menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #121  
Nieprzeczytane 18-07-2016, 11:53
euraka's Avatar
euraka euraka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 329
Domyślnie

Ja zamawiałam praktycznie wszystkie sprzęty do domu przez internet. Jest o wiele taniej. Staram się jednak robić bezpieczne zakupy i nie ufam mało znanym sklepom. Mało było informacji o oszustwach? Zwykle wybieram większe, sprawdzone sklepy. Dużo razy robiłam zakupy w sklepie internetowym rtv Euro agd. Dużą zaletą jest tam mozliwość zamówienia sobie sprzętu z ich sklepu internetowego do sklepu stacjonarnego i możliwość odbioru tego na miejscu Dzięki temu mozna sobie zobaczyć czy sprzęt nam odpowiada.

Jeśli chodzi o większe sprżety to jest tam również mozliwość wniesienia do domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #122  
Nieprzeczytane 15-09-2016, 17:58
Romy Romy jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Mazowsze
Posty: 277
Domyślnie

Za wniesienie jest dopłata, ale i tak to jest dobra strona zakupów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123  
Nieprzeczytane 15-09-2016, 18:10
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Nie bylabym taka pewna. Pelno oszustow czeka na naiwniakow. Cos o tym wiem. Od marca usiluje wyegzekwowac zamowiony i zaplacony zakup. Firma wyparowala.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #124  
Nieprzeczytane 06-02-2017, 02:32
wojciech55's Avatar
wojciech55 wojciech55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2017
Miasto: Kraków
Posty: 46
Domyślnie

Ostatnio sporo szumu było z fałszywymi sklepami internetowymi - oferowały produkty (głównie elektronikę, telewizory...) po wyjątkowo niskich cenach, działały przez kilka tygodni przyjmując zamówienia (i pieniądze), a później ślad po nich zaginął.

Osobiście kupuję w Internecie tylko na Allegro. A jeśli w sklepie internetowym, to tylko w jakimś naprawdę popularnym (np. Electro).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125  
Nieprzeczytane 06-03-2017, 14:34
wesolysenior wesolysenior jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 274
Domyślnie

Ja często robię zakupy internetowe bo okazały się o wiele korzystniejsze niż te, robione w sklepach stacjonarnych. Ostatni szukałam sprzętu AGD i co oferowano mi w tradycyjnych sklepach wcale mi się nie spodobało. Znalazłam świetne blendery w ofercie na stronie zadowolenie.pl/agd-male/do-kuchni/blendery gdzie udało mi się kupić dokładnie to, czego szukałam za znaczenie mniejsze pieniądze. Dlatego w moim przypadku, sklepy internetowe przodują nad stacjonarnymi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126  
Nieprzeczytane 24-03-2017, 22:55
jacek001's Avatar
jacek001 jacek001 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Piaseczno
Posty: 7
Domyślnie Parę rad odnośnie zakupów

Większość z nas kupuje w internecie - i bardzo dobrze. Jest taniej, większy wybór, łatwiej porównać ceny no i nie trzeba się ruszać z miejsca. Sam mieszkam na wsi i koszt dojazdu do sklepu jest zazwyczaj wyższy niż koszt dostawy ze sklepu internetowego. Wielu z Was poleca sobie adresy dobrych sklepów, ale nasze zainteresowania są tak zróżnicowane, że trudno tą metodą znaleźć dobre źródło artykułu, który nas interesuje. Niekiedy polecenie może być po prostu reklamą - i tak się zdarza. Więc jak znaleźć dobre źródło zakupów w internecie?
- sprawdź ceny w porównywarkach typy ceneo.pl czy skąpiec.pl, a przede wszystkim na Allegro - tam jest zazwyczaj największy wybór i często najniższe ceny
- na Allegro warto zawsze sprawdzać opinie i komentarze
- zastanów się czy potrzebujesz nowy wyrób, czy może również być używany. Allegro jest również źródłem używanych rzeczy i często wyrób w bardzo dobrym stanie może być sprzedawany za 50% ceny nowego. Używane rzeczy można kupić także na olx.pl lub gumtree.pl - tu zazwyczaj kupuje się większe gabaryty, np. meble (kiedyś kupiłem świetną chłodziarkę przez olx.pl) i w grę wchodzi tylko odbiór własny a nie wysyłka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127  
Nieprzeczytane 10-05-2017, 13:13
wesolysenior wesolysenior jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 274
Domyślnie

Moim zdaniem takie zakupy są jak najbardziej korzystne i przewyższają sklepy stacjonarne. Mają ciekawsze oferty i atrakcyjniejsze ceny. Tak jest w przypadku mojego ulubionego sklepu http://www.urwis.pl/dla-najmlodszych/baczki w którym często kupuję zabawki dla moich maluchów i do którego mam największe zaufanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #128  
Nieprzeczytane 21-08-2017, 01:45
montak's Avatar
montak montak jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 418
Domyślnie

Ja często kupuję przez internet. Zakupy spożywcze z dostawą do domu - Tesco, poza tym Allegro, bilety lotnicze..... i czasem jeszcze coś, np. książki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129  
Nieprzeczytane 21-08-2017, 15:41
Eve 2's Avatar
Eve 2 Eve 2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Mazowsze
Posty: 195
Domyślnie

Również robię zakupy przez internet, zwłaszcza w Tesco, ale też drobny sprzęt, tylko ze sprawdzonych znanych sklepów.
Nie kupowałam mebli i nie wiem czy płaci się za wniesienie, na pewno w stacjonarnym sklepie trzeba.
Dobrą opcją jest to, że można kurierowi płacić kartą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130  
Nieprzeczytane 29-08-2017, 21:10
antonio3 antonio3 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Chocianowiec
Posty: 30
Domyślnie

