menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 11-08-2008, 14:21
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Będą cicho siedzieć?

Ciekawy jestem co na ten konflikt mówi Merkel. Bo przecież zależy im na nowym gazociągu. Sprawdzę to zaraz na Interii i Onecie.
  #42  
Nieprzeczytane 11-08-2008, 15:59
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ach ten nowy gazu-ciag !
I te biedne wymierajace ( z powodu niskiego przyrostu naturalnego) Niemcy - kto im pomoze jak nie Zydzi niemieccy ?
Rosja robi "samooczyszczenie organizmu" z wszelkich toksyn i zlogow ,silny zawsze chce trzymac z silnym ,bo po co mu guzy wiedzac,ze i tak nie wygra, wiec do boju male jamniki na krotkich nozkach.Wystarczy poszczuc a ile bedzie halasu.
Ktoz tym "biednym" Niemcom pomoze jak nie silna Rosja (tak sobie mysli wodz-kobieta),zapomina jednak ,ze zlepek jako UE to ile ludzi tyle i myslenia , nie da sie okrazyc Rosji.
Ktos powie : a Chiny,USA jak by tak im przylozyli z grubej rakiety to moze by cos z tego wyszlo ?
Jak narazie nie wyjdzie,bo kazdy z tych w/w tygrysow ma swoje klopoty i sztuczna szczeka moze wypasc przy pierwszym policzku.
Zal tych malych udajacych wielkich moga sobie tylko poszczekac.
  #43  
Nieprzeczytane 11-08-2008, 16:07
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Ciekawy jestem co na ten konflikt mówi Merkel. Bo przecież zależy im na nowym gazociągu. Sprawdzę to zaraz na Interii i Onecie.
I co sądzi Merkel? Wyszukałeś coś interesującego?
  #44  
Nieprzeczytane 11-08-2008, 16:22
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
I co sądzi Merkel? Wyszukałeś coś interesującego?
Jeszcze nie-oglądam siatkówkę.
  #45  
Nieprzeczytane 11-08-2008, 20:19
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
SZATAN.... a nie ?

A wasz Dablju dowiedział się wczoraj od Putina o konflikcie ..
Ha...tylko pogratulować Ameryce- prezydenta.Kapelusz z głowy przed Dablju Bush'em.

Dablju do djablu!!
  #46  
Nieprzeczytane 11-08-2008, 22:09
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Jeszcze nie-oglądam siatkówkę.
Siatkarki niestety padły, może już coś znalazłeś, wróciłam dopiero do domu i nie zdążyłam poczytać
  #47  
Nieprzeczytane 11-08-2008, 22:54
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Igrzyska trwaja,przeciez mozna poogladac i odsapnac od wojen.
Ci mniej znaczacy prezydenci ,ktorym nie honor ogladac IO ( moze im nie pozwolono) ,musza teraz leciec i zapobiegac eskalacjom wojennym.
Cos mi to wyglada jak by oni byli chlopcami na posylki a przeciez to uczone glowy.
Oby tylko ich samoloty dolecialy,"djablu" nie spi !
  #48  
Nieprzeczytane 12-08-2008, 00:27
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Prezydent Lech Kaczyński we wtorek uda się do Gruzji; o swojej misji rozmawiał w poniedziałek wieczorem z prezydentem USA G. Bushem - poinformował PAP dyrektor Biura Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik.

Prezydent Bush wyraził absolutne poparcie dla misji pana prezydenta, która odbędzie się jutro w Tbilisi - powiedział Handzlik


No jasne, słowne poparcie Buuusha, to najwygodniej.
Nie podoba mi się to wszystko, oj nie podoba
  #49  
Nieprzeczytane 12-08-2008, 00:36
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Prezydent Lech Kaczyński we wtorek uda się do Gruzji; o swojej misji rozmawiał w poniedziałek wieczorem z prezydentem USA G. Bushem - poinformował PAP dyrektor Biura Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik.

Prezydent Bush wyraził absolutne poparcie dla misji pana prezydenta, która odbędzie się jutro w Tbilisi - powiedział Handzlik


No jasne, słowne poparcie Buuusha, to najwygodniej.
Nie podoba mi się to wszystko, oj nie podoba

Mnie też.Nie wiem w sumie dlaczego...ale coś się boję.Przez skórę czuję niebezpieczeństwo..
  #50  
Nieprzeczytane 12-08-2008, 00:37
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Polecam ten artykuł,

choć niektórzy mają awersję do GW : http://wyborcza.pl/1,75248,5577608,K...il_Gruzje.html
Fragment:
Zastanawiam się, jak doszło do tej katastrofy? Jak polityk, który wydawał się świetnie rozumieć specyfikę terenu, mógł popełnić tyle błędów naraz? Jak mógł zrobić taki prezent Putinowi, pozwalając mu na bezkarne użycie wojska poza granicą Rosji pierwszy raz od końca ZSRR?
  #51  
Nieprzeczytane 12-08-2008, 00:42
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

No i Rosja nam teraz grozi niedwuznacznie,poprzez swojego ambasadora na Łotwie..
  #52  
Nieprzeczytane 12-08-2008, 00:56
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Tak, warczy i kły pokaże.
Też się niepokoję i czarno to widzę, podejrzewam, że największy rachunek - nie licząc Gruzji - Rosja wystawi nam, dla zasady i satysfakcji, bo ciągle nie mogą nam darować demontażu obozu demoludów.
I jak się z takim sąsiadem układać?
  #53  
Nieprzeczytane 12-08-2008, 00:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

http://monkblog.wordpress.com/2008/0...-nadbaltyckim/

Jak się układać ? Nie da się ..Nigdy się nie dało..no ...może za Batorego .
  #54  
Nieprzeczytane 12-08-2008, 01:12
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Ja wiem, że się nie da, ale DK twierdzi co innego, chociaż jak do tej pory nie napisał, jak to zrobić.

