menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Zarządzanie finansami
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 25-07-2007, 18:31
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Bardzo interesująca sprawa, tych kont w mBanku. Tylko czy nie jest to bank obsługiwany wyłącznie przez internet?Muszę mieć ROR w PKO bp, ze względu na dostępność gotówki. W pobliżu domu mam dwie agencje i w całym mieście dużo bankomatów.Ale można pokombimować, by chociaż nadwyżki w nim lokować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 25-07-2007, 18:43
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Nie ma problemu, kasę wypłacasz z bankomatu WBK bez żadnych opłat, nikt Cię gotówki nie pozbawi. Nie ma to jak "zapach forsy" Dostajesz kartę gratis, ja np. kartą nie płacę, co najwyżej pobieram kasę za jej pomocą.
Dziewczynki,
jeśli macie pytania, proszę o wiadomośc na skrzynkę, będzie mi łatwiej odpowiadać, a teraz szoruj pola do kuchni , znowu Zajrzę tu wieczorem może, po 22:00.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 25-07-2007, 18:55
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Polu,prosze odpowiedzmi na takie pytanie: na Ror Zostawiam zawsze mala kwote natomiast kazda najmniesza nadwyzke wplacam na tzw fundusz.oczywiscie wymaga to ode mnie sledzenia kursow tych funduszy ale jak na razie nic nie stracilam,a na funduszu akcji mimo ze polecial w dol dosyc zyskalam.Pieniadze mam tylko w jednym banku PKO BP.Sa to nieduze pieniadze,ale pamietam jakn wszedl na rynek Pionier to pozyczylam pieniadze i w bardzo krotkim czasie oddalam i zarobilam bardzo duzo.Pewno ze teraz takich zyskow ni8e ma, ale czy te fundusze nie sa warte polecenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 25-07-2007, 19:28
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Oczywiście, Polu gotówka nie śmierdzi. Może dzięki temu mBankowi zarobię na wyciągi z glonów Wakame. Zrozumiałam z Twego postu, że mBank jest związany z WBK. Nie wiem, czy dobrze sobie tłumaczę powyższy skrót, jako Wielkopolski Bank Kredytowy. Jeśli tak to swoich bankomatów w Olsztynie nie ma.Traktuj ten post jako pytanie retoryczne, bo zaraz "skoczę" na Google i sobie poczytam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 25-07-2007, 22:46
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie mB cd

Hannobarbaro,
wypłaty z bankomatów Sieci Euronet, BZ WBK oraz Cash4You: mB jest częścią BRE Banku SA.

