menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Muzyka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Muzyka Muzyka słuchana i wykonywana - od klasycznej do tej całkiem współczesnej, od opery do "Idola" - jedym słowem wszystko o świecie dźwięków.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 07-07-2019, 09:30
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 329
Domyślnie Koncerty, koncerty, zielone liście...


Jeżdżę na wiele koncertów, muzyka trzyma mnie przy życiu, postanowiłam o niektórych opowiedzieć.

Opowiem Wam nieco o Dolinie Charlotty, gdzie od lat odbywają się Festiwale Legend Rocka.
Położona między Słupskiem a Ustką, prawie w środku, wokoło same pola i rolniczy krajobraz.
Już parkingi urządzone przez miejscowych z wykoszonych łąk robiły wrażenie,
pełno samochodów z rejestracjami z całej Polski i zza granicy.
Sam wielki amfiteatr położony w dole, wśród drzew, pod gwiazdami, ma klimat.
I kto tutaj bywał! Na planszach można zobaczyć co nieco.



__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów. ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 07-07-2019, 09:33
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 329
Domyślnie

John Fogerty, solista i założyciel nieistniejącego już Creedence Clearwater Revival, bardzo popularnego w latach 60 ubiegłego wieku, przyjechał po raz pierwszy do Polski.
Nie można było pominąć takiej gratki.
Fogerty ma w tej chwili 73 lata, wyglądał o wiele młodziej, pełen werwy i entuzjazmu.
Opowiadał nam jak grali swój pierwszy koncert na legendarnym Woodstock w 1969 roku.
Wielkie emocje, mieli grać na końcu ale jak to wśród hippisów, wszystko nie odbywało się według planu i było opóźnione.
Jak przyszedł ich moment, było już po północy i całe ogromne pole leżących ludzi...spało
(popularne w tych czasach narkotyki LSD zrobiły swoje).
Na pytanie czy mają grać, odezwał się JEDEN człowiek i zawołał, że tak, on słucha i mają grać.
I zagrali, cały koncert dla tego jednego słuchacza
A zagrali wtedy tak!
https://www.facebook.com/All60s/vide...00010624476444

Momenty przed koncertem



__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów. ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 07-07-2019, 09:51
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 329
Domyślnie

Fogerty’emu towarzyszył 28-letni syn Shane na gitarze oraz drugi syn Tyler oraz zespół złożony z bardzo
doświadczonych muzyków sesyjnych: Bob Malone - klawisze, James Lomenzo – gitara basowa oraz Kenny Aronoff - perkusja.
Okazjonalnie ten trzon wspomagała trzyosobowa sekcja dęta oraz dwuosobowy żeński chórek.

Cytat:
Specjalnie na tę trasę, którą w kwietniu rozpoczęła seria koncertów w Las Vegas, Fogerty przygotował zestaw coverów, mających przypomnieć ducha muzyki Ery Wodnika. Złożyły się nań: „With a Little Help From My Friends” (kompozycja Beatlesów, ale wykonana w aranżacji, jaką zaprezentował w Woodstock Joe Cocker), „My Genaration” - The Who, „Everyday People” i Dance To The Music” – Sly & The Family Stone, „Give Peace a Chance” – Johna Lennona oraz fragment amerykańskiego hymnu, zagrany na przesterowanej elektrycznej gitarze w manierze Jimi’ego Hendriksa.

Cytat:
Reszta koncertu to już niemal wyłącznie klasyki z repertuaru Creedence Clearwater Revival - m.in.: „Born On The Bayou”, „Green River”, „Suzie Q”, „Who’ll Stop the Rain”, „Long as I Can See The Light”, „Fortunate Son”, „Down on the Corner”, „I Heard It Through the Grapevine”, „Have You Ever Seen the Rain?” oraz – na bis – dwa największe przeboje grupy: „Bad Moon Rising” i „Proud Mary”.
https://dziennikbaltycki.pl/13-festi...r/c13-14244749

To co zaprezentowali muzycy, było doskonałe, przeniosłam się w lata mojej młodości.
Przez cały koncert bawiłyśmy się świetnie, tańczyłyśmy, bo nie można było usiedzieć na miejscu,
muzyka była żywiołowa, podrywała do tańca!



