menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Senior w banku
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 07-09-2006, 13:05
Tomekkzs Tomekkzs jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Posty: 4
Domyślnie Mądre oszczędzanie, żyć z odsetek


Posiadasz wolne środki finansowe i chcesz je korzystnie pomnażać? Zainwestuj w fundusze inwestycyjne z opieką specjalisty. Co zyskujesz? Jako indywidualny doradca finansowy zapewniam Klientowi profesjonalną obsługę od A do Z. Ściśle współpracuję z klientem, aby zapewnić maksymalizację jego zysków i minimalizację ryzyka. Ustalam cele i strategię inwestycyjną, oraz skutecznie ją realizuję. Rekomenduję inwestycje nie w jeden fundusz inwestycyjny, ale porfel funduszy – co znacznie obniża ryzyko ryzyko inwestycyjne. Dobieram dla klienta najkorzystnieszy porfel funduszy inwestycyjnych o najwyższej kategorii zarządzania, oraz na bieżąco wspieram go w decyzjach inwestycyjnych - informuję klienta w jakim momencie powinien dokonać transferu funduszy (czyli wymiany obecnego porfela funduszy na korzystniejszy ), aby zapewnić maksymalne stopy zwrotu z inwestycji, dostarczam komentarze doradcy inwestycyjnego. Oprócz wysokich stóp zwrotu klient w ramach rachunku inwestycyjnego otrzymuje korzyści podatkowe i prawne. Rachunek można scedować na dowolną osobę, bez konieczności opłacania przez obdarowanego podatku od darowizny, zgromadzony kapitał jest wyłączony z egzekucji sądowej w 3/4 wysokości, pobór podatku od zysków kapitałowych następuje dopiero przy wypłatach mimo możliwości ciągłego dokonywania transferu między funduszami (transfery są bezpłatne w ramach przyznanego limitu). Klient ma możliwość dostępu do swojego rachunku inwestycyjnego przez Internet, czyli kontrolę nad swoimi finansami 7 dni w tygodniu , 24 godziny na dobę niezależnie od miejsca, w którym w danym momencie przebywa, z możliwością kontroli swojego rachunku i dokonywania transferów przez sieć. Jeżeli trzymasz pieniądze np. na bankowej lokacie i nie odczuwasz korzyści, zacznij wreszcie zarabiać. Postaw na współpracę z czołówką najlepszych instytucji finansowych na świecie AEGON Tel. 022 424 65 00 Tomasz Salomonowski Doradca Finansowy AEGON
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 09-09-2006, 13:14
jaszsz jaszsz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 5
Domyślnie Fe!!!

FE to komercja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 10-02-2007, 11:07
ziut's Avatar
ziut ziut jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Katowice
Posty: 7
Uśmiech

Kóry emeryt ma oszczęndności na kąncie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 10-02-2007, 11:25
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Najlepiej byłoby wspomódz fundusz ZUS, bo szefowej - pani.W.brakuje pieniążków na wykończenie biurowca-pałacudolar.gif
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 13-02-2007, 12:09
xl68 xl68 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Bytom
Posty: 8
Domyślnie

"-znaczy, ile trzeba miec żeby stracić?"
Michnikowski/Dziewoński.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 13-02-2007, 18:40
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka Fundusze inwestycyjne

Fundusze inwestycyjne.... dobra propozycja dla seniorów pragnących pomnażać swoje oszczędności (aktualnie lokata bankowa nie przynosi żadnych profitów). Można w nie wchodzić kapitałowo i bezprowizyjnie za pośrednictwem np. mbanku. Przy funduszach akcyjnych praktycznie "na dzień dobry" zaoszczędza się 5% angażowanego kapitału.
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 13-02-2007, 21:56
akusia's Avatar
akusia akusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 6 037
Domyślnie

A może tak zainwestować na jakimś funduszu tegoroczną waloryzacje rent i emerytur?.Być może są i majętne emerytki ale większośc ledwo ciągnie od emerytury do emerytury.Mam nadzieje że nie uraziłam araukari Anna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 04-03-2007, 13:17
Lidka's Avatar
Lidka Lidka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Koszalin
Posty: 18
Domyślnie za pośrednictwem mbanku?

czy wówczas trzeba mieć konto w mbanku? mbank jest najkorzystniejszy ze względu na najniższe prowizje?
__________________
"Daj każdemu dniowi kroplę radości"
Ajschylos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 04-03-2007, 19:49
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka

Cytat:
Napisał Lidka
czy wówczas trzeba mieć konto w mbanku?

