menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Prawo rodzinne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 18-01-2017, 18:39
Jolroljol Jolroljol jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 1
Domyślnie Porada prawna


Witam mam pytanie brat dostal od rodzicow mieszkanie (akt notarialny)za ich zycia . W tym akcie zapisane jest ze ma akus tam okres do splaty mnie i mojego brata po 1/3 wartosci domu w dniu calkowitej jej splaty.Moje pytanie jest takie ze wiem ze nie moge zadac aby to zrobil wczesniej bo napisane jest jaki ma czas splaty ale czy jezeli sprzedal ten dom to nie powinniem mnie odrazu splacic przeciez z skad bede wiedziec za te kilka lat jaka wartosc jest tego domu i ile powinnam od niego zadac?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 20-01-2017, 00:10
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Porady naszych ekspertów udzielane są w pod adresem: http://www.senior.pl/porady/ - proszę tam zadać pytanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 02-03-2017, 16:20
Faldony Faldony jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 110
Domyślnie

warto się rozejrzeć za kancelarią, która jest faktycznie dobra i potrafi udzielać fachowych, praktycznych porad. Zajrzyj może tutaj katalog-prawniczy.pl to z pewnością kogoś takiego znajdziesz!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 06-02-2018, 11:54
Tobiasz War Tobiasz War jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Posty: 1
Domyślnie

Odpowiednim rozwiązaniem wydaje się być zaciągnięcie opinii fachowca. W rodzinie mieliśmy podobną sytuację i z tego co pamiętam długo się z tym męczyliśmy. Dzisiaj posiadając jakąś wiedzę i życiowe doświadczenie skorzystał bym z pomocy radcy prawnego. Na co dzień w celach biznesowych współpracuję z kancelarią Czapczyński z Wrocławia mogę powiedzieć tyle, że rzetelni. Jak byś potrzebował jakieś informację - służę. Swoją drogą jestem ciekawy finału tej sprawy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 06-02-2018, 21:04
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

W naszych PORADACH-zólta zaróweczka- działa świetny prawnik- polecam- sama korzystalam z Jego porad i jestem bardzo zadowolona. Pozdrawiam. Babciela
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 23-03-2018, 11:38
boudi boudi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 4
Domyślnie

Również jestem ciekawa, jak potoczyła się dalej ta sprawa. Sprawy spadkowe są nierzadko bardzo zawiłe, a ich korzystne rozwiązanie może zapewnić jedynie dobry adwokat. Z jakiej pomocy korzystałaś?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 16-04-2018, 00:53
ania833 ania833 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2018
Miasto: Wroclaw
Posty: 4
Domyślnie

Może spróbuj tutaj: http://www.martanowak.pl ? Daj znać jak Ci poszło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 04-05-2018, 16:27
Limonkaa Limonkaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2018
Posty: 42
Domyślnie

Co do kancelarii prawnej to ja słyszałam, że warto zgłosić się do Kancelarii WMC https://wmc.com.pl . Dzięki nim możesz zyskać pewną ocenę sytuacji, dzięki czemu będziesz mieć pewność co czego możesz się spodziewać. Co ważne są to osoby kompetentne, mające odpowiednie kwalifikacje, wiedzę i doświadczenie. Dlatego warto zgłosić się do nich z każdym problemem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 11-06-2018, 10:02
bolek11123 bolek11123 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2018
Posty: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jolroljol
Witam mam pytanie brat dostal od rodzicow mieszkanie (akt notarialny)za ich zycia . W tym akcie zapisane jest ze ma akus tam okres do splaty mnie i mojego brata po 1/3 wartosci domu w dniu calkowitej jej splaty.Moje pytanie jest takie ze wiem ze nie moge zadac aby to zrobil wczesniej bo napisane jest jaki ma czas splaty ale czy jezeli sprzedal ten dom to nie powinniem mnie odrazu splacic przeciez z skad bede wiedziec za te kilka lat jaka wartosc jest tego domu i ile powinnam od niego zadac?

