menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 07-02-2007, 21:52
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie Wychowanie młodzieży


W szkołach są ferie zimowe, dla odpoczynku, dla nabrania sił na II półrocze nauki. Jak wygląda organizacja tego wypoczynku, donosi, miejscowa, prasa:
„W br. na wypoczynek, w czasie ferii zimowych, wyjechało, kilkakrotnie, mniej młodzieży niż w ubiegłym roku. Młodzież obija się po mieście..... Można spotkać w mieście, młodych po kilku piwach a często i po czymś mocniejszym. W szkolnych świetlicach organizowane są zajęcia np. plastyczne, które mało kogo przyciągają. Młodzież chętnie usiadłaby przy komputerach lub zagrała np. w koszykówkę ale nie ma gdzie.....itd.”
Głęboki smutek ogarnia człowieka gdy czyta coś takiego. Rodzi się pytanie: czy rodzice, mający dzieci w wieku szkolnym, nie powinni zadbać o ich wypoczynek? Czy nie mają świadomości jak szkodliwe jest takie obijanie się?
Młodzież ma dużo energii, również w czasie wolnym od nauki i nie wolno pozostawić przypadkowi ani samej młodzieży, zagospodarowanie tej energii.
Obciążam, odpowiedzialnością za te sprawy, głównie rodziców ale nie tylko .Uznaję za niezwykle trafną maksymę: „Takie będą Rzeczpospolite jakie młodzieży kształcenie”. Czy nie znają tej mądrości władze szkolne, samorządowe i państwowe? Jest w naszym kraju olbrzymia baza. Są sale sportowe, pracownie o różnych specjalnościach, są kluby sportowe, baseny kąpielowe i wiele innych jak chociażby domy kultury, kina i teatry. To wszystko może i powinno być wykorzystane.
Są w tej sprawie wzorce i przykłady. Weźmy np. Stany Zjednoczone, potęgę w sportach amatorskich, uprawianych masowo, właśnie w szkołach i uczelniach. Jestem przekonany, że zasadniczym celem nie jest tutaj sport. Jest środkiem do celu a tym celem jest zapełnienie młodzieży, wolnego czasu i rozładowanie energii. Sport, to tylko jedna z metod. Znane są, szeroko prowadzone zajęcia poza lekcyjne, zawsze z elementem współzawodnictwa, co jest wychowawcze i ciekawe.
Spodziewam się, że wszystko, o co pytam, zostanie potwierdzone jako słuszne i zaraz usprawiedliwione brakiem pieniędzy. Marny to będzie argument bowiem wystarczy spojrzeć jak i na co wydaje się, w naszym kraju, publiczne pieniądze. Nie będę wyliczał niczego ale powiem tylko jedno: ja bym wolał zamiast mundurków kupić komputery.
Wiem, że wśród użytkowników forum, Senior cafe, jest sporo pedagogów, którzy, na pewno, zechcą dorzucić, trochę swoich uwag, do tych refleksji. Może ktoś ważny przeczyta i posłucha tych głosów?
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #2  
Nieprzeczytane 08-02-2007, 15:10
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Uśmiech W sprawie ferii

Mogę się zgodzić z niektórymi wątkami:
1. Za wychowanie dzieci odpowiadają rodzice, za zorganizowanie letniego czy zimowego wypoczynku - także.
2. Szkoły lub inne instytucje organizują różne zajęcia, ale problem polega na tym, że te zajęcia dla tych, którzy wolą piwko, są mało atrakcyjne. Takich w ogóle trudno jest zainteresować jakimiś pożytecznymi zajęciami. Oczywiście bywają wyjątki od reguły.
3.Pieniądze? Jest ich za mało, źle się nimi rozporządza, ale na to my, zwykli zjadacze chleba nie mamy wpływu. No, może niezupełnie, jakiś wpływ mamy przy urnach wyborczych, ale kiepsko nam to wychodzi, od kilkunastu lat coraz gorzej.