Zbrojenie się? nie napadną, wystarczy, że kurki zakręcą i po nas.
  #55  
Nieprzeczytane 12-08-2008, 01:14
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Jak się weźmie pod uwagę-kim był Putin -czysty wywiad, czyli nawet obecny Prezydent chodzi mu na krótkiej smyczy. Kto chce być następnym Chodorkowskim? Miliarder-ale złodziej- jest pod koreańską granicą. W kufajce-pewnie rąbie las. 7 lat to długo, a Putin pokazał twarz-czy UE się kiedyś o tym przekona. Niemcy mają bielmo na oczach-no bo ta rura z gazem korci.
  #56  
Nieprzeczytane 12-08-2008, 01:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Gruzja wpadła w pułapkę.Ropociąg azerski i GUAM bardzo się nie spodobały na Kremlu..
W końcu my też wywołaliśmy wojnę ponoć.I to światową.A nie było oddać Gdańska ?
Tylko co to by zmieniło .Nic ..
  #57  
Nieprzeczytane 12-08-2008, 02:30
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ja wam polecam to co powiedzial byly Prezydent RP (Fakty Tvn) polityk A.Kwasniewski ,ktory spostrzegawczoscia mnie zaskoczyl - poczytajcie.
Do prezydentury trzeba dorastac ale nie tak jak w Gruzji mlody Szaakaszwili -swego czasu Kwasniewski byl tez mlody ale bystrzejszy.
  #58  
Nieprzeczytane 12-08-2008, 10:05
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Ja wam polecam to co powiedzial byly Prezydent RP (Fakty Tvn) polityk A.Kwasniewski ,ktory spostrzegawczoscia mnie zaskoczyl - poczytajcie.
Do prezydentury trzeba dorastac ale nie tak jak w Gruzji mlody Szaakaszwili -swego czasu Kwasniewski byl tez mlody ale bystrzejszy.
Cóż z tego Senior,skoro w nogach był słaby..oj,słaby..
Prezydent co o własnych siłach ustać nie może ,powinien zdać raport Palikotowi stanowczo.
Acha,posła Palikota wówczas nie było...
Na pociechę powiem Ci Senior,że od czasu gdy Aleksander przemówił z mównicy do psa Dorna( Sabo ! nie idź tą drogą ),to ma moją dożywotnią sympatię.
  #59  
Nieprzeczytane 12-08-2008, 11:30
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Wsrod politykow tez sie pije - nie tylko polityka zyje !
Dobry polityk winien miec mocna glowe i wiedziec kiedy skonczyc z piciem i innymi uzywkami.
Co ciekawe - politycy z pewnych "rodow" maja bardzo slaba glowe do....... ,do picia tez ale podobno sa wspanialymi kochankami.
Kto w Gruzji namieszal chyba sie Lila domyslasz a jak nie to pobiegaj jeszcze po netcie,ja ci tego nie napisze ,bo mi nie wolno ale tylko nadmienie ( jako wojskowy),ze armie powinni szkolic miejscowi d-cy ,bo znaja swoj teren i mentalnosc swych ludzi (narodowosc). Wyszkolony zolnierz przez obcych zna tylko dobrze jedno cwiczenie taktyczne odwrot/wycofywanie sie/ ucieczka.
Dlatego dzisiaj Saakaszwili krzyczy "nie poddamy sie" ale na widok lecacego helikoptera daje nura do wozu pancernego.
Znamy takich bohaterow co to obcy chleb za mlodu i potem jadali !
Wracajac do naszych zwierzchikow sil zbrojnych czyli prezydentow, to tez by mozna duzo napisac - ja znam tylko jednego Prezydenta gen. Jaruzelskiego,ktory nie bal sie linii frontu,teraz zobaczymy innego ,ktory jedzie na wojne gruzinsko -rosyjska (watpliwe bohaterstwo i calkowity brak rozwagi),ciekawe jak z tej wojny i z czym wroci.
Ktos tu swietnie steruje wydarzeniami i to za plecow !
To moje zdanie -starego zolnierza.
Oby sie to zle nie skonczylo dla Polski i Polakow,bo dla innych napewno sie zle skonczy.
Z Rosjanami mozna wodke pic ale trzeba to umiec czynic,zartow nie ma ,stakan i po chlopie jak sie glowy nie ma . Tym bardziej trzeba umiec prowadzic wojny nie tylko na mapie i cwiczeniach ale w faktycznych zagrozeniach.
Rosyjskiego generala warto czasem posluchac jak wypowiada gdy zagraza smierc: "spokojna,posluszaj,nielza,nie nada,eta nie tak !".
Inny general pewnych narodowsci nie potarfi dokonac analizy sytuacji i wali na oslep ,takze w pory !
Wtedy gina niewinni ludzie,przewaznie ludnosc cywilna.
Prosze sobie przypomniec kto ocalil Krakow w czasie IIWS.
  #60  
Nieprzeczytane 12-08-2008, 11:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

No ..ocalił...Niech Ci będzie...
Zdarzyło się ślepej kurze ziarno..

Tak jak ..ROSJA KOŃCZY OPERACJĘ NA KAUKAZIE.Powiedział Miedwiediew..
Przestraszyli się Sarkozy'ego .Jak nic.
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.