menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-08-2008, 17:29
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie Dlaczego nie lubię ....ruskich


Jestem lwowiakiem od urodzenia...Wraz z rodzicami we Lwowie,moje dzieciństwo było spokojne,normalne jak każde ,przeciętne...
Dopiero wojna 1939 roku pokazała swoje oblicze.....Lwów jako miasto podległe
władzom ZSRR pokazało jak oni potrafią wprowadzać " kulturę i obyczaje"..
W 1941 roku ,kiedy wojska niemieckie weszły do Lwowa zobaczyliśmy co potrafią żołnierze Armii Czerwonej i wojska NKWD...
W dwóch więzienach na ul. Ląckiego i Brygidkach ....ja jako 10 letni chłopieć zobaczyłem stosy trupów polaków i ukrainców...Obraz straszny dla takiego chłopca....Taki obraz zostaje na całe życie.........
Potem ponownie kiedy oni wrócili w 1944 roku do Lwowa.. tylko cud uratował mojego ojca..Chcieli ojca zastrzelić bez przyczyny.......
Im do końca życia nie zapomnę wysiedlenie w 1945 roku ....Rodzice mieli piękne mieszkanie,meble,wyposażenie mieszkania i inne. To wszystko trzeba było zostawić i wyjechać w nieznane....Pozwolili tylko na 3 skrzynie i inny drobny dobytek..a jazda ze Lwowa na Sląsk do Chorzowa trwała 3 tygodnie
( tak 3 tygodnie)...345 km ze Lwowa do Bytomia trzy tygodnie......Bez pożywienia i inych...Jechaliśmy w bydlęcych wagonach....3 rodziny w jednym wagonie...resztę proszę sobie wyobrazić............
Dlatego jak ja mam ich kochać i podziwiać.....Rosja to państwo chore..
oni w genach mają jedni władzę a drudzy bat...Ludzie ruscy nie są żli...tylko
ich gubi PYCHA........i to się dla nich żle skończy.....
Widać ich zachowania w dobie obecnej....Budapeszt....Afganistan a teraz Gruzja....Cynizm i wiarołomstwo ich władzy.....
__________________
zdzislaw1
  #2  
Nieprzeczytane 12-08-2008, 17:43
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Cytat:
Napisał zdzislaw.bedrylo
.....i to się dla nich żle skończy.....
..
niestety - końca nie widać...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #3  
Nieprzeczytane 12-08-2008, 17:54
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ciekawe a zarazem smutne opowiadanie.Pozwolisz,ze zapytam ,dlaczego dopiero w 1944 i po tym roku wszystko stalo sie koszmarem dla Twej rodziny i ciebie a wczesniej zylo sie dobrze,co sam podkreslasz.Lwow byl polski ale i Rusinow,Ukraincow w nim nie brakowalo,wspolzycie jednak bylo mozliwe i sie jakos tam ukladalo.
Przeciez wladza radziecka powstala przed twoim urodzeniem w wyniku bolszewickiej rewolucji,ktorej tworcow zapewne znasz,takze ich nastepcow,chociazby Stalina i tych wszystkich opracow wladzy radzieckiej jak chociazby NKWD ,ktore wymieniasz.
Co bylo powodem tego naglego i zlego nastawienia do Polakow ,tragiczne rzezie na Ukrainie i terenach polskich - znasz jakies konkretne przyczyny ?
Piszesz _ "Rosja to panstwo chore ..." ,na co choruje ,co jest powodem tej choroby,choc dalej piszesz "ruscy nie sa zli...".
Jezeli to sa twoje przezycia i odczucia,to warto sie zastanowic czy aby dalej jest tak z tymi Rosjanami ?
Mnie sie wydaje,ze i w Rosji ludzie sie zmieniaja,dorastaja nowe pokolenia,odmladza sie rzad i wszelka wladza,Rosjanie sie cywilizuja - to juz nie to,ze kiedys nawet nie widzieli zegarkow i odczytywali godzine z kija wbitego pionowo w ziemie.
Moze warto dostrzec i dobre cechy Rosjan ?
  #4  
Nieprzeczytane 12-08-2008, 19:50
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Drogi kolego Senior AP. Lwowa chyba nie znasz...bo takiego miasta w Polsce chyba nie ma.Wszystkie kultury w jednym,pięknym mieście a przede wszystkim miasto,gdzie góruje Wysoki Zamek z Kopcem Unii..Widok/który jest tak malowniczy przez to,że wewnątrz mista Góra z Kopcem a wokół domy,wieże kościołów,cerkwi i budynki.Ogłądając taras widokowy na szczycie Kopca widać wokół miasto,czyli wewnątrz Kopiec a wkoło budynki. Chyba nigdzie takiego widoku nie zobaczysz....na świecie.
Odnośnie ruskich i ich porządków...to widziałem wiele jako dziecko ,chłopak
itd. Tam z nimi trzeba było żyć na codzień i wówczas mógłbyś coś powiedzieć........
__________________
zdzislaw1
  #5  
Nieprzeczytane 12-08-2008, 23:42
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Nigdy nie sądziłam ,że zgodzę się całkowicie ze Zdzisławem.I pomyśleć,że jeszcze do 44 roku,Sowiety godziły się na polski Lwów..
Na Sowiety kto raz dostał alergii,to nie wyleczy się do końca życia.On i jego dzieci.
  #6  
Nieprzeczytane 13-08-2008, 00:44
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Na Sowiety kto raz dostał alergii,to nie wyleczy się do końca życia.On i jego dzieci.
i
W latch 80-tych zadalam mojej mamie pytanie: "bedac bylym wiezniem niemieckiego obozu koncentracyjnego wyzwolonego przez Ruskich, kogo bys wybrala Ruska czy Niemca ". Najpierw mama wypalila, ze jedno i drugie to bandyci, ale po chwili zastanowienia.....powiedziala Niemca! Wedlug Mamy kiedy Ruscy wkroczyli w 1945 pogwalcili wszystkie kobiety, ktore potrafily sie ruszac.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #7  
Nieprzeczytane 13-08-2008, 13:35
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Z tym gwalceniem nie przesadzaj (ze wszystkie kobiety).
Na kazdej wojnie sa gwalty i zboczenia seksualne. Rosjanie wkraczajacy do Polski idac na Berlin dokonywali gwaltow gdy im sie do tego nadarzala okazja ,mozna by to tez odniesc do wojsk Napoleonskich idacych na Moskwe.
Nie chce tu nikogo bronic ale kobiety winny wiedziec co im grozi w warunkach wojennych i odpowiednio nie pokazywac sie rozjuszonym samcom a tym bardziej brac udzial we wspolnych libacjach.
Zolnierz godzien honoru nie dokonuje gwaltow,roztropna kobieta nie pcha sie na kolana zolnierza.
Kultura zolnierzy niemieckich i rosyjskich byla i jest rozna ,wynika to z cech narodowych jak i wyksztalcenia oraz inteligencji.
Mama miala racje !
  #8  
Nieprzeczytane 13-08-2008, 13:40
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

