menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #11461  
Nieprzeczytane 12-12-2016, 21:44
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 701
Domyślnie

Ten mój szpital to nie alarm. Po prostu nie mogę wyleczyć infekcji i lekarka zaproponowała leki dożylne na oddziale. Ale uparłam się i dostałam antybiotyki do domu. Jeśli nie poskutkują to wtedy, niestety, nie ma innego wyjścia. Nie pamiętam, kiedy ostatnio przyjmowałam antybiotyki, więc jest szansa, że zadziałają.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11462  
Nieprzeczytane 12-12-2016, 22:01
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 701
Domyślnie

Zaczyna się cisza nocna. Skoro wszystkie już śpią, to i ja tez.
Przyjemnych snów!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11463  
Nieprzeczytane 13-12-2016, 06:48
wietrzyk's Avatar
wietrzyk wietrzyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Dolny Sląsk
Posty: 4 325
Domyślnie

dzień dobry .Krysia pewnie zaspała....
zostawiam kawkę

Odpowiedź z Cytowaniem
  #11464  
Nieprzeczytane 13-12-2016, 06:59
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 701
Domyślnie

Witaj, Alu! Dzień dobry wszystkim! Trochę zaspałam, bo zasłoniłam okna przed tym łysym okrągłym i mój organizm nie mógł połapać się, która godzina.
Kawę chętnie wypiję. Wydaje się, ze dzień będzie pogodny. Na razie jest bezchmurnie, bezwietrznie i minus 3 st. Obym nie zapomniała okularów wychodząc do miasta... Bardzo razi mnie słońce i nie wiem, co jak będę chodzić, gdy spadnie śnieg.
Miłego dnia, myszeczki!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11465  
Nieprzeczytane 13-12-2016, 09:11
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 851
Domyślnie Cześć wszystkim!!!

Krysiu, na słońce najlepsze okulary słoneczne
Ja mam takie przyciemniane do auta, bo o tej porze
słońce nisko i prosto w oczy świeci i nie widać, gdzie
się jedzie
Nie mam chęci do roboty, więc przechodzę na tryb
leniwy życząc Wam miłego wtorku!
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11466  
Nieprzeczytane 13-12-2016, 12:01
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Dzień dobry dziewczyny miłe
U mnie też słonecznie choć mrożnie ale ja wolę taką pogodę niż pluchę która towarzyszyła nam przez kilka ostatnich dni....słońce to akumulator który daje nam energię

Alu za kawę wielkie dzięki

Krysiu zwiedzanie dworca mamy w planie ale to chyba dopiero po nowym roku...niech te tłumy się przewalą...obiecuję, że jak będę to porobię zdjęcia i pokażę...Jak już pisałam wcześniej , Łódż za prezydentury obecnej prezydent bardzo się zmieniła, choć budowa dworca rozpoczęła się dużo wcześniej ale to ona robiła wszystko by ją ukończono bo w trakcie budowy były wątpliwości czy uda się zrobić tak jak zaplanowano....jak zwykle brak funduszów....zrobiono tez trasę W-Z i dzięki temu podróżni którzy przejeżdżają przez Łódż już nie muszą błądzić ....zmodernizowano centrum no i samą ulicę Piotrkowską ...dobrze, że mam blisko do Łodzi i przez to traktuję ją jak moje miasto, bo moje Pab. mi się nie podobają

Dziś mamy bardzo smutną rocznicę...

Pozdrawiam wszystkie koleżanki i życzę udanego dnia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11467  
Nieprzeczytane 13-12-2016, 16:32
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 701
Domyślnie

Cytat:
Napisał maluna
[color="Navy"]Krysiu, na słońce najlepsze okulary słoneczne
Masz rację, Małgosiu! Jesienią sprawiłam sobie okulary na receptę, minusiki, z różnymi szykanami - antyrefleksy, filtry i inne cosie, wydałam mnóstwo pieniędzy i nie lubię w nich chodzić. Wychodząc w słoneczną pogodę wkładam zwykłe okulary ze sklepu. O dziurze ozonowej i promieniowaniu UF już się nie mówi, więc może nic mi nie będzie.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11468  
Nieprzeczytane 14-12-2016, 06:03
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 701
Domyślnie

Dzień dobry, robaczki! Nie wiem, podać kawę czy nie, bo taki tu tłum był wczoraj wieczorem...
A, niech tam, podam! Miłego dnia!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11469  
Nieprzeczytane 14-12-2016, 10:23
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 851
Domyślnie

