menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #103901  
Nieprzeczytane 07-08-2020, 09:13
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 867
Domyślnie Witam

Do mnie to nowość z tymi orzechami. Co też te ludzie nie wymyślą. Nie kosztowałem takich cudów, ani nie mam zamiaru robić.Bo są różne sposoby z orzechami na cztery strony świata można czynić nich cuda. Przeczytać warto było , a robić nie będę. ja mam inne sposoby na orzechy. nalewka z nagietka ,to to samo jest. Z krwawnika też robiłem kiedyś. Na żołądek najlepsze jest KURZEZE ziele, inaczej mówią KREW PANA JEZUSA.To jest korzeń o tej porze się go wykopuje.Na brzegach rośnie żółte małe kwiatuszki ma i jak się go wykopie jest powygryzany taki korzeń prawie czarny . Ponoć Jezusa nim karmili przed śmiercią ja to wyczytał w książce SIEDEM ADWETYSTÓW.
Ale naturalnie takie korzenie kopałem i suszyłem . Na żołądek nie ma lepszego ziela. Kiedyś miałem problem z żołądkiem , właśnie to ziele mnie wyleczyło, i po dziś dzień mam święty spokój. To było 15 lat temu.
pozdrawiam dobrego dnia dla was..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103902  
Nieprzeczytane 07-08-2020, 17:35
Wandula's Avatar
Wandula Wandula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Ostrowiec-sw Świętokrzyskie
Posty: 952
Domyślnie

Witam Wszystkich!!!

Uf --to nie dla mnie taka temperatura .Głowa boli ciśnienie skacze -kurza twarz- do niczego,dzisiaj zeszłam do moich suteren i tam sobie posiedziałam -jak w klimie..

wracając do tematu orzechówki to też staram się zawsze ją mieć w domu w razie niestrawności, za ciekawiło mnie to zioło o którym pisze - gynek, ale też SZACUN dla Omi -ja bym nie była taka cierpliwa i pracowita..

pewnie wszyscy się chłodzą - jak kto może

więc życzę Wam dobrego wiaterku- parę kresek mniej na termometrze i zdrowia.

Ninko a czy Ty masz jakiś wiatrak dla ochłody...

do miłego kochani

__________________
_______________________________


Zycie ma się tylko jedno,patrz......
gdy się obudzisz,aby zakwitnąć a nie wiednąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103903  
Nieprzeczytane 07-08-2020, 18:35
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 683
Domyślnie

Tak Ewuniu, smakowałam i chwaliłam pod niebiosa Ciebie i pyszności... ale, w życiu bym tego nie robiła - jestem za leniwa - druga sprawa, gdzie ja mogę kupić orzechy? Za to że bywasz tutaj i u mnie byłaś - MOCNO PRZYTULAM DO TEGO BYLE JAKIEGO SERCA - BUZIAKI DLA MAŁ.
WANDECZKO, NIE MAM NIC DO CHŁODZENIA, ZASUNĘŁAM SZYBY NA CIEMNO... nawet moja Lalunia śpi dzisiaj rozłożona na dywaniku...
Gienio, nie znam tego korzenia... Nie piszesz jak go przygotowujesz do używania. Muszę zapisać nazwę - może mi kto kupi na targu...
Danusiu, nawet ten druciany jest śliczny! Pięknie tam, pięknie! Ze sprzętem mam problem, fakt, obczytałam instrukcję obsługi i tak nie wiem, co i gdzie przyciskać.... Dzisiaj spokojnie przyjechał pan i zabrał zużytą... żal mi było się rozstawać z tą ślicznotką....
Izabel, buziaki!!!! Widzę Was kochane dziewczyny zmęczone tym słońcem, gorącem... przytulam delikatnie ale sercem!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103904  
Nieprzeczytane 07-08-2020, 20:04
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 683
Domyślnie

Kochani wybyli z domku lub, nie mają siły na kompa...
Idę jeszcze układać w lodówce... zostawiam!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103905  
Nieprzeczytane 07-08-2020, 20:28
Omi's Avatar
Omi Omi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Polska
Posty: 1 941
Domyślnie



