menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 08-08-2009, 19:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie STRAJK pielęgniarek ,słuszny czy nie, ale nieetyczny


...jak dla mnie.

Dorota Gardias zapowiada eskalację.
  #2  
Nieprzeczytane 08-08-2009, 19:22
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Dla mnie też strajk pielęgniarek jest nieetyczny jezeli w czasie dyżuru odchodzą od łóżek pacjentów.
  #3  
Nieprzeczytane 08-08-2009, 19:22
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
...jak dla mnie.

Dorota Gardias zapowiada eskalację.
Mam podobne zdanie Lilu. Gdzie jest ten personel skoro jest go 1400 na 300 pacjentów czyli prawie 5 na pacjenta. Czyli jak by nie liczyć 1,5 powinno być przy łóżku na zmianę a jest jedna pielęgniarka na oddział.
ps. pewnie za moment jakaś piguła będzie oburzona
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #4  
Nieprzeczytane 08-08-2009, 19:42
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Tadeusz umiłowana Jarosława
też pielęgniarka
A pani Gardias żoną lekarza
uważaj do kogo strzelasz
  #5  
Nieprzeczytane 08-08-2009, 19:52
Saturn's Avatar
Saturn Saturn jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Ojczyzna i świat
Posty: 3 238
Domyślnie

w mojej ocenie strajk pielęgniarek jest nieetyczny..a czy słuszny..sprawa dyskusyjna...
Znam osoby, które wykonywały w Polsce zawód pielęgniarki / wiele z nich pracowało w obiektach sanatoryjnych /..odeszły na tzw. wcześniejszą emeryturę..tylko po to, by wyjechać do Niemiec i zająć się opieką nad osobami starszymi za duże wynagrodzenie w euro..
Tam nie skarżą się na nic..wszystko pasuje..upodlenie też....
Taka jest moja opinia w tej sprawie...
może emocjonalna,
ale przez kontratyp.... tzw.błąd w sztuce lekarskiej straciłem bliską mi osobę...
  #6  
Nieprzeczytane 08-08-2009, 19:54
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Już się boję klapsa mi dadzą? Za co za prawdę? To samo było i pewnie jest w innych zawodach (np.górnictwo) pracowników do diabła i trochę ale do roboty ich nie widać.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #7  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 19:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Strajk nadal trwa.
Nic nie rozumiem. 600 łóżek i 600 pielęgniarek.
A zawsze słyszymy, że ich za mało jest.
  #8  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 19:14
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Strajk nadal trwa.
Nic nie rozumiem. 600 łóżek i 600 pielęgniarek.
A zawsze słyszymy, że ich za mało jest.
Też nie rozumiem, brutalnie powiem połowę zwolnić, będą pieniążki na podwyżki.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #9  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 19:17
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

No w Radomiu to chyba więcej tych pigułek na jedno łózko?
  #10  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 19:20
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

To że nie mogę i ja zrozumieć postępowania pielęgniarek to nie jest takie niezwykłe. Każdy dba /jeżeli może/ o swój doczesny byt i nawet w sytuacji gdzie i tak ich miejce pracy jest zagrożone bo przecież nikt nie będzie w nieskończoność pokrywał długi z naszycvh pieniędzy.
Ważniejsze jest jednak pytanie dlaczego daja sobą tak manipulować? Cierpią na tej przepychance ludzie których naprawdę nie stać na dodatkowe ubezpieczenia i emeryci ze starego portfela lub ludzie niezbyt rozpychający się łokciami.
A może już nie potrafię zrozumieć egoistycznego spojrzenia na rzeczywistość
__________________
NAJPIĘKNIEJSZE CHWILE ZWYKLE KRÓTKO TRWAJĄ. NAJDŁUŻEJ TRWA CIERPIENIE.
http://lawenda7.bloog.pl/
kliknij mnie.
  #11  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 21:35
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A dlaczego uważacie, że nieetyczny- zostaly oszukane, to niech walcza. Nikt ich nie slucha przecież, a przy chorych sa ich kolezanki. Podczas swojej pracy w szpitalu bylam świadkiem strajku pielegniarek, my stalismy przy chorych, i pielegniarki dyzurne( dużurne nie strajkuja- o tym jakos sie nie mówi).Zaden chory nie był zasikany, obsr..., ani glodny i bez leków A ja zobaczyłam jak cięzką fizyczną prace one wykonuja.Bardziej niemoralna sprawajest próba zabierania dodatku pielęgnacyjnego, próba odebrania rent wdowom, utrzymywanie za nasze pieniądze bandy darmozjadów nie płacących składki ZUS-u. Strajk pielegniarek zaslania naprawdę ważne sprawy w tym państwie. Nie dajcie się nabrac , że pacjenci sa bez opieki- nie wierzę...A że pracuja na Zachodzie za 5- krotna pensje- co w tym zlego- wykonuja taką samą prace jak w Polsce, tylko godziwie opłacaną.
  #12  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 21:48
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

