menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 09-12-2007, 15:06
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie Cenzura


Cenzura (z łac. censere - 'osądzać') - ograniczenie prawa do wypowiedzi jednej osoby bądź instytucji przez inną. Jest to również ograniczanie przez państwo podstawowych praw człowieka – prawa do wolności słowa i wolności prasy, pod różnymi pretekstami.
Wikipedia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Cenzura
Każda cenzura jest ograniczeniem wolności –
PRECZ Z CENZURĄ.
Nadmierna wolność (cóż to dziwoląg pojęciowy) prowadzi do anarchii – i bardzo dobrze.
W pionierski okresie USA panowała anarchia – czyli brak instytucji państwowych, sądził sędzia Lynch (bardziej sprawiedliwie niż polskie sądy), na podstawie dekalogu, który wydaje się być wystarczającym Kodeksem Karnym.
I co?
Pierwsza poprawka zabrania dalej jakiejkolwiek cenzury w Stanach.
Dzięki temu to państwo tak prężnie się rozwinęło.
Cenzura zabija inicjatywę, prowadzi do marazmu, lub buntów.
Widać to na forach – też.
Mocno cenzurowane zamieniają się w nudne TWA.
Na Racjonaliście nie ma cenzury.
(Einstein też był kobietą)

Na jednym z młodzieżowych for założyłem ankietę „Czy jesteś za cenzurą na tym forum?”.
Byłem zszokowany wynikiem, - przeważająca większość była na tak
Argumenty – porządek, miła atmosfera itp.
Sam napisałem odpowiedź (jako gość, bo była taka opcja, mocno i dosadnie krytykującą cenzurę i....post zniknął – ja też zniknąłem z tamtego forum – niech się kiszą sami.
Młodzi już mają wyprane mózgi, bezkrytycznie przyjmują wszelkie przepisy – ograniczenia.
Bo KTOŚ WIE LEPIEJ ODE MNIE, CO JEST DLA MNIE DOBRE i mnie do tego siłą zmusza.
Chyba dostanę choroby jelit.

Czemu płaczesz, staremu mówił czyżyk młody?
Masz teraz w klatce lepsze niż w polu wygody.
Tyś w niej zrodzon rzekł stary, przeto ci wybaczę.
Jam był wolny – dziś w klatce i dlatego płaczę. (Krasicki)

Istnieje też nie opisana w Wiki autocenzura.
Np. dziennikarze z „Gadaczki Wyborczej” należący do określonego SALONU (W. Łysiak) i grupy trzymającej za sznurki władzy (czytaj pieniędzy), muszą pisać w określonym tonie.
Wyłamanie się z tego UKŁADU grozi ostracyzmem towarzyskim i zawodowym, co skutkuje bolesnym uderzeniem w kieszeń.
  #2  
Nieprzeczytane 09-12-2007, 15:12
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Kufa a co z cenzurą ma wspólnego wiek pisałeś młodzi a na naszym forum jak sądzę są raczej starsi i nie ma cenzury wg Ciebie? Jeszcze trwa awantura z maglem ale to skrajny przykład popatrz na inne wątki głos odrębny i masz zmasowany atak i wiesz ten atak jest zawsze skuteczny kijem /obelgi/ i marchewka / pochwały/ nasze cenzorki osiągają cel powiem Ci ze z przyjemnością obserwuję proces wychpwania Ciebie i Danmala i moim zdaniem efekty już widać.Niemniej pocichu Ci kibicuję ze się nie dasz wychować ale pewny nie jestem.
  #3  
Nieprzeczytane 09-12-2007, 15:14
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Kufo,

to znaczy, że ja mogę - bo taką mam fantazję - naubliżać Ci niewybrednymi słowami? Bo mi sie nie podoba cos tam. Ty mi odpowiesz w podobnym stylu, bo tak zechcesz. A inni mają to czytać, tak?
Taka kopanina bez cenzury... Mocna i dosadna...
  #4  
Nieprzeczytane 09-12-2007, 15:21
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Zmasowany atak?...nie zauważyłam...a może zwyczajnie ludzie są jednomyślni..czyli..że mają podobne zdanie i bronią go ..co im chyba wolno.
A tak na boku..nie zauważyłam również..aby ktoś ..kogoś próbował wychowywać...bo jak wiem ten proces mamy już za sobą..i albo jesteśmy wychowani..albo nie ...i tyle.
CZUJĘ KADZIDŁO..a fe...
Pozdrawiam.
__________________
" Myślę - więc jestem "..a.... jeśli...akurat nie myślę?...to mnie nie ma?

