menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 22-07-2009, 19:55
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uwaga Co robią specjaliści ? Kiedy uzdrowią służbę zdrowia ?


Dzisiaj wybrałam się profilaktycznie do ginekologa i...mimo, że byłam parę minut po 8-mej NIC nie załatwiłam.
Natomiast porozmawiałam z lekarką, która zwróciła moją uwagę, że powinnam przeczytać pismo wiszące na drzwiach gabinetu, gdzie informowano, że mogą w ramach kontraktu przyjąć tylko 8 pacjentów dziennie. Ja już się nie zmieściłam.
Ponieważ załatwiałam jeszcze inne badania...przyuważyłam , że lekarka po prostu wybiera się na miasto (wynikało to z głośnej rozmowy z koleżanką).
W sumie mnie to nie obchodzi, bo cóż ma robić wysoko opłacany specjalista, skoro ma tylko 8 pacjentów na dzień...?

To jest wszystko chore, coraz bardziej chore...
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 22-07-2009, 20:36
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 931
Domyślnie

Destii...trzeba było iść o 5-ej, to byś się załapała
No niestety tak jest.
Ciekawe jak będzie po zmianie ustawy, co to wczoraj chyba Prezydent podpisał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 22-07-2009, 23:27
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Od kilku lat lecze moją chorą tarczyce u lekarza internisty. Ponieważ on może mi przepisać tylko badanie TSH , natomiast pozostałe muszę robić odpłatnie postanowiłą moja p. doktór dać mi skierowanie do endokrynologa.
Skierowanie otrzymałąm w styczniu tego roku i kiedy pojechałam do najbliższej poradni endokr.....to okazało się, że do końca roku już nie ma zapisów. Tak było w styczniu!!!
Obdzwoniłąm wszystkie w/w przychodnie znajdujące się na terenie mojego województwa i niestety.....do końca roku już nie ma przyjęć...wszystkie terminy są zajęte...
Nasza służba zdrowia to jest jedna wielka kpina !!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 22-07-2009, 23:51
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Żarówka Jadziu...

Jak to ? Tarczycę leczy Ci internista ?
Internista może przepisać leki na zlecenie specjalisty...
Endokrynolog zleca wszelkie niezbędne badania i prowadzi chorego.
Kiedyś, po przeprowadzce z Katowic trafiłam do miejscowej lekarki, która miała robić specjalizację z chorób tarczycy.
Byłam już wtedy po operacji (wole guzkowe nadczynne).
W sumie sama zasugerowałam, co może przyczyną mojego złego samopoczucia. Diagnoza była trafna, tylko złe było leczenie, które przyniosło wiecej szkody niż pożytku. Brałam przez rok sterydy zupełnie niepotrzebnie (przewlekły stan zapalny tarczycy).
Tak, że należy uważać na internistów...
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 23-07-2009, 00:06
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uwaga Limity...

Pozwolę sobie skopiować i wkleić wypowiedź z lokalnego forum:

"Debilizm i jeszcze raz debilizm wladz polaczony z tumiwisizmen i absolutna pogarda dla czlowieka!!!!! CO ZNACZY LIMIT W OCHRONIE ZDROWIA????Limituje sie ilosc zachorowan! ANI JEDNEGO WIECEJ, NASTEPNA CHOROBA TO SMIERC? KRETYNIE OD LIMITOW pamietaj ze pracowalem cale zycie,PLACILEM UBEZPIECZENIE,i nikt sie mnie nie pytal czy chce placic czy nie!TERAZ JESTEM NA EMERYTURZE i dalej BEZ mojej ZGODY potraca mi sie na NFZ! "ZDROWIA"NIe mam pretensji do lekarzy, lecz jesli mnie ktorys nie przyjmie3 nie rusze sie z jego gabinetu i beda musieli wzywac policje i nie wiem kogo jeszcze aby mnie wyrzucic ,chyba na ulice! Za MOJE PIENIADZE mam PRAWO DO LECZENIA i nikt mi laski nie robi,bo ZAPLACILEN za to!A limity i inne wymysly urzedniczych pierdzistolkow mnie nie obchodza."

Chodzi mi o to, co się ostatnio dzieje. Ludzie tego nie wytrzymają...
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 23-07-2009, 00:25
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Od kilku lat lecze moją chorą tarczyce u lekarza internisty. Ponieważ on może mi przepisać tylko badanie TSH , natomiast pozostałe muszę robić odpłatnie postanowiłą moja p. doktór dać mi skierowanie do endokrynologa.
Skierowanie otrzymałąm w styczniu tego roku i kiedy pojechałam do najbliższej poradni endokr.....to okazało się, że do końca roku już nie ma zapisów. Tak było w styczniu!!!
Obdzwoniłąm wszystkie w/w przychodnie znajdujące się na terenie mojego województwa i niestety.....do końca roku już nie ma przyjęć...wszystkie terminy są zajęte...
Nasza służba zdrowia to jest jedna wielka kpina !!!!!