W czym zostały oszukane Elu?
Przecież ten szpital zdycha już i bez podwyżek.
  #13  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 21:49
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Babcielu zachodu raczej nie porównuj, wszyscy, albo prawie wszyscy, tam mają 5x coś więcej, a, że szpitale są źle zarządzane u nas, te molochy państwowe to też prawda, czego się boimy prywatyzacji, byłem w prywatnym pod NFZ i byłem w państwowym pod NFZ różnica zasadnicza. Wiem, że pielęgniarki się narobią, ale winą tu bym obarczył tych straszących przed prywatyzacją......
  #14  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 21:54
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
A dlaczego uważacie, że nieetyczny- zostaly oszukane, to niech walcza. Nikt ich nie slucha przecież, a przy chorych sa ich kolezanki. Podczas swojej pracy w szpitalu bylam świadkiem strajku pielegniarek, my stalismy przy chorych, i pielegniarki dyzurne( dużurne nie strajkuja- o tym jakos sie nie mówi).Zaden chory nie był zasikany, obsr..., ani glodny i bez leków A ja zobaczyłam jak cięzką fizyczną prace one wykonuja.Bardziej niemoralna sprawajest próba zabierania dodatku pielęgnacyjnego, próba odebrania rent wdowom, utrzymywanie za nasze pieniądze bandy darmozjadów nie płacących składki ZUS-u. Strajk pielegniarek zaslania naprawdę ważne sprawy w tym państwie. Nie dajcie się nabrac , że pacjenci sa bez opieki- nie wierzę...A że pracuja na Zachodzie za 5- krotna pensje- co w tym zlego- wykonuja taką samą prace jak w Polsce, tylko godziwie opłacaną.

Sa bez opieki.
Znalazlem sie przypadkowo na izbie przyjec szpitala bardzo zasluzonego dla Czestochowy.Trwal tam strajk.
Co chwile podjezdzaly pod izbe przyjec karetki z chorymi.
Ci sanitariusze nie mogli nikogo zastac w okienku.Slyszalem rozmowe dwoch sanitariuszy:
-No i co k.... mamy z gosciem zrobic?!
-A co mnie k... pytasz?Tamtych spytaj co ich nie ma.
O komentarzach ludzi czekajacych cierpliwie na przyjecie nie bede pisal.
Szkoda slow.
Co jakis czas ukazywala sie pani na izbie przyjec,ale wiecej uwagi poswiecala komputerowi,przegladaniem kart przyjec niz chorym.
Wyszedlem stamtad.Kpina i tyle.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
  #15  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 21:57
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Babcielu zachodu raczej nie porównuj, wszyscy, albo prawie wszyscy, tam mają 5x coś więcej, a, że szpitale są źle zarządzane u nas, te molochy państwowe to też prawda, czego się boimy prywatyzacji, byłem w prywatnym pod NFZ i byłem w państwowym pod NFZ różnica zasadnicza. Wiem, że pielęgniarki się narobią, ale winą tu bym obarczył tych straszących przed prywatyzacją......

Byłeś w prywatnym, nie sprywatyzowanym.

Może Ela Ci podpowie coś na ten temat.
  #16  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 21:58
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ja jednak nie bardzo widze prywatyzacji molochów.Nie maja szansy przetrwania. Tylko małe szpitaliki z pełnm koszykiem swiadczen, bo bledy tych prywatnych są naprawiane w panstwowyvh- o tym pisalam- prawatne nie maja kontraktów na poprawki...Chore to jest , ale jest. A z tym zdychaniem szpitala , to dalabym sobie spokój-pieniądze są tylko na inne cele.Pracowałam w takim molochu, to wiem jak to wygląda.Pieniąde ma prezydent- od tego jest prezydenten miasta , aby wszystko przewidział, kontrakty to juz inna rzecz...
  #17  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 22:10
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Karolu, nawet bez strajku, tak wyglądał moj każdy dyzur- karetki przywozily- powiedzmy 10 chorych- i ja w ciagu paru minut musialam podjąc decyzję gdzie i co.Dyzury tak ciezkie, że czasami rano czulam się jak nacpana- i nikt mnie n ie zwonil z dalszej pracy. Prawda jest natomiast, ze młodzi sa nastawieni na inne rzeczy niz my, sa bardziej aroganccy, ale to juz nie moja bajka.Ja prowadze świetna przychodnie z ogromna iloscia pacjentow- gdzie nie ma chamstwa, strajkow, mamy opłacane kontrakty- pracuje, zarabiam- wprawdzie od połowy miesiąca pracuje za darmo- ale to moja prywatna sprawa. A podejscie do pacjenta, nastrój w lecznicy nadaja szefowie, dopoki byłam vice- szefowa, nie wolno bylo do chorego odezwac się per Ty.Karolu zapraszam do mojej Poradni, gdzie dyrektorem jest ogromnie sympatyczna, kulturalna młoda osoba- z chwilą wyjscia z samochodu, otacza ja tłum pacjentów. A ja - nie chwalac sie- uslyszalam- tam gdzie pracuje babciela- natychmiast jest olbrzymia ilosc pacjentow.I tak wiekszosz z nas pracuje. Nie generalizuj sprawy. Szwecja jest krajem o największym potencjele medycznym w Europie- nie czarujmy się- ze względu na zarobki, i największych swiadczeniach socjalnych...
  #18  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 22:13
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
tam gdzie pracuje babciela- natychmiast jest olbrzymia ilosc pacjentow

