menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Nauka, problemy i pomysły edukacyjne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #141  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 20:20
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Uczcie sie języków ,uczcie :http://www.youtube.com/watch?v=rD4roXEY8hk
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142  
Nieprzeczytane 08-08-2009, 22:07
anetta's Avatar
anetta anetta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 8
Domyślnie

Witam! Jestem tutaj nowa. Gratuluję i podziwiam Waszą determinację.Ja wielokrotnie podejmowałam próby nauczenia się języka niemieckiego lecz mój zapał kończył się zazwyczaj już po kilku dniach. Na studiach uczyłam się od egzaminu do egzaminu. Teraz bardzo żałuję, że nie przykładałam większej wagi do nauki języka.Wasze postępy świadczą o tym, że warto się zmobilizować i podjąć kolejną próbę być może ostatnią, zakończoną sukcesem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #143  
Nieprzeczytane 08-08-2009, 22:22
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Małgorzato, mam do Ciebie pytanie, czy jest jakiś sposób, aby opanować większość zasad stosowania from/of, in/on itp.
Męczę się i pożytku z tego żadnego. Wiem, że jesteś specjalistką w tym zakresie, poradź więc coś, jeśli to możliwe.
Pozdrawiam serdecznie
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144  
Nieprzeczytane 09-08-2009, 01:36
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Małgorzato, mam do Ciebie pytanie, czy jest jakiś sposób, aby opanować większość zasad stosowania from/of, in/on itp.
Męczę się i pożytku z tego żadnego. Wiem, że jesteś specjalistką w tym zakresie, poradź więc coś, jeśli to możliwe.
Pozdrawiam serdecznie
Przez ćwiczenie bo tam własciwie nie ma zasad poza tym że of bywa formą dzierżawczą .Podziel sobie przyimki na przyimki miejsca ,czasu ,ruchu,z róznymi cześciami mowy itd .Czytaj ,rób cwiczenia najlepiej w kontekscie .I tyle .Na przyimki innej metody nie ma niestety.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145  
Nieprzeczytane 09-09-2009, 22:26
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Małgorzato, mam do Ciebie pytanie, czy jest jakiś sposób, aby opanować większość zasad stosowania from/of, in/on itp.
Męczę się i pożytku z tego żadnego. Wiem, że jesteś specjalistką w tym zakresie, poradź więc coś, jeśli to możliwe.
Pozdrawiam serdecznie


Moze komus sie przyda

http://hugosite.com/?gclid=COKynsGGo5kCFdST3wodxnUIqQ

Odpowiedź z Cytowaniem
  #146  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 14:30
dener dener jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Gdynia
Posty: 161
Domyślnie

ciekawe, przeczytam w ramach przypomnienia, dziękuję
__________________
Giętarki do rur
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 17:25
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Co prawda nie rozwiązuje to problemu, o którym pisałem, ale lekcję są fajne i chętnie z nich korzystam.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 22:52
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Co prawda nie rozwiązuje to problemu, o którym pisałem, ale lekcję są fajne i chętnie z nich korzystam.


To jeszcze raz nie na temet, ale bardzo lubie ten program, wiec moze tez Ci sie przyda

http://www.ipicthat.com/

__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149  
Nieprzeczytane 19-10-2009, 00:07
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Odpowiem autorce wątku...ja dopiero po pięćdziesiątce zaczęłam naukę j. niemieckiego. Uczyłam się sama przez półtora roku. Teraz jak jestem w Niemczech, załatwiam nawet sprawy w sklepach, urzędach bez pomocy rodziny. Swobodnie prowadzę rozmowy na każdy temat. Mówię z dobrym akcentem, ale mam ambicję lepiej opanować gramatykę. Na wczasy jeździmy z niemieckiego biura podróży, więc jesteśmy w hotelach z grupą niemiecką. W szkole uczyłam się łaciny i angielskiego, ale niemiecki mam lepiej opanowany.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150  
Nieprzeczytane 19-10-2009, 01:33
Pregunta's Avatar
Pregunta Pregunta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 1 982
Domyślnie