Cześć, jeżeli brat sprzedał mieszkanie/dom to powinien od razu Ci oddać 1/3 tego co wziął za dom. Jeśli kwota była niższa niż rynkowa, powinnaś udać się do kancelarii adwokackiej, która przygotuje pismo dotyczące manipulacji sprzedaży nieruchomości. Polecam kancelarie adwokacką Łukasza Sołtysa - http://www.adwokat-wroclaw.com.pl/ . Pan Łukasz pomógł mi nie raz w sprawach spadkowych z którymi zawsze jest problem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 13-07-2018, 12:48
promienna promienna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 441
Domyślnie

A czy wiecie czym się różni radca prawny od adwokata? Ja długo nie wiedziałam. Ten tekst mi to wyjaśnił: http://podamto.pl/praca-jako-radca-p...a-czym-adwokat. Teraz już wiem skąd to rozróżnienie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 14-12-2018, 16:01
Beciks00 Beciks00 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Wronki
Posty: 71
Domyślnie

Mi już nie raz porada prawna znacznie usprawniła postępowanie. Dzięki takim rzeczom będziecie wiedzieć na czym stoicie i jaki powinien być wasz następny ruch. Takich porad udziela Radca Prawny Trójmiasto a także zajmuje się innymi sprawami takimi jak choćby przedstawicielstwo w sądzie. Dobrze przygotujcie się do każdej sprawy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 21-01-2019, 14:46
baggio baggio jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2019
Miasto: Zabrze
Posty: 3
Domyślnie

Polecam Kancelarie Łukasza Staniczek - bardzo dobrze zna się na tego typu sprawach !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 19-06-2019, 13:24
Faldony Faldony jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 110
Domyślnie

W razie wątpliwości, polecam Ci sprawdzonego prawnika - Rafała Kufietę. Obecnie mam podobny problem, a na prawie się nie znam, dlatego wolałam wsparcie prawne.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 13-12-2019, 17:39
Adela12 Adela12 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2018
Posty: 11
Domyślnie

Jeśli potrzebujesz rzetelnej porady prawnej, to skontaktuj się z p. Radosławem Przymuszałą - http://adwokatprzymuszala.pl/ . To bardzo dobry prawnik, który udziela porad przez telefon lub online. Zajmuje się wieloma dziedzinami prawa, ma świetne podejście do klienta, jest rzeczowy i konkretny. Na pewno będzie ci w stanie wszystko wyjaśnić i udzielić konkretnej porady, co masz zrobić i jak rozwiązać całą sytuacją.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 19-12-2019, 23:00
cudak3 cudak3 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 65
Domyślnie

Nie radziłbym Ci polegać na tym co doradzają tu inne osoby. Większość z nich podobnie jak ja nie ma wiedzy z zakresu prawa, szczególnie stosowania go w praktyce w szczególnych przypadkach. Skontaktuj się z dobrą kancelarią, ja ze swojej strony polecam Wojas Pawlak - znają się na rzeczy. To wszystkiego się dowiesz na pewno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 23-12-2019, 18:12
Romy Romy jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Mazowsze
Posty: 277
Domyślnie

Porada prawna w trudnych sytuacjach jest potrzebna, w sprawach rodzinnych, zobacz tu, może wiele pomóc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 15-05-2020, 13:18
myrna90 myrna90 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2020
Miasto: Częstochowa
Posty: 4
Domyślnie

Warto korzystać z doradztwa prawniczego, jeśli coś jest dla nas niezrozumiałe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 15-09-2020, 09:36
User58 User58 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2020
Miasto: Wrocław
Posty: 1
Domyślnie

Mi w problemie prawnym pomógł adwokat Jarosław Pęciak, który zajmuje się odzyskiwaniem należności, ma nawet stronę na której można za darmo wygenerować sobie potrzebne dokumenty www.wezwaniedozaplaty.online-kancelaria.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 06-01-2021, 11:06
mszulc mszulc jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: Sopocik
Posty: 10
Domyślnie prostowniki

Sprzętów średniej jakości w bardzo niskiej cenie jest coraz więcej na rynku, niestety taki sprzęt zazwyczaj albo nie spełnia swojej funkcji, albo bardzo szybko ulega awarii. W sklepie Delta Technika sprzedawane są takie urządzenia jak prostowniki, kompresory, spawarki, które pochodzą od najlepszych producentów.

Sprawdź nas:

https://www.deltatechnika.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 23-02-2022, 09:34
promienna promienna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 441
Domyślnie

Cytat:
Napisał myrna90
Warto korzystać z doradztwa prawniczego, jeśli coś jest dla nas niezrozumiałe.

Jest wiele kwestii, które warto obgadać z prawnikiem. Czasami potrzebny jest nawet przy mediacjach, czy przy zrozumieniu się z pracownikiem. Tutaj: http://www.sigmatechnology.pl/blog/j...programowaniu/ macie przykład. Pokazane jest, jak dogadać się z informatykiem, gdy nie ma się wiedzy na temat programowania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
porada prawna uri śląskie 6 22-04-2023 08:14
Porada Student93 Choroby, badania, terapie 20 17-09-2014 10:52
Porada krynia18 Profilaktyka i zdrowy styl życia 10 23-02-2012 23:56
porada.. gramar18 Choroby, badania, terapie 4 02-12-2010 17:40

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.