Tu małe próbki moich nagrań

John Fogerty live in Charlotta Valley - With a Little Help From My Friends (cover The Beatles)

John Fogerty live in Charlotta Valley - Susie Q - 29.06.2019

John Fogerty live in Charlotta Valley - Bad Moon Rising_ 29.06.2019

Doskonały był syn Tyler Fogerty w "My Generation" The Who

John Fogerty - My Generation (14/25) - Dolina Charlotty 2019

Na końcu bawił się już cały amfiteatr

John Fogerty - Proud Mary (25/25) - Dolina Charlotty 2019

__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów. ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou

Ostatnio edytowane przez Lulka : 07-07-2019 o 10:04.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 07-07-2019, 10:21
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 329
Domyślnie

Kto by pomyślał, że tak wygląda i śpiewa 74-latek!

13. Festiwal Legend Rocka. John Fogerty zaśpiewał w Dolinie Charlotty
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów. ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 07-07-2019, 13:24
Camel 01's Avatar
Camel 01 Camel 01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 2 465
Domyślnie The Artwoods

Cytat:
Napisał Lulka
Kto by pomyślał, że tak wygląda i śpiewa 74-latek!

13. Festiwal Legend Rocka. John Fogerty zaśpiewał w Dolinie Charlotty


Witaj Lulko!

John Fogerty pomimo swoich 74 lat w doskonałej formie.

Ja chciałbym wspomnieć o jednym z pierwszych koncertów w którym uczestniczyłem - mianowicie był to koncert grupy The Artwoods w Polsce. The Artwoods wystąpili między innymi w Warszawie, w Hali Gwardii (hala obok Hali Mirowskiej) 26 kwietnia 1966r jako support przed główna gwiazdą jaką byli wówczas Billy Kramer & The Dakotas ale swoją grą przyćmili a raczej zmietli ze sceny swych kolegów po fachu z Dakotas. The Artwoods występował wówczas w składzie: Keef Hartley - perkusja (pózniej Bluesbreakers Johna Mayalla), Derek Griffith - gitara (pózniej The Alan Bown), Jon Lord - organy (pózniej Deep Purple) zmarł 16 lipca 2012 r., Malcolm Pool - gitara basowa(pózniej Colosseum), Art Wood (brat Rona Wooda z the Rolling Stones) zm. 3 listopada 2006r - wocal. Znakomity zespół. Lord się wyróżniał przepiękną grą na Hammondach ale i pozostali muzycy grali i śpiewali wspaniale, choć gorzej było z kontekstem: tylko dzienne światło, bez scenografii i pod nadzorem milicji pilnującej publiczności (taki był wtedy standard w Polsce) . Nie spodziewali się aż tak gorącego przyjęcia. Keef Hartley ze sceny obiecał, że wrócą tu we wrześniu, najpóźniej za rok… Ktoś bardzo przytomny zaprosił ich do Polskiego Radia, gdzie zarejestrowano trzy nagrania: „Be My Lady”; „Chicago Calling” i prawdziwy rarytas „Pack Your Suitcase (I Don’t Want You Anyway)”. Odtworzono je na radiowej antenie tylko jeden jedyny raz! Szkoda, że tylko wtedy i tylko raz. Podobno taśmę chciał odkupić Jon Lord proponując w 2010r spore pieniądze i wydać ją na retrospektywnym albumie Deep Purple. Nie udało się. Nagrania wciąż są niedostępne dla masowego odbiorcy…







The Artwoods - Down In the Valley
http://rgho.st/6HxC9L6K4

The Artwoods - Be My Lady
http://rgho.st/7HZ4ZY8vW

The Artwoods - Goodbye Sisters
http://rgho.st/7J5WKfLQw


Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Camel 01 : 07-07-2019 o 13:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 07-07-2019, 13:37
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 859
Domyślnie

Lulka, piękna relacja z koncertu.
Nie dziwię się, że wszyscy doskonale się bawili.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 07-07-2019, 15:16
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 329
Domyślnie

Cytat:
Napisał Camel 01
Witaj Lulko!

John Fogerty pomimo swoich 74 lat w doskonałej formie.