Do Babcieli:
nie mogę się doszukać w Twoim poście pytania;
owszem, "gra" w funduszach jest korzystna, czasem można zyskać, czasem niekoniecznie, wszystko zależy od Twoich możliwości.
My tutaj dyskutowałyśmy o kontach, takich zwykłych, a nie o oszczędzaniu czy inwestowaniu na większą skalę. Nadal twierdzę, że trzymanie nawet małej kwoty w PKO jest stratą pieniędzy, że lepiej wybrać taki bank internetowy, który nie zdziera z nas kasy, a PKO zdziera, policz, ile im płacisz za to, że obracają Twoimi pieniędzmi. To jest mój punkt widzenia, Ty masz prawo mieć inne zdanie.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 25-07-2007, 22:54
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Dzięki Polu! Na pewno z Twych cennych rad skorzystam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 25-07-2007, 23:10
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Przejrzyj wszystko ze spokojem, przemyśl, przelicz, skorzystaj może z opinii innych, ale z PKO uciekaj, chyba że lubisz być "skubana" przez tę firmę. Ja nie lubię, dlatego wzięłam rozwód z Inteligo.
Pozdrawiam, dobranoc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 26-07-2007, 07:00
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Dzieki Polu .Ja tez nie lubie byc skubana.Tylko jeszcze musze sie nauczyc mnostwa rzeczy na tym kompie.Ale PKO BP ma tez opcje internerowa ktorami proponowano ale nie umiemPozdrawiam Babciela
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 26-07-2007, 12:46
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara
Oczywiście, Polu gotówka nie śmierdzi. Może dzięki temu mBankowi zarobię na wyciągi z glonów Wakame. Zrozumiałam z Twego postu, że mBank jest związany z WBK. Nie wiem, czy dobrze sobie tłumaczę powyższy skrót, jako Wielkopolski Bank Kredytowy. Jeśli tak to swoich bankomatów w Olsztynie nie ma.Traktuj ten post jako pytanie retoryczne, bo zaraz "skoczę" na Google i sobie poczytam.
Jest bankomat WBK w Olsztynie, na Mickiewicza (o ile dobrze pamiętam)Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 26-07-2007, 13:00
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
W oprocentowaniu jest różnica. Najpierw trzeba założyć ekonto, czyli zostać klientem mB i toto jest o-%owane 0,50. Otwierasz konto eMax plus i po sprawie. Tu masz 4% zysku. Jest to coś w rodzaju lokaty, ale takiej, z której wybierasz kasę, a o%-owania nie tracisz. Jest jeszcze eMax -1,5%, można różnie kombinować, czyt. zarządzać swoimi finansami.
Zastanawiam się nad zmianą banku, bo też mnie wkurza te 5,40 co miesiąc, nie wiem za co, bo korzystam z ich usług tylko przez internet.
Taka zmiana wiąże się jednak z tym, że wszędzie trzeba pozmieniać swój nr konta. Stałe zlecenia, ZUS i te inne, jak sobie o tym pomyślę, to jakoś mi przechodzi. Syn już dawno mnie namawiał na mbank i wiem, że jest o niebo lepszy niż te nieszczęsne pko. Może jednak się za to wezmę
Hannobarbaro ten bankomat WBK jest na Linki 2 w Olsztynie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 26-07-2007, 13:50
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Dzieki Polu .Ja tez nie lubie byc skubana.Tylko jeszcze musze sie nauczyc mnostwa rzeczy na tym kompie.Ale PKO BP ma tez opcje internerowa ktorami proponowano ale nie umiemPozdrawiam Babciela

Nie ma za co, cieszę się, że moje posty zasiały w Tobie chęć wprowadzenia zmian. Może jak wszyscy się "wypną" na PKO tudzież jego oszukańcze warianty internetowe, to naczalstwo tej firmy pójdzie wreszcie po rozum do głowy i zrobi z tego rozumu użytek.
I jeszcze jedno: istotnie, mając konto w PKO możesz założyć sobie opcję internetową, masz wtedy podgląd na bieżąco do swoich finansów, ale dodatkowo płacisz chyba 2,50 zł miesięcznie, to po co? Kiepskie to i odradzam. Obsługa konta internetowego nie jest trudna, trzeba po prostu uważać, jak w wielu sytuacjach życiowych.
Pozdrawiam i życzę skutecznych rozważań finansowych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 26-07-2007, 13:51
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Ja mam konto w PKO BP....

Cytat:
Napisał babciela
Dzieki Polu .Ja tez nie lubie byc skubana.Tylko jeszcze musze sie nauczyc mnostwa rzeczy na tym kompie.Ale PKO BP ma tez opcje internerowa ktorami proponowano ale nie umiemPozdrawiam Babciela
i korzystam z bankowości internetowej. To jest bardzo wygodne, do banku nie muszę chodzić .......... kiedyś załatwiałam sobie w swoim banku kredyt przez internet...... otrzymałam go w ciągu 2 godzin. Pani do mnie zatelefonowała i poszłam podpisać umowę, nie czekałam ani minuty w kolejce bo byłyśmy umówione na konkretną godzinę. Nie znoszę kolejek w bankach, na poczcie... dzięki bankowości internetowej mam to z głowy. Babcielu warto założyć sobie bankowość internetową, tam nie ma nic skomplikowanego, poradzisz sobie bez problemów.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 26-07-2007 o 13:54.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 26-07-2007, 14:03
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał iwo1111
Zastanawiam się nad zmianą banku, bo też mnie wkurza te 5,40 co miesiąc, nie wiem za co, bo korzystam z ich usług tylko przez internet.
Taka zmiana wiąże się jednak z tym, że wszędzie trzeba pozmieniać swój nr konta. Stałe zlecenia, ZUS i te inne, jak sobie o tym pomyślę, to jakoś mi przechodzi. Syn już dawno mnie namawiał na mbank i wiem, że jest o niebo lepszy niż te nieszczęsne pko. Może jednak się za to wezmę
Hannobarbaro ten bankomat WBK jest na Linki 2 w Olsztynie.