No tak ,Senior.Wina była kobiet ,oczywiście..
Coś czuję ,że i Ty gwałciłeś ,bo tak bronisz gwałcicieli...
W końcu miałeś 23 lata,toś był ogier,że hej..
  #9  
Nieprzeczytane 13-08-2008, 14:08
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Nie

Cytat:
Napisał Lila
No tak ,Senior.Wina była kobiet ,oczywiście..
Coś czuję ,że i Ty gwałciłeś ,bo tak bronisz gwałcicieli...
W końcu miałeś 23 lata,toś był ogier,że hej..
Mężczyzna, który rozgrzesza lub tłumaczy gwałty jest zwykłym bydlakiem. Kobieta jako rzecz, jako łup wojenny, nie jako człowiek. Jej dożywotnia krzywda, ból, rozpacz, sponiewieranie czlowieczeństwa nic nie znaczy. Mam zignorowanego Seniora więc odpowiadam mu za twoim posrednictwem Lilu, bydlakom nie podaje się ręki, a zbrodniarze (gwałt wojenny uznany jest za zbrodnię ludobójstwa) siedza w długoletnim odosobnieniu. Jeżeli miałam kiedykolwiek wątpliwości czy ignorować Seniora czy nie to teraz już ich nie mam.
  #10  
Nieprzeczytane 13-08-2008, 14:44
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

I widzisz wytlumacz kobiecie a ona i tak tego nie zrozumie !
Co za babska przekornosc i przewrotnosc - kto tu gwalcicieli broni ?
Na dodatek tego jeszcze za spowiednika mnie bierze i podpowiada rozgrzeszenie.
Wez ty sie czep ksiedza i jego pokuty a mnie daj spokoj.
Jezeli napisze,ze "na wszelki wypadek Bozia i ksiedzu dala przyrodzenie" - to znaczy,ze i ksiedza osadzam lub proponuje mu gwalt ?
Naucz sie kobieto czytac ze zrozumieniem a dopiero laduj i wal ze swej strzelby !
Czy ty mnie ingorujesz to mnie i innych malo obchodzi ,obchodzi zas twoje nielogiczne rozumowanie i sugerowanie.
Wstydz sie !
  #11  
Nieprzeczytane 13-08-2008, 14:48
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Lila !
Przestan podpuszczac "pragnacych gwaltow" jak w tym dowcipie o babci, ktora 60 lat czekala na gwalt, a oni przyjechali i nie gwalicili - co babcia skwitowala :"mieli gwalcic a nie gwalca !".
Nie wszyscy na tym forum potrafia czytac ze zrozumieniem i w dodatku powoluja sie na "podpuszczalskie" teksty.
  #12  
Nieprzeczytane 13-08-2008, 14:52
pomian pomian jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 8
Uwaga Czy wszystkich jedną miarą?