Ja chciałbym wspomnieć o jednym z pierwszych koncertów w którym uczestniczyłem - mianowicie był to koncert grupy The Artwoods w Polsce. The Artwoods wystąpili między innymi w Warszawie, w Hali Gwardii (hala obok Hali Mirowskiej) 26 kwietnia 1966r jako support przed główna gwiazdą jaką byli wówczas Billy Kramer & The Dakotas ale swoją grą przyćmili a raczej zmietli ze sceny swych kolegów po fachu z Dakotas. The Artwoods występował wówczas w składzie: Keef Hartley - perkusja (pózniej Bluesbreakers Johna Mayalla), Derek Griffith - gitara (pózniej The Alan Bown), Jon Lord - organy (pózniej Deep Purple) zmarł 16 lipca 2012 r., Malcolm Pool - gitara basowa(pózniej Colosseum), Art Wood (brat Rona Wooda z the Rolling Stones) zm. 3 listopada 2006r - wocal. Znakomity zespół. Lord się wyróżniał przepiękną grą na Hammondach ale i pozostali muzycy grali i śpiewali wspaniale, choć gorzej było z kontekstem: tylko dzienne światło, bez scenografii i pod nadzorem milicji pilnującej publiczności (taki był wtedy standard w Polsce) . Nie spodziewali się aż tak gorącego przyjęcia. Keef Hartley ze sceny obiecał, że wrócą tu we wrześniu, najpóźniej za rok… Ktoś bardzo przytomny zaprosił ich do Polskiego Radia, gdzie zarejestrowano trzy nagrania: „Be My Lady”; „Chicago Calling” i prawdziwy rarytas „Pack Your Suitcase (I Don’t Want You Anyway)”. Odtworzono je na radiowej antenie tylko jeden jedyny raz! Szkoda, że tylko wtedy i tylko raz. Podobno taśmę chciał odkupić Jon Lord proponując w 2010r spore pieniądze i wydać ją na retrospektywnym albumie Deep Purple. Nie udało się. Nagrania wciąż są niedostępne dla masowego odbiorcy…
Witaj Camel
Pamiętam ich jak przez mgłę, choć niektórzy członkowie są mi znani np. Jon Lord.
Nie miałam jednak przyjemności słyszeć go na żywo, jak byłam na koncercie Deep Purple, nie było go już, niestety.
Piękne wspomnienie, z przyjemnością odsłuchuję nagrania
Pamiętam doskonale to nagranie
The Artwoods - Down in the Valley

The Artwoods koncertowali chyba wtedy też w innych miastach Polski.
Dzięki za przypomnienie.
Pamiętam też taki hit z tego okresu
jakby mi się jakaś klapka w głowie otworzyła
The Artwoods - These Boots Are Made For Walkin'
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów. ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 07-07-2019, 15:16
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 329
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda
Lulka, piękna relacja z koncertu.
Nie dziwię się, że wszyscy doskonale się bawili.
Dzięki, Bogda
Długo go będę pamiętała.
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów. ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 08-07-2019, 21:42
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie




Lulka, wspanialy material, kawal dobrej roboty, brawoooo!
Przyblizylas nam atmosfere tego koncertu i wszyscy tu moglismy ją poczuć.
Wielkie dzieki i usciski.





Camel, Tobie rowniez dziekuje za Twoj trud, ktory jak sie domyslam, jest wlasciwie czystą przyjemnoscią.
Zawsze zagladam do watku "Co nam w duszy gra", by zobaczyc, co tam znowu wrzuciles, no i posluchac dobrej muzyki, ktora tam prezentujesz.
Bardzo dobrej.


.
__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 08-07-2019, 23:21
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 329
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55



Lulka, wspanialy material, kawal dobrej roboty, brawoooo!
Przyblizylas nam atmosfere tego koncertu i wszyscy tu moglismy ją poczuć.
Wielkie dzieki i usciski.