Ostatnio edytowane przez Ala-ma-50 : 09-12-2007 o 15:27.
  #5  
Nieprzeczytane 09-12-2007, 15:24
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Stanley,

a tak Ciebie lubiłam! Za lenistwo i tę kanapę z dymkiem. Za .... A Ty podbechtujesz Kufę i Daniela? I brzydzi Cię forum? Byś sie wstydził!!!!
  #6  
Nieprzeczytane 09-12-2007, 15:27
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Alsko broń mnie Bóg ja się tu doskonale bawię. I naprawdę uważam ze są wychowywani i że są efekty. To mnie cieszy bo jak wiesz jestem zwolennikiem całkowitej szczęśliwości i absolutnej wolności a wręćz anarchhi.
  #7  
Nieprzeczytane 09-12-2007, 15:32
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Dobra, dobra!
  #8  
Nieprzeczytane 09-12-2007, 15:33
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
to znaczy, że ja mogę - bo taką mam fantazję - naubliżać Ci niewybrednymi słowami? Bo mi sie nie podoba cos tam. Ty mi odpowiesz w podobnym stylu, bo tak zechcesz. A inni mają to czytać, tak?
Taka kopanina bez cenzury... Mocna i dosadna...
Sfeminizowane fora mają to do siebie, że mało jest rozmów sensownych tzn na temat, oraz unikanie tematów ogólnych i kontrowersyjnych.
Plotkarski styl wymaga rozmowy o osobach, czyli obgadywanie.
Dear Alsko,
w innym temacie ( Mój pierwszy raz - do wglądu) próbowałaś, umiarkowanie złośliwie sprowadzić rozmowę na temat moich właściwości.
Jeżeli mi naubliżasz, będą podziwiał styl inwektyw i doskonale się przy tym bawił.
Bardzo grzecznie (jak na mnie) odpowiedziałem, że nie mam ochoty wdawać się w pyskówki i poprosiłem o wypowiedź na temat i ....o dziwo pojawiła się takoważ.
Kobiety jednak potrafią.
  #9  
Nieprzeczytane 09-12-2007, 15:33
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Alsko słowo harcerza
  #10  
Nieprzeczytane 09-12-2007, 15:37
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Moi Kochani wychowany to jest każdy z nas.Jeden dobrze inny żle,a jeszcze inni......Pozdrawiam cieplutko.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #11  
Nieprzeczytane 09-12-2007, 15:38
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ala-ma-50
.a może zwyczajnie ludzie są jednomyślni.

Pozdrawiam.
Po pierwsze primo,
nie ludzie tylko kobiety (cytat z "W pustyni i w puszczy").
Po drugie, primo
myślałem - naiwny-, że czas jednomyślnej aklamacji już minął.
  #12  
Nieprzeczytane 09-12-2007, 15:42
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Kufaaa!

Litości! Nie pamiętam i teraz mi przyjdzie gmerać w postach.
Dobra, niech będzie! Poszukam. Dziś dowiedziałam się o sobie w realu tyle prawdy nie-prawdy, że powinno mi starczyć na długo. Wycofuję się. Na razie. A inwektyw się nie spodziewaj. Mówiłam, że mam esprit d`escalier (jeśli wpakowałam tu byka - nie poprawię, leń jestem).

Stanleyu, nie dowierzam harcerzom
  #13  
Nieprzeczytane 09-12-2007, 15:44
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Alsko i słusznie wywalili mnie z harcerstwa po 2 miesiącach za brak posłuszeństwa. Też im nie wierzę ale tym razem to prawda
  #14  
Nieprzeczytane 09-12-2007, 15:54
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Wolność?

Cytat:
Napisał kufa86
Cenzura (z łac. censere - 'osądzać') - ograniczenie prawa do wypowiedzi jednej osoby bądź instytucji przez inną. Jest to również ograniczanie przez państwo podstawowych praw człowieka – prawa do wolności słowa i wolności prasy, pod różnymi pretekstami.
/.../
Każda cenzura jest ograniczeniem wolności –
PRECZ Z CENZURĄ.
Nadmierna wolność (cóż to dziwoląg pojęciowy) prowadzi do anarchii – i bardzo dobrze.
/.../


"Wolność jest to możność czynienia tego, co się chcieć powinno i na co ustawy zezwalają"
Monteskiusz.

