menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 20-04-2010, 16:54
Juraj Juraj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 24
Domyślnie

do Magda.A Krynica ma swój urok i szyk.Krynicę cechuje duże nasłonecznienie.Lwigród jest w środku uzdrowiska,ja byłem w ub.roku w sanatorium "Mielec"i NIE narzekam.Polecam piesze wycieczki po górach,a min.spacerek do Mochnaczki,a po drodze jest hodowla danieli,widoki wspaniałe.Pogoda będzie słoneczna,a wieczorami polecam tańce u "Łysego".Miłej i owocnej kuracji.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 20-04-2010, 17:20
Juraj Juraj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 24
Domyślnie

do Magdy.A zobacz jeszcze-forum nasze sanatorium
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 25-04-2010, 14:36
Juraj Juraj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 24
Domyślnie Wysowa-Zdrój

proszę o informację o tym uzdrowisku.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 25-04-2010, 19:53
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał Juraj
proszę o informację o tym uzdrowisku.Pozdrawiam
Juraju byłam w sanatorium Wysowa Zdrój w 2006 r,konkretnie skierowanie miałam do san.Glinik bo jest tam jeszcze san.Biawena.Wysowa jest wioską leżącą na granicy ze Słowacją, okolice jak dla mnie piękne,ja byłam w marcu i było jeszcze dużo śniegu,turnusowi narciarze mieli raj.Z uwagi że był to akurat okres wielkiego postu to brakowało nam rozrywek ale organizowaliśmy sobie sami wieczorki po kolacji w kawiarence przy muzyce mechanicznej.W wiosce była bardzo ciekawa knajpka "Karczma łemkowska",jeśli jeszcze istnieje to warto się do niej wybrać na grzańca z piwa lub wina domowej roboty,do grzańca każdy dostawał gratis dwie pajdy bardzo smacznego wiejskiego chleba ze smalczykiem,chleb był pieczony na miejscu w starym chlebowym piecu w karczmie.
Więcej szczegułów o Wysowej dowiesz się z tego linku.
Pozdrawiam i życzę miłego pobytu w Wysowej.

http://www.uzdrowisko-wysowa.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 25-04-2010, 22:05
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał Juraj
proszę o informację o tym uzdrowisku.Pozdrawiam

Byłam w Wysowej w ubiegłym roku we wrześniu, w sanatorium " Biawena"...
Byłam barrrrrrrrrdzo zadowolona i bardzo chętnie pojechałabym tam po raz drugi ...
Poszukaj na wątku Okiem obiektywu z pażdziernika ubiegłego roku....zamieściałm tam wiele fotek z Wysowej...
Życzę udanego pobytu i wspaniałej pogody....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 26-04-2010, 16:32
Juraj Juraj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 24
Domyślnie do sellenhel i jp 50

Bardzo dziękuję za informację,przekażę to mojej znajomej bo to Ona właśnie jedzie do Wysowej,a ja z przyjemnością dowiem się o tym uzdrowisku.Byłem w uzdrowskach na południu Polski,ale w Wysowej nie byłem.Do tej pory jeżdziłem leczyć się na drogi oddechowe,a w tym roku wybieram się na reumatologię.Jakie są dobre uzdrowiska na zwyrodnienia bioder?!.Dziękuję i pozdrawiam brać sanatoryjną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 26-04-2010, 16:39
Juraj Juraj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 24
Domyślnie jeszcze do jp 50

Znajoma jedzie do "Biaweny" jak tam jest?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 26-04-2010, 17:05
Juraj Juraj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 24
Domyślnie do jp 50

ogłądałem OKIEM OBIEKTYWU Wysowa i Krynica-Zdrój.Piękne zdjęcia,a Krynicę oglądałem z sentymentem,bo byłem tam w sanatorium,a właśnie koniec sierpnia i początek września byłem na wszasach w ub.roku.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 28-04-2010, 09:51
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie witajcie

Witam wszystkich tu zaglądających .ponieważ reprezentujemy różne rejony Polski ,to może każdy z nas będzie mógł zarekomendować swoje okolice .Nie chodzi tylko o sanatoria ,ale może inne możliwości wypoczynku .Mogłoby to pomóc wybrać jakieś niekoniecznie drogie miejsca.Byłaby to świetna wskazówka,a co wy na to? Właśnie z przyjaciółką czegoś szukamy,niestety jesteśmy bez samochodu......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 28-04-2010, 15:12
maj31 maj31 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 35
Domyślnie

Witaj Okruszek 999,
Widze ,że jestes z Wrocławia- niedaleko masz tak piekne rejony - wrocilam kilka dni temu z sanatorium z Polanicy Zdroju. Przepiekne sanatorium (Pieniawa Wielka), cudne widoki i klimat, a ja tęskniłam do Augustowa.Male miasteczko ( otoczone trzema jeziorami ) w woj.podlaskim tzw.południowo-wschodnie Mazury (dawniej woj.suwalskie. Często tam bywam. Klimat, powietrze-zapach jezior ( tak juz wiem ,ze brakowało mi zapachu jezior),piękne stare sosny, spiew ptaków- cos niepowtarzalnego!!!.
W Augustowie klimat i przyroda sprawia ,że bardzo szybko "ładujesz akumulatory" i wraca chęć do życia!.Ja po powrocie z tego cudownego miejsca czuję sie mlodsza o 10 lat .
Sanatorium w Augustowie jest może niezbyt wysokiej klasy ale za niewielkie pieniądze mozna przeciez cos wynając. Jest bardzo duzo miejsc noclegowych. Można wynając cały domek i płacisz niezaleznie od zamieszkałych osób.
Dojedziesz PKP i PKS.
wejdz na strone www.augustow.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 28-04-2010, 20:41
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie re