Lublinianka, dziękuję, cieszę się, że ktoś docenia
Ważne to, co nam w duszy gra, a duch wciąż młody.
Pozdrawiam serdecznie

Specjalnie dla Ciebie moja ulubiona nuta

"Forever Young" feat. Joe Bonamassa, Beth Hart, Blondie Chaplin, Sandi Thom and Doug Henthorn.
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów. ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 09-07-2019, 07:15
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 678
Domyślnie

Zaglądnęłam i... wsiąkłam... Piękna muzyka... ciekawy klimat... interesujące wstawki... słowem uczta dla duszy.
Dzięki za wątek... będę tu stałym gościem i będę "koncertować" wspólnie z Tobą...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 09-07-2019, 10:46
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 329
Domyślnie

Cytat:
Napisał Iza_bella
Zaglądnęłam i... wsiąkłam... Piękna muzyka... ciekawy klimat... interesujące wstawki... słowem uczta dla duszy.
Dzięki za wątek... będę tu stałym gościem i będę "koncertować" wspólnie z Tobą...

Dziękuję, Izo
W miarę czasu i możliwości będę zamieszczała tutaj relacje z koncertów, cieszę się, że Ci się podoba.

Następny koncert już jutro, bardzo na niego czekam.
To Mark Knopfler w krakowskiej Arenie.
Tego artysty nie trzeba przedstawiać, ma bogate dokonania muzyczne, jest najbardziej znany jako lider zespołu Dire Straits od 1977 roku,
ale pisał też muzykę do filmów i wydał płyty solowe.
Magazyn Rolling Stone umieścił go w 2003 roku na 27. miejscu listy najlepszych gitarzystów wszech czasów.
Do tej pory sprzedano ponad 100 milionów płyt nagranych przez Knopflera w różnych grupach.
Gitara Knopflera jest bardzo specyficzna i rozpoznawalna.
Moja relacja będzie dopiero w przyszłym tygodniu, ponieważ zaraz po koncercie wyjeżdżam,
ale postaram się ją tu umieścić.

A na razie w oczekiwaniu na jutrzejszy koncert, utwór,
który jest dla mnie prawdziwą perłą w dziejach muzyki

Mark Knopfler - Brothers In Arms (Berlin 2007 | Official Live Video)
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów. ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 09-07-2019, 21:01
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lulka
Lublinianka, dziękuję, cieszę się, że ktoś docenia
Ważne to, co nam w duszy gra, a duch wciąż młody.
Pozdrawiam serdecznie

Specjalnie dla Ciebie moja ulubiona nuta

"Forever Young" feat. Joe Bonamassa, Beth Hart, Blondie Chaplin, Sandi Thom and Doug Henthorn.


Lulko, slicznie dziekuje za dedykacje.
Wlasnie mialam sie Ciebie pytac, jaki koncert jest w Twoich kolejnych planach i czy tez bedziemy z tego miec relacje, ale widze, ze juz odpowiedzialas.


W takim razie, nie pozostaje mi nic innego, jak zadedykowac Ci utwor, ktory wybralam z mysla o tym, by nieco zlagodzic Twoje emocje po ostatnym koncercie i zebys mogla z nowa porcja energii wejsc w nastepny.
Chociaz, z tego co piszesz, poklady energii ( poki duch mlody ) nigdy sie nie wyczerpia i w odbiorze dobrej muzyki zawsze dadza znac o sobie ( ja mam podobnie ).




David Gilmour - Shine On You Crazy Diamond feat. Crosby & Nash
https://www.youtube.com/watch?v=5uiVpxDuAhc

.
__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 09-07-2019, 21:27
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 329
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55


W takim razie, nie pozostaje mi nic innego, jak zadedykowac Ci utwor, ktory wybralam z mysla o tym, by nieco zlagodzic Twoje emocje po ostatnym koncercie i zebys mogla z nowa porcja energii wejsc w nastepny.
Chociaz, z tego co piszesz, poklady energii ( poki duch mlody ) nigdy sie nie wyczerpia i w odbiorze dobrej muzyki zawsze dadza znac o sobie ( ja mam podobnie ).




David Gilmour - Shine On You Crazy Diamond feat. Crosby & Nash
https://www.youtube.com/watch?v=5uiVpxDuAhc

.
Lublinianka, nawet nie wiesz jak trafiłaś w "dziesiątkę"
Bardzo Ci dziękuję. David Gilmour to mój największy Guru muzyczny
Kiedyś opowiem o moim koncercie życia - David Gilmour w Puli w Chorwacji w starożytnym amfiteatrze
A potem był drugi koncert Davida we Wrocławiu...
Ale wszystko po kolei.

