menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #123921  
Nieprzeczytane 24-04-2019, 14:59
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
A propos powyższego # 123996
Mieszkam na dużym, jednym z największych w kraju osiedli mieszkaniowych, które od ponad 50 lat jest cały czas w rozbudowie. Mieszka tu - różnie podają licząc spółdzielców, komunalnych, TBSy i bezczynszowców - ponad 40 tysięcy mieszkańców. Sporo, tyle nie ma wiele polskich miasteczek.
Osiedle jest bardzo zadbane, świetnie położone i skomunikowane. To wielkie tak modne obecnie plusy.
Ale do rzeczy.
W czasach komuny w połowie lat osiemdziesiątych, nie bez poważnych trudności ze strony władzy, wybudowano w centralnej części osiedla olbrzymi, dwupoziomowy kościół(ponoć jeden z najbrzydszych kościołów polskich, istna makabryła) by pomieścił wszystkich wiernych. Podczas niedzielnych mszy zwykle był pełniusieńki, nie mówiąc o komuniach, pasterkach, świętach, no i odwiedzinach Grobu i poświęceniu jajek.
Na jego zapleczu powstał oprócz okazałej plebanii, duży, piętrowy budynek z salkami katechetycznymi. Przez wiele lat moja córka chodziła tam na lekcje religii, ale rownież na Oazę. Cały obiekt tetnił życiem. Dziś każdego tam dojrzysz, ale nie dzieci lub młodzież.

W minioną sobotę córka z mężem poszli o g15 świecić jajka.
W kościele było kilkadziesiąt osób, góra 100 - 150 w nawie głównej, która może pomieścić kilka tysiecy wiernych.
Ksiądz podziękował przybyłym za tak liczne (!) przybycie i wyraził życzenie, aby frekwencja na mszach niedzielnych była podobna.
Komentarz zbędny.

I jakiż z tego wniosek?
Że komuna się nie dorobiła własnych domów i tkwi nadal na badziewnym osiedlu?
Kościoły były pełne jak nigdy.
O J. Górze nie wspominam, ale takie sygnały są z całego kraju.

Ileż chciałaś mieć osób z jajami jednocześnie,
skoro święcenia były co kwadrans?
Było iść na Mszę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123922  
Nieprzeczytane 24-04-2019, 15:01
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
a zobacz gdzie te czasy kiedy polski hydraulik uczył ŻABOJADA z kulturą staro ....żytniej Rosji jeść ślimaka widelcem i robić dziury w serze...

A co do polskiego eksportu do DżiBi to przecie Harry jest ryży czyli rasowo czysty angol i to z niemieckim wrzutem w genach , a Megan jak i on chrześcijanka .... może te dwa hitlerki madeinPOLAND nie lubiejom rudych innowierców i mają jakieś problemy w układach męsko-damskich?

ale czekam co na to EKSPERYMENT KACZYŃSKIEGO i MSZ.
Też zapodają że ....te hitlerki co "z polskiej wzrosły krwi '' akredytacji nie miały czy jakiegoś konsula na pomoc im wyślą, a nas jakimś komunikatem oświecą.

Ale SŁAWA to SŁAWA.... tu Krycha i Passover w tangu z Mosbacher, tam Prudnik z Judaszem i .....Morawiecki z Doliny Krzemowych Muminków.... z nosem jak stąd do Kicago na sjeście z KOŚCIUSZKIEM


Jakiś czas temu był taki wyrok na patriotycznych bandziorów czystej polskiej krwi mieszanej, co to za jakieś naziolskie ekscesy "za karę" mieli obejrzeć Cud purymowy. Ciekawam czy "karę wykonano" i czy coś w tych pustych, rzekomo czystych genetycznie, łbach zaiskrzyło.
W scenariuszu filmu, który smakując go ogladałam, zaiskrzyło, ale cóż, to licentia poetica.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123923  
Nieprzeczytane 24-04-2019, 15:03
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
No i widzisz Pluciu, teraz gdzieś w Dżibi, na jakimś portaliku dla leciwych brytoli czystej krwi czyli celtycko, galijsko, normańskiej, zasilonej krwią anglosasów, jakaś babcia z jakimś dziadkiem, mentalnie blisko spokrewniona z elitą tutejszego seniorka, odsądza od czci i wiary wszystkich Polaków, tych najczyściejszej krwi pochodzacej wprost od Piasta Kołodzieja. Że to dzicz, bandyci, złodzieje i won do domu, a ich wnuczek jeden z drugim o cerze hebanu lub kości słoniowej - tych seniorów brytoli - kiedy się nadarzy okazja i usłyszy np w metrze jak jakiś Polak wracający np z city rozmawia po polsku z żoną lub kolegą, to mu spuści ostry łomot w imię czystości narodowej, to raz oraz w obronie przed polskimi terrorystami, to dwa.
I tak się kula ta nasza błękitna planeta w objęciach trzech bogów jedynie słusznych religii i kilku tysięcy mniej słusznych.