Jeżeli ktoś z Was planuje zakup nowego telewizora, to tutaj znalazłem ciekawy ranking https://www.morele.net/wiadomosc/ran...r-wybrac/1157/ Kupując telewizor, warto było by wybrać najlepszą opcję, która zmieści się w naszym dysponowanym budżecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131  
Nieprzeczytane 06-11-2017, 18:06
remigiusz remigiusz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Nancy
Posty: 7
Domyślnie

Ja w sieci kupuje przeróżne rzeczy, jeśli chodzi o obuwie to moim ulubionym sklepem jest Deichmann i nie dawno odkryłem że mają też sklep internetowy http://www.deichmann.com/PL/pl/shop/welcome.html więc nie omieszkałem kupić sobie butów na jesień również w sieci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132  
Nieprzeczytane 13-12-2017, 18:15
cudak3 cudak3 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 65
Domyślnie

Zakupy w sieci to bardzo duża wygoda jak dla mnie, nie lubię stać w kolejkach. Ostatnio szukam jakiś dobrych opon, bo mam już trochę zjechane obecne zimówki i znalazłem coś takiego http://chiniewicz.pl/kategoria-produktu/opony/ Nowe, to nowe, nie ma się co oszukiwać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133  
Nieprzeczytane 14-12-2017, 18:49
AnnMil's Avatar
AnnMil AnnMil jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 28
Domyślnie

Ja długo nie mogłam się przekonać do zakupów przez internet. Bałam się, że wpłacę pieniądze i ktoś mnie oszuka…Rodzina nalegała, żebym spróbowała i dałam się w końcu namówić. Od tej pory bardzo często kupuję różne rzeczy przez internet. Po pierwsze nie muszę nigdzie wychodzić, a po drugie często jest taniej niż w sklepie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134  
Nieprzeczytane 15-12-2017, 12:02
krysia1960 krysia1960 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 9
Domyślnie

jak się zamawia przez internet warto korzystać z porównywarek cen, wtedy możemy sprawdzić gdzie jest najtaniej. Ja zawsze tak robię i jak sprawdzam ceny z innych sklepów to jestem w szoku jak sprzedawcy niekiedy zawyżają ceny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135  
Nieprzeczytane 24-01-2018, 10:58
leszeklex leszeklex jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Poznań
Posty: 1
Domyślnie

Ja często kupuję przez internet sprzęt elektroniczny albo agd, żeby nie trzeba było jeździć i nosić Ale i tak wolę zobaczyć najpierw ten sprzęt na żywo w sklepie stacjonarnym
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136  
Nieprzeczytane 08-03-2018, 12:16
DariuszS DariuszS jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 8
Domyślnie

odkąd syn mnie wprowadził w możliwości jakie daje internet to kupuję dość często w sklepach internetowych, jak kupujecie coś w internecie to warto wiedzieć, gdzie są specjalne rabaty dla nas seniorów - tutaj jest lista sklepów z rabatami dla seniorów http://rabatseniora.pl/e-sklepy/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #137  
Nieprzeczytane 25-04-2018, 13:56
kowdan kowdan jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 438
Domyślnie

Cytat:
Napisał AnnMil
Ja długo nie mogłam się przekonać do zakupów przez internet. Bałam się, że wpłacę pieniądze i ktoś mnie oszuka…Rodzina nalegała, żebym spróbowała i dałam się w końcu namówić. Od tej pory bardzo często kupuję różne rzeczy przez internet. Po pierwsze nie muszę nigdzie wychodzić, a po drugie często jest taniej niż w sklepie.

Mam podobnie. Kiedyś nie miałem przekonania do zakupów internetowych. Musiałem coś obejrzeć i dopiero jak to zobaczyłem to kupowałem. Od jakiegoś czasu jednak coraz częściej kupuję w ten sposób. Jest taniej, wygodniej. Większy wybór.

A skoro jesteśmy już w temacie polecania sobie sklepów internetowych to polecam zajrzeć sobie do sklepu stylowe dodatki:
http://www.stylowe-dodatki.pl/posciel-satynowa

Kupowałem tam pościel i koce i jestem zadowolony z jakości w stosunku do ceny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #138  
Nieprzeczytane 08-05-2018, 15:12
Otvarta Otvarta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2018
Posty: 10
Domyślnie

Hej, znacie jakieś fajne zniżki dla seniorów podczas zakupów internetowych?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #139  
Nieprzeczytane 21-05-2018, 17:25
Jadzia321 Jadzia321 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2018
Miasto: Zielona Gora
Posty: 2
Domyślnie

Też często robię zakupy - z tesco zamawiam ciężkie rzeczy jak woda czy cukier, żeby nie dźwigać, z media marktu ostatnio zamawiałam pralkę. Mili Panowie wnieśli i zamontowali (za dodatkową oplata). Reszta zakupow raczej sama - warzywa i owoce sobie lubie zobaczyc, najgorzej z ciezkimi rzeczami...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #140  
Nieprzeczytane 26-09-2018, 11:39
natalik45 natalik45 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Posty: 1
Domyślnie

Ja ostatnio kupuje na https://medido.pl/. Córka mnie nauczyła. Są tam różne artykuły medyczne i higiniczne, nie trzeba chodzić do apteki i stać w kolejkach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak bezpiecznie robić zakupy przez Internet - komentarze wrocławianka Ogólny 14 12-01-2013 14:09
Zakupy kufa86 Uzależnienia 39 30-12-2007 01:36
Zakupy na aukcjach Allegro Basia. Różności - wątki archiwalne 121 25-10-2007 11:32
Zakupy po polsku - komentarze Basia. Ogólny 8 28-06-2007 00:15

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.