Z życzeniami miłego wieczoru David Gilmour z Gdańska

David Gilmour - High Hopes (Live In Gdańsk)

jako ilustracja jedna z moich fotek z Puli

__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów. ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 09-07-2019, 22:42
Camel 01's Avatar
Camel 01 Camel 01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 2 465
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55



Lulka, wspanialy material, kawal dobrej roboty, brawoooo!
Przyblizylas nam atmosfere tego koncertu i wszyscy tu moglismy ją poczuć.
Wielkie dzieki i usciski.





Camel, Tobie rowniez dziekuje za Twoj trud, ktory jak sie domyslam, jest wlasciwie czystą przyjemnoscią.
Zawsze zagladam do watku "Co nam w duszy gra", by zobaczyc, co tam znowu wrzuciles, no i posluchac dobrej muzyki, ktora tam prezentujesz.
Bardzo dobrej.


.

Witaj Lublinianko !

Dziękuje za uznanie i pozytywną ocenę mojego muzycznego wkładu na wątku "Co nam w duszy gra".
Z muzyką jestem związany właściwie od dzieciństwa i towarzyszy mi ona prawie każdego dnia.
Także jak Wspomniałaś "przekazywanie ciekawej muzy - szczególnie z czasów naszej młodości " jest rzeczywiście dla mnie przyjemnością i myślę, że sprawia też satysfakcję innym uczestnikom forum.

Dla Ciebie jeden z moich ulubionych wykonawców.
Utwór otwierający letni koncert grupy Procol Harum z udziałem Duńskiej Narodowej Orkiestry Koncertowej i Chóru, zarejestrowany w trakcie plenerowego występu u stóp zamku Ledreborg w Danii 20 sierpnia 2006r.

Procol Harum - Grand Hotel with The Danish National Concert Orchestra & Choir
https://www.youtube.com/watch?v=dUkZ0eIAjqE


Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 11-07-2019, 22:02
Camel 01's Avatar
Camel 01 Camel 01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 2 465
Domyślnie Foreigner

Amerykański zespół Foreigner wystąpi po raz pierwszy w Polsce!
Koncert 17.07.2019 w Amfiteatrze Doliny Charlotty na 13 Festiwalu Legend Rocka !
Foreigner sprzedał ponad 70 milionów płyt. Pierwsze pięć albumów z lat 1977-84 uzyskało status multiplatynowych.
Największe przeboje - "I Want To Know What Love Is" i "Waiting For A Girl Like You.





Foreigner - Waiting For A Girl Like You - 1981r - wokal Lou Gramm
https://www.youtube.com/watch?v=dUNJc22MAb8

Foreigner - I Want To Know What Love Is - live 2010r - wokal Kelly Hansen
https://www.youtube.com/watch?v=EE-ZsGvUAR4
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 12-07-2019, 01:35
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie



Cytat:
Napisał Camel 01
Witaj Lublinianko !
.... Dla Ciebie jeden z moich ulubionych wykonawców.
Utwór otwierający letni koncert grupy Procol Harum z udziałem Duńskiej Narodowej Orkiestry Koncertowej i Chóru, zarejestrowany w trakcie plenerowego występu u stóp zamku Ledreborg w Danii 20 sierpnia 2006r.

Procol Harum - Grand Hotel with The Danish National Concert Orchestra & Choir
https://www.youtube.com/watch?v=dUkZ0eIAjqE


Pozdrawiam


Dziekuje za pozdrowienia no i oczywiscie za specjalna dla mnie dedykacje, to bardzo mile z Twojej strony.
Akurat tak sie sklada, ze Grand Hotel jest moim ulubionym utworem, jesli chodzi o Procol Harum, wiec tym bardziej sie ciesze z Twojego wyboru.
Czym wiec moge Ci sie odwdzieczyc?
Co zadedykowac?
Postapie chyba podobnie i w tym wypadku wybiore moja ulubiona formacje.