Idąc śladem Uczonej, pozwolę sobie także czule zmiękczyć nicka;
widzisz Hypciu jaki masz dzisiaj ciężki dzień?
Ten którego tak ustawicznie obrażasz
wyprowadził strajkujące kodziarstwo z emblematem ZNP na takie manowce,
że szybko się nie podniesie.
Zapowiadałam to wczoraj.

Zostaje jeszcze ustawa zakazująca strajku, tak jak w UE
i redukcja etatów.

KONFERENCJA ZA CHWILĘ.

Ps. Mam postulat;
proponuję nazwać kanał, jaki będzie przekopany na Mierzei imieniem Wincentego Sławomira Broniarza,
bo właśnie nauczyciele sfinansowali ten przekop ze swoich pensji.
Czekamy na dalsze inwestycje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123924  
Nieprzeczytane 24-04-2019, 15:08
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Jakiś czas temu był taki wyrok na patriotycznych bandziorów czystej polskiej krwi mieszanej, co to za jakieś naziolskie ekscesy "za karę" mieli obejrzeć Cud purymowy. Ciekawam czy "karę wykonano" i czy coś w tych pustych, rzekomo czystych genetycznie, łbach zaiskrzyło.
W scenariuszu filmu, który smakując go ogladałam, zaiskrzyło, ale cóż, to licentia poetica.


Na pewno nie obejrzeli.
Apostazja to dla takich co święcą jaja w kościele,
a później plują.
Z reguły jest to sytropian nażarty paczkami z Kościoła w stanie wojennym,
bo to oni korzystali z darów najwięcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123925  
Nieprzeczytane 24-04-2019, 15:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
Wyborcza torowała drogę na europejskie salony
Fundacji Otwarty Dialog -->https://www.youtube.com/watch?v=qB5pXIY0TaY


Prawie cała ekipa Wyborczej plus hrabini Róża von Jungingen,
która teraz nabrała wody w paszczę i boi się wychynąć z szafy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123926  
Nieprzeczytane 24-04-2019, 15:40
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Jakiś czas temu był taki wyrok na patriotycznych bandziorów czystej polskiej krwi mieszanej, co to za jakieś naziolskie ekscesy "za karę" mieli obejrzeć Cud purymowy. Ciekawam czy "karę wykonano" i czy coś w tych pustych, rzekomo czystych genetycznie, łbach zaiskrzyło.
W scenariuszu filmu, który smakując go ogladałam, zaiskrzyło, ale cóż, to licentia poetica.

I stał się CUD u paulinów takie dobre młode patryjoty sabaty odprawiały z wyciągniętymi kończynami górnymi.
Mnie zaś niedawnymi czasy ubawił przypadek jakiegoś ONRa czy podobnego czystego Polaka z MW kiedy koleżeństwo firerka wytropiło że był krwi zmięszanej
Gdybym był bardziej dziwiący się niż jestem, to bym się zdziwił, że na ostatnie wytryski patryjotyzmu a'la polacca nie reagują DUDA z MORAWIECKIM. Po familijnych związkach wypadałoby, ale chyba one jakieś bójne som bo się bojom, że ich KRYCHA P. sponiewiera jak MOSBACHER Z JUESEJ, albo jakiś kukizowaty i nieustraszony pogromca YOYA B w podobnej materii
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123927  
Nieprzeczytane 24-04-2019, 15:51
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

ZNOWU?????????????
To ulepszenie reformacyjne jak zalewskiej w MENie...
Cytat:
Jak podaje serwis RMF FM, w kolizji uczestniczył samochód z kolumny Andrzeja Dudy, ale sam prezydent nie został poszkodowany.

Serwis RMF FM podaje, że w wyniku wypadku nikt nie został ranny. Do kolizji doszło w województwie zachodniopomorskim, podczas przejazdu auta SOP z bezpośredniej ochrony Andrzeja Dudy. Samochód miał zahaczyć lusterkami o cywilny pojazd.

