menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5561  
Nieprzeczytane 14-10-2017, 19:18
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie


......
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5562  
Nieprzeczytane 14-10-2017, 20:19
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

Dzidko- Ciekawie oprawione hortensje. Idealnie dopasowana kolorystycznie ramka podkreśla dzisiejsze dostojeństwo kwiatów i niewątpliwą wcześniejszą urodę. Praca z obrazkami internetowymi zabawna i tak jak można o internecie powiedzieć, że , to oko na świat, tak tutaj przez oko wycięte w kolorowym liściu zobaczyć można jesienne dary lasu.
Paulo- Grzyby, które tak skutecznie ukrywasz płynnym ruchem za zgrabną kotarą, u nas nazywają się "pociechy" lub " łzaki". Świetna praca na dobranoc pomarzyć o grzybobraniu można. Pozdrowienia dzisiaj lekką koronką osłonięte, takie bardziej tajemnicze jak krajobraz w porannej, jesiennej mgle.

Wybarwione słońcem liście w "arrasowym" wydaniu.
.......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5563  
Nieprzeczytane 14-10-2017, 20:50
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

Paulo- Teraz zauważyłam - dzisiejsza "dobranocka" w wielkomiejskim stylu. Spokojne nocy wszystkim życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5564  
Nieprzeczytane 15-10-2017, 13:15
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

.....
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5565  
Nieprzeczytane 15-10-2017, 18:58
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

Paulo- Wykonanie rewelacyjne. Efekt oszołamiający. Surfing bez deski, z trójzębem w ręce, na dość skromnej fali, z kreśleniem ósemek z wdziękiem baletmistrza, to niezwykle trudne zadanie. Przyznaję......Neptun z wodą obeznany, a wręcz fala posłuszna mu być musi. Dałby radę, ale Tobie za pomysł i jego wizualizację, należą się oklaski na stojąco.

U mnie jesień czaruje kolorami i nie tylko.....

......

Zauważyłam w ognistym krzaczku (przyglądające mi się jednym okiem) dziwne zwierzątko.....
Oto dowód.

....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5566  
Nieprzeczytane 16-10-2017, 20:14
Dzidka41's Avatar
Dzidka41 Dzidka41 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Poznań, Wielkopolska, Polska
Posty: 387
Domyślnie

Jesienne klimaty.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #5567  
Nieprzeczytane 16-10-2017, 20:16
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Pozdrawiam EiM oraz Dzidkę........zdolne graficzki, które niejednego forumowicza mogłyby nauczyć grafiki....ja chętnie się przyłącze bo poznałam drogę - ścieżkę tworzenia obrazów w Gimpie.......cóż ...nie widać chętnych.... siedzę tu już trochę......
Hello Dzidka fajnie, że jesteś.....widzę, że zafundowałaś nam ciekawy jesienny obraz.....
Pozostaje mi życzyć miłego wieczoru dzisiaj......
.....
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5568  
Nieprzeczytane 17-10-2017, 13:31
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

......
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5569  
Nieprzeczytane 17-10-2017, 20:03
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

Dzidko-widoczek w słonecznych, ciepłych kolorach, liście spadają ruchem płynnym, szybując delikatnie do góry.... jest to obraz polskiej złotej jesieni. Dzięki Twojej animacji powietrze zdaje się być czyste bez mgły i smogu. Cudowny czas na spacery lub grzybobranie.
Paulo-Ładnie zachęcasz do tworzenia grafiki zarówno słowem jak i ciekawymi pracami. Może zimą ktoś dołączy do naszego grona, choć szybciej młodzież niż senior, bo ostatnio ku zaskoczeniu dostałam podziękowania od wnuka za naukę Gimp-a, okazało się, że to część zajęć z informatyki siódmoklasistów. Dla Niego omawiany zakres po naszej wcześniejszej wspólnej zabawie, to "luzik".
Dla Ciebie widać, też luzik, relaks i zabawa. Umiejętnie wykorzystujesz wcześniej prezentowane i wykonane w Gimp-ie formy zmieniając układ, kolorystykę czy dodatki. Tworzysz nowe obrazki. Dzisiaj wstawiłaś pracę , w ciepłych jesiennych barwach bardzo pasującą do pogodnego dnia tegorocznej jesieni.

Grzybów w tym roku dużo. Nakryję, żeby nikt nie zauroczył.

....

Ha, ha z tym zauroczeniem to taki tani żart. Nie miałam pomysłu na gif-a.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5570  
Nieprzeczytane 18-10-2017, 12:53
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Pozdrawiam serdecznie.
EiM no popatrz ja również udzielałam lekcji wnuczce z programu Gimp. Od tego roku szkolnego chodzi już do LO w Gdańsku - Wrzeszczu. Świadectwo złożyła tam z czerwonym paskiem.......na matematyce na razie nudzi się więc nauczycielka daje jej trudniejsze przykłady do rozwiązania.
W gimnazjum pewnie miała wyższy poziom nauczania dlatego tak jest ale ogólnie to zdolna dziewczyna. Jej hobby to jazda konna już od kilku lat.......
Miłego dnia....
.......
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5571  
Nieprzeczytane 18-10-2017, 19:11
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

Paulo- Gratuluję Wnuczki. Jej zdolności nie dziwią. Ma to w genach.
Zwabiłaś ptaki rzucając niebieski kule z hello w środku. Obrazek pogodny i przyjacielski . Białe gołębie na tle nasłonecznionego, niebieskiego nieba, nieodparcie, pokojowo mi się kojarzą.
Także rzucałam kulki, lecz nie mogłam liczyć na gołębie, bo tło (choć ptakiem nie jestem) bardziej kojarzy się z klatką niż ze swobodnym lataniem.

