciągu niemoże się pozbierać .Rozmyslalam onim i pomyslalam czy czlowiek może być tak okrutny i obludny nawet stojac przy oltażu biorac Boga za światka klamać dla pieniędzy
__________________
  #8  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 21:43
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Ja tam bogatym nie zazdroszczę, owszem chciałabym mieć więcej pieniędzy ale nie aż tyle żeby wynajmować ochroniarza i czuć się we własnym domu jak w więzieniu, albo bać się że ktoś z mojej rodziny zostanie uprowadzony dla okupu o co to to nie.
__________________
  #9  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 21:53
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Nie wiem czy ci bogacze są szczęśliwymi ludżmi, przecież oni o niczym nie marzą, bo ich zachcianki są spełniane, nie znają radosci z otrzymania czegoś o czym wciąż się myślało,ile radości ich omija...czytalam kiedyś książkę ''corka króla mafii'', miała wszystko, a zazdrościła biednej koleżance ze studiów, ktora szalała z radości kiedy w nagrodę otrzymała wymarzoną wycieczkę. Ta miliarderka nie znała uczucia radości z otrzymania czegokolwiek, w sumie była bardzo nieszczęśliwa
  #10  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 22:06
monia's Avatar
monia monia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: dolnoslaskie
Posty: 171
Domyślnie

Coś w tym jest pieniądze jednak niedają szczęscia .
Zycie prywatne bogatych niejest takie szczęśliwe jak by sie wydawalo mówie to na przykladzie mego bratanka.Który ma wszystko tylko nie potrafi kochać
__________________
  #11  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 22:26
Niunio-Jola's Avatar
Niunio-Jola Niunio-Jola jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Gdynia
Posty: 581
Domyślnie Hejka

Byłabym bardzo szczęśliwa gdyby niespodziewanie wpadło mi np. 10 tysięcy zł. Tylko tyle. Bardzo ułatwiłoby mi to życie. żyłabym spokojniej.
  #12  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 22:43
nektarynka's Avatar
nektarynka nektarynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: woj.kujawsko-pomorskie
Posty: 5 192
Domyślnie ;;;;Witajcie ;;; kochani;;;;

Mówi się pieniądze szczęścia nie dają ,,,nawet się zgadzam z tym powiedzeniem ,ale nie miejmy ich to nas bieda dopadnie i z czego żyć ,tak się nie da, a mało to widzimy bezdomnych
na pewno nie dobrze być bardzo bogatym bo wtedy wszystko daje w łeb ani ,zgody w rodzinie bo woda sodowa uderza do głowy ,po prostu źle się dzieje w rodzinie ,strach żyć i mieszkać bo ogarnia strach przed bandziorami ,ale mieć tyle żeby starczyło na godne życie żeby człowiek niczego sobie nie odmawiał ,ale nie nasze doczekanie ,marzę żeby wygrać w totka ale gdybym odkładała do skarbonki to co wydaję to przynajmniej bym coś miała a tak guzik ,,ale nadzieja,,,,hi,hi,
  #13  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 22:47
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał nektarynka
Mówi się pieniądze szczęścia nie dają ,,,nawet się zgadzam z tym powiedzeniem ,ale nie miejmy ich to nas bieda dopadnie i z czego żyć ,tak się nie da, a mało to widzimy bezdomnych
na pewno nie dobrze być bardzo bogatym bo wtedy wszystko daje w łeb ani ,zgody w rodzinie bo woda sodowa uderza do głowy ,po prostu źle się dzieje w rodzinie ,strach żyć i mieszkać bo ogarnia strach przed bandziorami ,ale mieć tyle żeby starczyło na godne życie żeby człowiek niczego sobie nie odmawiał ,ale nie nasze doczekanie ,marzę żeby wygrać w totka ale gdybym odkładała do skarbonki to co wydaję to przynajmniej bym coś miała a tak guzik ,,ale nadzieja,,,,hi,hi,

No widzisz Nektarynko.. bardzo prosto to wyjasnilas..
Nie chodzi o to zeby miec jakies wielkie pieniadze tylko o to zeby miec godne zycie a do tego jednak troche pieniedzy potrzeba.. Godne zycie jest szczesciem.. przynajmniej dla mnie..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #14  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 22:56
monia's Avatar
monia monia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: dolnoslaskie
Posty: 171
Domyślnie

Nie mam dużych wymagań jeśli chodzi o kase .
wystarczy że mam na oplaty
moje ulubione podróże, jedzonko jakis ćiuszek no i obowiązkowo na paliwo i żeby zdrowie dopisywalo i nie są mi potrzebne miliony bo nadmiar gotówki to klopoty .
__________________
  #15  
Nieprzeczytane 14-03-2009, 17:31
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Pieniądze, wielkie pieniądze bywają przyczyną kłopotów

Bardzo kosztowna zdrada.