Sprawę wyjaśnia policja.

A gdyby tak DUDA na nartorolki, a SOPisty na rowery
i może starczyłoby na podwyżki dla nauczycieli zamiast bulić za naprawy limuzyn dygnitarzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123928  
Nieprzeczytane 24-04-2019, 16:01
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Dudzie i Morawieckiemu to ja bym pomnik postawiła.
Tak, wspólny, na jednym cokole, plecami do siebie niczym pół Swarożyca, wszak oni są 140 procentowi Polacy. Tylko nie wiem razem czy osobno.
Ku przestrodze narodu, aby miał na uwadze do czego prowadzi społeczne lenistwo, indolencja, tumiwisizm i jakoś to będzie.
Nawet mam pomysł gdzie mógłby stanąć ten monument.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123929  
Nieprzeczytane 24-04-2019, 16:12
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Dudzie i Morawieckiemu to ja bym pomnik postawiła.
Tak, wspólny, na jednym cokole, plecami do siebie niczym pół Swarożyca, wszak oni są 140 procentowi Polacy. Tylko nie wiem razem czy osobno.
Ku przestrodze narodu, aby miał na uwadze do czego prowadzi społeczne lenistwo, indolencja, tumiwisizm i jakoś to będzie.
Nawet mam pomysł gdzie mógłby stanąć ten monument.

Nie chcę niczego Ci sugerować, ale w/g mnie tylko WAWEL i koniecznie z dodatkiem brytana żoliborskiego ... bo MU się NALEŻY
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123930  
Nieprzeczytane 24-04-2019, 16:20
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

Arti!
Na pomoc!!! Cuś się dzieje brzydkiego u konfederastów a ty milczysz i larum nie wznosisz ku niebiosom
Cytat:


"Zwisa mi to kalafiorem". Michalkiewicz odpowiada na zarzuty Sakiewicza
Przestałem go szanować odkąd dostał order od bezpieki Ukrainy.

Takiego orderu nie dostaje się za darmo – mówił Stanisław Michalkiewicz o Tomaszu Sakiewicza, redaktorze naczelnym "Gazety Polskiej"
.

Sakiewicz przekonuje w nim, że oddanie głosu na tę partię doprowadzi do przejęcia władzy przez środowiska lewicowo-liberalne. Przedstawia również argumenty, dlaczego nie należy na nich głosować i dlaczego PiS nie powinno wchodzić z narodowcami w żadną koalicję.

"Pseudonarodowcy stają się dzisiaj wielką nadzieją liberalnej lewicy.

W USA prowokując konflikt pomiędzy Polakami i Żydami, mogą doprowadzić do zwycięstwa demokratycznego kandydata.

W Polsce odbiorą PiS-owi parę procent i dzięki temu powstanie pierwszy po 1989 roku rząd liberalno-lewicowy. Z punktu widzenia światowego lewactwa – marzenie" – czytamy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123931  
Nieprzeczytane 24-04-2019, 16:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Nie chcę niczego Ci sugerować, ale w/g mnie tylko WAWEL i koniecznie z dodatkiem brytana żoliborskiego ... bo MU się NALEŻY

Ależ skąd. Koło Maroka.
To takie bajoro.
Niech wiedzą, że styropian ich nie lubi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123932  
Nieprzeczytane 24-04-2019, 16:28
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Prezydent Wrocławia zakpił z nauczycieli.
Nie dostaną pieniędzy za strajk

https://gazetawroclawska.pl/prezyden...ar/c1-14075591

Dziwne.
Nie wiedział co to jest dla samorządu mieć Izbę Obrachunkową na karku?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123933  
Nieprzeczytane 24-04-2019, 16:38
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

uoj! bendzie sie działo!!!
Szczególnie jak tow.Winnicki klatą wroga postraszy to ....mucha nie siada,