....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5572  
Nieprzeczytane 19-10-2017, 09:33
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie


Miłego dnia zdolne graficzki.....
......
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5573  
Nieprzeczytane 19-10-2017, 18:38
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

Paulo- Dołączę do Twoich życzeń czwartkowych:
Wznośmy marzenia ku chmurom gołębiem, bo rzucone byle jak do wody, będą coraz głębiej i głębiej....

......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5574  
Nieprzeczytane 21-10-2017, 20:27
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Dobranoc EiM, dobranoc Dzidka......i dobranoc dla odwiedzających nasz wątek......
Miłych snów......

.......
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5575  
Nieprzeczytane 22-10-2017, 17:43
Dzidka41's Avatar
Dzidka41 Dzidka41 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Poznań, Wielkopolska, Polska
Posty: 387
Domyślnie

Witam koleżanki.
Paulo ostatnia animacja kolorystycznie świetna....moje kolory.
Zapętlania niestety nie rozgryzłam, nie wiem o co chodzi z tym zapętlaniem.
Pozdrawiam graficzki.

Paulo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5576  
Nieprzeczytane 22-10-2017, 20:52
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Hello Dzidka super Twoja animacja.

Napiszę jak prostym sposobem wykonać zapętloną animację.
1. Gdy mam gotową animację to: Plik-> Wyeksportuj jako gif.
Na zrzucie widać, że animacja nie jest jeszcze zapętlona bo nie chodzi płynnie.
Zrzut nr1:
......

2. w głównym oknie mam nadal moją animację i niech to będzie kopia. Na tej kopii stajemy na samej górze (30 klatka)
i: Warstwa-> Stos-> Odwrócenie kolejności Warstw.
3. Następnie sięgam po moją wyeksportowaną - wygenerowaną animację: Plik->Otwórz jako Warstwy.
Mamy razem 60 klatek tyle ile zawierają dwie animacje. Kopia została odwrócona)
Gdy już zostały połączone to ostatnią na dole (30 klatka) wrzucamy do kosza).
Zrzut nr2:
Widać już zapętloną animację. Obraz chodzi płynnie.
.....
Gdy spojrzymy na układ klatek ale jeszcze przed optymalizacją to widzimy na samej górze klatkę tło i jednocześnie na dole tło a to dlatego, że połączyliśmy dwie animacje.
Następnie Filtry-> animacja->Optymalizuj (dla formatu gif), dalej Plik->Wyeksportuj jako gif.

__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Ostatnio edytowane przez Paula : 22-10-2017 o 21:04.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5577  
Nieprzeczytane 23-10-2017, 12:32
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Witam.
Jeszcze jeden przykład: efektu zapętlenia animacji.

Pierwsza moja animacja jeszcze bez zapętlenia jej.
.........

Druga moja animacja już z efektem zapętlenia animacji.
.........
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5578  
Nieprzeczytane 23-10-2017, 20:15
Dzidka41's Avatar
Dzidka41 Dzidka41 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Poznań, Wielkopolska, Polska
Posty: 387
Domyślnie

Paulo dziękuję za dokładne objaśnienie.... już się zorientowałam o co chodzi.
Chciałam wykonać ciekawszy obrazek, ale w tym przypadku zapętlanie nie wychodzi ... tak myślę.
Laurka dla Ciebie w podziękowaniu.




Miłych snów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5579  
Nieprzeczytane 23-10-2017, 21:04
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

Paulo- Napis "dobranoc"oprószony złotem w połączeniu z zamykanym słońcem bardzo adekwatny na pożegnanie pogodnego dnia.
Dzidko- świetna animacja "grafiki". Naprzemienne oddalanie i przybliżanie literek w napisie "GRAFIKA" sugeruje, że raz jest nam łatwiej coś stworzyć, a niekiedy zrozumienie jak zrobić jakby od nas odchodziło, znajdowało się dalej od zasięgu naszych możliwości.
Podziwiam Wasze umiejętności w tworzeniu gifów, nie jest to mój ulubiony format grafiki, może dlatego, że nie do końca go rozumiem.
Paulo- Uważnie prześledziłam Twój tutorial dotyczący zapętlenia. W przypadku zamykania kotary czy morphingu twarzy, płynność jest super. Nie jestem jednak pewna czy na tym polega zapętlenie? Bo w przypadku prostego gifa takiego jak załączam poniżej, to jak powinnam poprawnie biedronkę zapętlić, żeby płynnie do przodu wokół podpisu się poruszała? Gdy odwracam stos warstw, to biedronka rakiem zaczyna mi chodzić. Co robię nie tak?

......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5580  
Nieprzeczytane 23-10-2017, 21:44
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

Do tej pory w Gimp-ie eksportując gifa jako animację zaznaczałam -->powtarzanie w nieskończoność. Byłam przekonana, że jest to zapętlenie. Animacja wyglądałaby tak:

...

Natomiast bez zaznaczenia "powtarzania w nieskończoność", animacja ma jakby przestój. Wygląda jak ta poniżej. Odtwarza się raz bez powtórek.

...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Magus – program dla przyszłych przedsiębiorców 50+ - komentarze jd-i Ogólny 0 03-10-2009 07:45
Program spacerów dla osób dojrzałych – zaplanuj odpowiednie ćwiczenia - komentarze Lusia Ogólny 3 01-03-2009 12:18
Program Leonardo da Vinci – edukacja przez całe życie - komentarze Anna_Maria_57 Ogólny 12 14-10-2008 00:48
Program Kapitał Ludzki szansą dla bezrobotnych 50 – latków - komentarze Jagoda Ogólny 0 07-02-2008 10:59
Program Edukacyjny Rak piersi od A do Z – podsumowanie i perspektywy - komentarze Basia. Ogólny 26 04-10-2007 22:49

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.