Właśnie! A może w nauce języków obcych nie tyle wiek jest ważny, ile motywacja ? A jeśli motywacją jest przyjemność oraz ciekawość poznania języka i kultury to i większe szanse powodzenia niż wtedy gdy człowiek się uczy z konieczności.
"Człowiek jest tyle razy człowiekiem, ile zna języków (Goethe).
Czy tak jest rzeczywiście ? Nie wiem. Po sześćdziesiątce nauczyłam się zupełnie nowego języka. Narazie w stopniu podstawowym, ale już komunikatywnym. I mam dużo radości w jego używaniu.Wiem jedno: każdy już znany język obcy pomaga w opanowaniu następnego. Można i warto ! - ale to nie może być szkolna nauka typu "szuka dla sztuki" . Nauczyciele języków lepiej by to wyrazili niż ja. Nawet nie wiem gdzie tu emotikony bo chciałam umieścić kciuk do góry i uśmiech.
Ale się rozgadałam.A miałam wstąpić tylko do pokoju z zagadkami fotograficznymi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #151  
Nieprzeczytane 19-10-2009, 02:45
JAGODA57's Avatar
JAGODA57 JAGODA57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał lucynna
Witajcie! Co o tym myślicie? http://www.angielski.6ka.pl/czesc.php?cz=1
Bardzo mi się spodobały te lekcje (fajne i nie drogie .Zamierzam z nich korzystać.Przerabiam już www.e-angielski.com(darmowe)
Znam już nieźle dwa inne języki.Angielskiego zaczęłam się uczyć w zeszłym roku na UTW.Traktuję to jako wyzwanie dla moich,już nieco rozleniwionych szarych komórek.To taka praktyczno-umysłowa rozrywka połączona z treningiem pamięci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #152  
Nieprzeczytane 27-10-2009, 10:39
mrówka's Avatar
mrówka mrówka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wielkopolska niedaleko Poznania.
Posty: 574
Domyślnie

Witam serdecznie.
Jestem na etapie uczenia się od podstaw języka angielskiego. Uczę sama. Mam kurs z lektorem na płycie.. ... Idzie mi jako tako ... Staram się .
__________________
http://chomikuj.pl/mrowka56

http://www.youtube.com/user/mrowka2156

Nic nie jest za mną
, Wszystko jest jeszcze przede mną
Odpowiedź z Cytowaniem
  #153  
Nieprzeczytane 12-12-2010, 04:08
annaj's Avatar
annaj annaj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Otwock, mazowieckie, Polska
Posty: 7
Domyślnie Badania dotyczące nauczania języków obcych seniorów

Drodzy Forumowicze,


jestem wieloletnim pracownikiem naukowym Instytutu Germanistyki przy Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuję się nauczaniem języka obcego w różnych grupach wiekowych. Od kilku lat prowadzę badania naukowe mające na celu poprawę efektywności nauczania języka obcego wśród uczniów starszych – seniorów. Na ich podstawie chcę opracować kompleksowy program nauczania języka obcego skierowanego do tej właśnie grupy uczniów. Uważam bowiem, że seniorzy zasługują w sposób szczególny na najwyższą jakość kursów językowych, w których decydują się uczestniczyć. Jakość tą można podnieść między innymi poprzez analizę potrzeb, oczekiwań oraz możliwości seniorów w zakresie uczenia się i nauczania języka obcego. Dowodem na to są pozytywne doświadczenia zagranicznych ośrodków językowych. Analiza taka powinna więc przyczynić się do poprawy także polskiego systemu edukacji osób dorosłych. Dlatego też, jeżeli jesteście Państwo Seniorami, którzy uczą się języków obcych, zwracam się z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety. Wystarczy kliknąć na link do jej elektronicznej wersji. Ankieta ta rozesłana została do licznych ośrodków edukacji osób starszych na terenie całego kraju. Jej wyniki mogą mieć istotne znaczenie dla usprawnienia organizacji nauczania języków obcych seniorów. Państwa (Internautów) głos w tej sprawie, z racji zainteresowań lub po prostu uczestniczenia w kursie językowym, jest równie ważny. Ankieta jest oczywiście anonimowa. Jej rzetelne wypełnienie może dostarczyć cennych informacji, na podstawie których będzie możliwe zoptymalizowanie nauczania języków obcych osób starszych. Udzielanie odpowiedzi na pytania polega jedynie na zaznaczaniu wybranych odpowiedzi spośród zaproponowanych. Nie zajmie więc dużo czasu. Wypełnienie ankiety może przy tym pomóc w sprecyzowaniu swoich oczekiwań względem kursu językowego. Może zwrócić uwagę na nowe możliwości rozwoju. Proszę zatem o wypełnienie ankiety, tym samym o cierpliwość, wyrozumiałość i pomoc. Jeżeli macie Państwo znajomych Seniorów, którzy byliby skłonni taką ankietę wypełnić, byłabym wdzięczna za rozpropagowanie zamieszczonego poniżej linku do elektronicznej wersji ankiety, najlepiej z niniejszym komentarzem.