4. "Takie będą Rzeczypospolite, jakie jej młodzieży chowanie" - fakt, ale reagować na otaczające nas chamstwo i powszechny brak kultury możemy wszyscy, a z tym bywa róznie, raczej źle.
Nie podzielam, Feliksie, Twojego zdania w następujących sprawach:
1. Komputer nie załatwia sprawy, niewłaściwie używany niesie zagrożenia jak budka z piwem.
2. Mundurki są zdecydowanie tańsze od komputerów i rezygnacja z tych pierwszych nie poprawi stanu ilościowego tych drugich.
Tak na marginesie: "mundurki" zamieńmy na "strój szkolny", a przestanie to pierwsze określenie wywoływać alergię u niektórych dorosłych i małolatów.
3. Z bazą bywa różnie w różnych punktach kraju: mało jest sal gimnastycznych, krytych pływalni itp. Pamietaj, Feliksie, że Polska w większości składa się z małych ośrodków, duże miasta mają więcej możliwości.
4. Samorządy nie mają aż tylu pieniędzy, żeby finansować dzieciakom wakacyjne atrakcje.
Ponieważ jest, jak jest i nie zanosi się, żeby było lepiej, wypoczynek dla dziecka trzeba zorganizować we własnym zakresie i pomyśleć już teraz, co moja pociecha będzie robiła latem. Najwyższy czas o tym pomyśleć.
Pozdrawiam wszystkich zapobiegliwych rodziców i dziadków.
  #3  
Nieprzeczytane 11-04-2008, 10:15
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Temat sie nie rozwinal ale tym razem napewno to nastapi,bo nawet termin ferii szkolnych poprzesuwano,nie mowiac,ze i mundurki "upadly" .
Pomysl dobry czy zly ?
  #4  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 12:16
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ja donosi "Dziennik" 29-latka urodzila po pijanemu noworodka i odlozyla go na taboret otulajac pepowina.
Wezwane pogotowie przez konkubina postawilo przybylego lekarza w sytuacji,ktorej nawet na zajeciach praktycznych podczas studiow nie widzial.
Ratunek pijanego i wyziebionego noworodka trwa.
  #5  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 13:49
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

A co to ma wspólnego z wychowaniem młodzieży -resocjalizację dla tego noworodka ,jak juz go odratują proponujesz czy co?????
Wiesz co Augustynie czytam teraz więcej niż piszę i czytajac zauważylam ,że jesteś inteligentnym ,nawet obdarzonym poczuciem humoru czlowiekiem - ale strasznie mnie dziwi jedno ,dlaczego z uporem maniaka starsz się udowodnic ,ze prostą drogą wszyscy zmierzamy po rowni pochylej ku przepasci.Msze ci szczerze powiedzieć ,ze na skutek twojej intensywnej dzialalnosci odechciewa mi się tu bywać bo po przejrzeniu dyskusji z Twoim udzialem ,ba z twojej inicjatywy podjetych czuję się przygnebiona i zdołowana -tym bardziej ,ze nie zawsze i nie wszystko jest rowniez cudne w realu,ale to jest zupelnie inna bajka....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #6  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 18:37
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Tak na poczatek to mi Ciebie zal Malgorzato50,ze jako pedagog nie zauwazasz co sie z mlodzieza nie tylko w Polsce dzieje.
Ja mlodziez obserwuje,zaliczam rowniez te mlode kobiety do mlodziezy ,ktore nie przekroczyly 30-tki o tym dalem wyzej wzmianke w mym poscie. Moze tez nie chcesz wiedziec ,ze sa mlodsze matki,ktore wyrzucaja dzieci na smietnik a moze czekasz az tobie mlodziez nalozy wiadro na glowe i "zatanczy".
Radze jhednak zyc w realu i nie udawac,ze sie nic nie dzieje ,bo swiat faktycznie jest juz nad przepascia.