Jeśli korzystasz z opcji internetowej to płacisz dodatkowo kolejną kwotę, zauważyłaś? Sprawdź papierowe wyciągi z konta i na stronie internetowej, będzie tam chyba obciążenie jakąś kwotą.
Załóż sobie np. internetowe konto w mB, za co nic nie płacisz. Jak to już będziesz mieć, przelej z konta w PKO jakąś niedużą kwotę, wtedy dostaniesz kartę do bankomatu.
Słuchaj młodszych, SYNA, ma rację i na pewno Ci pomoże.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 26-07-2007, 14:12
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Jeśli korzystasz z opcji internetowej to płacisz dodatkowo kolejną kwotę, zauważyłaś? Sprawdź papierowe wyciągi z konta i na stronie internetowej, będzie tam chyba obciążenie jakąś kwotą.
Załóż sobie np. internetowe konto w mB, za co nic nie płacisz. Jak to już będziesz mieć, przelej z konta w PKO jakąś niedużą kwotę, wtedy dostaniesz kartę do bankomatu.
Słuchaj młodszych, SYNA, ma rację i na pewno Ci pomoże.
Polu Wielkie dzięki, zrobię jak mi radzisz Syn niestety mi nie pomoże, bo mieszka za granicą, ale chyba sama sobie z tym poradzę. Pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 26-07-2007, 14:13
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Do Basi

Tak, masz rację, konto internetowe jest bardzo wygodne, ale my tu dyskutujemy o tym, jakie konto internetowe jest najkorzystniejsze dla klienta i PKO wypada kiepsko, żeby nie powiedzieć - fatalnie
Basiu, przelewy robisz sama czy masz stałe zlecenie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 26-07-2007, 14:36
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Tak, masz rację, konto internetowe jest bardzo wygodne, ale my tu dyskutujemy o tym, jakie konto internetowe jest najkorzystniejsze dla klienta i PKO wypada kiepsko, żeby nie powiedzieć - fatalnie
Basiu, przelewy robisz sama czy masz stałe zlecenie?
Mam stałe zlecenia, robię również sama. Wybrałam PKO po powrocie do W-wy z Radziejowic między innymi dlatego, że placówkę banku mam bardzo blisko /wtedy nie było bankowości internetowej/. Przyzwyczaiłam się do tego banku, mój syn z kolei preferuje ING Bank Śląski ale to już jest inna bajka, on tam ma platynowe karty. Kiedyś czytałam, że w mbanku były włamania na konta klientów i to mnie zniechęciło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 26-07-2007, 16:29
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Polu,

w duchy wierzysz? Liczysz, że naczalstwo PKO pójdzie po rozum do głowy i stworzy BANK - do tego trzeba mieć głowę. I być bankierem. Ich nic nie nauczy, no, może upadłość. Ale to im się nie przytrafi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 06-03-2011, 22:01
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

warto oszczędzać, ale nie przesadnie, bo z tymi opłatami jak jest napisane w pierwszym poście jest tak faktycznie, ale oszczędzać mądrze, to znaczy pośrednio kontrolować wydatki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 14-08-2011, 12:26
klubinwestorow.pl klubinwestorow.pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Posty: 1
Domyślnie Ważne jest postrzeganie pieniędzy

Polak mówiąc o pieniądzach używa następujących fraz "siedzieć na pieniądzach" "leżeć" "mieć pieniądze" mało jest jednak zwrotów "obracać pieniędzmi" gdzie symbolizuje ... polecam artykuł http://inwestpunkt.com/artykuly/pien...-i-nieruchomy/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 14-08-2011, 15:13
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Nikt nic nie wspomina o bankach Spółdzielczych.Może trzeba z niego uciekać?
__________________
"Innego życia nie będzie".
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sposoby na oszczędzanie - komentarze senior A.P. Ogólny 30 01-03-2022 22:34
Mądre oszczędzanie, żyć z odsetek Tomekkzs Senior w banku 29 23-06-2015 19:49

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.