Witak maj 31,cieszę się ,że odpoczęłaś i ,że podobało ci się ,a tak na marginesie ,czy znalazłaś to piękne miejsce ,o którym ci pisałam? Augustów to piękne miejsce,byłam tam z moim śp .mężem pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 28-04-2010, 22:35
maj31 maj31 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał okruszek999
Witak maj 31,cieszę się ,że odpoczęłaś i ,że podobało ci się ,a tak na marginesie ,czy znalazłaś to piękne miejsce ,o którym ci pisałam? Augustów to piękne miejsce,byłam tam z moim śp .mężem pozdrawiam serdecznie.
Tak , znalazłam to miejsce, cudnie ! Dziękuje za podpowiedz
Odwiedziłam tez okolice Piekiełka- widoki nie mniej zachwycające. Jednak nie odkochałam się . Augustów to moja miłość
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 19-05-2010, 16:21
Marii's Avatar
Marii Marii jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: obecnie Poznan
Posty: 311
Domyślnie

Wlasnie przyjechalam z sanatorium Podhale w Polczynie. Jechalam tam z dusza na ramieniu. Naczytalam sie duzo zlego o tym sanatorium i wyobrazcie sobie, ze bylam milo zaskoczona zmianami jakie zaszly. Ponoc przez pol roku odnowiono sanatorium . Pokoje wyremontowane, czysciutkie, sprzatane codziennie. Wyzywienie super dobre, zabiegi wykonywane profesjonalnie, wieczorkiem tance... Czego mozna chciec wiecej.....poskarzyc sie chyba musze tylko na pogode, ktora niestety nie dopisala, ale na to, to juz sanatorium Podhale nie mialo wplywu))
Prosze wobec tego nie bac sie Podhala, bo jest naprawde ok))
__________________
'

Nie myl głupoty z odwagą, nie myl dobroci, ze słabością ''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 19-05-2010, 19:29
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

A ja czekam i czekam.....
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 19-05-2010, 19:41
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

A ja się właśnie doczekałam ( wniosek składałam we wrzesniu 2008 roku) i dzisiaj jadę do sanatorium Helios w Sopocie. Jak było napiszę po powrocie.
__________________
http://tesara.flog.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 19-05-2010, 22:06
wawik's Avatar
wawik wawik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 1 729
Domyślnie

Mam pytanie, czy wniosek można składać po roku po sanatorium, czy coś się zmieniło?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 19-05-2010, 22:16
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

U nas jeśli lekarz rodzinny wypisze wniosek, można go składać wcześniej....ale jeśli lekarz zatwierdzający nie odrzuci, to wóczas bardzo wydłuzają czas przyznania sanatorium...
Ja złożyłam wniosek po pół roku i dostałam odpowiedż, ze czas oczekiwania od 18 do 24 miesięcy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 19-05-2010, 22:21
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał wawik
Mam pytanie, czy wniosek można składać po roku po sanatorium, czy coś się zmieniło?
U mnie w Lubuskim NFZ można dopiero po roku od wypisu i to bardzo często odrzucają wniosek w funduszu i kieruja na rehabilitację na miejscu A jeśli uda się przez sito balneologa zatwierdzającego wnioski przecisnąć to czas oczekiwania od 18 - 24 m-cy .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 19-05-2010, 22:30
wawik's Avatar
wawik wawik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 1 729
Domyślnie

Czyli, że nic sie nie zmieniło.
Pamiętam czasy że można było do sanatorium jeździć co roku, ale było się młodszym i zdrowszym, to się z tego nie korzystało.
Teraz trzeba czekać 3 lata , no chyba że za pieniążki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 26-05-2010, 12:11
bebunia's Avatar
bebunia bebunia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 10
Domyślnie

Witam wszystkich
Trafiłam na to forum szukając informacji o Szpitalu Kolejowym w Aleksandrowie Kujawskim. Z tego co wyczytałam na forum... super zabiegi, ale niestety czas wolny samemu trzeba sobie zorganizować. Na stronce reklamują wycieczki i szereg innych atrakcji, jednak inne opinie na ten temat mają osoby które zaliczyły pobyt w Aleksandrowie. Może jednak coś się w ostatnich miesiącach zmieniło? Sprawdzę to osobiście wyjazd mam 4 czerwca. Zabieram ze sobą laptopa na wszelki wypadek. Z braku laku jest to dobry zabijacz czasu... takie małe zabezpieczenie co by się nie zanudzić. Postaram się relacjonować mój pobyt może komuś przydadzą się moje doświadczenia z pobytu. Ależ mam tremę od 10 lat nigdzie nie wyjeżdżałam.
Pozdrawiam cieplutko wszystkich forumowiczów
__________________

Bo nie ważne co w tym życiu się dzieje ,wiedz że człowiek jest lepszym gdy się śmieje ...

Ostatnio edytowane przez bebunia : 26-05-2010 o 12:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 07:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 10:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 11:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 20:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 16:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.