Na dobranoc prosze sobie ogladnac film (jest na DVD) "Smak zycia" - tam poznasz europejska mlodziez,przyda ci sie jako nauczycielowi.
Dobranoc !
  #7  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 18:43
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Dziękuję ci za dobre rady i pelne litosci poblazanie -ale sorry ja się do twojego profesjonalnego zycia nie wtrącam i podejrzewam ,że mam lepszy oglad mlodych od Ciebie ..nie zamykam oczu na rzeczywistość ale te twoje czarne okulary to też jest paranoja ...zdominowales to forum i zasialeś tu straszne czarnowidztwo .
Eeee nie wrto ci tlumaczyc bo sadząc po idolach,ktorych tu obficie przytaczasz ..masz swoje ugruntowane poglądy i niewzruszone przekonania ...jedyna nadzieja ,że ci się w koncu znudzi...
Do tego nie masz odwagi ustosunkowac sie do postawionych ci wprost zarzutow wolisz inwektywy...kazdy ma taki styl do jakiego dorasta ...coz spuszczam zaslone milosierdzia ,klase się ma albo nie .Ty niesteyty wsrod licznych przymiótow tego jednego nie posiadasz....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #8  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 18:49
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Co to zabolalo ?
Moze to "wiadro pelne realu " ?
Nie martw sie o mnie ,dam sobie rade bez twych opinni ,ktore radze zachowac dla swych wychowankow.Ja bardzo dawno mialem do czynienia z nauczycielami.
Co ja posiadam to tez nie twoja sprawa ,znajdz blizszy obiekt zainteresowania,juz to nie raz ci pisalem .
Nigdy nie bylem damskim pantoflem,nie znasz tez mojego domu.
  #9  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 18:58
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Co ty bredzisz ?Polskiego zapomnialeś ...jeśli piszesz tu po to ,żeby kogokolwiek zabolalo -to wybacz ...ale chyba coś ci się pomylilo .Ja rozumiem ,że moje wypowiedzi może są dla ciebie za trudne .Wysil się ,przeczytaj jeszcze raz i staraj się zrozumieć co napisalam...slownika może użyj albo co!
A o twoim domu nie wspomnialam slowem!!!!!!!! A moje opinie bede wyglaszać tam gdzie chcę .Jeśli masz ochote na oklaski pisz do zaufanych znakjomych -to jest forum PUBLICZNE i wypowiadając się na nim każdy z nas wystawia swoje opinie na krytyke równiez!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #10  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 18:59
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ależ wy sie kochacie, aż iskrzy.
  #11  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 19:04
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Wiesz tadziu Augustyna nie znam więc nie wiem czy go lubię czy nie ,ale jego sposobu myslenia oraz dyskusji nienawidzę...przyznaję otwarcie i szczerze .
A tak nawiasem mówiąc drogi A -ja nikogo nie wychowuję -mam to z glowy ,ja po prostu wykonuje usługe oswiatową
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #12  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 19:06
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Wspolczuje takze wszystkim oswieconym przez ciebie.
  #13  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 19:09
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Jak już ci powiedzialam gdzie indziej REKLAMACJI nie stwierdzam ...wszyscy zdrowi i mają się dobrze ...czego z troska, nie moghę powiedziec o tobie niestety
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #14  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 19:12
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Nie mam potrzeby wizyty u lekarza i u psychologa tez .
Moze w czyms ci pomoc ?
  #15  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 19:17
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Coś ty do grobu chcesz mnie wpędzić !!!! Ooooo niedoczekanie .Kurcze ,muszę iśc.....nie kracz za bardzo podczas mojej nieobecnosci bo mam zamiar mieć spokojne sny dziś .Ja się dziwię ,że ty w ogole masz odwagę do tego dzikiego kraju nedzy i korupcji przyjeżdżać .Weź jakiś niezbednik surwiwalowy bo z głodu ci przyjdzie w tej nedzy umrzec .Mam nadzieję ze posilków zbrojnych ze sobą nie ciągniesz i do wyzwalania nas nie będziesz się zabierał ogniem i mieczem.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #16  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 19:24
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Po co miecz i ogien ,wystarczy pare zdan aby ludzie zrozumieli co jest powodem ich nedzy.Napewno z tymi co jest im dobrze nie bede rozmawial.