Deep Purple - Live At Montreux (2000) - When A Blind Man Cries
https://www.youtube.com/watch?v=7fMmcEvN8oE




__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 12-07-2019, 09:02
bachor's Avatar
bachor bachor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 11 570
OK Brawo...!

Wspaniały watek Lulko i Camelu ...

Nie mam zacięcia do zbierania wiadomości o muzyce i wykonawcach .
Słucham namiętnie ale ciekawych wiadomości mi brak a tu jest wszystko czego potrzebuję ...

Jesteście super i chyba tu zamieszkam .
__________________
Można mieć wszystko. Po prostu nie można mieć wszystkiego jednocześnie.

- Ophra Winfrey


Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 12-07-2019, 22:48
Camel 01's Avatar
Camel 01 Camel 01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 2 465
Domyślnie David Coverdale i Whitesnake

Cytat:
Napisał lublinianka55




Dziekuje za pozdrowienia no i oczywiscie za specjalna dla mnie dedykacje, to bardzo mile z Twojej strony.
Akurat tak sie sklada, ze Grand Hotel jest moim ulubionym utworem, jesli chodzi o Procol Harum, wiec tym bardziej sie ciesze z Twojego wyboru.
Czym wiec moge Ci sie odwdzieczyc?
Co zadedykowac?
Postapie chyba podobnie i w tym wypadku wybiore moja ulubiona formacje.




Deep Purple - Live At Montreux (2000) - When A Blind Man Cries
https://www.youtube.com/watch?v=7fMmcEvN8oE





Dzięki za dedykowany wyżej utwór grupy Deep Purple.
Według mnie ten skład zespołu z gitarzystą Steve Morsem jest najlepszym w całej działalności formacji, która przeszła wiele zmian personalnych.

W lecie 1973r Gillan, w wyniku kłótni z Blackmorem, opuścił zespół. To samo uczynił trzymający stronę wokalisty w tym konflikcie Glover. Zespół rozpoczął poszukiwanie nowego wokalisty. Został nim nikomu wówczas nieznany David Coverdale. Miejsce Glovera zajął śpiewający basista Glenn Hughes. W ten sposób narodził się tzw. trzeci skład Deep Purple. W tym zestawieniu zespół wydał w lutym 1974r blues-rockowy album Burn a pózniej płytę Stormbringer, z której pochodzi utwór Soldier Of Fortune.
Słowa piosenki traktują o upływającym czasie. Na żywo przez Deep Purple został odegrany zaledwie sześciokrotnie.
Bardzo często na swoich koncertach "Soldier of Fortune" gra zespół Whitesnake, którego założycielem i liderem jest Coverdale po odejściu w 1976r z Deep Purple. Grupa Whitesnake uzyskała największą popularność w latach 80. Przez jej skład przewijali się m.in. Jon Lord, Ian Paice z Deep Purple, Bernie Marsden, Micky Moody, Steve Vai, Aynsley Dunbar. Po licznych zmianach personalnych, w 1984r Whitesnake wydał udany album Slide It In, zaś największe przeboje zespołu - "Here I Go Again" oraz "Is This Love" - pochodzą z płyty Whitesnake z 1987r.






Whitesnake - Soldier Of Fortune Live 2018
https://www.youtube.com/watch?v=-052TPP-Xhg

Whitesnake - Is This Love 2011 Live
https://www.youtube.com/watch?v=dOWN6Bw49hk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 13-07-2019, 00:30
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie




No i znowu beda podziekowania, a tym razem, za przedstawienie Whitesnake.
Kocham Deep Purple, jak rowniez zespoly, ktore byly udzialem roznych czlonkow "Purpli", czyli Whitesnake, czy Rainbow.
Ta muzyka nie pozwala mi spokojnie siedziec i tylko sluchac.
Ja przy niej wprost ... "odlatuje" i nie ma przepros.
W tym momencie dorzuce jeszcze jeden utwor Whitesnake, bo byc na takim koncercie i spiewac razem z tym tlumem fanow, to musi byc naprawde niesamowite przezycie.
Niestety, wtedy mnie tam nie bylo, ale i tak dosc czesto napawam sie tamtą muzyką i tamtą atmosferą.