Niemiecka miliarderka Susanne Klatten zapłaciła za swój romans wysoką cenę: straciła wielkie pieniądze i, co jeszcze bardziej bolesne, dobrą reputację i tak ceniony przez siebie spokój.


Jak widzicie moi mili duża forsa może być przyczyną wielkich kłopotów.
http://wiadomosci.onet.pl/1547328,2679,1,bardzo_kosztowna_zdrada,kioskart.ht ml
  #16  
Nieprzeczytane 14-03-2009, 17:47
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie pieniądze a zdrowie

Gdyby komuś z Was (odpukać) przytrafiła się jakaś dłuższa choroba - sprobujcie się leczyć nie mając pieniędzy - wiem to z własnego doświadczenia. Mąż choruje już drugi miesiąc (leczy się oczywiście prywatnie- bo już by go chyba nie było) no i tak po pierwsze wizyta ....zł leki drogie, dieta ścisła itd. no nie wiem jak by to było. Nie do szczęścia są one potrzebne - żeby zaspokajać zachcianki, ale dla ratowania zdrowia trzeba mieć w naszym wieku jakieś odłożone pieniążki- niestety.
  #17  
Nieprzeczytane 14-03-2009, 17:55
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Jadziu, masz rację

Cytat:
Napisał Jadwiga_G
Gdyby komuś z Was (odpukać) przytrafiła się jakaś dłuższa choroba - sprobujcie się leczyć nie mając pieniędzy - wiem to z własnego doświadczenia. Mąż choruje już drugi miesiąc (leczy się oczywiście prywatnie- bo już by go chyba nie było) no i tak po pierwsze wizyta ....zł leki drogie, dieta ścisła itd. no nie wiem jak by to było. Nie do szczęścia są one potrzebne - żeby zaspokajać zachcianki, ale dla ratowania zdrowia trzeba mieć w naszym wieku jakieś odłożone pieniążki- niestety.
przerabiam ten temat od prawie 5 lat.
  #18  
Nieprzeczytane 14-03-2009, 17:56
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadwiga_G
Gdyby komuś z Was (odpukać) przytrafiła się jakaś dłuższa choroba - sprobujcie się leczyć nie mając pieniędzy - wiem to z własnego doświadczenia. Mąż choruje już drugi miesiąc (leczy się oczywiście prywatnie- bo już by go chyba nie było) no i tak po pierwsze wizyta ....zł leki drogie, dieta ścisła itd. no nie wiem jak by to było. Nie do szczęścia są one potrzebne - żeby zaspokajać zachcianki, ale dla ratowania zdrowia trzeba mieć w naszym wieku jakieś odłożone pieniążki- niestety.
I tu jest cała prawda. Po drugie gdzie jest granic bogactwa? Dla jednego będzie kilka tysięcy zł. odłożone gdzieś. Natomiast dla innego kilka milionów dolarów jest mało. Taka moja refleksja.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #19  
Nieprzeczytane 14-03-2009, 18:09
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Tadzio

Cytat:
Napisał tadeusz50
I tu jest cała prawda. Po drugie gdzie jest granic bogactwa? Dla jednego będzie kilka tysięcy zł. odłożone gdzieś. Natomiast dla innego kilka milionów dolarów jest mało. Taka moja refleksja.
moim skromnym zdaniem bogactwo to nadmiar luksusowych dóbr, ile można mieć wspaniałych rezydencji, samochodów, kosztowności, pieniędzy?
  #20  
Nieprzeczytane 14-03-2009, 18:40
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Pieniądze szczęścia nie dają....ale spróbujcie żyć bez pieniędzy
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sprzedam super książki za małe pieniądze baburiba Kupię, sprzedam, zamienię 3 14-03-2009 23:34
Znaleziono pieniądze na aktywizację zawodową grupy 50+ - komentarze Nuneh Ogólny 6 16-01-2009 14:32
Żyję - więc narzekam,głównie na pieniądze i zdrowie Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 114 07-01-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.