Wez dla przykladu spotkania J.R. Nowaka w terenie w Polsce ,on jedzie do biednych a nie do bogatych i juz sa efekty.
  #17  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 21:31
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Wg mnie młodzież (nie dzieci) wychowują - w kolejności siły działania:
1. grupy rówieśnicze
2. telewizja
3. internet
4. gry komputerowe
5. szkoła
6. rodzina
7. kościół
  #18  
Nieprzeczytane 20-04-2008, 21:50
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

[quote=senior A.P.]Po co miecz i ogien ,wystarczy pare zdan aby ludzie zrozumieli co jest powodem ich nedzy.Napewno z tymi co jest im dobrze nie bede rozmawial.
Wez dla przykladu spotkania J.R. Nowaka w terenie w Polsce ,on jedzie do biednych a nie do bogatych i juz sa efekty.[/quote
Wow!!! widzę ,że z misja nam tu przybywasz i za pomocą czarodziejskiego slowa prawdy masz zamiar naród uzdrowić -ty ,a może ty jesteś Stan Tyminski w przebraniu.Na Nowaka bym się nie powoływala bo to obciach..moze florydzkie radio jeszcze tego nie podawalo .To ja cie oswiece..Ciekawe jaką ty masz dla ludu ciemnego receptę na zbawienie ..kosy na sztorc czy wysypywanie zboza na tory.A moze jakis komplecik brunatnych koszulek ...
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #19  
Nieprzeczytane 21-04-2008, 11:48
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Nic wiecej poza slowa PRAWDY !
W czym ci to Malgorzato50 J.R.Nowak robi obciach ?
Ludu ciemnego w Polsce nie ma ,jest tylko zadzumiony.
Na szczescie Profesor Jerzy Robert Nowak i inni maja juz na te "dzume" lekarstwo" .
Juz sa pierwsze symptomy poprawy zdrowia Polakow oby tylko "cholera" nie wziela inne narodowsci.
Niech one sobie pozyja (te obce narodowsci) tam gdzie ich miejsce.
  #20  
Nieprzeczytane 21-04-2008, 20:40
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Jeśli chodzi o wychowanie, to Kufa doskonale ułożył tę chronologię.
Uważam, skoro dzieci w szkole przebywają ok. 1/3 doby, pozostałe 2/3 doby są pod opieką rodziców, to ci maja i z tego, i z powodu bycia rodzicami bezwzględny obowiązek wychowania swych pociech. Rola szkoły polega przede wszystkim na nauczaniu, nauczaniu także patriotyzmu, pełnienia ról społecznych, choć tych dziecko uczy się także od rodziców i dziadków.
Przy tej okazji chciałbym napisać, że nasz system edukacji ciągle wymaga totalnej reformy. Zamiast uczyć o rozmnażaniu jamochłonów, uczmy przede wszystkim jak się uczyć, jak korzystać z materiałów źródłowych, jak korzystać z ogólnie dostępnej wiedzy. Uczmy podstaw prawa pracy, elementów kodeksu rodzinnego, w starszych klasach pielęgnacji niemowląt, o chorobach społecznych.
Wracając do wychowania, trzeba uzmysłowić rodzicom, że ich postawy będą naśladowane przez ich potomstwo, więc powtórzę, wychowaniem muszą się zająć rodzice, nic i nikt ich w tym nie wyręczy.
Ktoś tu już zacytował słowa Zamojskiego: „ Takie będą społeczności, jakie………” i to święta prawda.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.