Koniecznie trzeba posiadać otwarty rachunek w mbanku. Regulamin prowadzenia rachunku nie stawia wymogu comiesięcznych wpływów na rachunek.... nie pobierana jest też opłata za prowadzenie rachunku.
Cytat:
Napisał Lidka
mbank jest najkorzystniejszy ze względu na najniższe prowizje?
Mbank nie pobiera żadnej prowizji przy nabywaniu jednostek uczestnictwa.
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 23-02-2009, 19:31
Elka20 Elka20 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 1
Domyślnie

Dziękuję nie. Mój zmarły mąż ulokował nasze oszczędności w AEGONIE, co jakiś czas wpłacaliśmy pieniądze, nasz Doradca wypisywał chętnie nowe umowy, ale nigdy nie pytał o zdrowie.Jak większość starszych ludzi słuchaliśmy tego co mówi i nie czytaliśmy drobnym drukiem napisanych umów.Kiedy mąż zmarł okazało sie, ze w czasie zawierania umowy był już chory, a ja jako wdowa dostałam o kilka tysięcy mniej niż wpłaciliśmy.Takie to jest oszczędzanie z tym funduszem.Duża strata, a nie zysk.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 24-02-2009, 14:17
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Ja tam też w takie inwestycje nie wierzę, moja córka na tym stracila 70 % swoich oszczędności. Chciala nowoczesnie inwestować, a teraz w brodę pluje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 24-02-2009, 16:31
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Tak bezpiecznie ulokują nasze pieniądze jak to zrobiły fundusze emerytalne. Co zarobili przez dłuższy czas to diabli wzięli w kilka dni. A przecież fachowcy to inwestowali. No i co ma powiedzieć przyszły emeryt? Zostaje mu tylko ta część z ZUS.
Miło spojrzeć że dawno zarejestrowani seniorzy powrócili do aktywności.
O mBanku słyszałem w TV wiele złego, oraz o jakiś 2 innych bankach też. Ale mBank był wymieniany jako najgorszy, przez jakiegoś fachowca. To nie był Zuber ale nazwiska fachowca nie pamiętam.

No to gdzie umieścić ma emeryt gotówkę (jeżeli posiada) aby nie stracić wszystkiego, lecz najwyżej połowę?

Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 24-02-2009, 17:48
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

W poprzednim roku, przechodząc na emeryturę dali mi wyprawkę, między innymi założyłam konto walutowe w EURO
Czy teraz zamieniając je na złotówkowe zyskam ?

Euro w tym roku wzrosło, a na koncie mam sporo wpłaconych pieniążków przeliczonych wtedy /przed rokiem w EURO/.Ot pytanie.....
Kazik , a na temat funduszy emerytalnych nie chcę mówić .Należałam w II filarze do Ing banku i co?
Musiałam przejść do ZUS, a oszczędności moje szlag trafił.
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 24-02-2009, 18:24
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Ewo

Ja przeszedłem na emeryturę 13 października 2007 i ze wzg. na wiek nie należałem do II filaru (na szczęście) Teraz jak € jest drogie to warto sprzedać, zanim się złotówa umocni (oby). No ale czy warto, bo co wtedy-dać na konto złotówkowe, no a jak tam z procentami, nie wiem jak masz obcą walutę oprocentowaną. Na bieżące potrzeby np. zakup nowego telewizora to teraz bym sprzedał. Za mało danych aby coś wymyślić. Słucham reklam typu "opłaca się" wszystkie banki chcą naszej gotówki. Pewnie poprzednie nasze wywieźli do banku-matki. Nordea płaci teraz 9% i siostra przeniosła swoje i moje właśnie tam (z Lukasa).

