menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 13-08-2011, 20:45
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 851
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystek
Witajcie. Zespół kSenior.pl przygotowywuje darmowy multimedialny kurs facebooka. Będzie się składał z 20 lekcji (20 filmów łącznie ok 2 h materiału szkoleniowego video), które wprowadziłyby was w tajniki tego portalu. Czy jesteście zainteresowani tematem ?

Pozdrawiam
Myślę, że to dobry pomysł, gdyż sądząc z wcześniejszych
wypowiedzi, jest dużo osób, które zupełnie nie wiedzą, jak się tam poruszać i w ogóle po co to jest
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 13-08-2011, 21:02
Krystek Krystek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Polska
Posty: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał maluna21
Myślę, że to dobry pomysł, gdyż sądząc z wcześniejszych
wypowiedzi, jest dużo osób, które zupełnie nie wiedzą, jak się tam poruszać i w ogóle po co to jest

I właśnie przede wszystkim dla nich będzie przeznaczony ten kurs. Facebook nie jest portalem przyjaznym użytkownikowi osoby nie będące biegłe w komputerach mogą mieć problemy z poruszaniem się po tej stronie. Zauważyłem też, że nawet ludzie młodzi mają problemy z przyswojeniem obsługi facebooka.
Te 20 prezentacji multimedialnych pokażą w jaki sposób wejść na stronę facebooka, przeprowadzą przez cały proces rejestracji, ustawienia konta, prywatności, uzupełnianie informacji dodawanie albumów ze zdjęciami, filmów, dodawaniem znajomych, wprowadzaniu wpisów na ścianie i wiele innych. Czyli Facebook od A do Z. Więc uważam, że każdy znajdzie coś dla siebie kurs jest całkowicie darmowy i będzie dostępny na stronie: www.ksenior.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 14-08-2011, 16:24
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Społecznościowy mesjasz Mark Zuckerberg nie lubi, gdy ktoś śmieci na jego podwórku. Wydawać by się mogło, że szef Facebooka nie zajmuje się takimi drobnostkami, jak spamerskie aplikacje. Tymczasem miliarder jest nimi zirytowany - donosi bulwarówka "The New York Observer".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 27-08-2011, 17:49
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Mocne dyskusję pt. "Kaczyński, może historia Ci wybaczy, ale u mnie masz przejebane"
Dlatego lubię tam być, bo czytam,
co myśli nasze społeczeństwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 30-09-2011, 21:36
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie

Witam.Ja przekonałem się osobiście że nasze dane na FB wcale nie są ukryte tylko dostępne dla wszystkich.Tam znalazłem wszystkie dane osobowe moich znajomych z innych portali,chociaż na FB te osoby nie były w gronie moich kumpli.Podobno konta mieli ukryte ale każdy mógł wejść.Dlatego konto tam zlikwidowałem,nie pozwolę żeby mnie ciągle szpiegowano!!!Wystarczy mi że Google mnie szpieguje.POZDRAWIAM.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 30-09-2011, 21:40
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

W nosie mam moje dane, nie klikam w reklamy i cześć. A wczoraj Irving się odezwał Warto było przełykać fejsbukową żabę, żeby tego doświadczyć.

Jeśli reklamodawcy są tak głupi, by płacić za moje preferencje to znaczy...że są głupi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 01-10-2011, 11:32
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie

Do mojej Przedmówczyni: Można i tak.Ale ja nie chcę żeby wszyscy znali moje nazwisko, ani gdzie mieszkam ani nr tela,ani mój wiek.Podaję te dane tylko tym których trochę lepiej znam.A tam czasem można je bez problemu odczytać.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 01-10-2011, 12:24
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cytat:
Napisał frasag
Do mojej Przedmówczyni: Można i tak.Ale ja nie chcę żeby wszyscy znali moje nazwisko, ani gdzie mieszkam ani nr tela,ani mój wiek.Podaję te dane tylko tym których trochę lepiej znam.A tam czasem można je bez problemu odczytać.

Nie wiem... adresu nie podaję, telefonu nie podaję, wiek moi znajomi i tak znają. Ustawienia prywatności nie pozwalają obcym czytać tego co piszę a nawet jeśli, to nie piszę niczego, czego powinnam się wstydzić Na facebooku mam kontakt tylko i wyłącznie z osobami, które znam osobiście.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 01-10-2011, 18:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Jestem na FB i pod własnym nazwiskiem , kompletnie mi to nie przeszkadza na naszej klasie też jestem Z okresu szkoły średniej wpisały się się osoby z klas równoległych,milo nieraz się spotkać i sobie o różnych sprawach porozmawiać czy grillować nic przecież nie jest to zobowiązujące.
Nic nie jest w sieci tajne do każdej informacji można dojść w zależności czy to robi specjalista.Reklam mam w poczcie ale niektórych kompletnie nie czytam.Google też wykorzystuję pomimo mnie szpiegowania robi dla mnie zestawy informacji jakie ukazują się w sieci ponieważ bawię się wybory i mam pogrupowane informacje o poszczególnych uczestnikach /partie nie osoby/ do wyboru do koloru usprawnia mi to pracę.
Natomiast ostatnie hobby to tachiony to też mam co gdzie na ten temat jest publikowane .
Dlatego tez skorzystam z propozycji www.ksenior.pl na temat FB ,autentycznie jestem za dostępem wszystkich do internetu i nie płacenia za tą usługę pierwsze seniorów a jak się sytuacja poprawi wszystkich w RP.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 01-10-2011, 18:51
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Już allegro jest większą skarbnicą wiedzy niż facebook. Tam i adres i numer konta podajemy a skąd wiemy, kto nam sprzedaje czy od nas kupuje?