Z wyrazami szacunku i podziękowaniem
annaj

Link do ankiety:
http://www.ankietka.pl/ankieta/51130...starszych.html

Ostatnio edytowane przez annaj : 12-12-2010 o 05:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #154  
Nieprzeczytane 06-03-2011, 22:18
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

dla chcącego nie ma nic trudnego, ja uczę się z ukochanym angielskiego, mamy konkretne lekcje, potem robimy sobie sprawdzian

jak jest chęć nauki to jest łatwiej, nic na siłę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #155  
Nieprzeczytane 09-03-2011, 21:08
Zytka 58's Avatar
Zytka 58 Zytka 58 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: małopolska/Krakow
Posty: 852
Domyślnie

Jestem "studentką" UTW i chodze na kursy językowe.Bardzo dobrze prowadzone lektoraty. Dla chętnych polecam taka formę nauki j. obcych. Ankiete wypełniłam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #156  
Nieprzeczytane 13-06-2011, 08:07
seniorita seniorita jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 13
Domyślnie

orientujecie sie o co chodzi z nową promocją w Speak Up? http://speak-up.pl/upload/box_23.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #157  
Nieprzeczytane 14-06-2011, 21:44
Kankan's Avatar
Kankan Kankan jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 369
Domyślnie

uczestniczyła w kursach języka angielskiego i niemieckiego dla dorosłych i z przykroscią powiem że nie jest to dla mnie nauka języka dla dorosłych,nacisk nalozony jest na zakup książek i ćwiczeń i oczywiscie bardzo drogich bo tylko takie są "najlepsze" i oczywiście lektor przynosił ze sobą stosy pokserownych stron ktore wypelnialismi godzinami jakieś testy ,sprawdziany, masakra ,a konwersacji zero .Często te zajęcia prowadzone są przez niewykwalifikowanych lektorów,zanjacych tylko jezyk ale brak przygotowania metodycznego ,a kursy bardzo drogie .Myślę że to sie zmieni .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #158  
Nieprzeczytane 10-08-2011, 15:32
jadwiga58 jadwiga58 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Poznań
Posty: 5
Domyślnie

Nie oszukujmy się, kursy dla osób po 50tce powinny miec inny program niż kursy dla młodzieży. Co prawda nie chodziłam na lekcje, jakie był określone mianem „po50” lecz poszłam na ogólny do Speak Up, ale do grupy ludzi w średnim wieku. Lektor dostosowywał program do naszych potrzeb. Jeżeli potrzebowalismy, powtarzał. Był bardzo wyrozumiały. Efekty zauważyłam już po 2 tygodniach nauki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159  
Nieprzeczytane 12-08-2011, 00:58
Pregunta's Avatar
Pregunta Pregunta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 1 982
Domyślnie

Osoby uczace sie jezyka hiszpańskiego zachęcam do ogladania na You tube
grupy argentyńskiej komediowo-muzycznej Les Luthiers (Lutnicy).
Humor troche wyrafinowany, czasem pure nonsens,
ale na wysokim poziomie i co najważniejsze: mówią wyraźnie.
Przyjemny trening - osłuchanie i słówka.
Oglądałam ich przed laty w TV i z radoscia odnalazłam w internecie
- poprawia humor kiedy smutno.
Proszę spróbować.
Na zachęte link do skeczu
pt. "Jak ważne jest aby znać języki"
http://www.youtube.com/watch?v=tlzNGCBp1TE

W wikipedii obszerne informacje
http://en.wikipedia.org/wiki/Les_Luthiers
http://es.wikipedia.org/wiki/Les_Luthiers
Spróbujcie, nie pozałujecie.
Gorąco zachęcam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160  
Nieprzeczytane 12-08-2011, 17:46
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cytat:
Napisał jadwiga58
Nie oszukujmy się, kursy dla osób po 50tce powinny miec inny program niż kursy dla młodzieży.

Nie zgadzam się z tym. Jest taka metoda nauczania, która jest skuteczna w każdym wieku. Uczą języka tak, jak dziecko uczy się mówić obserwując rodziców. Czy tłumaczymy trzylatkowi, że użył niewłaściwego przypadku? Nie.

Wiele zależy od tego jaki cel chcemy osiągnąć. Można mówić poprawnie nie znając nazw czasów, trybów czy co tam jeszcze jest. Jeśli ktoś chce profesjonalnie zajmować się na przykład literaturą lub danym językiem to tak, musi znać te wszystkie zasady. Ale chyba dla seniorów najważniejsze jest by mówić poprawnie. Ja mówię poprawnie po polsku (w miarę), ale nie zastanawiam się w jakim przypadku i czy z imiesłowem czy przysłówkiem złożyłam zdanie

Często ta teoria blokuje mówienie. Przekonałam się o tym będąc w Londynie z nauczycielką angielskiego, która na pytanie zadane w tym języku zarumieniła się i zaczęła kombinować jak tu odpowiedzieć a ja w tym czasie odpowiedziałam i jeszcze zdążyłam pożartować. Nigdy nie miałam angielskiego w szkole, zaczęłam się uczyć późno. I nie twierdzę, że znam ten język, ale wszystko załatwię i komunikuję się w dość swobodny sposób.

Ktoś mi kiedyś powiedział: nie przejmuj się, jeśli ktoś cię rozumie to znaczy, że potrafisz mówić - i tego się trzymam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Seniorzy uczą się języków obcych - komentarze Dynamiczna Ogólny 39 28-01-2019 13:06
Nauka obsługi komputera dla rodzicow Jarek eSenior 35 22-12-2012 14:26
nauka nina eSenior 11 19-03-2010 20:26

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.