A Tuskowa ferajna na początku kryzysu w USA się śmiała, że nic nas nie dotknie. Wyspą szczęśliwą jesteśmy. Dowcipkowali z Prezydenta. Już im uśmieszek przeszedł, ale nadal uważają że mają monopol na jedynie słuszną rację. Oszczędności które pogłębią kryzys.

Teraz winny jest PiS że od razu nie zaczął ścieżki do €, o SLD jednak nie wspominają, oraz o tym że wtedy nie spełnialiśmy warunków. Pomysł przystąpienia do "przedsionka" czyli ERM II to samobójstwo w stylu Litwy i Łotwy.

Chcą od L.K. zapewnienia że już poprze ten ich głupi pomysł (bo to bez nakładów miało by podrożeć zł o 20 gr.) Na to by się nikt nie nabrał (chyba), a trzymali by Prezydenta za słowo. Nawet w razie gdyby ten "przedsionek" doprowadził nas do ruiny, to by mówili: "przecież nawet Prezydent to popierał". Tak więc niech się sami ugryzą w ****.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 24-02-2009, 19:47
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Dziękuję Kazik za wyczerpujące informacje.
Zrobię chyba tak jak napisałeś - jeszcze raz dzięki.
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 11-10-2011, 16:42
delfina's Avatar
delfina delfina jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kielce
Posty: 183
Domyślnie

Witajcie w w tym wątku! zapoznałam się z jego treścią i muszę przyznać, że wszyscy fachowi doradcy na ogół myślą tylko o sobie i swojej firmie. Który odpowiada finansowo za spudłowanie" i straty klienta? nie ma takich...Pozdrawiam.
__________________
Pieniądze szczęścia nie dają, ale nas w kozi róg często zapędzają...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 29-10-2011, 21:12
bodzio2's Avatar
bodzio2 bodzio2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kędzierzyn-Kozle
Posty: 166
Domyślnie

To jakaś ochydna Reklama która ma na celu zwabic potencjalnych inwestorów,jest to obrzydliwe i dlaczego na naszym forum
__________________
Żadna droga nie jest trudna, gdy idziemy razem ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 30-10-2011, 09:22
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nie macie racji- da sie, zyć z odsetek- ale jak siadlam do liczenia , to okazalo się ze musialabym ulokować w róznych funduszach( niektóre jeszcze się oplacaja)lokatach- ( te mimo malego zysku- są najlepsze)ok. 2 MILIONY PLN- w totka nie wygrałam, w związku z tym- zyje , jak zyje, ale na zadne doradztwo nie dam sie nabrać- bo sama sledzę poczynania naszych specow od finansów.czego i Wam życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 02-11-2011, 11:46
delfina's Avatar
delfina delfina jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kielce
Posty: 183
Domyślnie

Witajcie w tym Wątku! Oszczędzanie jest na ogół powszechnie stosowane, tylko żeby było proporcjonalne do inflacji... a to się ma różnie....dlatego życie z odsetek jest również problematyczne.Pozdrawiam serdecznie.
__________________
Pieniądze szczęścia nie dają, ale nas w kozi róg często zapędzają...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 02-11-2011, 12:30
bodzio2's Avatar
bodzio2 bodzio2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kędzierzyn-Kozle
Posty: 166
Uśmiech

Babciela to pogratulować! ciekaw jestem z jakiej emerytury czy renty lokujesz te pieniądze bo chyba to nie jest swiadczenie ZUS-owskie
__________________
Żadna droga nie jest trudna, gdy idziemy razem ...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sposoby na oszczędzanie - komentarze senior A.P. Ogólny 30 01-03-2022 23:34
Mądre oszczędzanie. wielebny Zarządzanie finansami 80 01-06-2012 17:49
Jak żyć długo i zdrowo? - komentarze Zastawny Ogólny 9 04-10-2011 09:07
69-latka nie może żyć bez internetu - komentarze BUNIA Ogólny 32 23-08-2009 01:01
alkoholizm, czy da się z tym żyć? jaras Uzależnienia 512 02-06-2009 08:09

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.