E tam...wyraznie jest napisane wszedzie,ze to jest sluzba zdrowia,wiec sluzy ludziom zdrowym,a chorzy maja sie udac do sluzby chorych.
Przy takiej wizycie u lekarza trzeba od razu mowic jak nalezy:
-Panie doktorze nic mi nie dolega,prosze sie nie wysilac i mnie nie leczyc,niczego mi nie zapisywac,by bron boze nie pogorszyc stanu mojego zdrowia.
Prosze spokojnie wypic kawe i mna sie nie przejmowac.
Przyszedlem na wizyte,by pana doktora poinformowac,ze jestem niezwykle zadowolony z dokonan sluzby zdrowia,ze jestem zdrowy jak byk.
Dziekuje.Tu jest koperta.
Zglosze sie do pana doktora za 25 lat,by mi pan doktor wypisal za zycia akt zgonu.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 23-07-2009, 01:12
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał destiny
Jak to ? Tarczycę leczy Ci internista ?
Internista może przepisać leki na zlecenie specjalisty...
Endokrynolog zleca wszelkie niezbędne badania i prowadzi chorego.
Kiedyś, po przeprowadzce z Katowic trafiłam do miejscowej lekarki, która miała robić specjalizację z chorób tarczycy.
Byłam już wtedy po operacji (wole guzkowe nadczynne).
W sumie sama zasugerowałam, co może przyczyną mojego złego samopoczucia. Diagnoza była trafna, tylko złe było leczenie, które przyniosło wiecej szkody niż pożytku. Brałam przez rok sterydy zupełnie niepotrzebnie (przewlekły stan zapalny tarczycy).
Tak, że należy uważać na internistów...

Tak Basiu....leczę się u internisty, a własciwie to tylko powtarza mi moje leki tj. Euthyrox i Jodid....i to całe leczenie...
Kilkanascie lat temu jak się okazało, że mam chorą tarczyce to leczyłam się prywatnio u endokrynologa i własnie ta p. doktor zleciła mi w/w leki...
Obecnie nie leczę się już u niej bo wizyty są coraz droższe i właściwie wszystkie zlecone przez nią badania muszę robić prywatnie.
Właśnie dlatego próbowałam dostać się do poradni endokrynologicznej by móc robić badania nieodpłatnie....ale niestety...
Coraz częściej zastanawiam się ...po co nam właściwie ta służba zdrowia skoro my i tak musimy leczyć się za pieniądze, natomiast nasi rządzący którzy, zarabiają krocie leczeni są w najlepszych klinikach i za darmo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 23-07-2009, 08:01
onuca1 onuca1 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 104
Domyślnie

Udają że leczą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 23-07-2009, 08:14
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nie udaja ,że lecza, tylko takie sa wytyczne NFZ- wizyta u specjalisty- potem leczenie przez lekarza pierwszego kontaktu.Kontrakty drastycznie obcięto w tym roku- ja mam np przyjmowa 9-1o pacjentów- za więcej nie będe miala zapłacone, a za badanie króre zlece 11 - temu pacjentowi będa opłacone w całości przeze mnie9 w tej chwili ja płacę za badania - ale mam niewielka refundacje NFZ). Na moja ijterwencję w NFZ odpowiedziano mi, ze powinnam sie cieszyc, bo będzie więcej pacjentów prywatnych, i moge zrobic zapisy nie na okreslony dzień, tylko na tzw czas- tzn kto o pierwszej w nocy- ten będzie przyjety, i nie będę miała tzw ostrych przypadków, bo nie dojda - i będzue musiało dojechac do nich pogotowie.Moi pacjenci wiedzą o sytuacji- czesc z nich chodzi do siedziby NFZ- w każdym miescie jest- zatrudnia sztab urzedasów- tyle razy pisalam, interweniujcie tam, nie obciązajcie najmniej winnych- TAKIE SĄ REALIA_ a bedzie jeszcze gorzej- gdyz pani minister wysmażyla pakiet podstawowych badań, za reszte płaci pacjent- ale glosowaliśmy na taki a nie inny zestaw ludzi w rządzie....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 23-07-2009, 08:21
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Wysoko specjalizowani lekarze maja najmniejsze kontrakty- np endokrynolog u mnie w przychodni ma terminy na 2010 rok- czerwiec- my wypełniamy takie białe kartki do lekarzy pierwszego kontaktu i oni na podstawie naszych badan leczą pacjentów- ja na szczęscie mam doskonalych internistow...J apo raz setny przedstawiam Wam organizację wymyslona przez ministrow, badzcie łaskawe zapoznac sie z tym- pisze tez , o tych przypadkach , gdzie lekarze nie maja racji... tez poczytajcie. My zyjemy za wasze pieniądze , ale lwia częsc tych pieniedzy bierze NFZ- np fundusz reprezantacyjny pana prezesa NGZ to circa 100 ooo PLN. Pensja sprzataczki i kierowcy w NFZ jest 3-4 razy wyższa od mojej...za wasze pieniadze...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 23-07-2009, 08:27
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Karolu, prosze poczytaj moje posty, ja kawe pije w malutkich przerwach między jednym pacjntem a drugim...NIE PISZCIE GLUPOT>>> Szwecja ma jeden z najbardziej liberalnych systemow organizacji sluzby zdrowia- i nie jest krajem zlodziei. No.... ale mnie zdenerwowaliscie....Dlaczego nie piszecie o prawnikach???- tyle razy też pisalam o ich przywilejach- myslę, ze sa najbardzie skorumpowanym zawodem- i cos- cisza....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 23-07-2009, 08:36
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Elu, tak to w życiu bywa, że wszystkie gromy spadają na tych co są pod ręką. W tym przypadku lekarzy. W innych dziedzinach podobnie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 23-07-2009, 08:38
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Nie