Witam Klubowiczów!...dlaczego nie lubię.... ruskich? Ta opinia spowodowała,iż wypowiem własny pogląd.Nigdy nie wpowiadam opini o całości narodów,nacji czy np.członków partii.W każdej zbiorowości ludzi są osoby o róznych charakterach,sposobie bycia,postępowania.Dlatego jeżeli musiałbym oceniać to jedynie postępowanie poszczególnych osób. Jestem przekonany,że wiele narodów których oceniamy bardzo negatywnie" zaskarbiło "sobie na taką opinię gdyż przewodził im określony człowiek/Hitler,Stalin/Oczywiście,że niczym nie można usprawiedliwić np.gwałtów o jakich pisze autor.Ale jakie zająć stanowisko,gdy mamy do czynienia z gwałtami w czasie pokoju,teraz,u nas w kraju?na małoletnich i mówimy,musi ta dziewczynka zostać matką?
  #13  
Nieprzeczytane 13-08-2008, 15:40
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P[B
.]Z tym gwalceniem nie[/b] przesadzaj (ze wszystkie kobiety).
Na kazdej wojnie sa gwalty i zboczenia seksualne. Rosjanie wkraczajacy do Polski idac na Berlin dokonywali gwaltow gdy im sie do tego nadarzala okazja ,mozna by to tez odniesc do wojsk Napoleonskich idacychna Moskwe.
Nie chce tu nikogo bronic ale kobiety winny wiedziec co im grozi w warunkach wojennych i odpowiednio nie pokazywac sie rozjuszonym samcom a tym bardziej brac udzial we wspolnych libacjach.
Zolnierz godzien honoru nie dokonuje gwaltow,roztropna kobieta nie pcha sie na kolana zolnierza.
Kultura zolnierzy niemieckich i rosyjskich byla i jest rozna ,wynika to z cech narodowych jak i wyksztalcenia oraz inteligencji.
Mama miala racje !

Gdyby się nadarzyła okazja, tak?
Po powrocie z wygnania w r. 1945 zamieszkaliśmy pod Warszawą, bo nasze warszawskie mieszkanie nie istniało. Mieszkaliśmy na I piętrze, zamki w drzwiach były solidne.
W miejscowości tej był szpital i sanatorium, oblegane przez żołdaków rosyjskich, którzy
wypuszczali się w obchód w wolnym czasie. Kiedy ta tłuszcza szła (a szła kraść i się zabawić) przez ulicę - działał system ostrzeżeń. I słusznie! Któregoś dnia cztery bestie wyważyły drzwi i rzuciły się na moją matkę.
Gdyby nie ostrzeżenie i czuwający w pobliżu silni mężczyźni z bronią...

Zanim napiszesz następny podobny post, Seniorze, dobrze sie zastanów!!!
  #14  
Nieprzeczytane 13-08-2008, 15:50
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Z tym gwalceniem nie przesadzaj (ze wszystkie kobiety).
Na kazdej wojnie sa gwalty i zboczenia seksualne. Rosjanie wkraczajacy do Polski idac na Berlin dokonywali gwaltow gdy im sie do tego nadarzala okazja ,mozna by to tez odniesc do wojsk Napoleonskich idacych na Moskwe.
Nie chce tu nikogo bronic ale kobiety winny wiedziec co im grozi w warunkach wojennych i odpowiednio nie pokazywac sie rozjuszonym samcom a tym bardziej brac udzial we wspolnych libacjach.
Zolnierz godzien honoru nie dokonuje gwaltow,roztropna kobieta nie pcha sie na kolana zolnierza.
Kultura zolnierzy niemieckich i rosyjskich byla i jest rozna ,wynika to z cech narodowych jak i wyksztalcenia oraz inteligencji.
Mama miala racje !
TEN GWALT ZBIORIOWY MIAL MIEJSCE W KL AUSCHWITZ w 27 stycznia 1945 roku!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #15  
Nieprzeczytane 13-08-2008, 15:59
~gość: Małpa's Avatar
~gość: Małpa
 