Ela, kto raz Cię zobaczył, to zrozumie oczywistą oczywistość.
  #19  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 22:30
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Lilu, to nie tak, ja znowu nie jestem ideałem- ale ten zawód jest moja pasja ....
  #20  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 22:48
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

[quote=babciela]Karolu, nawet bez strajku, tak wyglądał moj każdy dyzur- karetki przywozily- powiedzmy 10 chorych- i ja w ciagu paru minut musialam podjąc decyzję gdzie i co.Dyzury tak ciezkie, że czasami rano czulam się jak nacpana- i nikt mnie n ie zwonil z dalszej pracy. Prawda jest natomiast, ze młodzi sa nastawieni na inne rzeczy niz my, sa bardziej aroganccy, ale to juz nie moja bajka.Ja prowadze świetna przychodnie z ogromna iloscia pacjentow- gdzie nie ma chamstwa, strajkow, mamy opłacane kontrakty- pracuje, zarabiam- wprawdzie od połowy miesiąca pracuje za darmo- ale to moja prywatna sprawa. A podejscie do pacjenta, nastrój w lecznicy nadaja szefowie, dopoki byłam vice- szefowa, nie wolno bylo do chorego odezwac się per Ty.Karolu zapraszam do mojej Poradni, gdzie dyrektorem jest ogromnie sympatyczna, kulturalna młoda osoba- z chwilą wyjscia z samochodu, otacza ja tłum pacjentów. A ja - nie chwalac sie- uslyszalam- tam gdzie pracuje babciela- natychmiast jest olbrzymia ilosc pacjentow.I tak wiekszosz z nas pracuje. Nie generalizuj sprawy. Szwecja jest krajem o największym potencjele medycznym w Europie- nie czarujmy się- ze względu na zarobki, i największych swiadczeniach socjalnych...[/QUOT

Babcielu
Napisalem to,co widzialem na Izbie Przyjec.
Nie trzeba wielkich nakladow finansowych,by nauczyc sie zwyklego,bezinteresownego podejscia do potrzeb chorych.
Trzeba tez umiec dostrzec,ze ktos oczekuje pomocy.
Wyczulem zwykla ignorancje personelu medycznego.
Nie przyrownuj Szwecji do Polski,bo to nie ma najmniejszego sensu.Tu jest zgola inne podejscie do pracy,inna relacja cen,inna mentalnosc ludzi.
Szwecje dopadl juz kryzys.Sa straszne ciecia w budzecie i na wielu etatach.Podwyzki cen dobijaja wszystkich.Zarabia sie tu wiecej,ale i drozej wszystko kosztuje.
Taka Szwecja jaka opisujesz juz mozna wlozyc miedzy bajki.
Wygorowane swiadczenia socjalne,bledna polityka tez mialy w tym kolosalny udzial.
Wreszcie zrozumieli stara prawde,ze wiekszosc musi miec prace,by mniejszosc mogla korzystac ze swiadczen.Nie odwrotnie.
Ciesze sie,ze pracujesz w przychodni,gdzie panuje tak dobra atmosfera.
Pozdrawiam serdecznie.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bezterminowy strajk lekarzy - komentarze Basia. Ogólny 45 03-07-2007 15:24
Jutro strajk lekarzy. wielebny Choroby, badania, terapie 3 20-05-2007 19:20
Opiekunowie zamiast pielęgniarek - komentarze zagata Ogólny 0 07-01-2007 14:48

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.