__________________
Świat, który znaliśmy, skończył się w ciągu kwartału?
Krócej - bo ciągu miesiąca ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103906  
Nieprzeczytane 07-08-2020, 21:27
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 683
Domyślnie

Ewuniu, ślę wielkiego buziaka do Was, dla Was!!!!
Pewnie się zmywam.. nie ma ruchu, pisać mi się nie chce... zawieszam powieść na haku...
Powiem dobranoc Rodzinko!!
Jutro będzie lepszy dzień!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103907  
Nieprzeczytane 08-08-2020, 09:24
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 816
Domyślnie

WITAM w sobotni poranek. Mam nadzieję na dobry i spokojny dzień, chociaż zapowiada się upał i trzeba będzie przebywać w domu. Nic to... trzeba się jakoś ratować... już w tej chwili jest 33 stopni w cieniu, a co będzie koło południa???
Mimo wszystko spokoju życzę i radości, bo Ninka napisała, że dziś będzie lepszy dzień.
P o z d r a w i a m.....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103908  
Nieprzeczytane 08-08-2020, 09:49
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 867
Domyślnie Dziń Dibry

Wam wszystkim .
Fajnie grzeje + 31 jest, a Izy jest wincy bo na terenach
piaskowych mieszka to piasek grzeje nawet , i w nocy ., Nawet i temperatura nie spada.. Nie ma co się dziwić , na starość Cie wygrzeje ten piach. BRAWO IZABELLA.
Tylko se cieszyć przy takiej pogodzie.
Kiedy sierpień wrzos rozwija ,
jesień krótka,szybko mija.

Gdy w sierpniu z północy dmucha,
nastaje zwykle posucha.

pozdrawiam
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103909  
Nieprzeczytane 08-08-2020, 12:28
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie Cześć wszystkim

Witam w piękny, letni dzień. Wreszcie prawdziwe lato. Gienek się cieszy, tak jak i ja, lubię taką pogodę. Lato mamy krótkie, więc trzeba się cieszyć a nie narzekać. Ja nie lubię się ubierać, lubię mieć coś lekkiego, wkładam klapki I wychodzę. A nie ubierać się zanim się wyjdzie. Z tego powodu bardzo długo nie noszę ciepłych ubrań, dopiero jak porządnie zmarznę. Uwielbiam wyjeżdżać do ciepłych krajów I zabieram tylko jeden cienki sweterek do samolotu, bo tam jest klima. Całe wakacje bez długich rękawów I spodni .
Jak jest ciepło to można się schłodzić, skoczyć do wody, oblać się prysznicem itd. W sklepach pojawiły się też małe klimatyzatory - na jeden nieduży pokój wystarczy.
W Polsce ludzie narzekają na pogodę - to za ciepło, to za zimno, jest słońce źle, nie ma też źle, to wieje, to leje.... Pogoda jest jaka jest i trzeba się dostosować.
Orzechy - niedawno Okrasa prezentował deser z takimi orzechami ze słoiczka, ale żeby to robić, nie na moje nerwy. Podziwiam Omi.
Trzymajcie się. Liliana
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103910  
Nieprzeczytane 08-08-2020, 13:07
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 683
Domyślnie

Witam Rodzinkę a szczególnie obecnych Omi, Lilę, Gienia, Izabell, Wandeczkę, Danusię...
Mało nas a pogoda dopieszcza! Mam zasłonięte szyby i w domku jest tak jak lubię... dostałam tel.... muszę wyjechać na trochę... znaczy do wieczora! Nikt by mnie nie chciał z sunią na dłużej... a to taka mądrala... wszystko rozumie co do niej mówię! Zobaczyła sukienkę, klapki, że się ubieram... nie odchodzi ani na krok! Zrobiłam ją - na szaro - i po prostu - ległam - patrzyła na mnie i widziałam, że się zastanawia , co się dzieje ? Położyła się przy mnie i śpi! Chwilę będę z Wami Rodzinko.
Wszystko przeczytałam i powiem, że wolę lato! Niech będzie jakie jest ale ciepełko KOCHAM!
Jak wrócę wcześniej to zajrzę... jak po 22 to idę spać...
Buziaki zostawiam dla Was....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103911  
Nieprzeczytane 08-08-2020, 13:59
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 867
Domyślnie Magdalilia