Posty: n/a
Domyślnie Marabello

Cytat:
Napisał marbella123
i
W latch 80-tych zadalam mojej mamie pytanie: "bedac bylym wiezniem niemieckiego obozu koncentracyjnego wyzwolonego przez Ruskich, kogo bys wybrala Ruska czy Niemca ". Najpierw mama wypalila, ze jedno i drugie to bandyci, ale po chwili zastanowienia.....powiedziala Niemca! Wedlug Mamy kiedy Ruscy wkroczyli w 1945 pogwalcili wszystkie kobiety, ktore potrafily sie ruszac.
Moja mama mówiła mi to samo,a ja nie chciałam w to wierzyc Mówiła,że gospodarze chowali swoje córki gdzie mogli.Podobno byli bardzo brutalni,krzyczeli,że wygrali wojnę i wszystko im się należy.Ja wychowana na filmach,gdzie ruscy byli wyłącznie dobrzy(pranie mózgu) byłam wręcz zła na mamę,że takie "głupoty" opowiada
  #16  
Nieprzeczytane 13-08-2008, 16:07
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A ja mysle,że cos poplatalismy-jak mozna pisac ,że Niemcy byli lepsi od Rosjan.Zastanowcie sie Niemcy-wyksztalceni,kulturalni.majacy w swej kulturze nazwiska tej miary co Beethoven,Wagner (-chociaz to byl ulubiony kompozytor Adolfka,i sam o zapedach mocno nazi)ida na lep filozofii marnego malarzyny o wyzszosci jednej rasy nad druga,z zimna krwia przyjmuja istnienie obozow zaglady,uczestnicza w tej haniebnej zbrodni.Narod mocno-niestety oglupialy i dajacy sie ogłupiac.Rosjanie nie sa gorsi -oni byli TACY SAMI-sama wladza sowiecka rowna hitlerowskiej-zauwazcie -i jedni i drudzy mordowali rowniez swoich.Takim narodom trzeba li i tylko igrzysk i chleba.I jednym i drugim dali to Hitler i Stalin.Tylko jak pisalam -Niemcy maja za soba takich olbrzymi dorobek kulturalny-do ktorego mieli dostep.A Rosjanie?-narod ogłupiały,gnebiony przez stulecia przez swoich wlasnych rzadzacych,nauczony wszystkiego,co najgorsze-jak w takich ludziach mozna bylo zabic zwierzece instynkty w warunkach wojennych,kiedy poczuli sie panami calej Europy.NIE MA ROZNICY POMIEDZY JEDNYM NARODEM A DRUGIM.
  #17  
Nieprzeczytane 13-08-2008, 16:09
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Jeszcze raz przypominam - prosze nie utozsamiac mnie ze zwolennikiem gwaltow dokonywanych przez zolnierzy i czytac ze zrozumieniem moje posty.
Jezeli ktos chce na mnie takie oszczerstwa rzucac i wykorzystac to walki ze mna dajac do zrozumienia wyeliminowanie mnie z tego forum,to nie musi wcale tego podkreslac czerwona czcionka a napisac wprost zarzuty naruszenia regulaminu forum.
Forumowicz/ka "Alsko" proszony/a jest o zachowaniu umiaru w negatywnych ocenach - Polacy potrafia czytac i rozumowac po polsku bez szczegolnych podkreslen i wytycznych !
  #18  
Nieprzeczytane 13-08-2008, 16:10
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

a gwalcili i jedni i drudzy-i jedni i drudzy byli zwyklymi bydlakami
  #19  
Nieprzeczytane 13-08-2008, 16:16
~gość: Małpa's Avatar
~gość: Małpa
 
Posty: n/a
Domyślnie

Chcę,aby było jasne,że ja nie mam nic przeciw narodowi rosyjskiemu i dla mnie jest to nacja jak każda inna.Jestem przeciw wojnom,bo one wyzwalają w ludziach takie instynkty o które by siebie nigdy nie podejrzewali i właśnie mówią o tym fakty.
  #20  
Nieprzeczytane 13-08-2008, 16:18
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Nie tylko bydlakami ( to za malo powiedziane - zezwierzecenie),to byli ludzie pijani i psychicznie chorzy !
Dopingiem (w normie zywnosciowej Rosjan) byl w czasie wojny alkohol (dzisiaj sa srodki psychotropwe) ale to wcale nie tlumaczy takich zachowan. Porzadni oficerowie strzelali do takich bydlakow na miejscu bez sadu aby wiecej nie gwalcili.
Byly takie fakty.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dlaczego Poznań nie jest mi obojetny lorison Poznań 171 12-12-2017 00:50
Patriotyzm tak, nacjonalizm nie - dlaczego? Dariusz Kosiur Polityka - wątki archiwalne 99 13-08-2008 22:16
Po co to forum? Dlaczego ludzie piszą? kufa86 Różności - wątki archiwalne 58 07-05-2008 22:15
Dlaczego klamiemy? inka-ni Różności - wątki archiwalne 86 08-08-2007 11:20

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.