Przyszło nam żyć w kraju absurdów i niestety nic na to nie poradzimy. Ja też robię badania ś i internista mnie leczy tzn. przepisuje lek i na tym koniec.Może ja jestem głupia ale po co właściwie te kontrakty nie mogła by być po prostu UCZCIWA pensja dla lekarza i godz. od- do tylko żeby w ramach tych samych godzin lekarz nie pracował w 3 przychodniach, bo to też jest absurd. No ale nie ma co się denerwować bo to jest poprostu walenie głową w mur.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 23-07-2009, 08:41
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Elu...

Wiem, że jesteś w miarę obiektywna. Przecież nie do Ciebie te pretensje ani do lekarzy personalnie. Jesteśmy oburzeni na system, który miał być dla pacjenta...a jest coraz gorzej.Przyznasz, że to czego ostatnio jesteśmy świadkami jest chore.
Dlaczego wciąż mamy walczyć ?
Skąd brać te dobre wzorce ?
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 23-07-2009, 09:07
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

A miało być już tak dobrze...
I co najgorsze...wielu z nas w to uwierzyło....dlatego rozczarowanie tak bardzo boli...
Coraz trudniej będzie nam uwierzyć w kolejne obiecanki przedwyborcze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 23-07-2009, 09:44
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Desty, ja nie jestem w miare obiektywna, ja jestem całkowicie obiektywna.Z mojej przychodni poszedł list do NFZ o zwiększenie kontraktów- ale jeden list....Organizujcie się w swoich przychodniach , piszcie, na wiele in terwencji to i ministerstwo i NFZ musi zareagowac....A my nie jestesmy opłacani za ilosc godzin tylko za ilosc pacjentów, więc po przyjęciu tych 9-11 pacjentów , co ja mam robiC? walnąc się na wersalke i spac/- wole isc do nastepnej przychodni...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 23-07-2009, 09:46
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

W Częstochowie nie ma Poradni Chirurgii Naczyniowej bo NFZ uznał, że nie ma takich chorób- kamuflujemy dgn i przemycamy pacjentów do chirurgów naczyniowych z ,,,, a nie pisze , bo jeszcze przeczyta jakis dupek z NFZ i zamknie nam dostep do naczyniowców.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 23-07-2009, 09:53
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Tak..

Potężny szpital na Parkitce od lipca nie ma naczyniowców. Wożą pacjentów karetkami na Śląsk...Paranoja.
Ten sam chirurg będzie leczył te same schorzenia, ale ja musze dostarczyć odpowiednie skierowanie...bo nie ma Poradni Chirurgii Naczyń.Jest tylko Poradnia Chirurgii Ogólnej. I właśnie się wybieram w środę tam...
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 23-07-2009, 10:04
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Też mam problemy z naczyniami....ostatnio robiłam TK naczyń domózgowych...
Dobrze, że mam blisko do szpitala im. Kopernika w Łodzi a tam sa różni specjaliści....tylko terminy do nich wyznaczają za pół roku...
Co z tego, że na skierowaniu na TK było napisane "pilne"....jak teraz z wynikiem do lekarza mam wyznaczony termin na listopada
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 23-07-2009, 10:10
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Sorry, ze się wtracam, ale ostrożnie z zabiegami na nazyniach domózgowych. Podaj wynik na priv, to coś poradzimy...Ale będę na forum jutro ,albo dzisiaj póżno wieczorem...p otem URLOP!!!!!.Jestem tak padnięta , że wczoraj zasnęłam kamiennu snem o 21- rezygnujac nawet z mojego ulubionego dr House.Wy nie macie pojęcia co się dzieje w MOPSie- jaka straszna bieda jest u nas.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kawa a zdrowie - komentarze senioritka Ogólny 95 14-02-2022 15:12
Bardzo chora służba zdrowia wankabor Choroby, badania, terapie 48 22-01-2018 17:19
sluzba??? zdrowia dojrzala Opieka 21 26-07-2017 12:41
Wakacje dla zdrowia - komentarze grazyna Ogólny 18 11-07-2008 23:15

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.