Na FB jestem pod prawdziwym nazwiskiem. Moi znajomi też
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 01-10-2011, 19:08
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Ojanno ,książki kupuje przez pośrednika czy usługi bo łącza są szyfrowane ale masz rację nie ma silnych.Kupiłem ostatnio książkę Sztuka infiltracji -Kevin D.Mitnick o największym hakerze i technikach włamywania się do sieci. W przyszłym tygodniu wezmę się za czytanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 04-11-2011, 11:29
KarolSmy's Avatar
KarolSmy KarolSmy jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1
Domyślnie

Pamiętam swoje początki na Facebooku. Początkowo było ciężko mi się odnaleźć, ale z czasem udało mi się odgadnąć o co tam chodzi . Gdyby ktoś miał problemy, to służę radą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 14-07-2012, 17:50
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 155
Domyślnie

Jestem na Facebooku od 2 lat i jestem bardzo zadowolona. Nie gram w gry --bo nie. Mam wszystkie wiadomości jakie sobie zażyczę , wgląd do przyjaciół, na różne blogi kulinarne i inne. Właściwie to samemu dobiera się co sie chce mieć. Jednak przyznaję, że początki były trudne i tematy podbierałam znajomym. Teraz przeglądając internet wciągam sobie na mojego FB tematy które mnie interesują.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 22-07-2012, 20:09
Danka58's Avatar
Danka58 Danka58 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Gliwice
Posty: 47
Domyślnie

Ja również występuję na FB pod pełnym imieniem i nazwiskiem, piszę to co chcę ujawnić i nic więcej.
Początkowo trzeba było się w to jakoś wciągnąć, ale nie taki diabeł straszny, da się ogarnąć, nauczyć.
FB, Google czy inny internetowy czort... zawsze trzeba pamiętać, że fachowiec wszędzie wejdzie, na każdym forum admin może wejść do bazy danych i przeczytać nawet prywatne wiadomości. Trzeba pomyśleć zanim się coś napisze czy wrzuci fotkę.
Korzystam też z Google+, mniejszy ruch, ale i mniejszy śmietnik. Rozmowy poważniejsze i na konkretne tematy.
__________________
"Samotność - cóż po ludziach..." Adam Mickiewicz
-----------------
Moja Pakamera
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 06-08-2012, 10:52
tomeh tomeh jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Stargard
Posty: 339
Domyślnie

Portal jak każdy inny, myślę że dlaczego nie. To teraz jak telefon czy mail tak facebook.
__________________
Serwis ToTemat.pl artykuły i filmy tematyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 01-01-2013, 23:07
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uwaga NIGDY nie rejestrowałam się na FB

Nigdy nie rejestrowałam się na FB, a dostaję linki aktywacyjne na pocztę.
Czy ktoś podszywa się pode mnie?
A może to wstrętna praktyka FB ?
Wkurza mnie to...
Co o tym sądzicie ?
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 29-01-2013, 15:06
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie Facebook

Facebook mnie także wkurza swoją nachalnością. Poza tym stara się zdobyć jak najwięcej danych osobowych, które potem wykorzystuje. To nie dla mnie.
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 11-02-2013, 10:39
Romy Romy jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Mazowsze
Posty: 277
Domyślnie

Dlaczego nie korzystać? Wszystko dla ludzi, nie zależnie od wieku, tylko chodzi o znalezienie w tym wszystkich źródła kontaktu ze znajomymi, a jałowe pogadanki o niczym bo trzeba tam być.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 27-03-2013, 22:48
malina.w malina.w jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Posty: 5
Domyślnie

Ja korzystam Na początku była to dla mnie czarna magia ale z czasem się nauczyłam z niego korzystac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 23-09-2013, 14:35
jagata jagata jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Warszawa, Polska
Posty: 4
Domyślnie

Moja ciocia w podeszłym wieku korzysta z facebooka, bo ułatwia jej to kontakt ze znajomymi z pracy. Bardzo sobie chwali
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sport seniora... hary Profilaktyka i zdrowy styl życia 123 03-07-2023 11:25
depresja seniora ewa-gawa Choroby, badania, terapie 133 09-03-2023 07:05
dla seniora nina2-58 Zaproszenia 5 10-08-2013 14:51
Gazeta dla seniora PrzyszłySenior Różności - wątki archiwalne 8 15-01-2010 22:03
Karta seniora ! senior A.P. Ogólny 8 10-10-2008 15:27

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.