Witaj Krysiu i reszta babeczek!
Z takiej filiżanki z przyjemnością wypiję
Podjechałam rano na zakupy, bo potem coraz większy
ruch, a nie lubię tłoku, szczególnie na parkingach
Przy okazji zauważyłam, że ceny znów podskoczyły
i tak już chyba będzie, bo naszym rządzącym ciągle
brakuje na obietnice i tylko patrzą komu wyrwać grosz
Podwyższają opłaty, a handlowcy odbijają sobie
w cenach, ale zawsze mogą powiedzieć:" to nie my, to oni,
my tylko dajemy, a oni wam zabierają"
Skończyła się stabilizacja, zaczęły się schody...
Teraz, to tylko wstęp, a prawdziwe podwyżki zaczną się
od stycznia
Cóż, będziemy płakać i płacić
Mimo wszystko, miłego dnia Wam życzę!
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11470  
Nieprzeczytane 14-12-2016, 13:33
wietrzyk's Avatar
wietrzyk wietrzyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Dolny Sląsk
Posty: 4 325
Domyślnie

witam Krysiu i Małgosiu.....
Kawa przecudnie pachnie....
ja jeszcze ze wszystkim w lesie jestem...nie mam kiedy zabrać się za Święta...Wyprałam firany za okna się nie brałam

wczoraj zrobiłam swoją chałwę. na prezent pod choinke..bo dzieci lubią więc się zdecydowałam. Sama zrobić i dać w prezencie

Jaki smutny jest teraz ten świat...wszędzie tyle tragedii. Nie wiadomo czego oczekiwać...
Kupiłam sobie zegarek i po 4 dniach zgubiłam..:

Pozdrawiam ciepło..:
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11471  
Nieprzeczytane 14-12-2016, 13:50
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Witam miłe koleżanki ....z przyjemnością wypiję z Wami kawę podaną prze Krysie....wiem, że frekwencja u nas kiepska ale tak już jest, raz nas więcej raz mniej....teraz okres przedświąteczny i nie każdy ma czas albo ochotę siedzieć przed komputerem

U mnie szaro i buro...rano pojechałam do rodzinnego po recepty i po pójściu do apteki okazało się, że nie wszystkie mogę zrealizować ponieważ dawkowanie leku jest zapisane nie tak jak powinno być....albo lekarz się pomylił ( w co wątpię ) albo ministrowie coś pozmieniali ....

Małgosiu, ceny zmieniają się dosłownie z dnia na dzień....ciekawa jestem czy ci wszyscy co tak chwalą "dobrą zmianę" tego nie widzą ....a miało lżej się żyć

Alu coś masz pecha....aparat Ci ukradli, zegarek zgubiłaś ....musisz bardziej uważać

Pozdrawiam wszystkie i życzę udanego dnia....idę kończyć porządki przedświąteczne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11472  
Nieprzeczytane 14-12-2016, 15:24
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 5 677
Domyślnie

Witam kolezanki
Wczoraj taka piekna pogoda,że z przyjemnością łaziłam po zakupy.Jakos tak sie składa,że akurat przed świętami okazuje się,że nagle brak chemii gospodarczej,kosmetyków
i różnych pierdółek.Zakupy już zrobione,została tylko spożywka,głównie wędlina,ryby,mięso.Dziś wszystko kupiłam na makiełki.A mąż robi dużo bo u nas wszyscy bardzo je lubią.A mąż szczególnie.
Też odczuwam,że wszystko droższe.
Małgosiu zgadzam się z tobą,skończyła się stabilizacja i bezpieczeństwo.
Tylko duzo ludzi odczuje to wtedy kiedy zacznie być pusto na talerzu.Bo dziś większość ludzi nie interesuje,
prawo,trybunał,kultura,edukacja,taką mamy mentalność.
Ważne,że obiecują i coś tam dają .
JadziuP też po świętach wybieram się z mężem zobaczyć nasz nowy dworzec.
Córka mówi,że piękny a najważniejsze że zgineły te mroczne ulice jak Składowa,Targowa są piekne szerokie dojazdy do dworca.Też pokażę zdjęcia.
Ala,Krysia i wszystkie koleżanki pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.
A to moja Łódź przed świętami,tylko zdjęcia z netu bo nie chce mi się jechać do centrum,myślę,że po świętach pozwiedzam trochę.




Odpowiedź z Cytowaniem
  #11473  
Nieprzeczytane 14-12-2016, 17:45
wietrzyk's Avatar
wietrzyk wietrzyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Dolny Sląsk
Posty: 4 325
Domyślnie

witam wieczorową porą..taka pogoda że nic się nie chce...

Mirelko ślicznie pokazałaś swoje miasto..Na pewno jest wiele pięknych miejsc...i ładnie oświetlone...Nie napisałam złośliwie wtedy że to brzydkie miasto tylko jak sie pożaliłaś to pomyślałam, że szkoda, że takie miasto z tradycjami tak kiepsko się rozwija...Widziałam film o waszym dworcu...Na pewno będzie ładny..tyle , ze ja juz przyzwyczaiłam sie do tego że dworzec to wielki budynek..zabytek tak jak we Wrocławiu...a tak przecież nie może być w każdym mieście...
Nigdy nie byłam w Łodzi ale może kiedyś zobaczę ..moze jakies spotkanie w końcu wypali..może właśnie w Łodzi..