fajne by było częściej zaglądać, i coś nowego wpisać. Lepiej bym se cieszył. A ty raz na 2 tygodnie wskoczysz jak kot na płot. Wiem że kobiety jak ciepło to bez majteczek chodzą żeby powiew dobry był w kroku. Co ty na to jak na lato?...
Grzeje fajnie podoba mi się taka pogoda.
Jestem po obiedzie maślanka ziemniaki koperkiem posypane z jajkiem sadzonym.
Pozdrawiam i na potem..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103912  
Nieprzeczytane 08-08-2020, 19:44
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 816
Domyślnie

Witam wieczorkiem po bardzo upalnym dniu. Mimo, iż jeszcze 29 stopni na termometrze jest czym oddychać i można odsapnąć.
Lilu... Nie dziw się, że narzekam, ale nie każdy znosi wysokie temperatury. Dziś np. było w słońcu o godzinie 12-tej - 49 stopni, więc nie jest to temperatura dla chorego człowieka. Nie powiem - też nie lubię się ubierać, lubię ciepełko, ale takie umiarkowane, do 25 stopni....wyższe, to już dla mnie ekstrema. Człowiek zdrowy zniesie więcej...chory musi uciekać w cień lub do pomieszczeń, gdzie ta temperatura jest jednak niższa. Nie twierdzę, że lato jest złe, ale takie wysokie temperatury nie służą seniorom....nawet lekarze i synoptycy ostrzegają przed wysokimi temperaturami.
Dzień spędziłam na luzie...zaraz trzeba zmyć całodzienny brud i posiedzieć z książką lub przed telewizorem.
Do miłego....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103913  
Nieprzeczytane 08-08-2020, 21:41
Omi's Avatar
Omi Omi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Polska
Posty: 1 941
Domyślnie

Pewnie Nineczka wyjechala ze swoja pupilka,
milego dnia - Ninus





Pozdrowienia dla calej Rodzinki
__________________
Świat, który znaliśmy, skończył się w ciągu kwartału?
Krócej - bo ciągu miesiąca ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103914  
Nieprzeczytane 08-08-2020, 21:42
Omi's Avatar
Omi Omi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Polska
Posty: 1 941
Domyślnie




U mnie nie bylo 49°C, ale o 18- ej mielismy 39°C ...
Od rana, bylo ok 24°C - pojechalismy z dronem, ja z kijkami,
pochodzilam sobie do momentu, gdy zaczelam sie pocic.
Wrocilismy do domu - obiadek, przygotowanie kosza na wyprawe nad jezioro ...
Pojechalismy nad jezioro z Corka i Jej Rodzinka.
Wytrzymalismy ok. 2 godzin. Nie dla nas juz takie upaly.
Zwinelismy nasze "manele" i - do domku, pod natrysk,
odpoczynek przy nawilzaczu powietrza,
gdyz wszystkie okna pozamykane sa i zaluzje pozaciagane ...
Na wszystkich kaloryferach i podobnych miejscach porozwieszalam mokre reczniki.
Moze nocka jakos przejdzie.
Wczorajszej nocy bylo o 5 rano 14°C - to byla najnizsza temperatura.
Dzisiejszej nocy ma byc tak samo ...






D O BR A N O C
__________________
Świat, który znaliśmy, skończył się w ciągu kwartału?
Krócej - bo ciągu miesiąca ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103915  
Nieprzeczytane 09-08-2020, 08:15
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 816
Domyślnie

Dzień dobry niedzielnie. WITAM WSZYSTKICH, którzy tu bywają.
Znowu zapowiada się upalny dzień...już słońce świeci, będzie więc siedzenie w domu i odpoczywanie, jak na niedzielę przystało.
Pozdrawiam w oczekiwaniu na innych...miłego i dobrego dnia życzę.....