Nic dodać, nic ująć.
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
  #15  
Nieprzeczytane 09-12-2007, 16:01
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Stanley`u, słowo Stanley`a starczy :-)))
  #16  
Nieprzeczytane 09-12-2007, 16:02
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Aniu a dlaczego jakaś ustawa napisana na kolanie jak to wielokroć jest, ma mi mówić co ja czynić powinieniem. Nie zgadzam się na ograniczanie mojej osobistej wolności.Wystarczy jeżeli ja sam się samoograniczam. Ponadto myśle ze wystarczy nie czynić tego czego sam nie chciałbyś doświadczyć. Ale zeby ktoś miał mi mówić co mam robić z tym się nie zgadzam.Nie cierpię nakazów mam to chyba w genach.
  #17  
Nieprzeczytane 09-12-2007, 16:03
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stanley
Kufa a co z cenzurą ma wspólnego wiek pisałeś młodzi a na naszym forum jak sądzę są raczej starsi i nie ma cenzury wg Ciebie? Jeszcze trwa awantura z maglem ale to skrajny przykład popatrz na inne wątki głos odrębny i masz zmasowany atak i wiesz ten atak jest zawsze skuteczny kijem /obelgi/ i marchewka / pochwały/ nasze cenzorki osiągają cel powiem Ci ze z przyjemnością obserwuję proces wychpwania Ciebie i Danmala i moim zdaniem efekty już widać.Niemniej pocichu Ci kibicuję ze się nie dasz wychować ale pewny nie jestem.
Czemu, Ty, nazywasz zmasowanym atakiem zwyczajne nieakceptowanie czyjegoś stylu i dawne temu odporu, uznajesz za awanturę?
Idąc tropem takiego myślenia tchórzostwe nazwiesz, zapewne, brak reakcji na styl j formę, np malagenii?
To mi przypomina, trochę, dowcip o Jasiu, wygonionym z klasy i szepczącym: gdzie sens, gdzie logika.
Pozdrawiam.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #18  
Nieprzeczytane 09-12-2007, 16:04
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Rzymianie mawiali:
Legum nos esse servos oportet, ut liberi simus -
Musimy być niewolnikami praw, abyśmy byli wolni
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #19  
Nieprzeczytane 09-12-2007, 16:09
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

No trudno Feliksie wytłumaczę się chociaż Tobie nie muszę tłumaczyć bo rozumiesz.Na maglu nie zabierałem głosu bo mi nie odpowiadał styl i ton tych wypowiedzi. Natomiast widziałem ze obie strony sobie używały równo mówiąć wprost obrażano się nawzajem. Natomiast nie godzę się na ingerencje z urzędu i określanie co jest poprawne a co nie .Kto nie chciał brać udziału w pyskówce ten nie pisał pozostali brali w tym udział z własnej woli i ingerencja administracyjna mi się nie podoba czemu dałem wyraz. To wszystko czy to zle?
  #20  
Nieprzeczytane 09-12-2007, 16:14
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Wolność?

Cytat:
Napisał Stanley
Aniu a dlaczego jakaś ustawa napisana na kolanie jak to wielokroć jest, ma mi mówić co ja czynić powinieniem. Nie zgadzam się na ograniczanie mojej osobistej wolności.Wystarczy jeżeli ja sam się samoograniczam. Ponadto myśle ze wystarczy nie czynić tego czego sam nie chciałbyś doświadczyć. Ale zeby ktoś miał mi mówić co mam robić z tym się nie zgadzam.Nie cierpię nakazów mam to chyba w genach.

To nie tak. Nie chodzi o konkretne ustawy - złe ustawy można zmienić i od tego właśnie jest parlament, wybierany przez Obywateli, aby ich reprezentował.
Chodzi o PRAWO, czyli o jego ideę.
Chodzi o zgodzenie się całego społeczeństwa na SAMOGRANICZENIE polegające na tym, że na przykład (skrajny):
- moją ulubioną zabawą jest kłucie napotkanych ludzi szpilami,
- ulubioną zabawą jakiegoś X jest oblewanie napotkanych ludzi brudną wodą.
Nie chcę być oblana - a X nie chce być pokłuty - dlatego oboje zgadzamy się samoograniczyć, czyli powściągnąć naszą chęć robienia tego, co nam sprawia przyjemność - ale innym nie koniecznie.
I tylko taka Wolność jest dopuszczalna - wolność czynienia tego, co jest PRAWEM dozwolone.

Ponieważ PRAWO to nie wymysł 400 posłów, tylko nieskończenie długi ciąg działań podejmowanych od zarania ludzkości w imię możliwości współżycia różnych ludzi w jednym społeczeństwie.

Jestem osobą praworządną - co nie znaczy, że nie drażnią mnie konkretne przepisy prawne. Ale nigdy sobie nie pozwolę na lekceważący czy negatywny stosunek do "ducha praw" i do samego istnienia PRAWA.

To właśnie PRAWO jest gwarancją mojej WOLNOŚCI - ono mnie chroni przed wszelkimi działaniami na moją szkodę, czyli ograniczającymi moją Wolność.

Zaznaczam, że nie jestem prawnikiem!
Poprostu nie życzę sobie, żeby różni głupcy, egoiści, i inna ..... przeszkadzali mi żyć tak jak lubię - w spokoju.
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Cenzura? Nie, obrona przed nienawiścią i głupotą. Wilhelmina Różności - wątki archiwalne 84 13-05-2008 18:12
Cenzura czy chowanie głowy w piasek? Basia. Różności - wątki archiwalne 32 11-05-2007 18:07

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.