Jadziu P...no tak jakoś mam...o ile aparat ukradł złodziej to zegarek nie wiem gdzie i jak...Miałam go tydzień i dalej nie mam zegarka...nie wiem czy jeszcze są bo był z Avonu ale juz mnie chyba nie bedzie stac na taki wydatek przed świętami..



bardzo mi go żal...

tak to jest jak człowiek w ciągłym stresie...mam bardzo zły okres...bardzo...i niedługo sama siebie zgubie...kompletnie jestem nie do zycia...niby łazę , pracuje..ale długo to chyba tak nie pociągnę..

Jadziu J....fajne sa koncerty Rudolphiny ja zawsze chodze..mało brakowało a byśmy się tam spotkały...
Byłam 2 grudnia na ich koncercie na cztery głosy...pięknie było..


ale ten 11 grudnia pokrył się z koncertem w Muzeum Pana Tadeusza..
. Tym razem był to koncert fortepianowo-fletowy.a wysłuchać mozna było naprawdę pięknej muzyki S.Karg-Elerta. F.Schuberta, R.Schumanna i na koniec piękne tango J.Gande.







dzieje sie we Wroclawiu bardzo bardzo wiele...ale nie zawsze moge pójśc..wybieram jednak to co lubie i chodze..bo siedzenie w domu mnie wykonczy...

Malgosiu makabrycznie wszystko drogie...nie wiadomo kiedy drożeje chcialam kupić uszka ale jak zobaczyłam że po 40 zł..to odeszłam...moze trafie taniej..i na dodatek z pieczarkami..no niesamowite...

Pozdrawiam Was serdecznie....


.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11474  
Nieprzeczytane 14-12-2016, 18:48
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 155
Domyślnie

Witajcie dziewczyny.
Też jestem zagoniona a chciało by sie więcej posiedzieć przy kompie.
U mnie ciągle coś sie dzieje, wiadomo 7 osób w domu to normalka, że co chwila jakaś akcja.
0d kilku dni rodzina chodziła zakatarzona, ja miałam 1 dzień i mi przeszło. Lenka nie chodzi do przedszkola więc przy niej też się wiele nie zrobia, lubi siedzieć przy moim kompie i oglądać bajki lub koloruje kolorowanki.
Magda jest na ścisłej diecie ta, że nie będzie rozkoszowała się wigilijnymi pysznościami ani ciastami. Po szpitalu dostała potężnej infekcji i boryka sie z tym.
Byłam rano u fryzjera, więc już mogę świętować hihihi.
Nie jest jednak lekko n a sercu jak sie widzi co to się dzieje i jeszcze wmawiają nam cos co jest ich domeną.
Na dworze ślisko, wracałyśmy z Magdą o 18.00 z Mysłowic to była ślizgawica, zima zaskoczyła drogowców.
Miłego wieczoru.
__________________
Grażyna

Moje ustronie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11475  
Nieprzeczytane 14-12-2016, 21:56
czarna's Avatar
czarna czarna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Radom
Posty: 8 053
Domyślnie

Witajcie dziewczyny.
Dziś trafiła mi się drobna przeróbka sweterka...taka "drobna",że do zmroku mi zeszło..i tak się zmęczyłam ,że padłam w bety...na kolację wstałam......do czego to podobne.....
Jutro idę do klubu świętować..już od rana...też wrócę zmęczona!.......
Wszystkie miasta i miasteczka z roku na rok się zmieniają i są coraz piękniejsze....wczoraj poleciałam do centrum aby uczestniczyć w strajku obywatelskim..a tu piękna iluminacja na głównej ulicy.......pamiętam jak się chodziło nocą w ciemnościach...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11476  
Nieprzeczytane 14-12-2016, 22:07
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 701
Domyślnie

Dobry wieczór. Przyszłam powiedzieć DOBRANOC, bom umęczona srodze. Byłam w Warszawie i też mam zdjątka, ale pokażę jutro.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11477  
Nieprzeczytane 15-12-2016, 05:43
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 701
Domyślnie

Śpijcie, śpijcie, gołąbeczki! Podam kawę i wynoszę się. Popracuję nad zdjęciami i zaraz pokażę.

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11478  
Nieprzeczytane 15-12-2016, 06:34
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 701
Domyślnie

Obiecane:

Pałac Prezydencki niebogato:



Plac Zamkowy - widok w stronę Krakowskiego Przedmieścia:



Najważniejsza choinka z bliska:

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11479  
Nieprzeczytane 15-12-2016, 06:38
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 701
Domyślnie

Choinka na Rynku Starego Miasta:



W tym samym miejscu:


Ul. Świętojańska:


__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11480  
Nieprzeczytane 15-12-2016, 06:43
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 701
Domyślnie

Widok z Pl. Zamkowego na Trasę W-Z:



Krakowskie Przedmieście:





__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.