Whitesnake - Ain't No Love in the Heart of the City
https://www.youtube.com/watch?v=rRc78tGaWVA


Cytat:
Napisał Camel 01
W lecie 1973r Gillan, w wyniku kłótni z Blackmorem, opuścił zespół. To samo uczynił trzymający stronę wokalisty w tym konflikcie Glover. Zespół rozpoczął poszukiwanie nowego wokalisty. Został nim nikomu wówczas nieznany David Coverdale. Miejsce Glovera zajął śpiewający basista Glenn Hughes. W ten sposób narodził się tzw. trzeci skład Deep Purple. W tym zestawieniu zespół wydał w lutym 1974r blues-rockowy album Burn a pózniej płytę Stormbringer, z której pochodzi utwór Soldier Of Fortune.

kontynuując:

Brzmienie zespołu zyskało nową przestrzeń i zostało wzbogacone duetem wokalnym, a także elementami funku szczególnie słyszalnymi na krążku Stormbringer.
Plyty Deep Purple podobnie jak poprzednie, odniosły sukces, ale Blackmore nie krył swojego niezadowolenia z tego, że muzyka formacji zmierza w kierunku funky i soul. Wiosną 1975 roku opuścił Deep Purple i wspólnie z wokalistą Ronniem Jamesem Dio założył grupę Blackmore's Rainbow, która po wydaniu pierwszego albumu skróciła nazwę do Rainbow.
Początkowo Rainbow grał dość ostre hardrockowe utwory z elementami klasyki.
Po odejściu Ronniego Jamesa Dio grupa poszła w stronę bardziej łagodnego i melodyjnego rocka.
Następcą Dio został Graham Bonnet, który nagrał z Rainbow jedną płytę Down to Earth, zawierającą m.in. „Since You’ve Been Gone” i „All Night Long”.
Kolejnym wokalistą został Joe Lynn Turner.
Utwory z jego udziałem to między innymi „I Surrender”, „Stone Cold” i „Street of Dreams”.
Na koncertach Rainbow można było usłyszeć rozwinięte improwizacje, płynne przejścia z jednego utworu w drugi i spontanicznie wstawiane pomiędzy utworami różnego rodzaju melodie np. muzyki poważnej.
Ostatni koncert grupy odbył się w marcu 1984 w Japonii, czego powodem było wznowienie działalności Deep Purple po 8 latach przerwy.
Zespół reaktywował się w roku 1994 po kolejnym odejściu Ritchiego Blackmore’a z Deep Purple, nagrywając ostatni jak do tej pory album studyjny Stranger in Us All w zupełnie odmienionym składzie.
Wokalistą został wtedy Doogie White. Niedługo potem, w roku 1997, lider grupy zajął się tworzeniem muzyki w stylu renesansowym i założył wraz ze swoją życiową towarzyszką Candice zespół Blackmore’s Night.
Od 2015 roku zespół koncertuje w po raz kolejny zmienionym składzie z wokalistą, którym został Ronnie Romero.
W 2018 roku zespół wydał pierwszy od 22 lat singiel „Waiting for a Sign”.








Rainbow - Catch the Rainbow live in Munich 1977 HD part 1
https://www.youtube.com/watch?v=UvVKj0c0UTQ

Rainbow - Catch the Rainbow live in Munich 1977 HD part 2
https://www.youtube.com/watch?v=lm9wejfyAbE



Rainbow - Stargazer
https://www.youtube.com/watch?v=rVXy1OhaERY


.
__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli

Ostatnio edytowane przez lublinianka55 : 13-07-2019 o 00:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jakie ciekawe koncerty w Krakowie kowdan Kraków 3 13-09-2021 20:52
Koncerty ''W krainie uśmiechu'' - woj. podkarpackie adriano podkarpackie 26 08-12-2017 22:02
Koncerty i wydarzenia w Rewalu Amadeusz12 Zaproszenia 0 03-08-2014 11:36
Choroby zawodowe - nie tylko na liście - komentarze Niebieskooka56 Ogólny 3 11-06-2014 20:05
(Małopolska) Koncerty fortepianowe dla seniorów (Wstęp WOLNY) PianoClassic Różne 1 09-01-2014 21:31

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:54.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.