Cytat:
Oburzenia sytuacją nie kryje prezes tego ugrupowania, jeden z liderów Konfederacji Robert Winnicki. "Dosyć! Ile można znosić te połajanki od Żydów? Czy każde zmarszczenie brwi izraelskiego dziennikarza musi budzić panikę polskich ministrów, nadgorliwe reakcje Episkopatu czy akcję prokuratury?" – pytał na Facebooku. "Dosyć terroryzowania polskiego życia publicznego!" – dodał. Polityk zapowiedział wsparcie dla mieszkańców Pruchnika. "‪Nie będziemy bezczynnie patrzeć jak władze zaszczuwają niewinnych obywateli na polecenie środowisk żydowskich!‬" – podkreślił i zapowiedział na dziś na godz. 13.00 konferencję prasową ws. nagonki na mieszkańców Pruchnika.
uoł!
Widziałem tego bojowca z bliska. Wysiadł z pociągu na stacji Cz-wa centralna i pytał jak dojść na Jasną Górę w czasie tuż przed gejparadą.
Na dwóch narodowych antygejów nawet nie spojrzał
To jaki z niego wuc?Chyba z WC.. i "konferencji prasowych?"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123934  
Nieprzeczytane 24-04-2019, 16:58
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Arti!
Na pomoc!!! Cuś się dzieje brzydkiego u konfederastów a ty milczysz i larum nie wznosisz ku niebiosom
)))) nie doniosłam?.... uznałam, że nie będziesz zainteresowany
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123935  
Nieprzeczytane 24-04-2019, 17:05
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

gdyby komu się chciało.....

Cytat:
Ministerstwo Finansów poinformowało, że zadłużenie Skarbu Państwa na koniec lutego 2019 r. wyniosło 963 mld 572,9 mln zł.

Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec lutego 2019 wyniosło 963 mld 572,9 mln zł, co oznacza wzrost o 1 proc. od początku roku - informuje resort finansów. Według wstępnych szacunkowych danych resortu na koniec marca br. dług Skarbu Państwa wyniósł ok. 979 mld zł.

Ministerstwo Finansów poinformowało, że zadłużenie Skarbu Państwa na koniec lutego 2019 r. wyniosło 963 mld 572,9 mln zł, co oznaczało: wzrost o 8 mld 915,7 mln zł (o 0,9 proc.) w lutym 2019 r. oraz wzrost o 9 mld 305 mln zł (o 1 proc.) od początku 2019 r.

- Według wstępnych szacunkowych danych, zadłużenie SP na koniec marca 2019 r. wyniosło ok. 979,0 mld zł, co oznaczało wzrost o 15,4 mld zł (1,6 proc.) m/m i wzrost o 24,7 mld zł (2,6 proc.) wobec końca 2018 r. - podano w komunikacie.

czyli .... dobrze idzie Na PIĄTKĘ z PLUSEM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123936  
Nieprzeczytane 24-04-2019, 17:09
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
)))) nie doniosłam?.... uznałam, że nie będziesz zainteresowany

mnie zawsze ciekawostki przyrodnicze ze świata tego sortu elementów animalnych interesują.
ze szczególnym uwzględnieniem obrazka z kalafiorem zwisającym MICHALKIEWICZOWI.

masz może jakieś foto???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123937  
Nieprzeczytane 24-04-2019, 18:00
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

ach! ta dzielna polonia... gdzie się nie ruszy, to SŁAWA.
Jak nie w Anglii, to w Belgii...

Cytat:
Mężczyzna, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych osobowych, okazał się osobą poszukiwaną listem gończym, na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, wydanego przez służby w Belgii. Policjanci ustalili, że 26-latek był ma odbycia karę dożywotniego pozbawienia wolności za zabójstwo – informuje mł. asp. Katarzyna Zarzecka, rzeczniczka KMP w Białymstoku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123938  
Nieprzeczytane 24-04-2019, 18:14
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

wRealu24.pl --->https://www.youtube.com/watch?v=ISO1Br1d27U nadają aktualnie.

ktoś coś na p Szyszko gadał? to dzięki niemu mamy lasy.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123939  
Nieprzeczytane 24-04-2019, 18:58
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
wRealu24.pl --->https://www.youtube.com/watch?v=ISO1Br1d27U nadają aktualnie.

ktoś coś na p Szyszko gadał? to dzięki niemu mamy lasy.
wycięte do gołej ziemi
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123940  
Nieprzeczytane 24-04-2019, 19:12
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
wRealu24.pl --->https://www.youtube.com/watch?v=ISO1Br1d27U nadają aktualnie.

ktoś coś na p Szyszko gadał? to dzięki niemu mamy lasy.
Skoro tak powiedzieli w Realu i to na dodatek 24 i jeszcze pl, to tak zapewne jest.
A co słychać w Radiownet? Utracili twoje uszy?
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.