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103916  
Nieprzeczytane 09-08-2020, 10:40
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 867
Domyślnie Witamy Was

Zaś , grzeje od samego ranka. Niech grzeje a, ludzie niech korzystają ze słonecznych dni. Tylko powinni z pewnym dystansem się opalać ,i myśleć trochę z głową. Wirus dalej działa .
Ja urwałem 7 kg ogórków, sąsiadka wzięła 6 kg a, reszta mamy na mizerię. Już się kończą ogórki u mnie. Coś tam urośnie jeszcze.
Pozdrawiam dobrej Niedzieli życzę wszystkim
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103917  
Nieprzeczytane 09-08-2020, 12:11
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie Witam w niedzielę

Do Gienka,
Drogi Gienku.
Z Ciebie niezły zalotnik. Informuję uprzejmie, że majtki noszę cały czas, nawet śpię w nich. Natomiast całej reszty może nie być.
Dla mężczyzn też jest opcja chodzenia bez majtek/spodenek, dla tych co lubią swobodny zwis. Np. Na Sri Lance miejscowi chodzą w sarongach (to jest taka męska spódnica do kostek, owijają się nią), Arabowie noszą swoje diszdasze, czyli koszule długie do ziemi a pod nimi golizna, wreszcie Szkoci w swoich kiltach - dawniej nie zakładali nic pod spód. Może jedna z opcji Ci się spodoba?
Izabello,
Jak jest duży upał to wiadomo, że trzeba się przed słońcem schować, dużo pić i brać często prysznic, albo chłodzić się w morzu, jeziorze, basenie. Ja zwykle mam porządne okulary przeciwsłoneczne i kapelusz na głowie aby nie dostać udaru i też mam kilka schorzeń, biorę leki. Ale ciepło lubię. Te 49 stopni to nagrzał się termometr, tyle nie było, taki zwykły termometr nie pokazuje poprawnie. Są sposoby na upał, a jak jest zimno to trzeba się ubierać, grzać, a tego nienawidzę.
Liliana
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103918  
Nieprzeczytane 09-08-2020, 12:29
Omi's Avatar
Omi Omi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Polska
Posty: 1 941
Domyślnie


Pozdrawiam Wszystkich - Cala Rodzinke
__________________
Świat, który znaliśmy, skończył się w ciągu kwartału?
Krócej - bo ciągu miesiąca ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103919  
Nieprzeczytane 09-08-2020, 12:33
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie Jeszce raz

Piszę dzisiaj więcej, ponieważ wyjęłąm starego laptopa (nowy w serwisie), ale jest strasznie mułowaty i co włączę to robią się aktualizacje bez końca. Ostatnio korzystam z komórki i wszystko czytam, ale z pisaniem gorzej, bo zmienia mi słowa na angielskie, mam włączoną opcję angielską, właściwie dwie, ale ang jest preferowana.
Do Gienka.
Nie wchodzę tutaj za często, bo nie jestem regularna, a Ty się ostatnio uaktywniłeś, nie pamiętam Twoich dawniejszych wpisów. Jest tutaj więcej takich osób, które wchodzą rzadko.
Do Niny.
Jak tam po wczorajszym wychodnym?
Do Izabelli.
Ja też mam kilka schorzeń, biorę leki ale ciepełko lubię, nie mamy go w Polsce za wiele. Ale trzeba się chronić oczywiście. Łatwiej się chłodzić niż zagrzać. Są kraje, gdzie takie temperatury są cały rok na okrągło i ludzie tam muszą funkcjonować.
Pozdrawiam wszystkich.
Liliana
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103920  
Nieprzeczytane 09-08-2020, 12:41
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie Wyjaśnienie

Zaczynałam tutaj wchodzić o 11.30 a teraz jest 12.39. ponad godzinę!!! Tyle trwało uruchamianie tego muła, logowanie, te wszystkie durne reklamy, pisanie itd. Dlatego nie wchodzę często, bo co najmniej godzinka w plecy. Może teraz będzie lepiej działał.
Liliana
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.